Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
SenkaKojaLuta
Rank 6
Rank 6
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:11
7
Lokacija: Wrong Side of Heaven
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la SenkaKojaLuta »

Talentovana i ne bas tako poznata horror spisateljica Rebecca R. Pierce trenutno nudi sve svoje naslove (osim trenutno aktuelnog) potpuno besplatno, savrseno vrijeme da se upoznate sa njenim opusom. https://www.amazon.com/Rebecca-R.-Pierc ... t_ebooks_1
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Pomazite ljudi kako se natjeram da citam.1 knjiga u 2018 i to u januaru zavrsena
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ako se moraš tjerat na nešto koliko uživaš u tome :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

ako ti se čita, čitaj, ako ne, nemoj, jednostavno
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

I ja imam slabije volje citati kada pocne biti vruce vani. Pocela sam Bird Box prije dva tjedna i ostavila ju, nesto ne ide. :confusion-shrug:
Avatar
SenkaKojaLuta
Rank 6
Rank 6
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:11
7
Lokacija: Wrong Side of Heaven
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la SenkaKojaLuta »

@Sherpa

Koje su knjige od Guy Gavriel Kaya prevedene i dostupne online, ako bi mogao da mi proslijedis linkove bio bih ti zahvalan. Moze i preporuka odakle poceti sa upoznavanjem njegovog opusa.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

@senkakojaluta na hrvatski su prevedene sve osim zadnej dvije ili tri, na srpski nešto manje (koliko sam shvatio). linkove ću ti navečer potražiti, sada ću ti napisati točno redom kako ih je izdavao i kratko nešto o njima

Fionvarska tapiserija
- trilogija s kojom ti ne prepourčam da kreneš. meni je ok zato što sam je čitao naknadno i postao njegov fan, no da sam s time počeo, bojim se da nikada ne bih nastavio
Tigana - Tigana je tamo gdje sam ja počeo i gdje sam se zaljubio. Knjiga ima jaaaaaako dug i pomalo dosadan početak, mislim da čak 100 od jedno 600 stranica sam imao dojam da se ništa ne događa, no kada je krenulo. nisam mogao stati. Zaljubio sam se u njegovo pisanje, koje je jedno od najboljih, kao da si tamo. Tigana je inspirirana renesansnom Italijom (što nije toliko važno kao u njegovim kasnijim djelima), i ovo je fanatasy knjiga. Većina kasijih će imati nešto malo nadnaravnog, no više će biti alternativna povijest (ili bolje rečeno inspirirano poviješću, pošto su događaji i lokacije stvarne samo s drugim imenima i nešto drugačijim tokom zbivanja).
Pjesma za Arbonnu - Srednjovjekovna Francuska je meni bila odlična u njegovom izdanju. Sjajni likovi, pogotovo hrpa snažnih ženskih likova.
Lavovi Al-Rassana - Meni najdraža knjiga ikada. Španjolska u vrijeme El Cida. Ja imam samo pohvale za ovu knjigu, ima pomalo nelagodan početak, ali finale, u kojem zadnjih 10 stranica nemaš pojma što se dogodilo. Perfekcija.
Saratinski mozaik - Ovo su dvije povezane knjige Odjedriti u Sarant i Gospodar Careva. Sarant je Carigrad, a kada ti kažem da je glavni lik mozaičar koji je dobio poziv od cara, mislio bi, kako to dovraga može biti zanimljivo. No ne samo da je, meni je ovo (gledano zajedno) njegov drugi najbolji rad. Recimo scena na hipodromu je tako dobro napisana i opisana da sam ja pomislio da sam tamo, kao da uživo gledam utrku kočija.
Posljednja svijetlost sunca - Vikinška invazija Engleske zvuči bolje nego što zbillja je. kako sam ja krenuo od tigane, ovo mi je u tom trenutku bila njegova najslabija knjiga
Ysabel - Ovo je jedno jako zanimljivo mjesto za početak. Knjiga je smještena u moderno doba, ima jako veliki fanatsy element. meni je bila jako dobra, drugima nešto malo manje.
Under Heaven - Također prevedena, pod nebom je prijevod, ali mi je ovo bilo čak slabije od posljednje svijetlosti (Kina)
River of Stars - nije prevedeno, solidno, no ništa više od toga. Također Kina. Knjiga mi je imala jedan ili dva 'Kay momenta' (što ćeš saznati na što mislim ako kreneš čitati njegov opus). No generalno ove dvije knjige smještene u Kinu (nisu nastavci, 4 stoljeća razlike) me nisu oduševile
Childer of Earth and Sky - Knjiga kojom se Kay vratio na stare staze, i to ne govorim samo zato što je smještena u srednjovjekovnu Hrvatsku. Jednostavno je imala dobru priču, dobre likove, dobru radnju.

Da sada ponovo krećem, ja bih krenuo s Tiganom. (linkove ti pogledam kasnije), nadam se da sam pomogao.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

@Sherpa da li si citao sagu o Takeshi Kovacsu od Morgana. Znam da si ti veliki fan sci fi
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Fun fack oko nje

Kupio kada je pisac bio u gradu, potpisao mi, isao s frendovima van isti dan, bili u prostoriji neke udruge gdje sam je zaboravio, sutradan je nije bilo :/

A svidjela mi se :)

Ponovo sam je kupio i nikako da krenem citati ponovo
slika
Avatar
SenkaKojaLuta
Rank 6
Rank 6
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:11
7
Lokacija: Wrong Side of Heaven
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la SenkaKojaLuta »

Predstavlja li vama problem kada citate knjigu na stranom jeziku, npr. citam knjigu na engleskom i potrebno mi je mnogo vise koncentracije i veoma se brzo zamorim, dok knjigu na maternjem jeziku mogu citati satima bez problema.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Meni obrnuta situacija, generalno mi je puno lakše nešto na engleskom pročitat nego hrvatskom.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

SenkaKojaLuta je napisao/la:Predstavlja li vama problem kada citate knjigu na stranom jeziku, npr. citam knjigu na engleskom i potrebno mi je mnogo vise koncentracije i veoma se brzo zamorim, dok knjigu na maternjem jeziku mogu citati satima bez problema.
Slično i kod mene. Stvar je u jedno i u razmišljanju, kada čitam na stranom jeziku ne razmišljam o tome što pričitam na engleskom nego razmišljam na hrvatskom.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Meni je postalo skoronisto ali ovkao nekwd naletim na problem kada ne znma neku rijec ali i to rijetko
Ja sam s euhvatio par puta da razmisljam na engleskom haha
Odgovori