G1 Special in San Francisco

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NJPW G1 Special in San Francisco 2018 recenzija

Post Postao/la Melloo »

Iako si ti vecinom prestrog za sve ovaj put se slazem s tobom.Iako je ovo prakticki samo jos jedan kizuna road show
Avatar
El Ingobernable
Rank 4
Rank 4
Postovi: 60
Pridružen/a: 26 stu 2017, 19:30
6
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la El Ingobernable »

G1 Special in San Francisco

The Chaos (Rocky Romero & Roppongi 3K & YOSHI-HASHI & Gedo) vs Bullet Club (King Haku & Tama Tonga & Tanga Loa & Chase Owens & Yujiro Takahashi) - **1/2
Toru Yano & Tomohiro Ishii vs Minoru Suzuki & Zack Sabre Jr - **3/4
Jeff Cobb vs Hirooki Goto - NEVER Openweight titula - ***
The Young Bucks vs EVIL & SANADA - IWGP Heavyweight Tag Team titule - ***3/4
Kazuchika Okada & Will Ospreay vs Tetsuya Naito & BUSHI - ***
Hiromu Takahashi vs Dragon Lee - IWGP Junior titula - ****1/4
Jay White vs Juice Robinson - IWGP US titula - ****
Cody vs Kenny Omega - IWGP Heavyweight titula - ***1/2
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la AlenB »

– Former WCW ring announcer Gary Michael Cappetta called out the table spot during Kenny Omega’s match with Cody at NJPW’s G1 Special. Cappetta posted a clip of the video to Facebook as you can see below, saying that talent needed to stop doing this for their own sakes.

“WRESTLER ALERT: Human bodies aren’t made to do this,” he wrote. “Please stop shortening your valuable careers. Stop limiting the health and happiness of your post wrestling lives.”

The spot had Omega deliver a running release powerbomb on Cody to the outside of the ring through a table. However, the table didn’t break and he handed hard on the floor. Cody has since said he’s “taking a lil’ time off from wrestling” to allow himself to heal up after that, as well as “explore another very fun project,” but vowed to return for All In.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Accidents happen, da je stol puka ne bi niko ništa govoria. A budimo realni " Former WCW ring announcer" i nije neka titula.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la Melloo »

Cody ne uzima time off za to nego jer ide snimat 7. Sezonu Arrowa
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la ejdzejp1 »

evo i reviewa konačno :D

Guerrillas of Destiny, King Haku, Yujiro Takahashi & Chase Owens vs. YOSHI-HASHI, Gedo, Rocky Romero & Roppongi 3K
Otprilike prosječan NJPW opening meč, iako sa nešto više sloppy trenutaka nego obično. Bilo je i kul trenutaka, ali sve skupa ništa posebno. **1/4

Tomohiro Ishii & Toru Yano vs. Minoru Suzuki & Zack Sabre Jr.
Suzuki i Ishii su ponovo na neki način izvukli meč, iako im interakcije nisu bile dobre kao u nekim prethodnim tag mečevima ali ok. Sabre i Yano su isto bili ok, ali sve u svemu meč opet nije bio ništa više od solidnog. **1/2

Hiroshi Tanahashi & KUSHIDA vs. Hangman Page & Marty Scurll
Konačno dobar meč. Ovo je bilo prilično zabavno sa konstantno dobrom i dinamičnom akcijom kroz cijeli meč, te par jako dobro odrađenih sekvenci. Rezultat je za mene bio pomalo i iznenađujući ali bio je dobra odluka da Hangman dobije malo momentuma pred G1. ***

Hirooki Goto (c) vs. Jeff Cobb - NEVER Openweight titula
Nisam ovdje očekivao baš neki fantastičan meč, ali očekivao sam da će biti jako dobro. Nisu to ispunili. Neću reći da su dobili premalo vremena, dobili su 12 minuta ali i s time su mogli odraditi jako dobar, ako ne i odličan meč samo da su išli drugačijom rutom i stiffali se cijelo vrijeme. Umjesto toga dobili smo predug control segment Gotoa koji je meni lično bio dosadan i dobrih zadnjih par minuta bez pretjerane napetosti oko promjene prvaka. Nikako loše, ali svakako razočaravajuće. **3/4

The Young Bucks (c) vs. EVIL & SANADA - IWGP Tag Team titule
Skoro pa isti scenario kao i na Best in the Worldu kojeg sam gledao prije par dana. Svi u ringu su odradili odličan posao kako sam i očekivao, ali opet je tu bio prisutan ref bump koji nije bio nimalo potreban i nikome nije pomogao. Shvatam šta su željeli uraditi ali ista ta napetost se mogla postići i bez ref bumpa. Zbog toga ***1/2

