Teme tjedna/sedmice/nedelje

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la TheBesir »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST
Awesuck
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sherpa »

ajmo se držat teme, ajmo imat raspravu bez miz twitta

@melloo kaže kako neće ići na bolje... e sada... to je ona jako upitna stvar i ovisno kut koji glledaš. 5 godina je puno, tv postaje sve više i više gube značaj, pitanje je koliko će biti važne za pet godina, kakav će ugovor onda wwe moći dobiti. može biti da dobije 10 milijardi, ali moguće da dobije i 100 milijona.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sake »

TheBesir je napisao/la:
Sake je napisao/la:QR_BBPOST
Awesuck
ajde, ajde, pruža bolje mečeve od lika na tvom avataru.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10275
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la ~MandyRose~ »

nadam se da ce PPV stage-evi konacno izgledati ko pravi deal kao u 00s, a ne kao jos jedna Smackdown/RAW epizoda s drugacijim fontom na monitoru
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sake »

I nadajmo se da dobijemo pyro natrag. :pray:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Zar WWE-u ne opada gledanost uživo i na TV-u već godinama?
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la TheBesir »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:
Sake je napisao/la:QR_BBPOST
Awesuck
ajde, ajde, pruža bolje mečeve od lika na tvom avataru.

Malo se zezam Miz je vrh svaki meč mu je extra ovaj Šimo je imo 5 mečeva sa Stylesom 25 low blowova je podjelio.

A WWE će samo od Foxa godisnje zaradit 1 mrd. za SD..eto kolko su siromašni.Inače ako neko nije upućen ovi kreću sa prenosom tek u Oktobar 2019.
Avatar
StevoLopata
Rank 7
Rank 7
Postovi: 624
Pridružen/a: 27 tra 2017, 21:52
6
Lokacija: Zadar
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la StevoLopata »

S obzirom na budućnost, bolje bi im bilo da su sklopili dogovor s nekom digitalnom platformom. WWE je pošao za novcem i nije previše u tom pogriješio u ovom trenutku (reklamiranje na FS1, te na svakom NFL programmingu za koje FOX drži prava), ali s obzirom na to što budućnost nosi, možda bi bilo bolje da su potpisali s Amazonom koji je nudio sličnu, ako ne i veću cifru. Facebook nikako, jer prosječan fan neće raditi Facebook samo da gleda SD, pogotovo još treba uzeti u obzir region lock na FB (Mixed Match Challenge najbolji primjer) i intruzivnost reklama. Zanimljiv potez bi također bio da pri novim ugovorima riješe probleme s TV pravima zbog kojih RAW i SD dolaze kasno na Network. Na primjer, u ugovoru stave da replay SD stiže umjesto 30 dana kasnije i to skraćena verzija, dođe nakon 2 dana i to puna verzija. Puno tu još mogućnosti ima koje su nedorečene
Prvi i najduži BWA tag team prvaci - 637 dana
Avatar
StevoLopata
Rank 7
Rank 7
Postovi: 624
Pridružen/a: 27 tra 2017, 21:52
6
Lokacija: Zadar
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la StevoLopata »

I zaboravih napomenuti, da se ide na full fan service, potpisao bi se ugovor i s Twitchom koji se već pokazao na brojnim promocijama kao izvrsna platforma za wrestling
Prvi i najduži BWA tag team prvaci - 637 dana
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Melloo »

Mislim da trenutno imaju mnogo vecu zaradu od tva nego od networka.Oni su narednih 5 godina zasticeni. SAd sta ce biti dalje vidjet cemo.
Ja bi volio da bude istina da usa hoce jos wrestlinga drugog na tv pa da ring of honor dobije dobar tv deal
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sherpa »

za milijardu dolara kroz 5 godina ja bih također inzistirao da raw i sd kasne na networku, možda i više od 30 dana - želim da gledaju kod mene, ne kod tebe. tako da mi je to sasvim ok.

potpuno je jasno kako wwe nije pretjerano briga za fan service, ponajprije zato što su monopolisti. ja mogu pričati situacije iz industrije video igri gdje nakon lošeg poteza kompanija doživi udarac, gdje se fanovi pobune i odmaknu od njihovih proizvoda, no tamo to mogu napraviti zato što na vrhu imaš nekoliko velikih igrača. ovdje imaš samo jednoga, to je realnost, njpw, roh, tna, cmll, aaa... pa čak i kada bi se svi udružili i dalje bi bili slabiji nego wwe je, pogotovo financijski. da su im trn u peti, jesu. no imaju toliku prednost da jednostavno mogu što žele, a s ovim iznosom će moći još više.

