Johnny Gargano

Johnny Wrestling

Zabava ponedjeljkom
Odgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Johnny Gargano

Post Postao/la Maki »

Face Gargano će zauvijek ostati jedan od najvećih NXT promašaja.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5303
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la ante »

Istina. Ali mislim da je Ciampina druga ozljeda bacila francuski kljuc u njihove planove.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Johnny Gargano

Post Postao/la Maki »

ante je napisao/la:QR_BBPOST Istina. Ali mislim da je Ciampina druga ozljeda bacila francuski kljuc u njihove planove.
No svejedno su mogli napraviti tako da Gargano ne izgubi u prvoj odbrani opet.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la emirates »

Mislim da su isli logikom da zele da Gargano bude chaser, obzirom da je to obicno najzabavniji dio kod underdog faceova. Mada opet, ne moze niko biti vjeciti chaser, nekad mora imati ozbiljniji reign. Slozio bih se da su zajebali u tom aspektu.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10618
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la HunterDX »

NXT generalno ima problemsa face šampionima.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Johnny Gargano

Post Postao/la Maki »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Mislim da su isli logikom da zele da Gargano bude chaser, obzirom da je to obicno najzabavniji dio kod underdog faceova. Mada opet, ne moze niko biti vjeciti chaser, nekad mora imati ozbiljniji reign. Slozio bih se da su zajebali u tom aspektu.
Pa shvatam ja to, ali nakon nekog vremena i nekog određnog broja poraza underdog postane luzer.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la TheViper »

Ajde da počnemo. Šta je za njega bolje, da rizikuje i ode na main roster ili da napusti kompaniju? Drugo pitanje, zašto NXT nikada sa njim nije išao all-in?

Po meni, treba da ode. Ako bi recimo otišao u AEW samo zbog njega bih se potrudio da gledam redovnije :)

Meni smeta što previše gubi, na 1 važnu pobedu veže 3-4 poraza. Jeste, bilo je neočekivanih povreda koje su promenile planove u vezi njega (Black pred Takeover Brooklyn i Ciampa pred New York). Mislim da to ne može da bude opravdanje. To je moglo da prođe do Takevera New York, nakon toga mu je totalno ubijen momentum. Baš mi je žao zbog toga, jer je odličan babyface (solidno se snašao i u heel ulozi) i imao mečeve koji su među najboljim u istoriji WWE-a. Zaista je imao potencijal za jedan odličan title reign, ali ne, uvek je morao da gubi u prvoj odbrani. Ni prvu NA titulu nije smeo da izgubi tako brzo. Da je Ciampa ostao zdrav 2019, bookirao bih njih dvojicu u winner take all meču (svakako je bio plan da Gargano Ciampi skine pojas u New Yorku) koji bi bio Hell in a Cell. Takva pobeda bi Gargana dignula u nebesa i bio bi jedan od najvećih momenata u istoriji NXT, možda i najveći (subjektivno). Samo šteta je što ga nikada nisu pushali do kraja, zato mu i želim odlazak iz kompanije. u NXT-u nema više šta da traži, dok na main rosteru tek ne bi imao odgovarajući tretman.

Verujem da @Maki ima ovde svašta da napiše :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57829
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la Sherpa »

Za gargana bi bilo najbolje napustiti kompaniju. Čak i njpw bi bio dobra destinacija za njega, uz jedan veliki ali...

Da odmah danas ode, jedino u impactu bih ga odmah vidio kao prvaka (a i tu veliki upitnik), ne u nwa (zato što jako volim aldisa), ne u mlwu, a još manje u aew ili njpw. Pogotovo aew gdje smatram da ima puno boljih ljudi koji još nisu bili prvaci, a tek trebaju doći na red (omega, page, fenix, pentagon...). Dok bi u njpwu bio jako zanimljiv u junior diviziji. Al ne više od toga, ospreay je bolji hrvač trenutno, a ni on još nije postao prvak.

E sada, ima jedno mjesto gdje bi mogao jako dobro uspjeti. Tag divizija, što pak znači da i ciampa mora s njim, što o znali opet aew pošto tag divizija u wweu ne postoji. Mislim da bi tu mogli biti vrh, nešto kao lucha bros koncept.

