Best of the Super Jr. 29

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10306
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la Markovic619 »

Drugi dan turnira, prvi dan B bloka.

DOUKI vs. El Lindaman
Hahahahaha šta bi sa Lindamanom prije početka meča, promaši konopac i nasadi se na glavu :lol: Solidno otvaranje B bloka, Lindaman je bio malo bolji na početku, dobar neckbreaker i nekoliko dropkickova. DOUKI je imao odličan suplex. Završnica jako dobra sa nekoliko nearfallova i solidnih poteza. Na kraju DOUKI radi Suplex de la Luna i pobjedjuje. Lindaman je izgubio svoj debitantski meč ***

El Phantasmo vs. BUSHI
Jako dosadan meč, dosadan skoro kao El Phantasmo, skoro. Meč je završio prije dvije minute, ja se ne sjećam da su bila dva pamtljiva poteza. Klasične Phantasmove gluposti poput onog bezveznog skakanja na sve strane i grebanja. Kad je BUSHI preuzeo kontrolu postalo je malo bolje, njegov solidan performans. Na kraju Phantasmo sa Superkickom i CR2 uzima pobjedu. Sva sreća pa se ovaj meč završio **1/4

Wheeler Yuta vs. Robbie Eagles
Jako dobro su ovo odradili. Prikazali su Yutu kao nekog ko ima prednost kad je u pitanju mat wrestling ali kad bi se meč ubrzao ne bi imao velike šanse da zaustavi Eaglesa. Nakon dropkicka u koljeno Eagles počinje napadati Yutinu nogu koji dobro sella. Završni stretch je bio 50-50, niko nije imao dominaciju. Tako se i završilo, Eagles dobija na roll-up. Nije mi se svidjela završnica ali imala je smisla. Eagles neće osvojiti, tako da bi možda na Dominionu mogli gledati njihov meč za ROH Pure titulu ***1/2

TJP vs. Master Wato
TJP napada dropkickom Wata prije početka meča i radi mu Planchu. Pokušava odmah završiti meč sa Mamba Splashom ali Wato se izmiče i zatim radi tope con hilo. Ostatak meča nije bio nešto posebno. TJP je kontrolisao meč uz pomoć submissiona, Wato se na trenutke vraćao uz nekoliko dobrih poteza. Na kraju TJP dobija, mislim da će Akira dobiti Taguchija u A bloku i da ćemo gledati na Dominionu njihov meč za Tag Team titule. Dobar meč ali zaboravan ***

El Desperado vs. Titan
Odlično. Dobra psihologija i odličan storytelling kroz cijeli meč. Desperado nije želio pružiti ruku Titanu na početku meča da bi na kraju ipak pružio ruku Titanu nakon odlične borbe. Čist meč, bez greške su odradili. Titan je imao nekoliko sjajnih poteza, kao što su Asai Moonsault i Tornado DDT. Oba su imali jedan period kad su protivniku napadali nogu i oba su odlično sellala. Desperado na kraju radi Pinche Loco i pobjedjuje. Odličan nastup Titana i standardno dobri El Desperado. Šteta što ovaj meč nije trajao duže, da je trajalo 20 minuta možda bi dobili i MOTYC ****

Drugi dan mnogo bolji od prvog, B blok je bolje započeo turnir. Main event pogledajte.

8/10
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6648
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la SwitchBlade »

azo je napisao/la: 18 svi 2022, 19:28
Eumaus The Swineherd je napisao/la: 18 svi 2022, 17:03 Osim ako mi je nešto promaklo Yutin theme u NJPW-u nije isti ko i u AEW-u/RoH-u. Dobar je, sviđa mi se više od AEW themea koji je isto odličan.
Nije isti, meni je fakat bio ono woow, zar ima neko ko zna praviti ovako dobre theme songove a da nije u Japanu, i logicno da nema.
Jedina mana kod Japanaca je što im treba dosta vremena da stave službenu verziju pjesama svojih hrvača. PWG đir hahaha.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6648
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la SwitchBlade »

Zna li netko gdje je Titan dobio ožiljak? Pretpostavljam da je to neka wrestling povezana nezgoda.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10306
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la Markovic619 »

SwitchBlade je napisao/la: 18 svi 2022, 20:38 Zna li netko gdje je Titan dobio ožiljak? Pretpostavljam da je to neka wrestling povezana nezgoda.
Ili je mozda digao glas protiv veterana ovog biznisa :mrgreen:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 3 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Kad ti je Kanemaru u jednom od boljih mečeva dana :lol:

http://prohrvanje.com/njpw-best-of-the- ... recenzija/
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la azo »

Pogledao dan 2

- Drago mi je sto je Douki uzeo pobjedu, mnogo je underrated.
- El Lindeman baš napor neki karakter iako nije los u ringu
- BUSHI/ELP su odradili valjda najbasic *** meč ikada.
- Fakat nisam očekivao pobjedu Eaglesa jer sam mislio da ce sa izgubi ovih novajlija zbog presice
- Odradili su dobar meč ***1/4, ali su morali da imaju ovakav kraj kako bi sačuvali Yutu, što je naštetilo meču.
- Yuta sve bolji i bolji.
- Wato je bolji, mada idalje ima jobberski gimmick
- TJP je predobar, može imati dobar meč sa random likom iz publike tako i sa Watom **3/4
- Kad gledam Despya i Titan mislim da svako s maskom zna hrvat, al onda se sjetim MLW
- Bravo za mec MOTN, super leg work jedini problem sto mi ne meč malo isjeckan bio ***3/4
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10306
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la Markovic619 »