isto tako wwe je sprema za digitalno doba uz wwe network, mislim da su osigurani, samo, ne vidim zašto bi odbili tv kuću koja nudi toliko novaca.

e sada, tv kuće godinama padaju. razlog tome je što ljudi sve više žele gledati u vrijeme kada njima paše, a ne kada je to u satnici neke tv kuće, jedina iznimka koja baš odskače je sport - njega velika vecina želi gledati u živo, ne kasnije u snimci, ili snimljeno. baš zato se tv kuće, koje su kroz godine nagomilale novaca, bore za rejtinge i spremni su platiti ovakve iznose.

mene najviše zanima hoće li se hrvači pobuniti, pošto postoji veliki dio kolača koji sada mogu ugrabiti. isto kao što je uvijek žestoko kada dođe potpisivanje novog kolektivnog ugovora između 4 velike američke sportske lige i igrača - uz veliku razliku da su tamo igrači dobro zastupljeni i da se mogu izboriti za svoja prava.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST i odmaknu od njihovih proizvoda
Da bar.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST mene najviše zanima hoće li se hrvači pobuniti
Ne vjerujem, ne zarađuju ni sad malo. I ovako te WWE može pokopat na cardu i/ili ti dat otkaz bez nekog problema, nagađam da to ide duplo ako se pobuniš. Po meni je jedini razlog zašto ljudi poput Ruseva, Tylera, Harpera i još nekih koji su midcard u najboljem slučaju ostaju u WWE-u, a mogli bi bit main eventeri negdi drugo i imat sjajne mečeve, su pare. Zašto riskirat tu zaradu ako ne moraš?
Malo je onih koji se usude i koji mogu otić poput Codya.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sherpa »

ne govorim o tome, govorim o stvaranju udruženja hrvača, bilo da ga zovemo sindikat ili ne

kompanija je sada potpisala turbo bogati ugovor i oni imaju pravo tražiti veći udio kolača. Tako funkcionira u sva četiri velika američka sporta. Rastom profita igrači traže da i njima rastu plaće, to je sasvim normalno. Bejzboj je imao sezonu kada su usred sezone prekinuli zbog štrajka te nije bilo world seriesa (jedini put u povijesti), nba je imao lockout sezone, nhl je imao lockout sezonu kada se cijela sezona nije odigrala.

stvar je u tome, da oni imaju jako puno za dobiti ako to naprave. WWE ne želi da po medijima ide priča kako su mnogi hrvači potplaćeni (a oni prilično nisko i jesu), niti žele da nema emisija na tv kući koja plaća prava, a ne mogu dati svima otkaz i zaposliti anonimuse pošto ljudi žele gledati zvijezde, ne anonimuse.

što to znači za momke ala rollins koji imaju oko dvije milje? to znači da nakon toga može imati u rasponu od 6-8 sa istim statusom unutar kompanije. Ionako su oni ti koje ljudi dolaze gledati.

Hoće li se to dogoditi? vjerojatno ne, ali neću biti iznenađen ako se dogodi.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Zar nije i prije bilo pokušaja stvaranja sindikata, al netko/nešto ih je uvik kočilo?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

[Tema tjedna]: WWE novi TV ugovor

Post Postao/la Sherpa »

Najčešće koči uprava, koja je prije puno više mogla ucijeniti i maknuti ljude nego što danas može. Stvar je u tome da je štrajk takvog tipa uvijek rizik, za hrvače pošto ne dobivaju plaću, ali i za kompaniju pošto njena vrijednost pada.

hipotetska situacija, da se to sada dogodi, budi siguran da tv kuće u ugovoru imaju izlaznu klauzu, a isto tako, onda u idućem ugovoru nećeš dobiti 200 milja po godini, dobit ćeš sigurno manje.

recimo za onaj nhl sezonu koja je kompletno otkazana, krenuo je pokret koji traži da se Stanley kup mora dodjeliti najboljoj amaterskoj momčadi kako nema sezone. 2006. godine, znači nakon što je lockout prošao, dogovoreno je da ako idući put bude prekida cijele sezone će se to i desiti. Isto tako, tv prava su iduče sezone pala, kao i gledanost, dok je nekim sportovima narasla, pogotovo u kanadi gdje je hokej sport broj jedan. sve to ima dugorocne posljedice. plus, kako su mnogi otišli igrati u europu, stvorio se bum hokeja u europi. liga je izgubila, vlasnici su izgubili pare, igrači su izgubili pare. na kraju je postignut dogovor, ali šteta je napravljena
slika
Odgovori