Najbolja opcija za njega na žalost je samo dostupna na indy sceni - intergender tag sa ženom. Tu bi bili najbolji na svijetu, ali to nećete vidjeti osim u impactu od većih kompanija.

Gargano u nxtu je za mene prošlo svršeno vrijeme. Bio je vruć, sada nije. Ispričali su dobre priče, sada gubi nevažnu titulu na roll-up.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23282
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Precjenjuješ koliko druge kompanije ne žele ex-wwe prvake.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57829
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Precjenjuješ koliko druge kompanije ne žele ex-wwe prvake.
Razumijem što želiš kazati - no ja pokušavam gledati gdje smatram da bi odmah sada odmah bio bolji prvak od trenutnog.

Dal bi donio buzz, bi. Ali nisam siguran da bi bio dobar prvak u trenutnom stanju nakon loših... Kolko?... Godinu godinu i pol nxt bookinga?
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la TheViper »

Nisam ni rekao kako mora da se bori za glavnu titulu, prilikom eventualnog odlaska iz kompanije. Ništa mu ne bi falilo da u AEW uzme TNT titulu, ili da ima neke dobre non-title feudove.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57829
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la Sherpa »

Jel misliš da bi se ovakav gargano uklopio? Aew ima jako puno likova koji pršte od karaktera, tu je po meni gargano prazan. On je dobar wrestler, al to je to. Nema neku jaku osobnost. Izima dosta generičnu vibru. Naravno, na tome se može raditi,.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Johnny Gargano

Post Postao/la Maki »

Treba preći na main roster. Nekako sad ne vidim za njega mjesto u AEWu. Možda u tag diviziji ali ne mislim da je to dobro za njega. Ne vidim baš ni na main rosteru, ali kontam da će tu uvijek imati opciju povratka u NXT ako ništa.

Gargano nikad nije imao šansu jer Triple H ne zna bookati ako nisu heelovi šampioni i to dugi šampioni. Face Balor je idalje zadnji face koji je imao pravi run sa NXT titulom. Ovaj sadašnji je nekakav tweener. Gargano je mogao biti megaface NXTa i pravi nosilac branda. U doba kad vladaju cool heelovi i kada publika iz inata cheera heelove Gargano je u feudu sa Ciampom uspio postići da publika podržava njega u potpunosti iako je white meat babyface što u današnjem svijetu kečera nije popularna uloga. Još se sjećam TakeOver NOLA kad je Ciampa ušao sa horom buova a Gargano kao heroj. Toliko je bio popularan. Nakon te pobjede trebalo je odraditi rematch da Ciampa izjednači ali onda nije bilo nikakve potrebe za trećim u Brooklynu. Da, trebao je biti triple threat, ali Gargano uopšte u tom trenutku nije trebao biti u priči oko NXT titule. Mogli su bookati nekakav impromptu npr. protiv Dreama koji je svakako odmah sljedeći TakeOver bio Ciampin izazivač. Ovako kako su uradili je ispalo bezveze jer je Ciampa otišao u prednost što je spriječilo da njihov eventualno kasniji blowoff bude pravi blowoff a i napravljeno je na najgluplji način gdje je Gargano sam sebe uspio lansirati sa stagea i tako izgubio. Dakle ispao je glup. To je bio prvi znak da ga ne znaju bookati kako treba.

Drugi znak je bio taj kad su ga prvi put turnali napadom na Blacka. Okej, to je imalo smisla da Ciampa utiče na Gargana ali moglo se to napraviti na način da Gargano ne postane puni heel koji napada sa leđa. A Gargano je to postao. Dobio je novi titantron, hrvao je kao heel protiv Blacka i sve to. To je trebalo napraviti tako da Gargano ostane face, ali dosta agresivniji na ivici da napravi nešto što će zažaliti. Više PTSD nego otvoreno heelovanje. Jer vi kad imate nekog ko je otvoreni heel a morate ga prebaciti u face morate narpaviti tako da taj heel pokaže promjenu i pokajanje. Ja se ne sjećam da je Gargano ikad imao segment gdje se izvinjava Ricochetu ili Blacku kojim je nanosio veliku štetu. Bacanje Ciampe u tron nije automatski face turn. Prvi gubitak NA titule se i može progutati kao dio priče sa Ciampom.

