G1 Climax 32

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 10

GREAT O KHAN vs. TOMOHIRO ISHII 3.00/5

Lance je bio gost komentator, onako fino osvježenje. Malo je previše postavljao pitanja, ali oke. Ovo je jedan od mečeva koje sam jedva čekao da vidim. Ishii je odradio solidan posao standardno od njega. Ono što je dobro (ili loše) je to što se iz aviona vidjelo da će Ishii izgubiti i da će pokušati O Khana napraviti over. Btw Oka je valjda nejveći face u NJPW poslije Tane

TORU YANO vs. TOM LAWLOR

Klasičan Yano meč. ali ona Tomova perika je užasna :lol:. Scena sa dvd također jako dobro iako ne znam koji je fazon sa časnim sestrama. Na kraju Tom uzima prvu pobjedu u G1 Climaxu.

SANADA vs. TAMA TONGA 2.75/5

Mislim da je ovo zamišljeno da ide puno bolje nego što je zapravo bilo. Doslovno su radili poteze bez neke veće poente, niti smo vidjeli neke velike brutalne izmjene. Dobra ideja da se ide pokazati da su ovo velike atlete, ali loša realizacija. Na kraju Tama pogađa Gun Stun i uzima 2 boda. Čak i čudna i neočekivana odluka da Tama ovdje uzme ako mene pitate.

KENTA vs. HIROOKI GOTO 3.25/5

Meč je bio sasvim solidan i imao me je uključenog 100% zbog činjenice da bi Goto mogao otići na 6 bodova i imati perfektan skor. (Inače ovdje je Archer najviše smarao.) Krenuli su jako dobro, onaj soccer kick u leđa je baš odjeknuo daleko. Goto se nekako vraća u meč ali ne u potpunosti. Malo me iznervirao Red Shoes ovdje (fakat ima loš tour) gdje je low blow bukvalno bio ispred njega a on nije nista vidio, ali je sekundu ranije vidio da Goto drži štap. Ako ništa Goto je maksimalno zaštićen u ovom meču, par puta se izvukao iz GTS-a.

DAVID FINLAY Jr. vs. WILL OSPREAY 4.00/5.00

Nevjerovatan spotfest. Šta više odličan meč. Odlične izmjene, odlične kontre, par poteze u kojima sam mislio da će se povrijediti. Odmah su krenuli jako i doslovno nije bilo momenta kada su stali. USA titula je bila u centru pažnje sve vrijeme. Nisam vjervao da će Finlay uzeti pobjedu, čovjek pobijedio Shinga, Juice i evo Willa. Na kraju dobar promo Davida, a titula je konačno kod Will-a (mislim da ovo znači da Okada ili Tana uzimaju G1).
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 11

YUJIRO TAKAHASHI vs. JUICE ROBINSON 2.75/5.00

A stvarno je išlo jako dobro dok nisu počeli sa sranjim oko miješanja. Lijepe izmjene i dobre kontre, smisleno je sve to izgledalo, sve dok se Sho nije umiješao, onda je postalo baš shit, svelo se na to ko će više varati. Na kraju Yujiro pobijeđuje jer ga je udario štapom u međunožje. Yuji je sa ovim definitivno vratio svoju curu nazad, kakva ljubavna priča. Produbili smo Juiceovu frustraciju, bar nešto i guess.

CHASE OWENS vs. TAICHI 3.25/5.00

Chaseu je za ovaj meč motivacija bio Bobby Eaton. Okej okej Miho Abe je tako puna seksibila, takvo ponašanje ima...Taichi brate sorry, ali je ne zaslužuješ. Izgleda da je i Chase dijelio isto mišljenje pa je u više navrata pokušao da dobije poljubac od Miho (I don't blame him). Solidan meč, ali ništa posebno. Bilo je drame oko toga ko će uzeti meč, tako da su i to ispunili. Taichi uzima pobjedu...ja sam zadovoljan

AARON HENARE vs. TETSUYA NAITO 3.25/5.00

Hej Tom je jako dobar za komentatorskim stolom, dosta bolji od Lance. Super je primijetio koliko je Aaron napredovao. Od Naita nisam znao šta da očekujem. Otac mu je bio u publici, ali ovo nije WWE, pa je tako postajala mogućnost da dobije meč. Henerau je bi rođendan, a brat je pokazao srednjak publici i ona mu je aplauzom odgovorila, kako jebeno genijalno. Onaj šamar se čuo u piramidi u Visokom, Henare idiot nije sellao. Po kvaliteti u rangu prošlog par jakih udaraca ali ništa posebno

