Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Arhiva prethodnih događaja

Prvak će biti

Okada
8
62%
Tanahashi
5
38%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW Wrestling Dontaku 2018 - 2. dan recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Zašto ti smeta šta young lioni izgledaju isto kad je bit da izgledaju isto :think:

I Ishii i Henare su imali singles meč na jednom od road to evenata, bio je jako dobar isplati ga se pogledat. Nisam moga podnit Henarea dok nisam vidia taj meč.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

NJPW Wrestling Dontaku 2018 - 2. dan recenzija

Post Postao/la crocop97 »

Young Lioni još ne zaslužuju imati osobnost, treba prvo izribat sve te wc školjke četkicama za zube i brisati s lica znoj Suzukiju
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NJPW Wrestling Dontaku 2018 - 2. dan recenzija

Post Postao/la Melloo »

Nisu jos spremni
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Rio146 »

Pogledao i Tanahashi vs Okada. Jako dobar meč. Malo mi se manje svidio od KUSHIDA vs Ospreay (očekivano), ali opet jako dobro. Prvi dio meča mi i nije bio nešto, ali zato je drugi nadoknadio za čitav meč. Odličan selling kod obojice. Jako mi se svidjelo to što je Tanahashi par puta kontrirao Rainmaiker, čak i napravio jedan, ali ipak nije mogao ništa.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Rio146 »

Prelijepo
► Prikaži “Spoiler”
Yes Sir!
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la ejdzejp1 »

drugi Dontaku

Tiger Mask IV, Jushin Thunder Liger & Ryusuke Taguchi vs. Shota Umino, Ren Narita & Yuja Uemura
Klasično solidan NJPW opener. Lioni su pružili dobar otpor i bili su jako dobri dok su i veterani odradili solidan posao. Ok pobjeda za Taguchija koji kupi nešto momentuma pred BOSJ. **1/2

Chase Owens & Yujiro Takahashi vs. Yuji Nagata & Tomoyuki Oka
Još jedan ok meč Bullet Club undercarda protiv liona, samo što je tu ovoga puta bio i Nagata. Ništa posebno, ali nije bilo loše. **1/4

Rocky Romero & Roppongi 3K vs. Taichi, Takashi Iizuka & TAKA Michinoku
Loše, loše, loše. Valjda najgori PPV meč za NJPW ove godine. DUD

Tomohiro Ishii & Toru Yano vs. Togi Makabe & Toa Henare
Još jedan prilično dobar meč između ova dva tima. Ishii i Henare su sve bolji i užitak ih je gledati zajedno u ringu. Mislio sam da će Chaos tim dobiti title shot, ali čini se da će morati malo pričekati jer Bucksi vjerovatno dobivaju svoju priliku na Dominionu. **3/4

David Finlay, Juice Robinson & Michael Elgin vs. Hirooki Goto, Jay White & YOSHI-HASHI
Dobar meč kao i na prvoj noći. Puno zabavne akcije i dobre Elgin-Goto i White-Robinson interakcije. Elgin i Goto bi mogli odraditi odličnu stiff makljažu, dok me White-Juice malo manje zanima ali svejedno mislim da će biti dobar meč. ***

Tetsuya Naito, EVIL, SANADA, BUSHI & Hiromu Takahashi vs. Minoru Suzuki, Killer Elite Squad, El Desperado & Yoshinobu Kanemaru
Iste kvalitete kao i na prvoj noći, samo je za razliku ovdje atmosfera bila bolja i sam meč je trajao kraće. Sve u svemu, prilično dobro. Eh sada, prava stvar. Jerichov povratak je bio izvanredno odrađen. I u prošlosti je bio poznat po prikrivanju svojih povrataka na najbolji mogući način, a i ovdje je uradio upravo to. Očekivao sam ga, ali kada je Naito izašao iz ringa već sam bio odustao od toga, pa sam tako svejedno bio iznenađen. Sve to je bilo super odrađeno, Jericho koji se čak i našminkao kao BUSHI, udaranje zvonom, krvarenje Naita, apsolutno sve. Jako me zanima ovaj meč, još pogotovo ako dobiju ladder stipulaciju ili bilo koju drugu hardcore mogao bi biti spektakl u najavi. **3/4

