WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Do ovogodišnje jubilarne WrestleManie 40 ostalo je nešto više od 2 sedmice, a jedna od ideja koja mi je pala na pamet jeste ova da analiziramo aktivne wrestlere koji će biti na ovogodišnjoj WM tako što ćemo se kroz statistiku podsetiti svih njihovih uspona i padova, najboljih trenutaka, priča i mečeva sa prethodnih WrestleMania...

Šta je bilo dobro, a šta ne za njih, koji trenutak im je najviše značio, kada su trebali da dobiju pobedu ili nešto više na toj WM, koji su njihovi najveći porazi ili poniženja na WM...
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

DREW MCINTYRE

slika

WrestleMania skor 3:5 (bez dark mečeva, sa njima *4:6)

Počećemo sa ovogodišnjim pobednikom Elimination Chamber meča, kome je isti doneo meč za WHC titulu protiv Seth Rollinsa na ovogodišnjoj WM.

2010. WM 26 – 10-man Money in the Bank ladder match – Jack Swagger won

*2011. WM 27 – Dark match - 23-man Battle Royal – The Great Khali won

2012. WM 28 – 12-man tag team match – Team Johnny Laurinaitis vs. Team Teddy Long – Team Johnny won

2014. WM 30 – 31-man Andre the Giant Memorial Battle Royal match – Cesaro won

2019. WM 35 – Roman Reigns defeated Drew McIntyre

2020. WM 36 – Drew McIntyre defeated Brock Lesnar (c) (with Paul Heyman) - Match for the WWE Championship
*WM 36 (Raw after WM) - Drew McIntyre (c) defeated Big Show – Match for the WWE Championship


2021. WM 37 – Bobby Lashley (c) (with MVP) defeated Drew McIntyre - Match for the WWE Championship

2022. WM 38 – Drew McIntyre defeated Happy Corbin (with Madcap Moss)

2023. WM 39 – Gunther (c) defeated Sheamus and Drew McIntyre - Triple threat match for the WWE Intercontinental Championship

Dakle, u suštini McIntyreovu karijeru možemo podeliti na dva dela:
Prvi je onaj od 2009. do 2014. kada je vremenom od debija pa na dalje padao niz card od midcarda, lowcarda pa do najnižih grana jobbera i 3MB stablea sa Slaterom i Mahalom, i sami WM nastupi bili su zanemarljivi u multi-man mečevima (ladder, tag team, battle royal), tako da je u startu imao negativan skor 1:2 (*1:3 sa dark mečom)

Nakon povratka u kompaniju, a kasnije i na main roster 2018. godine Drew dobija dosta bolji tretman, standardno je u najgorem slučaju u midcardu, a na WM beleži skor 2:3 (*3:3, mada dark match sa Showom koji je emitovan na Rawu nakon WM ne treba računati).
Imao je sjajan meč sa Guntherom i Sheamusom na prošloj WM, nema sumnje, njegov najbolji sa WM, bez obzira što je poražen.
Poraz od Lashleya mu nije škodio, onaj od Reignsa je bio prvi WM meč nakon povratka i opet je moglo da se progleda kroz prste, a bez sumnje njegova najveća pobeda je ona u main eventu WM 36, koja sticajem okolnosti nije bila pred publikom, ali teško da će McIntyreovo osvajanje world titule pred publikom ikad biti veći trenutak od squash pobede nad Lesnarom.

Šta je moglo da bude bolje? Naravno program za WM 38, ali dobro bar je tu upisao pobedu.
Moglo je svakako da bude puno bolje u periodu pre odlaska iz kompanije 2014. po njegovim WM mečevima se tačno vidi kako je bio korišćen i koliko je bio (ne)bitan.

Na ovoj WM Drew McIntyre veliki je favorit za osvajanje WHC titule I to će bez sumnje biti njegova najveća WM pobeda pred publikom, a generalno ne samo WM, pošto je obe world titule osvajao u covid eri bez publike.
McIntyre nakon dužeg vremena izgleda sjajno, naravno možemo pričati o okolnostima koje su ga dovele do ovog meča i da on ne bi bio tu da se Punk nije povredio, ali jednom dok ne smrkne drugom ne svane, McInyre živi svoj san i hrli ka 3. world tituli (1. Pred publikom), svaki drugačiji ishod bio bi šokantan, a teško će DM Hunk izaći sa ove WM bez titule…
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 22 ožu 2024, 03:30, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24590
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Maki »

