Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Najelitnije fudbalsko takmicenje u BiH

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST 86. minuta Zeljo poveo 0:3 preko penala protiv Zrinjskog
94. minuta, autogol za 3:3 i konacan rezultat.


slika

Ovo je jedna od najofirnijih prodaja koje sam ja ikada vidio :lol:
Sve sam sravnio sa zemljom...koliko se jebeno Zrinjski gura i ove i prosle sezone kod sudaca,ne znam jel imaju nekog na visokoj poziciji,ili im novac pada sa grana,ili je to radi nekih politickih razloga,ali ono sto je istina jeste da ovo nije slucajno.Jednom,ali jednom se desio propust sto se tice Zrinjskog kad su igrali na njivi u BL i odmah se takva prasina digla da je to ne moguce...Idalje stojim iza toga da je ovo najbolja Zeljina generacija jos od one sa mladim Zebom i Beslijom...Čak bih se usudio reci da bi po prvi put mogli imati predstavnika u Evropi...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST
emirates je napisao/la:QR_BBPOST 86. minuta Zeljo poveo 0:3 preko penala protiv Zrinjskog
94. minuta, autogol za 3:3 i konacan rezultat.


slika

Ovo je jedna od najofirnijih prodaja koje sam ja ikada vidio :lol:
Sve sam sravnio sa zemljom...koliko se jebeno Zrinjski gura i ove i prosle sezone kod sudaca,ne znam jel imaju nekog na visokoj poziciji,ili im novac pada sa grana,ili je to radi nekih politickih razloga,ali ono sto je istina jeste da ovo nije slucajno.Jednom,ali jednom se desio propust sto se tice Zrinjskog kad su igrali na njivi u BL i odmah se takva prasina digla da je to ne moguce...Idalje stojim iza toga da je ovo najbolja Zeljina generacija jos od one sa mladim Zebom i Beslijom...Čak bih se usudio reci da bi po prvi put mogli imati predstavnika u Evropi...
Mislim da previse ocekujes od ove ekipe. Zeljo je dobar, ali mu je Zrinjski jedina konkurencija. Siroki je 'nako, solidan, i ostali su svi daleko daleko ispod ozbiljne konkurencije. Ovo sve gledam kroz nase standarde ofc, jer kroz evropske je to vec druga prica. Ovaj Zeljo, sa ovakvom odbranom ne vjerujem ni da bi do treceg pretkola Europa Lige uspio doci, a kamo li do grupa. Nije to to, a bojim se da ce ti Evropska saga u julu mjesecu to i pokazati.

A iskreno, ako je ova utakmica nije regularna, onda krivca moras traziti na klupi Zelje, ili u upravi. Sudija vam je dao penal u 86. minuti koji ste realizirali za 0:3, i onda ste dopustili da vam preokrenu na 3:3, bez ikakvih penala, i jos ste autogol dali. Prilicno sam siguran da je pao dogovor u svlacionici da se utakmica proda, da se klepe dobre pare i od Zrinjskog i od kladionica. Valja skupljati pare za novi travnjak. I da, stelilo se opasno za Zrinjski i prosle sezone, ali i vama je da budemo realni. Tri-cetiri suca su prosle sezone suspendovana zbog smijesnih odluka koja su donesena u korist Zelje, a iz nekog razloga se to zanemaruje.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Prilicno sam siguran da je pao dogovor u svlacionici da se utakmica proda
na to sam i mislio,ali i inace Zrinjski ima prvilegije kod sudija,kraj prosle sezone,jeste da smo i mi djelovm sjebali ali...
emirates je napisao/la:QR_BBPOST ri-cetiri suca su prosle sezone suspendovana zbog smijesnih odluka koja su donesena u korist Zelje, a iz nekog razloga se to zanemaruje.
:eusa-whistle: :eusa-whistle: :whistle: :whistle:

Za Evropu to je druga prica,jer kod nas je tim vecinom sastavljen od nase djece koja ce za Zelju poginuti u Evropskim tekmama...zivi bili pa vidjeli ;),sve u svemo Zeljo djeluje najjace ove sezone...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

Naklon do poda Vedrane
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Naklon do poda Vedrane
hvala :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

@emirates kako prošo derbi?
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Zeljo - Zrinjski? Ne znam, bio sam na kahvi tako da nisam pratio. Vidim samo da je zavrsilo 2:2 i da je Zrinjski u nadoknadi postigao pogodak. Opet cemo izgleda mi odlucivati o Zeljinoj sudbini.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