JEFF COBB vs. JONAH 3.50/5.00

E ovo se čekalo :dance:. Ovdje ocjena stvarno nije mjerilo kvalitet meča, majko moja pa oni su se rokali opasno. Onaj superplex je brutalan (vjerovatno zato što smo u japanu, ovo bi u AEW i WWE samo random spot u sredini meča) i JONAH koji leti i to dva puta :lol:. Chopovi su se čuli dovoljno glasno, pametan odabir pobjednika. Sve pohvale za ovaj meč

EVIL vs. HIROSHI TANAHASHI 4.00/5.00

Jedino što sam htio od ovog meča je čist meč pa kakav god da bude. Jebote Tana i dalje tako lagano leti. EVIL odličnim heel workom uspostavlja kontrolu. Mislim da svaki (ne heel) borac koji je bio ove godine je imao željo da prebije Red Shoes (razumljivo). Tana je ugurao prste Evilu u oči i tako vratio kontrolu u meč woow to definitivno nisam očekivao. Dosta više pozira za pobliku, baš bih volio da u barem jednom meču vidimo bad guy Tanu. Dick i Sho su odlučili da uzmu sve u svoje ruke i tada kreće overbooking dio. Ulazi još sudija, Tana dva low blowa, ma potpuni kaos. Taman sam mislio da će EVIL uzeti meče, ali Tana roll up i uzima meč. Na kraju Tana udara low blow i Evilu. Previše overbooking, ali ja sam fakat uživao tako da me briga.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la ejdzejp1 »

dan 4

ZSJ vs Henare - dosta dobar meč sa smislenom pričom, jako dobro strukturirano i trajalo je baš onoliko koliko je trebalo. Otprilike standardan ZSJ meč. ***1/2

Shingo vs YH - ovaj meč me jako iznenadio, i jako mi je drago što nije bio main event jer bi se onda vjerovatno sav kvalitet razvodnio. Meč je imao strukturu bitnog NJPW meča, ali budući da je išao ranije na cardu sve te lijepe kontre i sekvence su došle dosta brže, odmora je bilo dosta manje i meč je tekao puno fluidnije. Ton meča je bio na mjestu i obojica su to prodali izvrsno, pogotovo YOSHI, koji je dao sve od sebe ali Shingo je ipak napravio grešku manje. Sjajan meč. ****1/4

Okada vs Yano - nije bio klasičan Yano meč jer je Yano bio ozbiljan, a nije bio ni klasičan Okada meč jer je bio 5 puta kraći. Na kraju jedan zaboravan meč u kojem se ništa značajno nije desilo, ali opet nije bilo loše. **

White vs Ishii - White je opet uspio izvući najbolje iz Ishiija i iz main event strukture meča, fascinantno mi je kako uvijek učini čak i one mrtve početne trenutke meča zanimljivim. Njih dvojica se odlično poklapaju, Ishii je uvijek dosta zanimljiviji kad radi s ovakvim heelom jer onda njegov standardni repertoar ima dosta veće značenje, pogotovo kad je pacing dobar kao što je bio ovdje. Možda nije materijal za išta više, ali u ovakvim mečevima blista. U svakom slučaju mrtva trka sa Shingo-YH za meč večeri. ****1/4

dan 5

ELP vs Huge Yuj - konačno smo vidjeli zašto je Yuj Tokyo Pimp. Već se ne sjećam ničega što se desilo (znam samo da je bilo ok), osim da je ELP na kraju izradio Yuja i ostavio ga bez Pieter i 2 boda. Boo. Nadam se da će biti follow-upa na ovo. **1/2

SANADA vs Taichi - dobar meč koliko je mogao biti. Nekako mi je previše izgledalo standardno i formulaično, dosta nekih cliche trenutaka i ništa više da me zainteresuje. Bilo je tu lijepih poteza i par baš dobrih kontri, završnica je bila dobra, ali u globalu ništa specijalno. ***1/4

Fale vs Cobb - najveći plus ovog meča (osim Cobbove snage) je što je kratko trajao pa su slabosti obojice bile prikrivene. Solidan kratki meč, Cobbov Tour Of The Islands na kraju je bio impresivan. **1/2

Tanahashi vs Naito - match-up koji mogu vidjeti milion puta i neće mi dosaditi. Naravno da nije bio njihov najbolji meč, nisu ni išli na to, konkurencija je prevelika, ali je svejedno bio jedan vrlo dobar meč. Dovoljno različitosti i nekih novih stvari u prvom dijelu meča da bi on pridodao drami i napetosti u završnici, koja tada nije građena finisher kickoutima i sa milion ludih kontri kao inače, već više sellanjem i pričom. Kraj je dobro odrađen, nekako je baš došao u pravom trenutku i postigli su onakav efekat kakav su i trebali. ****
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 12

ELP vs. YOSHI HASHI 3.75/5.00

Mečina! Koliko je publika hot bila, sve su ispratili ogromnim aplauzom. Stvorili su nevjerovatnu atomsferu a ova dvojica su znala to ispratiti. ELP se nije puno glupirao i nije bilo onog njegovog heel dijela moveseta. Čovjek ima nevjerovatan balans i odličnu kontrolu tijela, kad hoće da radi može. Sa druge strane ovo je valjda najbolji G1 za Yoshija. Za sada nije imao loš meč i po prvi put je na 2-1 što se omjera tiče. Dobar momenta je bio kada ga je publika ohrabrivala da skoči preko konopaca, a on nije bio siguran. Na kraju je to jako lijepo izveo. Odlično odrađena završnica u kojoj YOSHI kupi pobjedu.