Protraćili su dvije godine sa njim. Bio je odličan face šampion 2020. Bezveze su žrtvovali njegov push da gurnu Lashleya.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 21 ožu 2024, 15:25 Protraćili su dvije godine sa njim. Bio je odličan face šampion 2020. Bezveze su žrtvovali njegov push da gurnu Lashleya.
Mislim da je generalno na toj WM dobro što je izgubio, ali posle je možda mogao da dobije Lashleya imali su još 1-2 meča, sećam se onog roll upa u HIAC-u što mi se nije dopalo.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Elite »

Ja lično nisam njegov fan nikada bio, ali čini mi se da sad ima dobar gimik pa nek mu daju pojas.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

ROMAN REIGNS

slika

WrestleMania skor 8:2

Sledeći je Tribal Chief koji Undisputed WWE Universal titulu drži 1300 dana, a ove godine će imati 2 meča na WM, prvog dana tag team meč sa The Rockom protiv Cody Rhodesa i Seth Rollinsa, a drugog dana ponovo će se sastati sa Codyem ali ovoga puta u meču za titulu.

2013. WM 29 – The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns and Seth Rollins) defeated Big Show, Randy Orton and Sheamus

2014. WM 30 – The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns and Seth Rollins) defeated Kane and The New Age Outlaws (Billy Gunn and Road Dogg)

2015. WM 31 – Seth Rollins (*cashed in his Money in the Bank briefcase) defeated Brock Lesnar (c) (with Paul Heyman) and Roman Reigns - Triple threat match for the WWE World Heavyweight Championship

2016. WM 32 – Roman Reigns defeated Triple H (c) (with Stephanie McMahon) - Match for the WWE World Heavyweight Championship

2017. WM 33 – Roman Reigns defeated The Undertaker - No Holds Barred match

2018. WM 34 – Brock Lesnar (c) (with Paul Heyman) defeated Roman Reigns - Match for the WWE Universal Championship

2019. WM 35 – Roman Reigns defeated Drew McIntyre

2021. WM 37 – Roman Reigns (c) (with Jey Uso and Paul Heyman) defeated Edge and Daniel Bryan - Triple threat match for the WWE Universal Championship

2022. WM 38 – Roman Reigns (Universal Champion) (with Paul Heyman) defeated Brock Lesnar (WWE Champion) - Winner Takes All match for the WWE Championship and WWE Universal Championship

2023. WM 39 – Roman Reigns (c) (with Paul Heyman and Solo Sikoa) defeated Cody Rhodes - Match for the Undisputed WWE Universal Championship

Šta reći o Reignsu na WM, mimo Shielda ima skor 6:2, od tih 8 mečeva 7 puta bio je u main eventu, 5 puta je pobedio.

Ali počećemo od Shielda I njihovog prvog WM meča koji je bio uredu, upisali su pobedu, prošlo je tek nekih 4 meseca od njihovog debija.
Međutim, na sledećoj jubilarnoj WM 30 dobili su toliko nebitan meč da je to bila najveća fillerčina na showu, squashali su matore i nebitne likove i to je to, pobeda je upisana, ali ostaje činjenica da nisu imali nikakvu ideju za njih tada.
Ubrzo su se raspali Rollinsovim turnom, svako je krenuo na svoju stranu, a Reigns od tada počinje svoj nestvarni WM main event maraton i dobija nenormalni push iz godine u godinu, a posebno u road to WM sezoni sve do Tribal Chief gimmicka kada njegov push postaje konstantan 24/7.

Teško je zato odrediti koji njegov WM trenutak i pobeda jesu najvredniji, verovatno je to ona pobeda nad Lesnarom jer tada postaje Undisputed šampion, ali naravno velika je stvar svakako i ona nad Takerom (koga je još jedino Lesnar dobio na WM), te ona nad Triple H-om jer tada osvaja svoju prvu world titulu na WM.
Najbolji meč je svakako triple threat sa Bryanom i Edgeom, jedan od najboljih WM main event mečeva po meni.

