Strong Style Evolved USA 2018

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57178
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NJPW Strong Style Evolved recenzija

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

NJPW Strong Style Evolved recenzija

Post Postao/la Sake »

Odlična recenzija, ali ništa Switchblade-Hangman?
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NJPW Strong Style Evolved recenzija

Post Postao/la AlenB »

evo ga, riješeno je, valjda sam slučajno obrisao taj dio, hvala na ispravku ;)
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la ejdzejp1 »

Roppongi 3K & Rocky Romero vs. SoCal Uncensored
Zapravo jedan dobar opener, bolji od vjerovatno svih NJPW openera ove godine ako izuzmemo Wrestle Kingdom. Jako zabavna akcija, iako su se stvari malo poremetile onim Kazarianovim botchom ali na kraju je ispalo dobro. Pohvalio bih Romera, ponovo je pružio dobar performans. ***

Hirooki Goto & Gedo vs. Juice Robinson & David Finlay
Meni nekako letargičan meč. Nije bilo loše, ali niti dobro. Pozitivne stvari su eye poke sekvenca, zadnjih par minuta i pobjeda Finlaya. **1/4

Killer Elite Squad vs. Chuckie T & Toru Yano
Kada već nismo dobili Chuckie-Yano u New Japan Cupu dobijamo ih ovdje u timu. Stvari sa Yanom su bile zabavne i bio je jedan dobar nearfall pred kraj, ali to je uglavnom to što se tiče zanimljivoga. Ostatak meča mi je bio ispodprosječan sa dosadnom dominacijom Archera i Smitha. Uglavnom bilo je ok. **1/4

Guerrillas of Destiny vs. Cody & Marty Scurll
Meč kao meč meni nije bio ništa posebno. Bio je dosta solidan, ali ništa pretjerano dobro. Akcija je bila ok sa dobrim character workom svih u ringu. Moram istaći da se Tanga Loa dosta popravio za godinu dana, još se sjećam njegove užasne izvedbe u New Japan Cupu prošle godine. Ali, kao total package i sredstvo za nastavak priče ovo je bilo vrlo dobro odrađeno. Cody je sve bolji i bolji heel, ova uloga mu savršeno leži. **3/4

Hiroshi Tanahashi, Ryusuke Taguchi, Dragon Lee & KUSHIDA vs. Tetsuya Naito, SANADA, BUSHI & Hiromu Takahashi
Najbolji meč na showu do ovog trenutka i prvi baš dobar meč. Izrazito zabavna i skoro pa neprestana akcija, nije bilo dosadnih dijelova. Izdvojio bih Tanahashi-Naito na početku, dobar performans KUSHIDE i naravno kao i uvijek fantastične interakcije Leeja i Takahashija. Stvarno imaju sjajnu hemiju zajedno. LIJ tag nikada ne razočara. ***1/4

Jushin Thunder Liger vs. Will Ospreay
Dobar meč, ali meni nekako nije baš najbolje sjeo. Neke tehničke stvari i Ospreayovo sellanje u nekim trenucima mi se nisu svidjeli, ali sve u svemu bilo je zabavno. Nekoliko jako dobrih spotova, dobra priča i Liger koji je izgledao odlično. Drago mi je da će Mysterio ipak odraditi meč u NJPW-u kad se oporavi, ne mogu dočekati potencijalni meč njega i Ospreaya. Ospreay-Scurll za Sakura Genesis mi je ok odluka. ***

Kazuchika Okada & Tomohiro Ishii vs. Zack Sabre Jr. & Minoru Suzuki
Želim Ishii-Suzuki meč već jako dugo vremena, a ovaj meč mi je samo opet pokazao zašto to toliko želim. Dajte im 20 minuta bez Suzuki-guna i imate zagarantovan spektakl. Izvrsne interakcije između njih dvojice, ponajprije izmjena forearma te par counter sekvenci. Okada i Sabre su isto bili dobri, ali ne kao Ishii i Suzuki. Kada se sve to spoji dobijemo drugi najbolji meč na showu. ***1/2

Jay White (c) vs. Hangman Page - IWGP United States titula
Vrlo dobar meč koji je mogao biti i odličan da je kraće trajao i da nije bilo toliko praznih dijelova. Bilo je par brutalnih spotova gdje sam se ozbiljno zabrinuo za Hangmanovo zdravlje (pogotovo onaj German Suplex na apron), ali na svu sreću sve je bilo u redu. Završnica je bila odlično odrađena i vrlo napeta, te je White očekivano zadržao pojas. Finlay kao izazivač mi je ok jer ima historiju sa Whiteom, a i meč će se desiti na Road to showu. ***1/2