LANCE ARCHER vs. TORU YANO 3.25/5.00

Volim kako je Lance bio smiren za komentatorskim stolom, a onda sad baca young lione. Yanova gluma je na skroz drugom nivou, a Kevin bi i eskimima kupaći kostim prodao. Da mi je znati otkud Yanu makaze haha i Toru izgleda uvijek nosi prazan dvd. Koliko sam smijao Yanu ovaj meč nisu istine. Njegov najbolji meč na ovogodišnjem turniru. PS: Kako Nakahsima uvijek nastrada? Archer mu je bukvalno pokušao otkinuti ruku jer ga je Yano zavezao za njega :lol:. Mislio sam da će Yano uzeti ovo jer je iskoristio svaki mogući trik koji poznaje, ali na kraju Lance odnosi pobjedu.

ZACK SABER JR. vs. HIROOKI GOTO 4.00/5.00

Znao sam da Goto gubi, pa mi je ovo bilo jako teško gledati. Mogli smo vidjeti klasične ZSJr, momente, dakle klasičan meč sa iznimikom što je i Goto dobio nešto više ofanzive. Goto je stara škola i sjajno je prodao sve što mu je ZSJr. davao. Konstantno je radio na Gotovoj ruci i to se isplatilo jer ga je to drastično oslabilo kada je preuzo kontrolu. Bio je dosta sporiji i nije mogao na vrijeme pogoditi poteze niti pokriti Sabera. Na kraju ZSJr. kontrira ponovo hvata Gota u polugu i odnosi pobjedu. Mislim da idu na to da Naito košta ZSJr. G1 jer je on njega koštao prije par godina.

GREAT O KHAN vs. JAY WHITE 3.50/5.00

Jay je kralj. Odlično radi sa publikom. Nakon početne komedije, na opšte iznenađenje, Oka preuzima kontrolu. Jay se ja na kratko vrijeme vrato u meč i uspio oštetiti nogu Oki. Oka preuzima kontrolu i radi par zanimljivih poteza, sve dok mu White nije uhvatio nogu i pogodio dragon scew preko konopca. White pogađa par poteza i pokušava pinati Oku, ali ovaj se izvlači na dva i pogađa belly to belly suplex. Odličan trash talk White i uspjeli su podići publiku na noge sa chopovima i mongolski chopovima. Meč se u tom trenutko ubrzava i obra borca imaju dosta ofanzive. Pogotovo kada ga je Khan čisto pogodio šakom- White se na kraju nekako izvlači i pogađa blade runner.

SHINGO TAKAGI vs. WILL OSPREAY 4.50/5.00

Majko moja kakav meč. Kakva jebena mečina. Vjerovatno će biti meč turnira. Nevjerovatan atleticizam i nevjerovatnu hemiju imaju ova dvojica. Da sad pobrojim sve detalje ovo meča trebalo bi mi par sati sigurno. Toliko su puta predvidjeli poteze i ono šta će ovaj drugi uraditi i svaki put su adekvatno i kreativno odgovorili. Pri početku meča je bila ona sekvenca od 30 sekundi gdje niko ništa nije pogodio samo su se izmicali jedan drugom i pokušali iskontrirati. No sell momenti su isto podigli publiku, ali i mene. VEELIKE preporuke za ovaj meč.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la Rio146 »

Azo hvala na recenzijama, iako mi je jako žao što smo prekinuli 6.-to godišnju tradiciju da imamo G1 recenzije i na stranici. :(
Yes Sir!
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 13

AARON HENARE vs. EVIL 2.50/5.00

Mislim da je svima jasno zašto je EVIL najomraženiji borac u NJPW. Ovaj kraj je takav teški shit i tako teško smeća, mada mi je presmiješno bilo kada je Asami ošamario Henare i ovaj poludio. Prije toga i nije bilo nešto previše varanja, ali nije bilo ničega čega ću se sjećati iz ovog meča. Možda jedino onaj botch kada je stol pao na Watanabea. Na kraju EVIL udara Henare stolicom, pogađa finisher i odnosi pobjedu.

