Kazuchika Okada

rainmaker

All Elite Wrestling
Odgovori

Najbolji hrvač prošlog desetljeća?

Da
12
57%
Ne
9
43%
 
Ukupno glasova: 21

Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Suzuki kao neko ko drzi obe glavne titule me ne zanima posebno koliko god mi je drag.
pa ne bih mu ni dao dugo, mjesec dva.
Naslutih, al svakako mi nije to nešto zanimljivo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

Kazuchika Okada must hold the IWGP Heavyweight Championship until June 25, 2018 to break Kenta Kobashi’s record of 735 days with the GHC Title and become the longest reigning Japanese wrestling champion of the modern era (1980-present)
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Znači i na Dominionu retaina, ako ne izgubi od Tane.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

slika
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sherpa »

vratit će se on.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Mora, nije slučajno 2 godine prvak.
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la raptor1989 »

Mislim da će ići na IC titulu.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Melloo »

Zavrsna sekvenca svakog Okadinog meca za titulu u ovom reignu
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la ejdzejp1 »

Vidio sam da je neko na internetu ovo uradio, pa sam i ja odlučio rangirati sve mečeve iz Okadinog historijskog reigna, uključujući i meč protiv Naita u kojem je osvojio titulu. Ko želi i ima vremena neka uradi isto, volio bih vidjeti i druga mišljenja. :D

14. Kazuchika Okada vs. Bad Luck Fale - Wrestling Dontaku 2017
Fale nije bio loš izbor za tranzicijskog izazivača i posljednju prepreku za Okadu prije revanša sa Omegom, ali meč i nije bio baš dobar. Nije to bilo ni blizu lošeg, ali 20 minuta za jedan Faleov meč je previše. Mislim da će se većina složiti sa mnom ako kažem da je ovo najlošiji meč u Okadinom reignu. **3/4

13. Kazuchika Okada vs. EVIL - King Of Pro-Wrestling 2017
Njihov meč na Climaxu je bio izvanredan i nadao sam se da će nešto slično ponoviti i ovdje, ali nažalost nisu došli ni blizu. Meč je imao dva problema. Prvi je bio to što je trajao predugo. Iako je imalo smisla za priču, oni to vrijeme nisu popunili sa dovoljno zanimljivih stvari da bi meč bio bolji, pa je u određenim trenucima bilo previše sporo i dosadno. Drugi problem je bio to što nitko nije kupio EVIL-a kao ozbiljnu prijetnju Okadi pa nije bilo dovoljno napetosti u stretchu. Overall dobar meč ali to nije dovoljno za bolji plasman na ovoj listi. ***

12. Kazuchika Okada vs. Minoru Suzuki - New Beginning u Sapporu 2017
Ovdje već vidim da se većina neće složiti sa mnom, ali to je u redu. Ovo nije bio meč za svakoga. Vidio sam razne ljude po internetu koji govore da je ovaj meč jako loš, dok drugi govore da je jedan od najboljih mečeva 2017. godine. Ja se ne svrstavam niti u jednu od te dvije grupe. Ja smatram da je meč bio dosta dobar overall, ali ne odličan ili bilo šta blizu MOTY kandidata. Suzukijev leg work je bio fenomenalan, poluge su sjajne ali u meču koji traje 40 minuta 30 i kusur je otpalo na taj isti leg work i više od tri četvrtine meča Suzuki je držao Okadu u raznim holdovima tako da je bilo previše praznih dijelova, a takođe se izgubila i sva napetost jer je bilo očito da Okada neće tapkati. Zadnjih par minuta je bilo sjajno i to mi je poboljšalo ukupni dojam. Meni se ovo nije baš toliko svidjelo, mnogo više preferiram njihov drugi meč sa Climaxa. ***1/4

