Retro gledanje - Lucha Underground

Rasprave i komentari

Dario Cueto i njegovo podzemlje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje – Welcome to the Temple (s1e01)

Post Postao/la Sherpa »

http://prohrvanje.com/retro-gledanje-we ... ple-s1e01/

prva epizoda izašla, molim vas da komentare na epizodu stavljate u ovu temu

viewtopic.php?f=11&t=6222
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

Evo što se sve dogodilo. Ako sam neki zaboravio, recite. Ps. slobodno dajte ocjene za svaki segment / meč. neka budu od 1 do 10.

http://prohrvanje.com/retro-gledanje-we ... ple-s1e01/

Segment 1 - Čovjek sa zelenom maskom spašava nekog lika i govori mu o lucha libre
Segment 2 - upoznajemo komentatore, vlasnika i 100k dolara
Meč 1 - Blue Demon jr. vs Chavo Guerrero Jr. (Rick Know kao sudac)
Segment 3 - Konnan i Cueto u uredu
Segment 4 - Konnan trenira Princa Pumu
Segment 5 - Sexy Star vinjeta
Meč 2 - Son of Havoc vs Sexy Star
Segment 6 - Chavo i Cueto u svlačionici
Meč 3 - Johnny Mundo vs Prince Puma (Marty Elias kao sudac
Segment 7 - post meč segment
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la SwitchBlade »

Segment 1 - Čovjek sa zelenom maskom spašava nekog lika i govori mu o lucha libre

Lijep uvod u show. Produkcijska vrijednost je top notch. 8/10

Segment 2 - upoznajemo komentatore, vlasnika i 100k dolara

Striker i Vampiro tandem bi mogao biti zabavan. Cuetov promo je bio kratak i jasan, solidno odrađeno. 7/10

Meč 1 - Blue Demon jr. vs Chavo Guerrero Jr. (Rick Knox kao sudac)

Opa, Chavo već u prvoj epizodi. Solidan meč sa sporim tempom, na trenutke je bilo pomalo traljavo, nemam sad još baš nekih primjedbi.6/10

Segment 3 - Konnan i Cueto u uredu

Jako dobar segment. Sviđa mi se kako su ovdje predstavili Pumu, a i također kako su spomenuli Munda. 8/10

Segment 4 - Konnan trenira Princa Pumu

Znači imam osjećaj da će Prince Puma biti glavna atrakcija u ovome showu, Dobar segment koji služi za character build up. 7/10

Segment 5 - Sexy Star vinjeta

Nisam znao da njezino ime ima dublje značenje. Sjajno su ju predstavili u tome vinjetu 9/10

Meč 2 - Son of Havoc vs Sexy Star

Nije loše, ali ovo je bilo vrlo kratko. Kao i za Pumu, imam osjećaj da bi Star mogla biti među glavnim protagonistima ovoga showa. 5/10

Segment 6 - Chavo i Cueto u svlačionici

Kratak segment, Cueto je odličan u svojoj ulozi. 7/10

Meč 3 - Johnny Mundo vs Prince Puma (Marty Elias kao sudac)

Izvrstan main event. Fantastično predstavljanje od strane oba wrestlera. Uživancija za gledati. 9/10

Segment 7 - post meč segment

Okej, zanimljiv završetak showa, nisam upoznat s onom trojicom na kraju, iako mi se čini da je jedan od njih Ezekiel Jackson. 7/10
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

@SwitchBlade segment 7

Je, on je. Ali ga nije sam htio predstaviti pošto ga serija još nije predstavila. Kao ni njegove partnere.

Btw jesi pije gledao lu ili ti je ovo prvo gledanje?
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la SwitchBlade »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Btw jesi pije gledao lu ili ti je ovo prvo gledanje?
Vrlo slabo sam gledao. Pogledao bi ponekad pokoje highlighte ili poneke mečeve koji su dobivali puno buzza, pa bi bacio oko na to. Sad mi je u planu pogledati LU u potpunosti. :D
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Kad si se već potrudia rastavit na segmente i mečeve onda ću se nadovezat i komentirat svaki za sebe kako budem gleda, brojčane ocjene neće dobivat od mene jer nisam fan toga

Segment 1 - Odličan crash course o mitologiji Lucha Librea i remiziranje toga kako smo došli uopće do postojanja LU-a za nas koji uopće ne pratimo meksičko hrvanje. Dodatan bonus automatskog postavljanja i generalnog tona showa šta se tiče vinjeta.

Segment 2 - upoznavanje komentatora (Striker je stvarno dobar play by play, Vampiro nije loš al povremeno mi zna bit naporan, mislim da bi preferira Strikera samog al aj dlaka u jajetu), ring announcera i Cueta za kojeg mi nije jasno kako ga nijedna kompanija (koliko znam) ne koristi kao nekakvog menađera. Njegov glumac savršeno utjelovljuje seedy promotora. Look ringa i generalno "arene" isto savršen za ton showa, podsjeća na mjesto di bi se održa nekakav ilegalni turnir u kakvom Bruce Lee filmu

Meč 1 Blue Demon jr. vs Chavo Guerrero Jr. - solidan izbor za otvorit ne samo ovaj show nego i cilu seriju, jedan član familije koja je ikonična u Meksiku, drugi član druge koja je uspila postat jednako legendarna i šire. Sam meč ništa posebno iskreno, daleko od lošeg, al Blue Demon je pokaza godine. Finish me iznenadia, mislia sam da ćemo pred kraj dobit priču kako Demon ne može odradit submission zbog ozlijeđenog koljena, ali ne, jednostavno je stavia Chava u potez i Chavo praktički odma tapka :think: Jedan detalj koji bi tia isto spomenit je kako su se obojici šporkala leđa zbog golog betona oko ringa, ne znam koliko je namjerno bilo al svakako zaslužuje :clap:

Segment 3 - jednostavni likovi, jednostavne motivacije, jednostavna priča, svo troje mislim ko najveći mogući kompliment.