BAD LUCK FALE vs. TOM LAWLOR 2.50/5.00

Još jedan poprilično meh meč. Najprije Fale pokušava zatrpati Toma ogradom, ali to je sve onako glupo urađeno jer se Fale jadan mučio sa njom a dođe Royce i u par sekundi izvuče Toma. Kasnije Fale dominira i čak pogađa grenade. Tom se nakako vraća u meč sa jednim DDT. Par puta je pokušao uguštiti BLF ali bezuspiješno, najprije pogđa koljeno i glavo nakon tog u potiljak i odnosi pobijedu. Isto meč za zaborav, ali Tom vs Okada = HYPE

ELP vs. JUICE ROBINSON 3.25/5.00

Joj kako me nervira ova jakna od ELP. Ne seri da je imalo led reklamu fazon na jakni :lol:. Prvih 5 minuta je takav jebeni top shit. Dajte ovim ljudim neku nagradu za komediju, velike preporuke za prvih 5 minuta. Nakon što su igrali "ruke" i što je ELP varao, Juice se naljutio i pogodio piledriver van ringa. Eh onda dolazimo do problema sa ovim mečom. Ljudi su kickoutali iz svega živog, bilo je tu dobrih momenata onaj skok ELP, pa kad je ELP progurao Juiceovu glavu kroz stol. Yap. Kraj onako čudan, pohvale za Kentu Sata koji je svirao DQ jer jebiga ne možeš baš sad lika gađati stolicom u ringu. Osim ako nisi EVIL ili u najmanju ruku Dick Togo

CHASE OWENS vs. TOMOHIRO ISHII 4.00/5.00

Šta je to što ovog čovjeka čini posebnim? Ishii ne može, ali ne može imati loš meč. Dosta drugačiji Chase nego što smo naviliki, mnogo se više potrudio. Kontam da im Ishii prijeti prije meča se zato protiv njega svi trude. Onaj sunset flip bomb kad Ishii udara glavom u ogradu. Jaoo mene boli to preko ekrana. Ishiijevi suplexi su bili apsolutna ljepota čak je i Chaseov superkick odlično izgledao. Chase pogađa par C-triggera i svoj finisher i odnosi pobjedu. Papa Ishii šta drugu reći za ovog čovjeka

JONAH vs. Kazuchika Okada 4.50/5.00

OMG OMG JONAH WON! Kakva reakcija publike kad je pogodio powerbomb i kad se počeo penjati. JONAH fka Bronson Reed je pobijedio Okadu i to u Osaki. U kakvom sam ja šoku poslije ovog meča. Ne znam šta da vam kažem o meču. Početak meča standardno spor, standardno Okadin početak meča. Nakon toga akcija ide van ringa gdje stvrno moram čestitati Okadi, napravio je životinju. Okada se vraća i pogađa body slam, ali ne za dugo jer Jonah opet uzima kontrolu. Penju se na konopce gdje Jonah želi da uradi superplex, ali Okada kontrira i gura ga sa konopaca. Okada pokušava da skoči na njega, ali Jonah to kontrira u powerbomb, pogađa svoj finisher i odnosi pobjedu. Vrijedilo je odgledat prva dva smeća kako bih došao do ovoga.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 14010
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10418
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la Markovic619 »

Sutra je zadnji dan grupne faze G1 Climaxa, nisam odgledao nijedan meč ove godine, potrudiću se da odgledam završnicu.

Evo šta kome treba za prolazak u polufinale
► Prikaži “Spoiler”
Mečevi zadnjeg dana:

D. Juice Robinson vs. Will Ospreay
D. Shingo Takagi vs. El Phantasmo
C. Hirooki Goto vs. EVIL
C. Tetsuya Naito vs. Zack Sabre Jr.
B. Tomohiro Ishii vs. SANADA
B. Tama Tonga vs. Jay White
A. Bad Luck Fale vs. JONAH
A. Lance Archer vs. Kazuchika Okada
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

YOSHI HASHI/YUJIRO TAKAHASHI (0/5.0) - Meč koji me je bio natjerao da ugasim show i prestranem gledati. Nevjerovatno razočaravajuća odluka da ovdje Yujiro uzme. Pogotovo uz ovaj klasičan HoT ovetbooking. Nakon ovog meča sam napravio pauzu od skoro dva dana bez NJPW.

SANADA/CHASE OWENS - (3.00/5.00) - Sasvim solidno, ali ništa posebno. Ovo je bio Chaseov zadnji meč, hvala Bogu. Solidna priča u kojoj Chase pokušava skinuti Sanadine poteze i to radi solidno. Na kraju ga Sanada dobija ali ovaj nije tapkao. Sanada je dosta jako izgledao u ovom meču.

