Eurovision

Interaktivna zabava
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la crocop97 »

Ako su u žiriju neki uspješni producenti onda još i možeš uzet njihov glas ko donekle objektivan jer znaju šta valja u određenom trenutku i zašto valja, ali evo na primjeru hrt-a mogu pretpostavit da se radi o hrpici uhljeba.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

crocop97 je napisao/la: 14 svi 2023, 18:57 ali evo na primjeru hrt-a mogu pretpostavit da se radi o hrpici uhljeba.
Pokušavam saznati tko je bio žiri.

Al i to je piranje, kako ćeš pokriti to s pet ljudi? Ako ih uzmeš sve iz slične branše onda automatski zakidaš one koji nisu u toj niši jer ljudi iz žirija ne razumiju taj žanre
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5438
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la ante »

Sherpa je napisao/la: 14 svi 2023, 19:14
crocop97 je napisao/la: 14 svi 2023, 18:57 ali evo na primjeru hrt-a mogu pretpostavit da se radi o hrpici uhljeba.
Pokušavam saznati tko je bio žiri.

Al i to je piranje, kako ćeš pokriti to s pet ljudi? Ako ih uzmeš sve iz slične branše onda automatski zakidaš one koji nisu u toj niši jer ljudi iz žirija ne razumiju taj žanre
Evo žiri
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

Eto, žiri nam je prilična olupina. Albina, kojojo će vjerojanto najveća glazbeno dostignuće bilo to što nije prošla u finale 2021. godine je dio žirija.

glazbena urednicas hrvatskog radija za koju nitko nije čuo. Dva tekstopisca čiji su najbolji dani odavno prošli i kedžo.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la emirates »

@Sherpa te kritike oko zirija stoje, da i kod njih imas nacionalnog glasanja (mada bih rekao i manje, Kipar ove godine samo 4 boda od Grka npr), da je premali uzorak, da nisu kompetentni ljudi - sa svim se mogu sloziti, ali mislim da je rjesenje u tome da se srede te stvari i zadrzi funkcija zirija na nacin kakav jeste. Jer ako se prepusti publici sve, bit ce samo veci shitshow. Meni je Stefania prosle godine bila jako dobra pjesma, ali televoting te godine je nerealan, i ziri je koliko toliko umanjio suludu prednost koju je Ukrajina imala. Ni publika nije objektivna i glasat ce, ne po nekom muzickom ukusu (koji jeste i treba biti subjektivan) vec iz inata. Mora biti korektivni faktor tu, samo ga se treba poboljsati.

Ja ne mislim da ima neka zavjera oko Sveda, jednostavno znaju igrati igru. Oni 2021 nisu bili ni u top 10, a kod televotinga su bolje prosli nego kod zirija. Mogucnost nastupanja Loreen je digao hajp oko Sveda i digao im sanse na kladionici iz vise razloga - vraca se pjevacica koja je po mnogima dala najbolju Eurovizijsku pjesmu ikad, i to opet sa pjesmom koja je bila veoma cijenjena od samog starta. Drugo mjesto kod publike i pokazuje to. Mozda i jesu ciljano poslali Loreen kako bi uzela i donijela Euroviziju u Svedsku na godisnjici Abbe, ali da se radi o namjestaljci mi je nerealno. S kim god sam medju svojom rajom pricao o takmicenju, svi su vec mjesec dana imali Loreen kao osvajacicu. Bila je dobra, i publika bi se sa tim slozila pa su je i stavili na drugo mjesto. To sto nije uzela nijednu 12, pa... kako se titule uzimaju, tako sto pobjedjujes prvaka ili tako sto pobjedjujes ove sitne utakmice? :mrgreen: Bodovi su tu da se skupljaju. Koliko je onda bilo zemalja koje Fince nisu stavili ni u top 5?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la: 14 svi 2023, 19:47 Bodovi su tu da se skupljaju. Koliko je onda bilo zemalja koje Fince nisu stavili ni u top 5?
Ako dobro brojim - ni jedna

Dok švedska ima samo 7 drugih mjesta. Nema ih 30, dok kod 12 nije u top 5 (finska joj recimo nije dala ni bod u tele votingu). U samo 6 država europe je Finska bila lošija nego Švedska po televotingu

To nije baš mala razlika, to je ono što zbog žirija finska nije mogla stići. 50-50 raspodjela ne funkcionira, mislim da je to jasno. E sad, kakva točno treba, to nije potpuno jasno. Jer ostaje ti taj problem malog uzorka, a ja bih čak rekao upitnih ljudi koji su u tim žirijima. Previše moći u rukama tih ljudi.

