Dynasty 2024

All Elite Wrestling
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la crocop97 »

Ma to može bit super, pogotovo s Bryanom kao nadrkanim gatekeep veteranom, samo bih maknuo ovo što ide iza "četvrtog zida" kayfabea. Bilo bi i još bolje da Bryan nije imao i izgubio hrpu takvih dream bangera, jer sad trebaju razlog zašto mu baš Ospreay smeta pa ne želi radit s njim.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da bi taj meč bio razočaravajuć, uskratio si publici meč, a ospreay bi ispao vrlo glup. Znaš da DB može raditi i sat vremena, zašto bi pristao na 15 minuta, nije ni on neki amater, ima i on 10+ godina iskustva.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17994
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Hangman98 »

Ciljano razocaravajuci, za vece dobro, svakako planiras imati vise dijelova Will vs Bryan, nema potrebe da u prvom boutu ispucaju sve. To smo vidjeli sa Takeshitom, ne treba ponovo u tako kratkom razmaku, jer onda gubi na težini ako će svaki mec tako izgledati.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Sherpa »

Naravno, al 15 je prekratko, plus, čim to najave znaš kakav je kraj meča.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17994
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Hangman98 »

Sherpa je napisao/la: 15 ožu 2024, 12:38 Naravno, al 15 je prekratko, plus, čim to najave znaš kakav je kraj meča.
Ne mora biti bas 15, to sam onako naveo kao primjer, ali sto vise dajes minuta to i cinis Willa slabijim. Zelio sam napraviti ocit alibi koji bi ga zastitio i opravdao neuspjeh. Sto se tice predvidivosti, mec za #1 izazivaca je isto bio superpredvidiv i ocekivao se taj time limi draw, ali je radilo i niko se nije bunio, tako da to nije neki problem u sustini.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la crocop97 »

Ako ti treba pola sata da dobiješ svakog protivnika i moraš ispucat nekoliko finišera, onda baš ne znaš šta radiš i trebaš drugi finišer. A jednako je predvidljivo i ako bude polusatni epik jer evo već sad znam točno kako će taj meč izgledat. Može se ić i bez stipulacije oko minutaže i da Bryan dobije nakon 15 minuta. Nekad je manje više, 20 minuta je nekako najoptimalnija minutaža pa bi to bilo taman za revanš.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10403
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Markovic619 »

Hangman98 je napisao/la: 15 ožu 2024, 09:59 Ovo mi se motalo po glavi kao ideja za Bryan-Will feud. Bryan izlazi sljedece sedmice sa live micom, u vidno arogantnog i podcjenjivackog maniru degradira Willa, kaze kako treba 'jos pure da pojede' kako bi dosao na njegov nivou i kako treba da mu bude privilegija što ce dijeliti ring sa njim.

Imajući to na umu, odlučio je da ce mu dati samo 15 minuta svog vremena, pa je tako njihov mec na Dynastyu ogranicen sa 15-min time limitom. Na PPV, Danielson prikazuje svoje sposobnosto da preuzme kontrolu nad protivnikom i onemoguci ga da uopste isporuci ozbiljan nivo ofanzive.

U takvom maniru mec i završi sa time limit drawom. Ospreay ostaje zbunjen i uvidja da ima jos dosta toga da nauči. Bryan na Dynamite poslije PPV bude u fazonu 'I told you kid'. Naravno Will uzrujan zeli rematch, ali Bryan ne zeli ni da cuje osim ako ne prodje niz izazova koje mu je ovaj spremio.

Taj niz izazova, u rukavicama, ima cilj da pokaže Ospreayu kako je ubacivanje u brzinu manje kljuc (kako vizuelno u kayfabeu tako i sa strane mec psihologije u realnosti). Iz sedmice u sedmicu vidjamo Willa kako se prilagodjava tom stilu i napreduje kao hrvac.

Svakako, uspjeva sve prevazici, napreduje kao hrvac (gledano kroz obje prizme) i imamo rematch na DoN 24, koji biva Willov diplomski ispit. Odrade vrhunski mec, odmjeren, bez 6. brzina stvari, Ospreay naravno dobija i sprema se za pohod na world titulu, na All In London.
Dobra ideja ali se neće desiti vrlo vjerovatno. Jesi l siguran da će Ospreay biti world prvak ove godine? Ja nisam siguran u to. Prije će razvući tu priču sa Bryanom do All Ina.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Sherpa »

Naravno, zato je ta priča puno bolja za nekoga tko je niže na cardu nego DB. Jer ospreay će ispasti glupo ako bi išao na takav tip meča, kada zna da je ovaj izdržljiv. A nije predstavljen kao heel da je prepotentan da to prihvati.

Ajde da ide protiv petera avalona i on izdrži 15 minuta.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la crocop97 »

Zato se uvijek može izvuć nešto kroz psihologiju meča, Bryan ima jake kickove i može mu pokidat noge i dalje diktirat sporiji tempo, možda i šupački dobit roll upom. Jednostavno, ali radi
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13963
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17994
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Hangman98 »

Jako cudna odluka da BCC dobije FTR na PPV i onda ih nema u turniru :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Sherpa »

Hangman98 je napisao/la: 16 ožu 2024, 11:04 Jako cudna odluka da BCC dobije FTR na PPV i onda ih nema u turniru :think:
Slažem se. Volio bih čuti objašnjenje.

A ako već ideš na turnir, daj onda napuni 16 timova. nije da ih nemaš
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17994
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Hangman98 »

I Private Party u prvoj rundi sa Bucksima... Ahhh... Ovo je mogla biti prilika za njihov showcase i izgradnju momentuma i kredibiliteta. Ovako ce odmah ispasti. Jako lose poslozen turnir, ocito se ide na Bucks vs FTR.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6710
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la SwitchBlade »

Ufff očekivao sam da će se Starky vratiti na značajan način... Povratak da radi same old me uopće ne privlači.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17994
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dynasty 2024

Post Postao/la Hangman98 »

SwitchBlade je napisao/la: 16 ožu 2024, 12:23 Ufff očekivao sam da će se Starky vratiti na značajan način... Povratak da radi same old me uopće ne privlači.
Jedino ako planiraju raskol angle, tokom turnira, pa onda u singles opet nakon sto dobije Billa.
slika
Odgovori