TAICHI/TAMA TONGA (3.25/5.00) - Tama sve bolji i bolji i to mi je drago za vidjeti. Ovaj meč je bio jako bitan jer su oba borca bila na 2-1 i to mu je dalo dotanu dramu. Taichi je bio donio Iizukinu rukavicu koje se Tama baš boji. Ovo je bio solidan prikaz atleticizma i moveset od strane oba borca, na kraju Tama nosi 2 boda, a Iizukina rukavica ide u zaborav

JONAH/LANCE ARCHER (3.25/5.00) - Jako solidna meč ove dvojice ogromnih ljudi. Pokazali su sve i snagu i ogrtnost u ringu, ali i zavidnu kondiciju. Očito da je jedini plan za Jonah bio taj da pobijedi Okadu i tjt. Ovdje gubi, ali je sasvim dobro zaštićen.

KENTA/TETSUYA NAITO (4.00/5.00) - Svidjelo mi se kako su jako rano u meču implementirali svoje likove, pogotovo uvod u meč je bio jako dobar. Ona kontra iz GTS u destino je isto brutalna. Koliko se sjećam ovdje je Naito čak i prokrvario. Sve u svemu dobar ME koji je Naita ostavio u igri.

DAN 15

ELP/DAVID FINALY (3.75/5.00) - Onako mogu reći dosta moderan meč sa jako brzim tempom i jako brzim kontrama. Mogu reći da sam pobjednika očekivao s obzirom kako je prošao opener dan ranije, a i previše bi bilo da David ode na 4 pobjede.

GREAT O KHAN/TAMA TONGA (3.00/5.00) - Još jedan okej meč Oke, koji nije imao loše meč na ovom turniru. Super su mi ova dvojica zajedno, nekako su dobra kontra jedan drugom gdje je Oka odlično postavio i prodao povratak Tame u meč. Očigledno da svi navijamo da Tama nanese jedini poraz White u turniru.

ZSJr/EVIL (N.A) - Ovo je valjda više bilo za publiku jer svi mrze Evila. Okej segment gdje Evil i Dick pokušavaju varati na sve načine ali svaki put završe u Saberovj klopci. Na kraju uzima na roll up gdje oni izgledaju kao malo djeca naspram Sabera

KAZUCHIKA OKADA/TOM LAWLOR (4,00/5.00) - Veliki sam fan storytelling mečeva, a ovaj je bio odličan što se toga tiče. Lawlor je na sve načine pokušao spriječiti Okadu da pogodi rainmaker što mu je i uspjelo. Odlične su mu bile i poluge. Jedina zamjerka za ovaj meč je kraj, nekako previše roll up finisha imamo.

HIROSHI TANAHSHI/HIROOKI GOTO (4.25/5.00) - Meni najdraži meč na turniru. Jako volim Gota i taj njegov samurajski stil. Tana je ovdje bio heel, očekivano. Odlično je radio na Gotovim nogama, pogotovu koljenu, gdje je ovaj jedva uspio ustati par puta. Tana je bio previše samouvjern i promašio je jedan finisher i Goto se vratio u meč. Onaj Tanin šamara, jao majko pa razkrvario mu je usta. Na kraju Goto uzima pobjedu. Skočio sam sa stolice. Idemo Goto :dance: :dance:


PS: Sinoc sam napisao recenziju za ova dva dana, ali očito se nije postavila, tako da sam ovo nabrzinu sad napisao.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 16

KENTA vs. AARON HENARE 2.75/5.00

Nema puno stvari,k kojih ću se sjećati iz ovog meča. Henare je završio svoju prvu G1 avantru, mogu reći da je bio sasvim pristojan. Meč su otvorili na MMAa način i opet nakon toga su nastavili sa kickovim. Henare preuzima kontrolu i radi par svojih poteza, ali Kenta kontrira i hvata u polugu koju nije mogao da zaključa pa su nekako čudno promijenili polugu. Aaron tapka i Kenta uzima tek drugu pobjedu, mada ovo je najstack blok tako da razumijem.

TORU YANO vs. JEFF COBB

Opet dobra stvar jer nije bila previše duga. Ali Cobb koji ima prevelike ruke da ih izvuče iz gaća :lol: :lol: :lol:. Sada mi Orange Cassidyev dropkick ne izgleda ništa posebno jer je to uradio i Jeff. Na kraju manje-više čista pobjeda Jeffa

SHINGO TAKAGI vs. YUJIRO TAKAHASHI 2.75/5.00

Klasičan Yujiro meč do zadnjih par sekundi meča. Već sam počeo da mislim da će Yujira pushati. Kako je Shingo udario stolicu ruku jao. Ono boli zasigurno. Brutalno je bacio stolicu na SHOa. Odnosi bodove, huh dobro je.