Kazuchika Okada & Will Ospreay vs. Tetsuya Naito & BUSHI
Navikao sam na bolje od članova ove dvije fakcije, ali ovo je svejedno bio jedan prilično dobar meč. Okada nije uradio previše toga što je razumljivo (imao je one mečeve na SSE UK tako da je ovdje dobio lakši posao), Naito je bio solidan, BUSHI je bio u svom standardnom izdanju sve skupa sa davljenjem majicom i kupljenjem pina na kraju, dok je Ospreay primio mnogo manje bumpova nego inače. Sveukupno, dosta solidno. **3/4

Hiromu Takahashi (c) vs. Dragon Lee - IWGP Jr. Heavyweight titula
U potpunosti razumijem zašto nekim ljudima ovo nije odličan meč i zašto se nekima neće svidjeti toliko ako ovo pogledaju nakon informacije o Hiromuovoj povredi. Ja prvi vjerovatno ne bih mogao rewatchati ovaj meč upravo zbog toga. Ali, kada sam gledao ovo nisam znao tu informaciju i meč mi je bio baš odličan. Bilo je raznog shita kakav se i može očekivati od njih dvojice; razne vrste diveova, skakanje s velikih visina, bacanje na glavu, brutalne izmjene chopova, šamara i German Suplexa. Ne bih preporučio ovaj meč nikome, ali gledajući u vakuumu meč je bio sjajan. Aftermath se činio neminovan i drago mi je da je Hiromu bolje, ali nakon ovoga jednostavno moraju usporiti i malo razmisliti vrijedi li raditi ovakve stvari samo da bi imali bolji meč. ****

Jay White (c) vs. Juice Robinson - IWGP United States titula
Na internetu sam vidio dosta ljudi koji misle kako je ovo sjajan meč i najbolji večeri. Ja nemam takvo mišljenje, ali mi je meč bio jako, jako dobar. Pribojavao sam se da publika neće reagovati jer je meč stavljen u death spot nakon onako ludog meča i prije main eventa. Na svu sreću, to se nije desilo. Juice je dobio ogromne pozitivne reakcije, dok je White dobio dosta negativnih što je jako puno pripomoglo meču i samoj dinamici. Juice je odlično odradio ulogu underdoga kao i u većini slučajeva, a ovoga puta je i White bio jako dobar heel pogotovo što se tiče malih stvari. Posebno mi se svidjelo kako je koristio lijevu ruku za puncheve kako bi isprovocirao Juicea jer on to nije mogao. Onih par spotova izvan ringa su mi isto bili super. Onakva reakcija Barnetta stvarno nije bila potrebna jer White nije namjerno oborio JRa sa stolice. To mi je oduzelo nešto od kvalitete meča. Završnica je bila super napeta sa par odličnih nearfallova i na kraju Juice pobjeđuje na moje veliko iznenađenje. Jako mi je drago zbog toga, definitivno je zaslužio ovo iako bih volio da je Switchblade bio šampion još malo. ***3/4

Kenny Omega (c) vs. Cody - IWGP Heavyweight titula
Prvo ću sa stvarima koje mi se nisu svidjele. Kao prvo, nije mi se svidjelo to što je meč izgledao kao neki tipični američki main event skupa sa Codyevim varanjem, korištenjem oružja, ref bumpovima i svime onime što nije tipično za jedan NJPW main event. Zatim, akcija u ringu i nije bila nešto posebno dobra i činilo mi se da su išli istim tempom od prve do zadnje minute. Što se dobrih stvari tiče, svidjeli su mi se spotovi koji su digli atmosferu na neki način, te character development Codya koji je jako lijepo prikazan, negdje u prvom dijelu meča se sakrio iza Brandi da ne bi primio dive od Kennya dok je pred kraj spriječio Brandi da ga zaštiti i postavi se ispred njega. To je glavni razlog zašto mi je meč dobar, ali sve u svemu bilo je ipak malo razočaravajuće. ***

Sve ono nakon meča mi je bilo odlično i baš me zanima daljnji nastavak ove BC priče. Jedva čekam Being The Elite.

Kao što sam već rekao, meni je show bio dosta dobar za ono što je trebao biti: neka vrsta previewa za G1. Određeni mečevi su mogli biti dosta bolje odrađeni, ali sveukupno solidan show.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la ejdzejp1 »

Meltzer:

CHAOS vs Bullet Club 2.5
CHAOS vs Suzuki-gun 3.25
Taguchi Japan vs Bullet Club 3.5
CHAOS vs LIJ 3.25
Young Bucks vs EVIL & SANADA 4.5
Goto vs Cobb 3
Hiromu vs Lee 4.5
White vs Juice 4.5
Kenny vs Cody 4.25
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Special in San Francisco

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST Kenny vs Cody 4.25
E da je bilo u Tokyu.
slika
Odgovori