E sad, dosta toga je moralo da bude drugačije ili je bilo nepotrebno.
Pre svega kada je Lesnar odbranio titulu pa su njih dvojica ''silovali'' još dugo svojim rivalstvom što je rezultiralo time da moramo da ih gledamo po 3. put zajedno u WM main eventu.
Onaj prvi put bilo je sjajno, Rollinsovo keširanje i osvajanje titule je postalo kultni trenutak.
Pobede nad Triple H-om i Takerom naravno nisu problem, kao ni ona u triple thretu na prvoj WM sa Tribal Chief gimmickom, bila bi tu i gotovo sigurno pobeda nad Goldbergom da Reigns nije bio sprečen iz zdravstvenih razloga da nastupa na WM 36, pa ga je Strowman zamenio.
Međutim, mogao je da podigne McIntyre-a na WM, ta pobeda mu ništa specijalno nije značila jer nije ni bilo nekog rivaliteta, meč je došao u zadnji čas, a McIntyre-u bi značila.
I naravno, dolazimo do najveće greške na WM u Reignsovoj karijeri, nepotrebnog držanja world titule još čitavu godinu, jer je nije izgubio na prošloj WM od Cody-a, i naravno nije stvar u Cody-u, jednostavno je došlo do prezasićenja nakon izdrkavanja sa Lesnarom i bacanja McIntyrea i Zayna pod Reignsom, tako da je Cody došao u poslednjem trenutku i to je bila poslednja kap koja je prelila čašu.

Bilo kako bilo, Reigns će sada imati 2 meča na WM (99% main eventi 1. i 2. dana) i nekako sumnjam da će oba da izgubi, verovatno će on i Rock dobiti tag team meč što bi značilo da dobijamo Bloodline Rules meč druge noći a naravno najvažnije je da izgubi onaj za titulu protiv Codya i nekako stvarno izgleda nerealno da se to neće dogoditi, ali ajde da sačekamo i vidimo, puno puta smo bili demantovani.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24590
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la: 21 ožu 2024, 22:01
Maki je napisao/la: 21 ožu 2024, 15:25 Protraćili su dvije godine sa njim. Bio je odličan face šampion 2020. Bezveze su žrtvovali njegov push da gurnu Lashleya.
Mislim da je generalno na toj WM dobro što je izgubio, ali posle je možda mogao da dobije Lashleya imali su još 1-2 meča, sećam se onog roll upa u HIAC-u što mi se nije dopalo.
Ne slažem se. To je bio prvi show sa publikom a Drew nije dobio nikakvu nagradu što je nosio Raw kroz pandemiju.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 22 ožu 2024, 06:15 Ne slažem se. To je bio prvi show sa publikom a Drew nije dobio nikakvu nagradu što je nosio Raw kroz pandemiju.
Sećam se da si hejtao Lashleya žešće tad, ja smatram da bi bilo glupo da mu se tako naglo prekine reign kad je bio na vrhuncu, Drew je celu godinu bio oko titule i držao je, bio u main eventu, pa mu je i dobro došao predah po meni.

Mogao je kasnije da skine titulu Lashleyu ili nekom drugom recimo na SS, ali nije po meni WM poraz tada greška, veća je greška što su oni odustali od njega nakon toga. Posle ga dobio i Big E leb te jebo, na SD-u se izgubio nakon Drafta, bukvalno je počeo da ima random tim sa Jeffom, pa ovaj otpušten i onda je počelo višemesečna jurnjava mačem sa Corbinom i Mossom i to je kulminiralo na WM...

Nije Lashley i taj poraz na WM krivac za sve...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24590
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Maki »

Mogao je Lashley vratiti titulu nakon WM.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Markovic619 »

Pobjeda Lashleya je bila ispravna odluka.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

Tako je momci samo kuvajte, slobodno se prebacite i na Reignsa i bacite vaše kratke analize za obojicu... :D
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 23 ožu 2024, 11:38 Mogao je Lashley vratiti titulu nakon WM.
A zašto je McIntyre baš na WM morao da osvoji?
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24590
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la: 23 ožu 2024, 12:05
Maki je napisao/la: 23 ožu 2024, 11:38 Mogao je Lashley vratiti titulu nakon WM.
A zašto je McIntyre baš na WM morao da osvoji?
Kao nagradu za svoj rad tokom pandemije.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 23 ožu 2024, 12:18 Kao nagradu za svoj rad tokom pandemije.
Razumem, ali zašto je baš moralu tu i tad, moglo je i kasnije i SS je veliki događaj, e sad druga je stvar što zapravo nije dobio ništa nakon toga...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24590
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: WRESTLEMANIA – statistika i analiza wrestlera

Post Postao/la Maki »

Zato što je to bio prvi event sa publikom.
Odgovori