11. Kazuchika Okada vs. Cody - G1 Special u USA
Po meni najbolji Codyev singles meč u NJPW-u. Sasvim čudno s obzirom da je bio u ringu sa čovjekom koji je trenutno u top 3, a možda čak i najbolji performer na svijetu. Cody je u Long Beachu bio omražen što me iznenadilo s obzirom na to koliko je BC popularan. Ovdje je na svu sreću bio u jednom od boljih izdanja i odradio je heel work baš super po meni. Završnica je isto bila lijepo odrađena sa krađom finishera, te callback spotom na Okada-Omega sa Dominiona koji su podigli napetost, iako je velikoj većini bilo jasno da Cody nema skoro nikakve šanse da osvoji titulu. Tako da je meč bio jako dobar, ali ne među najboljima na listi. ***1/2

10. Tetsuya Naito vs. Kazuchika Okada - Dominion 2016
Ovaj mi je meč bio malo razočaravajući, ponajprije jer je ličio na tipičan Okada meč više nego na bilo šta drugo. Bilo je dosta odugovlačenja i prvi dio meča nije bio baš najbolji i najzanimljiviji. Iskupili su se jednom sjajnom završnicom sa nekoliko dobrih udaraca i nekoliko jako uvjerljivih nearfallova. Tada sam mislio da je jako pogrešna odluka što je Okada pobijedio, a sada mi je zapravo i drago što se to desilo. Kao što rekoh, jako dobar meč ali spor prvi dio ga dijeli od odličnog nivoa. ***3/4

9. Kazuchika Okada vs. Zack Sabre Jr. - Sakura Genesis 2018
Ovo mi se najviše svidjelo iz prostog razloga jer je bilo drugačije od svih drugih Okadinih mečeva u ovom reignu. Sabre je bio pravo osvježenje u main event sceni u proljeću ove godine, pa makar i kao tranzicijski izazivač. Došao je u ovaj meč prilično jako bookiran kao pobjednik New Japan Cupa gdje je prošao kroz tri velika imena: Naita, Ibushija, SANADU i Tanahashija, pa je to u meni izazvalo malu sumnju da bi možda mogli izvesti swerve i dati mu titulu. To se naravno nije desilo, ali meč je bio pametno konstruisan sa dobrom pričom i psihologijom. Okada je bio samouvjeren, pokušao je igrati Sabreovu igru i to ga je zamalo koštalo, pa se vratio pobjedničkoj formuli. Sve u svemu, prvi baš odličan meč na ovoj listi. ****

8. Kazuchika Okada vs. SANADA - New Beginning u Osaki 2018
I ovdje sam mislio da izazivač nema šanse, ali su me uspjeli uvjerili u suprotno kada sam vidio Okadino ponašanje tokom road-to showova i tag mečeva u sklopu builda za ovaj meč. Ponašao se upravo jel Tanahashi prema njemu 2012. kada se vratio u NJPW i odmah po povratku izazvao glavnog šampiona u kompaniji. To je dosta dodalo napetosti i uvjerljivosti Sanadinim nearfallovima, i samim time učinilo meč bolji. Na prvi pogled se činilo kao tipičan Okadin epik ali zapravo je početni dio bio puno važniji nego u određenim Okadinim mečevima. Okada je praktično bio heel, dok je SANADA bio fight from the bottom babyface što je bilo super jer je velika većina publike bila za SANADU. Sjajan meč. ****1/4

7. Kazuchika Okada vs. Naomichi Marufuji - King Of Pro-Wrestling 2016
Ace NJPW-a protiv NOAH-ovog acea. Iskusni veteran protiv mladog samouvjerenog šampiona. Na neki način i dream meč. Nije razočaralo ni najmanje. Odlično raspoređena akcija i užarena Ryogoku atmosfera. Ovaj meč je definitivno jedan od onih koje vrijedi pogledati. ****1/4

6. Kazuchika Okada vs. Tetsuya Naito - Wrestle Kingdom 12
Mnogi ljudi su imali nerealna očekivanja od ovog meča pa ih je na kraju isti razočarao. Na svu sreću, mene nije. Iako sam tada smatrao da je rezultat potpuno pogrešna odluka (sada mislim totalno suprotno, ali to je druga priča), meč je u potpunosti dostavio. Odlični callback spotovi na prethodne mečeve, sjajan pacing, sjajna priča i nikad glasniji Tokyo Dome su dovoljni za jedan sjajan meč. Jedan od najboljih na ovoj listi. ****1/2

