AEW Dynamite

Tjedni show na TBS-u

All Elite Wrestling
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ahahahaah. Sicate se kad je Punk reka da je dosa radit s mladim hrvacima?
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

AEW: Dynamite #111 (17/11/2021) recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

http://prohrvanje.com/aew-dynamite-111- ... recenzija/

Vreme je da ponovo krenem redovno da pratim. :cool:
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6659
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la SwitchBlade »

The A-Lister je napisao/la: 18 stu 2021, 18:27 I ja sam ponosni Hooker :cool:
We in this bitch. #hookgang
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

SwitchBlade je napisao/la: 21 stu 2021, 12:42
The A-Lister je napisao/la: 18 stu 2021, 18:27 I ja sam ponosni Hooker :cool:
We in this bitch. #hookgang
A najjaKi ste :lol: :mrgreen:
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la emirates »

MJF i Punk promo je bio fantastican.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

emirates je napisao/la: 25 stu 2021, 09:10 MJF i Punk promo je bio fantastican.
Stavio sam kao prijedlog za promo godine. Mozes baciti glas ak' hoces. I meni je bio odlican!
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la HunterDX »

emirates je napisao/la: 25 stu 2021, 09:10 MJF i Punk promo je bio fantastican.
MJF je kao i uvek imao sta da kaže. :D
Ovo je feud koji sam čekao.
Avatar
mone
Rank 7
Rank 7
Postovi: 518
Pridružen/a: 03 vel 2019, 10:31
5
Lokacija: Zagreb
Status: Offline

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la mone »

MJF je predobar.

Postao mi je korak po korak najdraži hrvač!
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

Hangman98 review time! Za one koji jos nisu pogledali SPOILER ALERT

MJF-Punk promo battle (10*)


Jbt kakav opening segment... Ovo je jedan od onih momenata gdje ce ti biti drago da se desio kada si aktivno pratio wrestling i makar na taj nacin bio dio toga. Sve sto su rekli imalo je smisla. Svaka recenica bi se mogla analizirati i razloziti. Sigurno, najbolji promo battle u AEW, za dalje se ne usudim reci, jer ima stvarno mnogo toga sto se i zaboravilo.
MJF spominje cuveni "pipebomb" promo i kako je to Punkov najbolji trenutak u karijeri. Tu se on razlikuje od njega jer svaki MJF promo je njegov najbolji momenat i on nije kao Punk "one trick pony". Ovdje je MJF moram reci pogodio u centar. Punk je super, ali sve sto je uradio ostalo je u sjeni pipebomb proma i jeste njegov najbolji momenat koji mu je mnogo pomogao makar u WWE karijeri. Nastavlja da ga vrijedja za izgled gdje kaze da nikad ne bi pomislio da straight edge lik (lik koji ne pije, ne pusi, ne drogira se) moze liciti na ovisnika o metu. Realno da ne znas ko je Punk, kad ga vidis sa onim tetovazama svasta bi covjek pomislio tako da opet MJF gadja u sridu. Onda jedan od najboljih djelova gdje kaze da ce ga verbano zavrsiti brze nego sto je zavrsila njegova UFC karijere. MJF je strasno poceo da ispaljuje cinjenice i to mi se svidjelo nije bilo neko bezveznog genericnog vrijednja bez osnova vec svaki diss je bio na mjestu.
Punk se zahvaljuje MJF sto mu se predstavio na proslom Dynamiteu kada je pokusao da se rukuje sa njim rekavsi samo "Maxwell" i da je tu shvatio da je to zapravo njegovo ime, a ne "My Jeoulus Fan". Nastavlja, rekavsi da mu je on u glavi sto je vjerovatno tako jer ima poster CM Punka u svojoj kuci (bukvalno mu kaze da je on samo njegov fan). Punk ovdje ide na kratu da internetom kruzi slika MJF-a sa Punkom na nekom WWE meet and greet eventu gdje je MJF bio jako mlad, a Punk u svojoj SOS fazi. I onda slijedi vjerovatno najbolji shoot Punka gdje govori Maxu da misli da je neki revolucionar i neka nesvakidasnja pojava u wrestlingu, a zapravo je samo manje popularna verzija Miz-a. (malo je Punk pretjerao MJF je za klasu bolji in-ring performer od Miza :D ).
MJF nastavlja da je Punk samo produkt nostalgije i da je to jedino sto ga drzi over kod publike. Nadovezuje se na izjavu Punka da je MJF fan koji ima njegov poster rekavsi da mora priznati da je bio, jer je bio najbolji u ringu, na mikrofonu niko ga nije mogao dodirnuti bio si najbolji ili sam ja samo taako mislio... jer kad si dosao ovdje mucio si se da uradis bilo sta sto bi me zaintrigiralo (Probly true :roll: ). Nastavlja sa shootom na dosadanji run sa mimikovanjem svakog njegovog proma do sad. "Drago mi je da sam se vratio u (UBACI IME GRADA), Drago mi je da sam dio (UBACI IME KOMPANIJE) Drago mi je da imam mec sa (UBACI IME PROTIVNIKA)..." toliko gnericno i kao robot (also true). Onda zavrsna konstatacija "ti nisi vise CM Punk ti si sad PG PUNK jos malo pa ces poceti da propagiras HUSTLE LOYALTY AND RESPECT". Ovdje je po meni MJF zakucao i dao referencu da je Punk prosao pun krug od nekog ko se borio protiv takvog lika(Cena) do toga da je postao takav lik... Onda MJF poentira svoj promo savrseno sa konstatacijom da je Punk citavu svoju karijeru bio drugi najbolji bio to "You Can See Me" covjek ili "King of Kings" nikad nisi mogao da budes bolji od njih. Ovo sa pominjanjem Tripsa je super ispalo u Punkovom odgovoru. Zavrsava sa mozda tvrdis da si najbolj ikad, ali ja sam bolji od tebe i ti to znas. Ovaj kečfrejz MJF-a kao da nasto i zivio samo da bude recen u ovom trenutku. Tako sam to osjetio...
Punk uzvraca na klasican nacin istakavsi da MJF ne moze zavrsiti posao bez pomoci (FTR, Wardlow, Spears) i da prica mnogo a ne moze to dijelima da dokaze. Punk se pita da li je MJF broj jedan u kompaniji, ali vjerovatno nije jer jedini nacin da on bude broj jedan u kompaniji je da ceka dovoljno dugo da Tony Khan dobije kcer koju ce on onda ozeniti (Citaj Triple H Steph situacija). Odlican shoot Punka. Iskoristio je to sto je MJF pomenuo HHH-a u svom promu i kako nije mogao biti bolji od njega sa tim da mu je kroz promo objasnio kako je zapravo Triple H dosao do vrha, preko kcerke :D . Savrseno ne bi nista dirao ni sekundu ni jednu rijeci sve je bilo kako treba i za mene je ovo najbolji promo godine do sad.