YOSHI-HASHI vs. WILL OSPREAY 4.00/5.00

Predobar meč. Will je uvijek fenomenalan a YOSHI je valja mvp dosadašnjeg dijela turnira. Will je odradio nevjerovatn posao nanio dosta štete na YOSHIjevu desnu ruku. Yoshi je to odlično prodao. Druga polovica meča prošla je u jako dobri izmjenama i odlično no sellingu koji je standardan kada Will ima meč. Onaj salto je brutalan, nisam da je YOSHI tako fleksibilan. Druga karma je bila zlato, ali YOSHI nije uspio da pokrije Will-a. Na kraju Will odnosi pobjedu sa laktom u glavu

TAICHI vs. JAY WHITE 4.25/5.00

White uzima ranu kontrolu u meču. Kako se Gedo naljutio kada red shoes nije htio da broj dok se Taichi držao za konopce za vrijeme pina :lol:. Slijedi dosadan dio meča gdje White ima chinlock jako jako dugo, ali se Taichi vraća leg kickovima koji su bili jako jako dobri. Jay se vraća u meč, ali ima jako puno problema jer ga je Taichi baš namlatio po nogama. White se vraća u meč sa 4/5 standardnih poteza iz svog arsenala. Taichi je bio na rubu povratka u meč, ali je Gedo počeo da čupa Miho za kosu i to je Jay iskoristio u svoju korist. Kakav segment kada Taichi ide da spasi Miho wow. To je bio i Yoshinobu da pomogne da Gedo ne pobjegne. Taichi se vraća u ring i pogađa last ride, ali White se vraća na 2. Jayev ofanzivni napadi su jako brzo prestali djelovati jer je u Taichiju proradio adrenalin i skoro sve je no sellao. Gedo se pokušao umiješati, ali nije išlo i dobio je u jaja. Kada god da Jay kontrirao Taichi je imao odgovor i pokušao je pin više puta, ali nije išlo. Jay pokađa blade runner, ali nema snage za pin. Nekako ustaje i pogađa još jedan i tu je kraj meča. Još jedan odličan meč ako mene pitate. Jay ide na 5-0. Volim kako se cijela arena počela prazniti, jer je bila razočarana rezultatom i samo da ne čuju White.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

DAN 17

DAVID FINLAY vs. YOSHI HASHI 3.00/5.00

Ovaj blok je prelud. Ili će Shingo da uzme ili će biti neki ludi tie. JONAH je baš bio relaksirajuć za komentatorskim stolom. Nakon početne izmjene YOSHI HASHI je bio taj koji je uzeo kontrolu koju brzo gubi i Finlay kreće raditi na desnoj ruci YOSHIja. Moram reći da mi je porastao u očima nakon ovog turnira. YOSHI se očekivano vraća u meč i nastavlja sellati desnu ruku. Prelazimo u završni dio meča gdje opet David dominira, ali YOSHI je dočekao grešku i uzeo 2 boda. 7 person draw je i dalje moguć iako sumnjam da će se dogoditi

TAICHI vs. GREAT O KHAN 2.00/5.00

Meč koji je bio nebitan što se tiče poretka, tako da me i nije previše zanimalo. Jedino eto zbog Miho Abe. Imali smo segment hrvanja i tu Taichi nakon minutu tek baca Oku na pod i preuzima kontrolu, ali se Oka pokušava vratiti u meč. To i čini jednim judo throwom. Meč se nastavlja, ali se ništa bitno nije dogodilo. Oka uzima pin uz jedan roll up. Ovo je bilo baš neočekivano.

JEFF COBB vs. TOM LAWLOR 3.50/5.00

Meni je Tom dosta pokazao. Publika ga voli, ima dosta bolje mečeve nego u MLW. Sa druge strane Jeff me je kupio još u LU. Ovo je bila snaga protiv tehnike i na svaki pokušaj poluke, Jeff je odgovorio snažnim bacanjem. Tom je u jednom trenutku imao armbar, pa nakon toga nogu, ali ga je Jeff jednostavno podigao i bacio. Tom se je vraito u meč, ali ne mat workom nego ga je podikao i bacio. Imamo razmijenu udaraca iz koje Tom izlazi kao pobjednik. Superkick/šamar kombinacija je bila brutalna. Suplexi koje su radili oba boraca također. Na kraju Tom pogađa koljenu u glavu i završava ovaj meč. Sve je sada u meču Okada/Archer

