Hana Kimura

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

Slažem se, ali cura je napisala da je dobijala po stotine poruka kako se treba ubiti, kako ništa ne vrijedi. A plus ju je i u školi zlostavljali zbog porijekla.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la HunterDX »

Jedino znam da mi je mnogo krivo kada neko ovako postupi, ljudi prertpe mnogo veće muke od njenih pa ne dižu ruku na sebe. Imala je tek 21 ili 22 jbt.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Jedino znam da mi je mnogo krivo kada neko ovako postupi, ljudi prertpe mnogo veće muke od njenih pa ne dižu ruku na sebe. Imala je tek 21 ili 22 jbt.
Ali gledaj, ona je već bila zlostavljana i vjv nazivana raznim imenima. Ostavi to na čovjeka trag. I sad opet ovo samo u još većoj mjeri. I to je muka velika. Riječi nisu baš vjetar.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Jedino znam da mi je mnogo krivo kada neko ovako postupi, ljudi prertpe mnogo veće muke od njenih pa ne dižu ruku na sebe. Imala je tek 21 ili 22 jbt.
Ali gledaj, ona je već bila zlostavljana i vjv nazivana raznim imenima. Ostavi to na čovjeka trag. I sad opet ovo samo u još većoj mjeri. I to je muka velika. Riječi nisu baš vjetar.
Odlično znam kako izgleda kada te odbacuju zbog porekla, 10 god sam se borio sa tim. Istina da nismo svi isti, ali šta je uradila svojoj porodici? Ljudima koji je vole? Sebi? Dok će smradove koji su je prozivali boleti uvo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Jedino znam da mi je mnogo krivo kada neko ovako postupi, ljudi prertpe mnogo veće muke od njenih pa ne dižu ruku na sebe. Imala je tek 21 ili 22 jbt.
Ali gledaj, ona je već bila zlostavljana i vjv nazivana raznim imenima. Ostavi to na čovjeka trag. I sad opet ovo samo u još većoj mjeri. I to je muka velika. Riječi nisu baš vjetar.
Odlično znam kako izgleda kada te odbacuju zbog porekla, 10 god sam se borio sa tim. Istina da nismo svi isti, ali šta je uradila svojoj porodici? Ljudima koji je vole? Sebi? Dok će smradove koji su je prozivali boleti uvo.
A šta je sa njom samom? Ko zna kakve je psihičke bolove ona trpila? Kroz šta je ona prošla? Naravno da joj je palo na pamet da okonča sve i da tako prekine svoju bol. Da li je trebala potražiti pomoć? Naravno, ali jbg takva je to kultura, možda se uplašila za svoj spot ako se uhvati u koštac sa demonima pa zbog toga bude morala odsustvovati. Ima tu tristo varijabli.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Sherpa »

Al imaš soluciju isključiti se sa socijalnih mreža. Malo tko to napravi
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

Lakše reći nego učiniti. U jednom trenutku uđeš u začarani krug gdje misliš da si bezvrijedan i onda čitaš poruke ili tražiš druge dokaze koji to potvrđuju i tako u krug. Msm nije Hana dobijala samo napade sa društvenih mreža, sigurno je dobijala i pohvale, ali kad si jednom u začaranom krugu teško se izvući.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Sherpa »

Stoji. Pogotovo zato što će te jedna pokuda pogoditi više nego sto pohvala.

Mislim ja kritiziram ovdje na forumu, al nema potrebe to pisati po socijalnim mrežama. Osobi koju kritiziram. Mnogi imaju tu potrebu
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

Ma to nisu bile samo kritike, to su bile uvrede čiste.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la Rio146 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al imaš soluciju isključiti se sa socijalnih mreža. Malo tko to napravi
Prije par dana sam i facebook i instagram izbrisao. Dugo sam se s tim borio, sve danas ću sutra ću. Ali eto riješio sam se tog zla. Sad zamisli da si neka "slavna" osoba, koju prati nekoliko tisuća ljudi. Nije lako.
Yes Sir!
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la emirates »

Gledajuci snimak tog slucaja (nije ga ni osamarila, samo mu skinula kacket), jeste pretjerala, ali opet nije razlog da nekome pozelis smrt online. Nazalost, djevojka je vec vjerovatno imala hrpu stvari koje su se akumulirale u njenoj glavi, a ta situacija je bila posljednja kap koja je prelila casu. Trebali bi svi da malo razmisle o onome sto pisu na twitteru, instagramu i drugim drustvenim mrezama. Poznata lica su samo zbog statusa najcesce mete, ali se to svima desava. Ali se vjerovatno nista nece promijeniti i nastavit ce se svakakve gadosti pisati iza anonimnih profila. Ja da sam hrvac bih sve svoje profile zakljucavao ako bi ih imao ikako.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la HunterDX »

Očigledno je da je imala mentalnih problema, mentalno zdravu osobu ne bi moglo da poremeti tako nešto. Umesto da ignoriše svaku negativnu poruku, ona je rešila da posluša gomilu kretena i ispuni im želju. Tuga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57654
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Sherpa »

@rio146 slažem se, ali ljudi moraju brinuti o svom mentalnom zdravlju. Nitko neće to napraviti za njih. Kao društvo smo postali preovisni o socijalnim mrežama i baš zato nije lako.

@emirates regulacija toga je problem. Ostaviti anonimnost ili kažnjavati takve komentare?

@hunterdx i dok si donekle u pravu, ajde zamisli da se ti pojaviš negdje i svi baš svi te vrijeđaju i žele ti smrt. Sigurno bi imao neku emotivnu reakciju, nemre čovjek preko svega toga samo preći. Fakat nije lako.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Hana Kimura

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
@hunterdx i dok si donekle u pravu, ajde zamisli da se ti pojaviš negdje i svi baš svi te vrijeđaju i žele ti smrt. Sigurno bi imao neku emotivnu reakciju, nemre čovjek preko svega toga samo preći. Fakat nije lako.
Ili bih ugasio sve društvene mreže, ili bih jednostavno ignorisao svaku poruku, a možda bih krenuo da provociram još više. Iskreno me ne zanima mišljenje nebitnih ljudi. Sad treba da mi pišu skoči u bunar majmune bezvredni, treba da ih poslušam,mogli bi da dobiju samo srednji prst od mene, a da ubijem sebe i zavijem porodicu u crno, nema šanse, ne zbog komentara gomile iskompleksiranih ljudi, bez ikakve karijere i uspeha, jer uspešan čovek se neće baviti tudjim životom.
Činjenica je da nismo svi isti.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24448
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Hana Kimura

Post Postao/la Maki »

Ali ne može svako ignorisati niti je lako ignorisati stotine takvih poruka.
Odgovori