1)Punk-QT(3*)

Mec me ne zanima, zelio sam da sto prije bude gotov jer mogli su stvarno nekog drugog da mu daju. Iako se Punk dosta namucio sa njim i imao poprilicno dug mec, tako da mu to ne ide na ruku i vise svjedoci cinjenicama koje je MJF iznio. Moguce da su namjerno tako to i u radili. Postujem, ali nemojte me vise muciti sa QT na TV-u molim vas.

2)Bear Country-Gunn Club(2.5*)

Sta radi Billy Gunn sa 60 godina na TV u nekom jebenom stoylinu kao da je njegova grupacija hottest thing in wrestling? Zasto nema Briana Cage umjesto njega u ovom segmetu. Ubaci ga nek napdne jbg Billy-a i stavi pored njega Austina i Colta ako bas moraju biti na TV. Bear Country simpatican tag sa darka i sa njima bi se nesto i moglo uraditi, ali sigurno ne u angle sa Billy Gunnom... Ostavite covjeka da bude coach i poducava mlade talente i skolite ga sa TV pobogu imate toliko krcat roster talentom da je grijeh stavljati veterana da uzima mjesto mladim potecijalim.

3)Rosa-Jamie(3.5*)

Konacno dobar mec na cardu. Obje djevojke su izlgedale jako dobro narocito Jamie sa kojim bi se i privatno pohrvao makar glavu izgubio :lol: Bas je bila hard hitting akcija i pokazale su da obje mogu ici jako dobro u ringu. Kada su poceli sa interfirensima mislio sam to je to, Jamie dobija i pocinje feud sa Rosom za Britt-inu titulu, ali ipak Rosa uspjeva da se izvuce i zavrsi Jamie. Jamie ipak pokazala da je jako jako ozbiljan kandidat da skine Britt sa trona. Publika sve vise staje iza nje i cini se da face turn i okretanje na Britt treba biti veliki momenat i preokret u zenskoj diviziji Zena ima izgled, u ringu je jako dobra i snazna i promo uopste nije los ovo sto smo do sad culi (ah taj britanski akcent).