5. Kazuchika Okada vs. Hiroshi Tanahashi - Wrestling Dontaku 2018
Možda nije njihov najbolji meč, ali je zato još jedan sjajan meč u Okadinom reignu. Posebno me se dojmila priča ovdje, kako je Tanahashi dao sve od sebe da pobijedi i osvoji titulu vjerovatno posljednji put, ali je Okada jednostavno bio bolji i prevazišao ga je u svakom mogućem aspektu, te mu oduzeo jedini rekord koji mu je ostalo (tehnički Tana ima i onaj rekord uzastopnih WK main eventa ali ok). ****1/2

4. Kazuchika Okada vs. Katsuyori Shibata - Sakura Genesis 2017
Da, ovo je taj kontroverzni meč koji je završio Shibatinu karijeru. Naravno da mi je sada nemoguće gledati na meč iz iste perspektive, ali kada sam gledao meč mi je bio apsolutno fantastičan. Brutalnost u udarcima je bila na nekom drugom nivou. Okada je ponovo bio previše samouvjeren i pokušao se nositi sa Shibatom u njegovoj igri iako je bio svjestan da nije dovoljno dobar. Taj kontroverzni headbutt mi je bio najbolji dio meča, ali sada bih želio da se nikada nije dogodio. Ali šta je tu je. Meč je bio izvanredan i ako mu je ovo morao biti zadnji meč, mislim da nije mogao biti bolji. *****

3. Kazuchika Okada vs. Kenny Omega - Wrestle Kingdom 11
This is where the shit gets real. Očekivanja prije meča nisu bila pretjerano velika ponajprije jer je Kenny kroz cijelu 2016. godinu znao puno u mečevima gurati DDT komediju i ostale gluposti, a Okada je bio dosta suhoparan kroz čitavu godinu. Ali, na svu sreću u ovom meču su obojica bili sjajni. Kenny je bumpao kao lud (odmah mi na um pada onaj brutalni Back Body Drop kroz stol), dok je Okada takođe sjajno sellao kroz cijeli meč. Stretch je bio nešto nadrealno, doveo me na ivicu stolice. *****

2. Kazuchika Okada vs. Kenny Omega - Dominion 2017
Sjećam se koliko sam bio impresioniran njihovim prvim mečem i kako sam mislio da dugo vremena neću vidjeti bolji meč. Na bolji meč sam čekao koji dan više od 5 mjeseci i gle čuda, u meču su opet bili Okada i Omega. Ponovo veoma lude sekvence i sjajni spotovi, a uz to i odlična priča. Onaj spot kada je Omega kontrirao Rainmaker tako što je jednostavno pao od iznemoglosti će mi zauvijek ostati u glavi. Ovoga puta sam kraj dočekao stojeći. Jedan od najboljih mečeva koje sam pogledao. *****

1. Kazuchika Okada vs. Kenny Omega - Dominion 2018
Ovo mi je najsvježiji meč i već sam ga opširno komentarisao tako da ću napisati samo jednu rečenicu. Neću ići preko 5 zvjezdica ali ako postoji savršenstvo, ovaj meč je nešto najbliže tome. *****
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la TheViper »

Svaka cast za ovo :clap:

Ja sam video da je Meltzer dao 4.5 za Okada/Cody, cudi me da ti se nije svidjao ni problizno koliko i njemu. Mozda cu da pogledam.
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Kazuchika Okada

Post Postao/la Sake »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Ja sam video da je Meltzer dao 4.5 za Okada/Cody, cudi me da ti se nije svidjao ni problizno koliko i njemu. Mozda cu da pogledam.
ne znam da li si čuo, ali Meltzeru se dešava da overratea NJPW mečeve.
slika
Odgovori