Ja sam gledao...i naucio sam nesto,nikad ne laj prerano...i to sam 2 puta naucio...inace Zeljo nije lose djelovao ofanzivno,Adzem je dobro postavio taktiku,dok su defanzivno vecinom pojedinici ispadali...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Jos jedan velikan bh fudbala ide u drugu ligu. Celik je danas porazom od Slobode osigurao sebi mjesto za Prvu Ligu Federacije u sezoni 2018/19. Bili su povremeni ucesnici Prve Lige Jugoslavije u nekadasnjoj drzavi, i bivsi su osvajaci Intertoto Kupa iz 1975. Tuga :( Ja sam se uvijek zalagao za to da okosnicu nase lige cine Sarajevo, Zeljeznicar, Zrinjski, Siroki, Borac, Celik i Sloboda. Ali evo, Celik je sad drugoligas, Sloboda i Borac naginju ka tome, Sarajevo u jednoj od gorih situacija u zadnjoj deceniji, a tu ostaju jos samo Zrinjski, Zeljo i Siroki, koji su jaki u nasoj ligi, ali gledano na duze staze, za Evropu su to preslabi timovi, i iz sezone u sezonu sve vise slabe. Evo, Zrinjski je prvak treci put za redom, sto je prvi put da to neko napravi u nasoj ligi, ali nisam stekao utisak da su jaci nego su bili prije tri godine. Bas naprotiv. Ali eto, vidjet cemo kako ce izdurati u LP na ljeto.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Post Postao/la emirates »

Evo izgleda da bi Celik mogao ostati u ligi, ali zato sto bi Borac mogao izgubiti licencu. U jednu ruku, koliko god ja volio da Celik ostane, rezultatski su zasluzili da ispadnu i to bi trebao biti kraj. Umjesto sto Celika ostavljaju, radije bih doveo nekog iz 1. lige RS da zamijeni Borca.
U drugu ruku, ovi iz Banjaluke previse kukaju. Da imaju obraza, ovu odluku bi docekali sa postovanjem, sagnuli glavu i otisli da rade na sebi. 600 000KM u dugu zato sto posluju kao kreteni, a igraci im u medjuvremenu primaju platu od 500KM, i to nije redovna, i jos imaju obraza reci da je odluka politicki nastrojena.

Ovo je jos jedan pokazatelj da je liga 10 bolja opcija. Mi NE MOZEMO sastaviti 12 ekipa da ispunjavaju uslove prvoligasa. Skrati to na 10, i vidi rezultate. Mada kako je krenulo, mogli smo mi i na liga 8.
slika
m@tkop
Rank 5
Rank 5
Postovi: 105
Pridružen/a: 14 ožu 2018, 18:08
6
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Post Postao/la m@tkop »

@emirates
Što vam je ovako malo ekipe na sjeveru? Skužio sam da je riječ o bojkotu, koji su razlozi?
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Post Postao/la emirates »

Horde bojkotuju zbog losih rezultata koji su prouzrokovani katastrofalnim poslovanjem uprave. Zasto uprava lose posluje?

-Sjede gore neki ljudi koji veze sa Sarajevom nemaju. Samo guzonje i instagram navijacice (mada je dobra direktorica marketinga moram priznati, zabavan instagram :3 )
-Pojacanja su blagi uzas. Od kada su rasprodali onu generaciju 13-15 nisu doveli niti jedno bas kvalitetno pojacanje koje bi pokrilo nedostatak Duljevica ili Stojceva. Onda umjesto da se fokusiraju na mladost, poceli su vracati propale stare prdonje poput Husejinovica, koji je nakon 5 godina nabijanja hemoroida na Maksimiru, vracen u prvih 11 Sarajeva. I pruzao je grozne partije ofc.
-Spomenuh mladost - od osnivanja Akademije FK Sarajevo nisu uspjeli niti jednog naseg talenta izvesti kroz omladinske timove i A tim, iako vrijedi za jednu od najkvalitetnijih akademija u regionu. Brojni talenti poput Rijada Sadikua, Nedima Hadzica, Hamza Catakovic, Demirel Veladzic nikada nisu dobili priliku u A timu Sarajeva, vec su ih tusnuli vani za sitnu paru. Umjesto da ih drze u klubu, forsiraju svoje proizvode i jurisaju na titulu, pa kasnije ih prodaju za milion ili dva, oni ih sa 19 godina poslali u Portugal za 100k.
-Kolicina free transfera je smijesna. Idioti su pustili Harisa Duljevica da ode u Dresden za nista, Sasa Balic otisao u CFR Cluj nizasta, a evo izgleda da bi Saric mogao u Besiktas isto nizasta. Amatersko poslovanje.
-Onda imamo stranog investitora kojem puca ona stvar za klubom. Lik nije dosao u Sarajevo od 2015. kad smo uzeli titulu, a polovinom ove zadnje sezone se javio preko fb videa i govori kako je zadovoljan igrama Sarajeva i da idemo u nove pobjede, a mi jedva cupamo ligu za prvaka na petoj poziciji, i igramo najgori fudbal u zadnjih 5-6 godina :mrgreen:

Moram i dodati da su treneri prije Musemica bili presmijesni. Pet trenera smo izmijenili za nesta vise od godine, a medju njima bio Senad Repuh koji je prvi put vodio neku seniorsku ekipu. Sto je najgore, evo sad traze neki hoce ostavku i Musemica, sto bi bila katastrofa po meni.
slika
Odgovori