Gubitak NXT titule se ne može. To je bio trenutak kad je Gargano umro kao kredibilan maineventer. Nakon onakve mečine u NY i herojskog osvajanja, skinuli su mu je nakon malo više od mjesec. A zašto? Da bi Cole bio najduži prvak u istoriji? Zašto je to morao biti? Njegov reign bi bio kudikamo bolji da je bio sažetiji. Gargano je ispao prejadan i nesposoban. Naravno da je i u blowoffu izgubio od Colea i time cementirao još jedan veliki poraz kojim je izgubio i cijeli feud. Još gore je bilo jer su to gradii da se on bori za porodicu, da brani čast svog oca kog je Cole ponižavao, da brani čast svog grada i na takav temelj ti staviš da on izgubi. Grozno. Nije se ni mogao oporaviti nakon toga.

Eh dolazimo do heel turna. Ovo je glupost i pokazuje se koliko je Gargano izgubio na značaju od 2018. Tad je mogao da svi navijaju za njega protiv Ciampe a 2020. su morali napraviti da Gargano bude heel što je apsurdno poslije onog šta mu je Ciampa radio jer niko ne bi navijao za njeg više. Pobjeda u One Final Beatu je bila dobra stvar, ali na to nisu nadogradili. Prvo, nema smisla da on ide na North American titulu a govori da će on i LeRae biti power couple. Power couple bi činili supružnici sa world titulama a ne jedan sa world a drugi sa midcard titulom. Naravno da je nanizao poraze i protiv Leeja i protiv Priesta gdje je opet ispao nesposoban. Loše je odrađen i onaj 4 Way za NXT titulu. Gargano i Ciampa su ušli sa najmanjim momentumom i izašli su sa najmanjim momentumom. Time je Gargano opet upisao bitan poraz. I naravno kulminacija svega je ovo sa Ruffom. Koji vrag? Koja poenta je dati nekome gimmick gubitnika? Pa radije ga drži u keteringu. Manje će ispasti nesposoban. Šta je sljedeće? Ništa dobro sudeći prema svemu. Pretpostavljam da će Ruff poslužiti kao transitional za nekog za koga NXT ima planove kao NA prvaka a da će Gargano imati jedan krajnji blowoff sa Priestom i izgubiti. Onda će sići niz card i tako iznova.

Kako se trebalo napraviti? Jednostavno ne bookati treći protiv Ciampe u Brooklynu i dati mu pravi title reign od najmanje dva TakeOvera. Onda odraditi feud sa Balorom koji bi postavio Balora kao opasnog heela a Garganu poslužio kao farewell od NXTa. NXT je strukturiran tako da nakon nekog perioda mora doći do rotacije rostera gdje neko mora otići. E pa Gargano bi nakon tog sa Balorom mogao komotno otići na main.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57829
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Johnny Gargano

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST NXT je strukturiran tako da nakon nekog perioda mora doći do rotacije rostera gdje neko mora otići.
Jako dobar dio koji moram komentirati. Da, tako je bio strukturiran do prelaska u treći brand i bitku s aewom.

On je konceptualno isto strukturiran, ali zbog tog rata ne mogu zvijezde slati na main roster. Mogu ako pošalju nekoga drugoga dolje, ali osim lanjskog survivor seriesa koji je bio dizajniran da razbiju aew (a nisu), percepcija je da je odlazak natrag u nxt korak nazad u karijeri.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10351
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Johnny Gargano

Post Postao/la Markovic619 »

On ne treba ostati u NXT-u, a ne bi puno dobio ni prelaskom u AEW jer ima AEW ljudi koji su tu duže vrijeme i zaslužuju više titulu od nekog ko je tek došao u kompaniju.

Za njega najbolje na main roster a volio bih ga najviše gledati u NJPW junior diviziji, mislim da bi tu ubrzo i prvak postao jer je odličan u ringu.
Odgovori