WrestleMania 36

molim bez spoilera u ovoj temi

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Samo je IC ladder match vredeo više nego ovaj performance center security camera snimak koji oni nazivaju PPV. A da ne pominjem women's meč pa Styles Jericho pa na kraju H/Reigns koji su se barem udostojili da odrade main event za razliku od promo segmenta Lesnara i Drewa.
Women's match je uništen užasnim krajem, Roman i HHH su imali smorinu od meča jer Trips uvijek mora imati polusatne "klasike", Lesnar-Ambrose DUD. WM 32 je bila dosta loša. WM 33 je bila osjetno bolja, Goldberg- Lesnar je razvalilo kao i Shane-AJ.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17412
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Napravit ću kratki recap ja:

WM31
Nije bio nijedan loš meč, može se uživati u svakom. Odličan Ladder Match i vrlo dobar Main Event, najbolji meč između Lesnara i Reignsa. Kraj vjerojatno najbolji u povijesti WM. To se teško može nadmašiti. Žao mi je što nije Sting dobio, ali stvarno vrlo dobra WM. To ju razlikuje od nadolazećih. Svaki meč imao je pripremu. I bilo ih je osam ili devet, a ne petnaest :?

WM32
Najveća publika u povijesti, preko 100000 kako su rekli. Ali sam PPV srednja žalost. Rock i Cena pokopali Wyatta i ekipicu. Stone Cold izlazak je bio cool, ali segment je bio meh. Main event predug, a Lesnar-Ambrose nije ispunio očekivanja. Jedini dobri mečevi su bili ženski meč, Ladder meč i Styles-Jericho. Potez večeri pripao je Shaneu, koliko god smatrali meč dosadnim mora se priznati da je Shane ukrao show tim skokom. Uglavnom, underwhelming show.

WM33
Dobar PPV sve u svemu, dobar meč za Cruiserweight titulu, AJ i Shane također, Lesnar i Goldberg su me oduševili, meni najzabavniji meč sa te WM. Nije najbolji, ali je najzabavniji, kratak a brz i sadržajan. Ko bi reko da je Lesnar preskočio Goldberga :roll: . Ali već sam gore spomenuo, najhypovaniji mečevi Orton vs Wyatt i Reigns vs Undertaker. Ti mečevi su bili razočaranje, tim gore što nisu heel turnali Romana poslije. Dobra WM kao što rekoh, ali stvarno kvare ta 2 meča dojam.

WM34
Najbolji mečevi onaj za IC Titulu, Charlotte-Asuka. Najzabavniji onaj Rondin meč. Najveće razočarenje Styles-Nakamura, očekivao se klasik. Main event opet lackluster meč, opet sa Reignsom u glavnoj ulozi :lol: Povratak Undertakera, cijeli segment je ok odrađen. Bolja od WM32, lošija od WM33.

WM35
Bilo je dobrih stvari (Kingston vs Bryan, tag team mečevi) , loših stvari (botchan finish main eventa i Rollinsova non-clean pobjeda) i puno prosječnih stvari. Odluka da sva 3 babyfacea dobiju bila je iznenađujuća ali dobra, iako je samo Kofi čisto pobijedio...

WM36
Par dobrih, par loših, dosta prosječnih, ali FFH i Boneyard su ukrali show. Definitivno najbolji mečevi sa WM. Najbolja stvar koja se dogodila na WM od Rollinsovog cashina. Boneyard meč sjajan, i kraj kada Taker odlazi na motoru možda spada u top 3 najbolja kraja WM ikad. Vidjeli smo Edgev prvi singles meč u 9 god. Predugo je trajalo ali valjda se htjelo pokazati koliko je jak nakon povratka. Tu su World Title mečevi bili zbilja slabi, ali ne zamjeram pošto su u njima bili Lesnar, Goldberg i Strowman.

Ovako bi ih ja rangirao:
1. WM31
2. WM36
3. WM35
4. WM33
5. WM34
6. WM32
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Wulf7X »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Goldberg- Lesnar je razvalilo
Jel to ono gde su u 3 minuta radili finisher za finisherom...svaka ocena iznad 0 je uzvreda i sramota za wrestling kao umetničku formu..
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST FFH i Boneyard su ukrali show. Definitivno najbolji mečevi sa WM.
To nisu mečevi.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Taj meč je bio jedan od highlighta WrestleManie 33. Radije ću gledati zabavni finisher spam nego 30 minutni "metodični" klasik od Ortona ili Triple Ha.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Wulf7X »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Taj meč je bio jedan od highlighta WrestleManie 33.
jedno veliko LOL.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Taj meč je bio jedan od highlighta WrestleManie 33.
jedno veliko LOL.
A bogati šta je bilo bolje na toj WM od toga? Okej, AJ-Shane jeste i povratak Hardya, ali sem toga?

WWE title meč je trajao 10 minuta u kome smo imali projekcije nekakvih crva na ringu i naravno Orton je osvojio pojas od vrućeg Wyatta od čega se Wyatt nije oporavio 2 pune godine, main event u kojem je Roman morao probati izvući makar iole prihvatljiv meč od polupokretnog Takera i na kraju nije uspio plus je još jedna WM završena sa megapopularnim Reignsom na vrhu.

Ajmo dalje. Triple H-Seth Rollins, najduži meč na showu, je bio baš onaj HHH "klasik", 30 minuta ničeg specijalnog sem Stephanienog bumpa kroz sto. Ženski mečevi su bili tipični filler, pogotovo SD meč. Od dosta promovisanog Triple Threata na prošloj WM, došli smo do "whole division" (čitaj: nemamo ideju šta ćemo s vama pa evo svi u jedan meč) meča za SD pojas i F4W Elimination meča za Raw pojas koji je na papiru bio dobar ali je trajao 10-tak minuta svega.