Dan 3

YOH vs. Clark Connors
Dosadno i zaboravno. Connors je bio bolji protiv Austina, u ovom meču je manje napravio, nekoliko powerhouse poteza, sve u svemu slab performans. YOH je odradio par German Suplexa koji su bili dobri. Očekivano YOH dobija. Nije bilo loše ali sutra ću se sjećati samo pobjednika **1/2

Yoshinobu Kanemaru vs. Ace Austin
Krenulo je zanimljivo. Kanemaru napada Austina prije zvona za početak meča a Austin to kontrira sa sve kartom u ustima. Brawl na ringsideu je bio solidan. Kraj je bio dobar a sve izmedju je bilo ultra dosadno. Kanemaru je kontrolisao meč sa headlockovima i ostalim submissiona, Ace se potrudio da izvuče nešto iz ovog meča, odradio je dovoljno da ovo ne bude najgori meč na showu **3/4

SHO vs. Alex Zayne
Ne znam zašto ali svidjelo mi se. Nije bilo loše. Dobro su započeli, Zayne napada SHO-a prije početka meča. Onda SHO počinje sa House of Torture kerefekama i napada Zayneovu ruku. Cijeli meč je napadao ruku, što je Zayne dobro sellao, mnogo je bolje sellao protiv SHO-a nego protiv Kanemarua. To mi se najviše svidjelo. Završnica je mogla biti bolja, mislim da ovo nije Zayneov finisher. Kad bi uporedili ovaj meč sa mečom Zaynea i Kanemarua, ovaj je bio bolji ***

Taiji Ishimori vs. Ryusuke Taguchi
Ista formula kao protiv Hiromua. Prvi dio meča komedija, i to slaba komedija. Drugi dio je bio pravi meč koji je solidno odradjen ali nije bilo pretjerano zanimljivo. Ishimori se snalazi nekako na kraju i uzima pobjedu na roll-up. Ne znam zašto koriste Taguchija na ovaj način, može on još dosta pružiti u ringu. Ako svaki njegov meč bude ovakav to će biti loše **1/2

Hiromu Takahashi vs. Francesco Akira
Daleko najbolji meč na showu. Nakon izmjena udaraca Akira stiče prednost Hurricanranom i Planchom a zatim radi Crossbody i dropkick. Hiromu se vraća Hurricanranom i shotgun dropkickom sa aprona. Hiromu nastavlja sa Falcon Arrowom i pop-up powerbombom. Završni stretch jako dobar. Akira pokušava odraditi Fireball, Hiromu se sklanja i kontrira. Uglavnom dosta kontri na signature poteze. Hiromu nakon lariata radi Victory Royal i za kraj Time Bomb 2. Hiromu očekivano dobio. Akira je izgledao jako u porazu, što je sigurno bio cilj. Najbolji meč na showu i dosad najbolji meč A bloka, valjda neće dugo biti najbolji ***3/4

Main event izvukao show. Sve osim main eventa je bilo slabo ili solidno. Kvalitetom sličan prvom showu.

6.75/10
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la azo »

Dan 3

YOH vs. Clark Connors **
Ace Austin vs Yoshinobu Kanemaru ***1/4
Alex Zayne vs SHO **3/4
Ryusuke Taguchi vs Taiji Ishimori ***
Hiromu Takahashi vs. Francesco Akira ***3/4
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 4 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Re: NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 4 recenzija

Post Postao/la azo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la: 22 svi 2022, 11:22 Bushi imao dobar meč!
at first you had my curiosity... now you've got my attention
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Best of the Super Jr. 29 - Dan 5 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Čudi me da je ovoliki jaz između blokova, na papiru su tu negdi :?

http://prohrvanje.com/best-of-the-super ... recenzija/
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 6 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Yuter vs Despy je bila uživancija. Na trenutak su me i uvjerili da bi Yuta mogao skupiti pobjedu :lol:

http://prohrvanje.com/njpw-best-of-the- ... recenzija/
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 7 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Rekao bi da je Connors najveće razočarenje turnira da sam uopće imao ikakva očekivanja oko njega.

http://prohrvanje.com/njpw-best-of-the- ... recenzija/
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Best of the Super Jr. 29

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

S obzirom da tu negdi na pola turnira evo trenutni poredak, uključuje i današnje rezultate.

A blok
Taiji Ishimori - 8
Ace Austin - 8
Hiromu Takahashi - 6
Alex Zayne - 6
YOH - 6
Clark Connors - 4
SHO - 4
Yoshinobu Kanemaru - 4
Ryusuke Taguchi - 2
Francesco Akira - 2

B blok
El Desperado - 8
El Phantasmo - 8
El Lindaman - 6
Wheeler Yuta - 6
DOUKI - 6
Robbie Eagles - 4
BUSHI - 4
TJP - 4
Master Wato - 2
Titan - 2

Još 4 meča, ilitiga 8 maksimalnih bodova. Jedini kojima za sada prijeti ispadanje su oni koji su na 2 boda, igra im samo pobjeda da bi ostali u turniru. S obzirom da Wato i Titan idu jedan na drugog za 9. dan u openeru za pretpostavit je da će tu bit prva žrtva turnira.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Best of the Super Jr. 29 - Dan 8 recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

slika
Odgovori