KENTA vs. HIROSHI TANAHASHI 4.00/5.00

Ovo je valjda prvi put da sam navijao za Kentu u NJPW (zbog Gota). Prije meča sam primijetio da je ostalo jako puno vremena na streamu i konto sam da možda bude draw ovdje jer nismo imali niti jedan. Time limit draw. Ketna je sve vrijeme pokušavao akciju prebaciti vani, ali se Tana nije dao. Kenta je radio na Taninom abdomenu kako Tana ne bi mogao pogoditi svoj finisher. Dok je Tana pokušao limitirati Kentine noge na minimum. Odličan spot sa stolom, jer jebiga ako Tana neće stolu hoće stol Tani. Tana se vraća u meč u stilu John Cene. Ponovo kao i u meču sa Gotom, Tana je promšaio drugi high fly flow. Kenta nakon toga kreće da šamara Tanu i ovaj pada kao mrtav. Kenta pogađa GTS i završava posao. Iako blok D ima mogućnost da 7 ljudi bude sa istim brojem poena, ovaj je nekako mnogo više neizvjesan.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

Markovic619 je napisao/la: 15 kol 2022, 20:18
Evo šta kome treba za prolazak u polufinale
► Prikaži “Spoiler”
Ako i Naito i Goto dobiju svi su na 8, Goto je dobio Naita, Naito Sabera a Saber Gotoa i imamo TT meč prije polufinala.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

Evo me na danu 18. Za mene vjerovatno zanimljiviji i bolji nego samo finale. Ovo je bila velika ludnica, a ko zna šta nas još čeka. Sve u svemu solidan turnir.

JUICE ROBINSON vs. WILL OSPREAY 3.50/5.00

S obzirom da je ovo stavljeno kao prvi meč, očekivao sam da ne bude 7 ljudi sa istim brojem bodova. Juiceu je ovdje trebala pobjeda kako bi ostavio nade da to bude tako. Koliko je bila bitna priča za blok, toliko i priča za US titulu za koju btw niko ne zna gdje je. Juice prije meča napada Willa i pokušava mu nanijeti što veću štetu. Meč počinje ali ga Juice seli vani gdje nanosi još više štete. Will se vraća sa svojim akrobacijama, ali samo za kratak period. Will pogađa odličan kick koji je ušutio Juice, a nakon toga čudo gdje čovjek preskače ćošak ringa iako je bio van ringa i pogađa powerbomb na ugao ringa. Jako težak spot za objasniti. Will skače za 450, ali Juice diže koljena. Will se ponovo vraća u meč i pogađa dropkick koji je onesvijestio sudiju. Ipak Juice ga udara u međunožje i vraća kontrolu na svoju stranu. Juice je uzeo US titulu (izgleda da je kod njega) ali je Will kick outao. Izašli su van ringa i Juice ga je doslovno bacio na glavu i vratio u ring gdje je pogodio pulp friction, ali ovaj opet kick out. Juice ide na finisher, ali Will se je više u puta izvukao. Odlična savršna sekvenca gdje je se je Will nekako dočekao pogodio finisher i završio meč. Uzeo je i svoju titulu nazad. Mislim da ovo znači da Shingo gubi, ali moje predikcija sa početka turnira da će Will ići u finale s Okadu dobro napreduje.

ELP vs. SHINGO TAKAGI 3.75/5.00

Solidno otvaranje meč gdje smo vidjeli koliko je zapravo ELP nevjerovatna atleta. Swanton i lionsault je odlična kombinacija. ELP je opet na konopcima, ali Shingo podiže noge i vraća kontrolu u meč. Shingo kombinira šake i chopove u ćošku, ELP se pokušava vratiti sa onim svojim glupim grebanje po leđima, Nakon jednog pokušaja pina ELP se vraća u meč udarcem u glavu. ELP nastavlja sa odličnim kombinacijama, ali se Shingo vraća i udara ga šakom kad je ELP pokušao dive kroz srednji konopac. Shingo pogađa dvd van ringa i pokušava pin, ali ELP kick out. Tada je proradio fighinting spirit u ELPu i krenuo je da se lema sa Shingom. ELP ponovo pokazuje koliko je dobar i nastavlja sa svojim standardnim kombinacija, pogađa i thunderkiss, ali se Shingo ne da. Shingo isto pogađa final victory ali se ni ELP ne da. Shingo pogađa dvd, ali se u ELP ponovo budi fighting Tana/Cena duh i pogađa CR2, ali ipak je bio prespor i Shingo je kickoutao. Nakon toga pogađa superkick i još jedan CR2 i odnosi 2 boda ovdje.