Golden Lovers vs. Young Bucks
Vrhunski meč. Neću ići sa punih pet zvjezdica ovdje jer po meni meč nije bio baš za 5 ali da je bio sjajan, itekako jeste. Dobili su jako puno vremena, ali su ga jebeno dobro iskoristili. Sjajna akcija popraćena odličnim storytellingom i character workom svih, te dosta sick spotova iako niti u jednom trenutku meč nije prešao u spotfest. Omega i Ibushi su bili sjajni, ali nikako ne smijem zaboraviti odlično sellanje Matta i odličan performans Nicka koji trenutno ima najbolji hot tag u wrestlingu. Bilo je nešto manje nearfallova nego obično u ovakvim mečevima, ali oni koji su bili tu bili su fantastični, pogotovo onaj na One Winged Angel. I segment poslije meča mi se svidio, nastavlja se rat unutar Cluba. ****3/4

Prilično dobar show sa vrhunskim main eventom, te 5 dobrih mečeva. Moram pohvaliti publiku koja je pravila odličnu atmosferu tokom čitavog showa i učinila ga još boljim za gledanje. Bilo je nekih produkcijskih grešaka, ali sve u svemu zadovoljan sam. Jedva čekam sljedeći povratak u Ameriku, tj. G1 Special u julu.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Nisam vidia jeli iko spomenia odi, al ja sam se prisra kad su radili superplex na Mattu ili Nicku nisam siguran. Da Ibushi nije spasia brzim razmišljanjem moglo je veće sranje bit.
Da još spomenem, kako bi volia da Ishii sad ode malo u solo vode, Yano ima savršenog partnera u Chuckieu.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la ejdzejp1 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Nisam vidia jeli iko spomenia odi, al ja sam se prisra kad su radili superplex na Mattu ili Nicku nisam siguran. Da Ibushi nije spasia brzim razmišljanjem moglo je veće sranje bit
ja sam to tek primijetio na replayu ali da, moglo je biti stvarno gadno
slika
Avatar
RealNigga
Rank 4
Rank 4
Postovi: 87
Pridružen/a: 27 srp 2017, 21:00
6
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la RealNigga »

Odličan main event. Imao je big match feeling i dobru dramu, 2 stvari koje se rijetko viđaju kod New Japan tag team matcheva. Drago mi je što nisu išli napraviti fast paced spotfest, ovako su imali vremena za ispričati lijepu priču. Nadam se da ovo nije zadnji put da gledamo ovaj match, očekujem bar trilogiju.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57178
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Sherpa »

big dave

SHO/Yoh/Rocky v Daniels/Kazarian/Sky 3.25
Robinson/Finlay v Goto/Gedo 2.25
Archer/Smith Jr v Yano/Chucky T 3.25
Cody/Scurrl v Tonga/Loa 3.25
Naito/Sanada/Bushi/Takahashi v Tanahashi/Kushida/Taguchi/Lee 3.75
Ospreay v Liger 3.75
Suzuki/Sabre Jr v Ishii/Okada 4
White v Page 3.75
Omega/Ibushi v Matt/Nick Jackson 5
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la FilipS »

Moje ocjene
SHO/Yoh/Rocky v Daniels/Kazarian/Sky **1/2
Robinson/Finlay v Goto/Gedo **1/4
Archer/Smith Jr v Yano/Chucky T **
Cody/Scurrl v Tonga/Loa ***
Naito/Sanada/Bushi/Takahashi v Tanahashi/Kushida/Taguchi/Lee ***1/2
Ospreay v Liger ***3/4
Suzuki/Sabre Jr v Ishii/Okada ***1/2
White v Page ****
Omega/Ibushi v Matt/Nick Jackson ****3/4

Prelijep show. Nakon ovoga mi se neda više gledati WWE
main event samo tako emocionalno proživio da nije bilo za vjerovat. Posebno segment poslije meča
Stvar sa Reyom je također bila odlična
White vs Page daleko iznad mojih očekivanja
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

FilipS je napisao/la:QR_BBPOST White vs Page daleko iznad mojih očekivanja
Meč je bia odličan, publika puna debila.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la emirates »

Upravo gledam Young Bucks vs Golden Lovers. Zasto nije bilo zavrseno kod One Winged Angela kada je Matt natjerao Omegu da ga uradi? Ono je bio savrsen kraj jednog fantasticnog matcha jbt :(
Htio bih dati *****, ali me nekako vuce na ****3/4 zato sto su fulili finish. Ona minuta i po nije nista dodala ionako odlicnom matchu, a dio sa Omegom i Mattom je bio dosta emocionalniji. Storytelling mi je bio bolji od prva dva Omega vs Okada matcha tbh.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57178
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Sherpa »

@emirates velke pohvale iz tvojih usta
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la TheViper »

Tek sam sad stigao da pogledam Golden Lovers vs Young Bucks. Holy shit, ovo je apsolutno savrsenstvo. Prelep storytelling, izvrsna psihologija, selling je takodje bio dobar, pogotovo Mattov. Mislim da ovo zasluzuje *****

Ja cu bez imalo razmisljanja reci da je ovo najbolji tag team match koji sam ikada pogledao.
Zadnja izmjena: TheViper, dana/u 03 svi 2018, 21:10, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57178
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Sherpa »

Tim kojeg su podjebavali da nema psihologije i da nema pojma selati sada to radi ponajbolje u industriji
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Strong Style Evolved

Post Postao/la Melloo »

Odgovori