PS: Finska je samo od dvije države dobila 12 od žirija - norveške i švedske. Uopće ne susjedski :D
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10635
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la HunterDX »

Možda treba ukloniti žiri. Nije ni publika uvek zlatna, ali su u pitanju glasovi većine.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

HunterDX je napisao/la: 14 svi 2023, 20:55 Možda treba ukloniti žiri. Nije ni publika uvek zlatna, ali su u pitanju glasovi većine.
Ovo, ne postoji eurovizija radi žirija uostalom.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la azo »

HunterDX je napisao/la: 14 svi 2023, 20:55 Možda treba ukloniti žiri. Nije ni publika uvek zlatna, ali su u pitanju glasovi većine.
Da...jednaku moć ima 5 ljudi kao i cijela nacija
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la: 14 svi 2023, 20:29
emirates je napisao/la: 14 svi 2023, 19:47 Bodovi su tu da se skupljaju. Koliko je onda bilo zemalja koje Fince nisu stavili ni u top 5?
Ako dobro brojim - ni jedna
Dobro, pretjerao sam sa izjavom :mrgreen: Poenta mi ostaje ista though, jer nije ziri navukao pobjedu nekome ko je bio 10. u televotingu. Svedska je bila na drugom mjestu po televotingu. Zato mi outrage nema mjesta, jer je clearly publika jako gotivila ovu pjesmu, dovoljno da bude druga iako nije imala nijednu 12. I kad bi se dalo publici 100% voting powera vidjele bi se sve mane istoga, kao sto je i prosle godine to bilo ocito, pa bi raja opet pizdila :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

Lani si imao moldaviju koja je po telvotingu bila druga, a o žirija dobila 14 bodova. I svake godine tako te je očigledno da nešto ne štima zbog tih velikih razlika

Sam tele voting sigurno nije idealan sistem, ali barem dolazi od enormnog uzorka. Jer meni je baš užasno što žiri glasa kao da gledam voice ili neki slični pjevači reality drek. Imaju jednu šablonu koju guraju, išta van te šablone teško prolazi kod njih, a ta šablona je najčešće solo izvođač (po mogućnosti bez ikakve pratnje). I automatski ih stavlja u prednost.

Idealan sistem nećemo imati, al radije bih jedan u kojem je glavnina moći na publici, na žirijam, koji su upitne kvalitet, a kao što smo vidjeli i lani, lako kompromitirati.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Opop

TV2 reports that during an NRK Broadcasting Council meeting, it has been confirmed that the EBU is discussing the jury system at the Eurovision Song Contest. Thea Flinder, the NRK Project Manager for Melodi Grand Prix, confirmed that NRK has been in dialogue with the European Broadcasting Union regarding the current jury voting system. Ms Flinder commented:

“The commitment shows that this may be a good time for the EBU to make a proper assessment of the jury system.”

She went on to add that

“We (NRK) are in dialogue with the EBU and have been told that it will be assessed and finally decided in January.”
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ne vjerujem u ovu informaciju jer mi se čini prilično teško za izvesti, ali Šveđani navodno planiraju skratit trajanje showa (znači finala) za oko sat vremena. Mislim da bi to moglo značiti promjene u načinu glasanja i objavi rezultata, pogotovo za žiri jer njihovo glasanje uvijek traje tridesetak minuta.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Stockholm 2024... Not.

Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Eurovision

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Šveđani su jako brzi po pitanju organizacije. Mislim da smo prošle godine čekali domaćina do desetog mjeseca. S tim da je tada bilo upitno koja će država ugostiti natjecanje.

Odgovori