HIROOKI GOTO vs. EVIL 1.00/5.00

Lijepo je bilo vidjeti da je Goto u igri ovako duboku u turniru. EVIL je napao prije meča ali se je Goto nekako vratio i napao EVIL-a. S obzirom da ima meč protiv EVILa i na ovakav početak nisam bio optimista jer EVILu uvijek treba heata. EVIL se vraća u kontrolu nekako uz pomoć Dick Togoa i nakon toga prelazimo na standardno HoT stvari koje svi toliko volimo. Goto se nekako vraća brzim kontrama i lariatom. EVIL šalje Gota van ringa, gdje Togo pokušava da ga napadne, ali EVIL je bio tu. Nevjerovatno je koliko seru sa ovim HoT stvarima. Prvo EVIL gura Fujitu na Gota, a onda Togo hvata Gota za nogu da se ne može vratiti u ring. EVIL pogađa svoj signature, ali Goto se ne da. Polako počinje da zaživljava Gotovv samurajski du duh jer preuzeo kontrolu u meču. Togo napada sudiju i pokušava se umiješati u meč, ali Goto se opet snalazi nekako. Pogađa GTW, ali Evil se izvlači. Togo opet ulazi u ring pomaže Evilu ovaj uzima meč. JE*** *** **** UH KOJA GLUPOST. Kakav muk na kraju uh...

ZACK SABER JR. vs. TETSUYA NAITO

Sad mi je maltene postalo svejedno šta će se desiti ovdje. ZSJr. ide odmah jako i napada Naita. Naito se taktički vraća u meč. Imamo seriju pokušaja roll up-a. Naito maši dropkick, Zack ponovo pokušava roll up, ali ne. Na kraju na veliko iznenađenje i šok Naito uzima pobjedu na roll up. Wowww. Okej. Jadan Zack opet je poludio, ali Naito je Naito. Wow. Zack je odlično odradio ljutnju i revanširao se Zacku.

SANADA vs. TOMOHIRO ISHII 3.25/5.00

Oba borca su ovdje ušla bez pritiska. Ustvari Ishii je imao prevelik pritisak jer je Ishii imao samo jednu pobjedu. Dobili su jako malo vremena, ali brate ovo je Ishii logično da će imati dobar meč. Naravno i SANADA je ovdje bio jako dobar. Dosta je priče bilo da li je ovo Ishiijev zadnji G1, iskreno se nadam da nije jer je čovjek mašina iako mi on ima vibe osobe koja će se povući tiho. Uzeo je ovdje pobjedu btw. SANADA je baš meh na ovom turniru.

JAY WHITE vs. TAMA TONGA 3.00/5.00

Nisam htio da vodim neke notese za vrijeme ovog meč, već sam jednostavno da uživam. Tek sam sad skontao da je ovo i Gedo vs Jado na neki načln wow. GG NJPW. Činjenica je da mogu puno više od ovoga i da su ovdje bili jako limitirani vremenom koji su dobili. Odmah su krenuli agresivno i krenuli su mlatiti jedan drugog. Nije bilo onog ležanja dugog i odmaranja. Završni segment gdje se sve svelo na to ko će prije pogoditi svoj finisher je jako dobar, i imao me je na rubu stolice. Svejedno jako dobar meč i jedva čekam da vidim šta će nam ponuditi u nekom singles meču uskoro jer je sa ovim valjda Tama dobio meč za titulu. Bravo za publiku!

JONAH vs. BAD LUCK FALE

Nisam gledao lol. JONAH je ovdje uzeo. Do sada nije pinan niti submitan. Inače malo sam se sjebao, ipak i ovdje bilo šanse za three way tie. Plesae God :pray:

LANCE ARCHER vs. KAZUCHIKA OKADA 3.75/5.00

Kakav fokus Archera. Naježio sam se. Prva stvar pokađa chokeslam i diže publiku na noge. Okada ga udara a ovaj se samo smije. Idu van ringa gdje Archer udara Okadu glavom od ogradu. Radi brutalan cannon ball dok je Okada bio uz ogradu i onda baca Fujitu na njega (rip Fujita). Despy je bio za komentatorskim stolom i govorio mu je nešto (valjda da svima kaže da Archer vrijedi or smthn). Kakav moonsault nakon što hoda po konopcima jaoo Archeru pa ti si lud. Okada radi lariat i vraća se u meč, konačno. Počinje lagano svoj comeback, ali Archer pogađa dropkick i rainmaker, ali se Okada izvlači na dva. Pogodio je i blackout, ali opet ništa. Okada je kontrirao naredni blackout i pokušao da završi sa polugom ali nije išlo. Okada skoro iz ničega pogađa rainmaker i zavšrava meč.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10418
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la Markovic619 »

Odgledao sam današnji show i nisam baš zadovoljan nekim rezultatima.

Jebeni Gedo, Japan i El Phantasmo. Ne znam da li postoji dosadniji lik od njega u ovom biznisu.

Naito/Sabre odlično odradjeno. Naito je genijalan sa svojim provokacijama.

Ispadanje Whitea vjerovatno znači da Okada osvaja što nije zanimljivo. Bolje Naito.

Okada/Tama i Naito/Ospreay u polufinalu.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: G1 Climax 32

Post Postao/la azo »

Ima gorih od ELP, Chase Owens, kompletan HoT...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Odgovori