4)Colt-Bryan(4*) Adamovo pojavljivanje nakon meca

Moras biti bas levatina da ne mozes imati sa Bryanom dobar meci. Colt je daleko od toga i pokazao je da i dalje moze ici jako u ringu. Bryan je sad jos vise okrutan, jos jace udara i to je, na Coltovu zalost, i pokazao veceras. Nakon meca utrcava Adam i govori mu da ne zeli da ceka i da odrade mec sada, ali posto je umoran dat' ce mu priliku da prvi udrari. Bryan to smatra ponizenjem ali svejedno ga udara i ova dvojica ulaze u jaku razmjenu. Svidio mi se i ovaj dio nema bullshita ovo su dva lika koja ce uraditi sve da naude jedan drugom i polahko se gradi ta tenzija i netrpeljivost medju njima. Imas Hangmana koji mrzi sto ga ovaj potcjenjuje i sto bi radije da je Kenny tu umjesto njega i Bryana koji je ljut jer nema Kenny jer je on jedini covjek kojeg do sada nije dobio i smatra Adama samo downgrade-om u odnosu na sta je trebalo biti.

5)Cody Rhodes and Death Triangle vs. Andrade El Idolo, Malakai Black and FTR (4.25*)

Kad pogledas ko je sve u mecu pa ne mozes ocekivati da ce to izgledati lose. Iako nije najatraktivnija prica u AEW ipak ovi ljudi su u ringu zaista na nekom levelu kojeg je tesko ispratiti mnogima. Za mene, iako je mec bio krcat strasnim wrestling spotovima, najbolji trenutak meca je kada fanovi ubacuju Cody-ev pojas/kajiš u ring kojeg on redovno baci u publiku tokom enterance-a. Dobio sam taj 2011 Cena vibe u feudu sa Punkom kada mu bacaju majicu u ring. Ocekivao sam da ce se nesto desti sa Codyiem ali opet nista. Jedonostavno morace ga turnati jer mu sad ovo vec ozbiljno steti. Ljudi ga jenostavno mrze, ali ne na dobar naci vec na nacin da ih nije briga za njega. Idolo uzima pin, vjerovatno covjek kome je to i najpotrebnije u ovom trenutku. Sve u svemu jako dobra zavrsnica showa i ko je bio samo tu radi wrestlinga mislim da je mogao uzivatu u ovome.

Slobodno pisite sa cime se slazete sa cim' ne. Bit' ce mi drago da vodimo konverzaciju u vezi toga.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Maki »

O tom Codyevom heel turnu se priče više od godinu dana hahaha. Ne znam zašto jednostavno ne odrade to.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

Nikom nije jasno, a prejednostavno je za uraditi. Cody vjerovatno nije glup pa da ne vidi da se ovi nece okaniti. Odradi to, glumi lika koji iskoristava svoju poziciju da bi sebe progurao kako te oni vec i vide.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Maki »

Prvi put ako se ja sjećam dobro kad se baš počelo pričati o heel turnu je bio onaj meč sa Allinom u prvom TNT title turniru kad je gurnuo Darbya u Brandi da dobije prednost. Od toga je prošlo preko godinu i još uvijek nema turna. A koliko vidim sve je omraženiji.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

Stvarno mi je cudno da AEW ne iskoristi ovo. Pa covjek ima heat na sebi kao da je popopao cijeli AEW roster, ubio nekoga, a zatim izjavio da je neka druga zemlja bolja od Amerike. Sto je najgore Cody je pustio mnogo talenta preko sebe i nema tako dobar skor uopste u AEW, a ovi ga gledaju kao da je drugo rodjenje Cerebral Assassin-a, covjeka sa zlatnom lopatom u rukama.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Maki »

To je uvijek bilo neizbježno čim imaš kečere u kompaniji koji su u isto vrijeme i dio rukovodstva. A Cody, za razliku od Omege i Bucksa, nije world class talenat da se svaki njegov push može opravdati bez impliciranja da je posrijedi nepotizam. Cody možda nema pretjerano dobar skor ali je idalje pobjedio u dovoljno velikih mečeva koje su mnogi željeli vidjeti sa drugim krajem. Tipa Spears na All Outu, Archer u finalu turnira, Brodie u revanšu za TNT. Plus dodaj na to da on uvijek ima neki epski ulazak kao da je Triple H (tako je bilo kad sam ja gledao praštajte ako se promjenilo šta) pa ispada još veći egomanijak.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

I neovisno o svemu tome, cody je i dalje zvijezda. On je od svih navedenih najbolja opcija za poslati u talk show ili da predstavlja kompaniju na nekom biznis eventu.

Plus, nije da je cody baš imao neki enormni push. Maknuo se iz priče za glavnu titulu, bio je prvi tnt prvak koji je dobro podigao i definirao titulu. I to je otprilike to. Stavio je u nekom periodu i mjfa i darbya over. Tako da mislim da dobiva previše hejta, i da ga se puno previše uspoređuje s hhhom. A razlika je enormna.
slika
Odgovori