Cenina prosidba Nikki? Ta veza je bila toliko uvjerljiva da se ljudi još pitaju da li su oni stvarno ikada bili skupa ili je to bilo samo radi PRa. KO-Jericho? Eh, solidan meč, ali nije odgovarao buildu meča.

Tako da, Goldberg-Lesnar mi je definitivno bio jedan od najboljih dijelova te WM.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57812
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Sherpa »

Cenina prosidba je bila dobra, al bila bi bolja da nisu prekinuli. Vrijeme je to mal sjebalo
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Wulf7X »

Ne znam druže meni su 3 minutes part timer world title mečevi...ne znam ni kako da ih opišem, svojevrsni tumor na mozgu pro wrestlinga. Ako je finisher potez koji završava meč kickout bi trebao biti omg trenutak to je bilo blizu a ne možeš uraditi 10 takvih gde wrestler odmah ustaje...Čak je i no seling ok ponekad čime se prikazuje neka snaga ili moć wrestlera ali ovo je cirkus bio..
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam druže meni su 3 minutes part timer world title mečevi...ne znam ni kako da ih opišem, svojevrsni tumor na mozgu pro wrestlinga. Ako je finisher potez koji završava meč kickout bi trebao biti omg trenutak to je bilo blizu a ne možeš uraditi 10 takvih gde wrestler odmah ustaje...Čak je i no seling ok ponekad čime se prikazuje neka snaga ili moć wrestlera ali ovo je cirkus bio..
Generalno se slažem ali Goldberg-Lesnar je bio najbolji takav meč a još se više istaknuo jer je ostatak carda bio dosta loš.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17412
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam druže meni su 3 minutes part timer world title mečevi...ne znam ni kako da ih opišem, svojevrsni tumor na mozgu pro wrestlinga. Ako je finisher potez koji završava meč kickout bi trebao biti omg trenutak to je bilo blizu a ne možeš uraditi 10 takvih gde wrestler odmah ustaje...Čak je i no seling ok ponekad čime se prikazuje neka snaga ili moć wrestlera ali ovo je cirkus bio..
Možda se tebi ne sviđa takva vrsta mečeva, ali @Maki je više puta spomenuo da je meč bio zabavan, Lesnar se dobro snalazi u tim finisher spam mečevima. A i dobar dio carda nije bio baš dobar, najvažniji mečevi su zakazali i svakako je ovo bio jedan od boljih na WM. Izuzetno brz i zabavan meč s obzirom da su u igri dva part-timera.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la TheViper »

Juju al ste se raspisali :D zbog situacije kakve je bila nije u redu ovu WM porediti sa bilo kojom. Meni licno je bolje legla nego skoro sve od 32, pa nadalje. Kao prvo nije ostao gorak ukus u ustima, i nije trajala citavu vecnost, vec ravnomerno rasporedjena kroz 2 dana. Uz sve to:

- Ladder match i Rhea/Charlotte su bili jako dobri mecevi
- Imali smo 2 segment/meca koji su bili highlighsi
- Rollins/Owens isto, plus smo imali onaj spot
- Orton/Edge okej brawl koji su trebali da skrate
- Otis osvojio Mandy
- Black ostvario prvu WM pobedu
- Becky/Shayna meni bilo solidno, bolje nego da su imale duzi mec
- Zenski F5W iznad mojih niskih ocekivanja
- Bianca se neocekivano pojavila nakon Raw tag meca
- oba world title meceva bili finisher festi, ali to bilo ocekivano s obzirom da su Lesnar i Drew bili prvaci

Sve u svemu meni bio sasvim solidan show, jedina moja veca zamerka je sto nisu dali Zaynu i Bryanu da imaju dobar mec.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Wulf7X »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST i svakako je ovo bio jedan od boljih na WM. Izuzetno brz i zabavan meč
ovo se ne može ni definisati kao meč jer nema dovoljno elemenata za to, videli smo kraj fale početak i sredina...ovo je sve samo ne brz i zabavan meč, verovatno jedan od najgorih world title mečeva ikada.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST i svakako je ovo bio jedan od boljih na WM. Izuzetno brz i zabavan meč
ovo se ne može ni definisati kao meč jer nema dovoljno elemenata za to, videli smo kraj fale početak i sredina...ovo je sve samo ne brz i zabavan meč, verovatno jedan od najgorih world title mečeva ikada.
A šta je definicija meča?
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Wulf7X »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST A šta je definicija meča?
Meč je organizovani takmičarski događaj između dva pojedinaca ili ekipa. Wrestling meč sa druge strane nije takmičarski događaj jer pro wrestling nije sport već umetnička forma u vidu predstave. Svaki wrestling meč treba imati jasan koncept i kao i u književnoj formi treba imati uvod razradu i zaključak ili laički rečeno početak sredinu i kraj.

Volim ova metaforička proseravanja pa ću objasniti ovako...nasumično pomeranje olovke na papiru i pisanje reči deluje kao ista stvar ali nije...pisanje reči je organizovani kocept dok je pomeranje olovke WWE verzija rukopisa. U prevodu nasumično ponavljanje izvođenja finisher i signature poteza i wrestling meč nisu ista stvar. :pecat:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24556
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WrestleMania 36

Post Postao/la Maki »

Ali zašto, čemu ta puristička filozofija šta čini wrestling meč? Nekad je wrestling meč bilo grapplanje po patosu a svi potezi sa konopaca su bili zabranjeni i za ispadanje preko top ropea se gubio meč. Ne govorim ja da su finisher spamovi dobra stvar, ali u ovom slučaju su nam pružili zabavan meč i to daleko zabavniji od konvencionalnijih mečeva na istom showu.
Odgovori