Golden Lovers, Guerrillas of Destiny & Bad Luck Fale vs. Cody, Hangman Page, The Young Bucks & Marty Scurll
Iznenadio sam se što je meč trajao kratko, ali kao plot device je bio jako dobar. Solidna akcija, par jako smiješnih trenutaka sa Faleom i Scurllom te dobre interakcije Kennya i Ibushija sa Codyem i Hangmanom. Segment poslije meča mi je isto bio super odrađen, pokazuje da je grupa bitnija od bilo kakvih pojedinaca, ma zvali se oni Kenny Omega i Cody. Takođe me zanima šta će biti sa Ibushijem sada. **1/2

Will Ospreay (c) vs. KUSHIDA - IWGP Jr. Heavyweight titula
Prvi odličan meč na ovom touru. Sjajno odrađeno, od mat wrestlinga na početku pa do sjajnog i jako uzbudljivog završnog stretcha. Priča je takođe bila izvanredna, KUSHIDA je pokušao pobijediti Ospreaya potpuno drugačijim stilom od njegovog pa kada je shvatio da to neće ići tako lako, pokušao ga je pobijediti u njegovoj vlastitoj igri ali koliko god da je dobar tu Ospreay je bio bolji. Izdvojio bih isto i par odličnih spotova, DDT sa aprona te onu sjajnu Springboard Hurricanranu KUSHIDE, ili onaj callback na meč sa Martyem i zamalo kobni Spanish Fly. Sljedeći izazivač za Ospreaya je vjerovatno novi Bone Soldier, Taiji Ishimori (to nisam nikako očekivao) koji najvjerovatnije osvaja BOSJ. Nadam se da će naći nešto i za KUSHIDU i da neće raditi samo nebitne tag mečeve dok ne dobije opet priliku za pojas. ****1/4

Kazuchika Okada (c) vs. Hiroshi Tanahashi - IWGP Heavyweight titula
Za mene očekivano najbolji meč na showu. Ne najbolji njihov ali nisam to ni tražio ovdje. Bilo je sjajno u svakom slučaju, akcija, priča, drama, napetost, publika, sve. Okada je ponovo pokazao zašto je vjerovatno najbolji performer na svijetu danas, a i Tanahashi je odlično odradio posao kao i u većini slučajeva. Ja koji sam bio neutralan prije početka meča, našao sam se negdje pred kraj kako navijam za Tanahashija da dobije, a to znači da je posao dobro odrađen. Svejedno, Okada je oborio još jedan rekord kako sam i predvidio i sada mu predstoji četvrti meč sa Omegom, koji bi trebao biti fantastičan, pogotovo sa no time limit i 2 out of 3 falls stipulacijom. Dominion već sada ima odličan card. ****1/2

Ne baš bajan undercard ali zadnja dva meča, te Jerichov segment su bili must-see. Vrlo dobar show.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la ejdzejp1 »



Tana me zamalo rasplakao
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Bit će tužan dan kad bude u stiuaciji di su sad Kojima, Tenzan, Manabu i Nagata. Ja bi iskreno radije da se ranije umirovi i postane trener ili nešto treće nego da ko oni.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Sake »


Juice ubija :lol:
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Melloo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Bit će tužan dan kad bude u stiuaciji di su sad Kojima, Tenzan, Manabu i Nagata. Ja bi iskreno radije da se ranije umirovi i postane trener ili nešto treće nego da ko oni.
istina ali jbga doci ce i taj dan. Zato je Nakamura prebjegao :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57684
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Sherpa »

al kad dođe petica, možda čak i više od dejva, znat ćete koliko je velik :D
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Melloo »

Sherpa je napisao/la:al kad dođe petica, možda čak i više od dejva, znat ćete koliko je velik :D
Sto se tice 21. Stoljeca rekao bih najveci
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Nakamura je pobjega i sad ima loše mečeve po WWE-u i razočarava fanove. Uostalom nema srama završit ko ti veterani, nije ni realno očekivat da neko sa skoro 50 godina bude u ME sceni (MiSu je tu iznimka a ne pravilo, a njegov stil mu to dozvoljava). Uostalom Kojima je još kvalitetan, a Nagata je ima sjajan G1 prošle godine. Ko zna možda nas i Tana iznenadi i bude dobar još 10 godina :D :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57684
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Sherpa »

plus, vraćaju uloženo, prebacuju svoj kredibilitet na mlade nade
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Hinokuni / Wrestling Dontaku 2018

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST plus, vraćaju uloženo, prebacuju svoj kredibilitet na mlade nade
Upravo to, puno je lakše ozbiljnije svatit Oku kad ga stalni viđaš s Manabuom i Nagatom.
A koliko im tek mogu pomoć iskustvom i savjetima.
slika
Odgovori