Segment 4 - opet nešto jako jednostavno i jako efektivno, nadovezivanje na mit o lucha libreu, lokalni mulac sa višom sudbinom ko motivacijom i Konnanom ko objašnjenjem zašto je tu.

Segment 5- bilo bi mi draže da je Sexy Star odradila vinjetu na španjolskom jer su ionako stavili titlove, van toga opet jaka vinjeta, opet jednostavne motivacije, odi ću uključit i dobar in ring promo Havoca jer realno se nadovezije na vinjetu sa strane storytellinga.

Meč 2 Sexy Star vs Son of Havoc - puno bolji meč od prvog iako je traja samo koji minut pa ga je teško komentirat, realno šta god reka o meču šanse su da je kraće jednostavno ga pogledat. Odradili su jako puno s jako malo šta je izgubljena umjetnost u hrvanju. Havoc ne dobiva vinjetu al ni ne treba, sve šta tribamo znat o njemu je pokaza tokom meča.

Segment 6 - Chavo nije ništa reka, nije bilo ni potrebe, glavna bit segmenta je da te zainteresira za drugu epizodu šta je odrađeno uspješno.

Meč 3 Johnny Mundo vs Prince Puma - Mislia sam da ćemo cilu epizodu bez bar jednog udarca na WWE i onda Striker sve posere :lol: Sam meč zabavan spotfest, nizanje poteza s nula ili malo psihologije, doduše kayfabe bar moš objasnit da želiš imat šta impresivniji meč da dobiješ 100k tako da nemam problem s time. Starship pain je i dalje jedan od najgorih finishera ikad.

Segment 7 - falilo je malo reakcije publike i komentatora, al svakako dobar način za nabit interes za iduću epizodu.

Sve u svemu odlična epizoda, sve šta je tribala bit za predstavit koncept Lucha Undergrounda, najveća pohvala ide za ultra jednostavne likove s jasnim motivacijama, i squash meč od dvi minute je zanimljiv ako mi daš nekakav iole opipljiv razlog zašto su ljudi u njemu tu. Pohvala i za produkciju, osobno bi manje prikaziva fanove i komentatore al ako tako skrivaju cutove tokom mečeva nemam problem s tim. Jako mi se sviđa i kamera iznad ringa nije mi jasno zašto druge promocije to ne rade, pogotovo WWE koji je prije i ima.
slika
Avatar
StevoLopata
Rank 7
Rank 7
Postovi: 624
Pridružen/a: 27 tra 2017, 21:52
6
Lokacija: Zadar
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la StevoLopata »

Segment 1 - solidan opening segment, upoznao nas je na brzinu s nekakvim backgroundom, 7/10

Segment 2 - dobar Cuetov promo, jako brzo i efikasno su odredili njegov cijeli karakter, 6/10

Meč 1 - Blue Demon jr. vs Chavo Guerrero Jr. - katastrofa, umalo sam otišao učit umjesto da nastavim s gledanjem. Puno botcheva, nekohezivno i neatraktivno, jedino što je ovaj meč spasilo od nule je postojanje bar nekakvog osnovnog storytellinga. 1/10

Segment 3 i 4 - dodatno potvrdivanje Cuetove katakterizacije iz inicijalnog promoa na jednostavan, ali poprilicno efikasan nacin. Konnan u drugu ruku ostavlja dojam poprilično velikog igrača iza zavjese. Pumin segment je bio entertaining, ali ništa posebno. 7/10

Segment 5 - Veoma dobro odrađen segment, u samo dvije minute nas upoznaje s najvažnijim o Sexy Star i daje nam razloga zašto navijati za nju. 8/10

Meč 2 - Son of Havoc vs Sexy Star - poprilično zabavan sprint s dobrim odabirom pobjednika za početak. 5/10

Segment 6 - uspješno postavljanje temelja za budućnost što se tiče Chava, a i opet Cueto teasa svog posebnog wrestlera kojeg je skautirao. 5/10

Meč 3 - Johnny Mundo vs Prince Puma - prerastegnuto, s previše nepotrebnih promjena dinamike, a bez ikakvog storytellinga ili psihologije. Običan spotfest s ok endingom. 6/10

Segment 7 - klasičan beatdown na koji Striker i Vampiro nisu mogli monotonije reagirati. Neiznenađujuće, heelovi rade s Cuetom. Nije me pretjerano zaintrigiralo za iduću epizodu. 3/10

Sve u svemu, ništa više od običnog prosjeka u mom mišljenju, dojam spašava jedino činjenica da je trajalo samo 45 minuta, a ne više. Valjda će iduće epizode ponuditi nešto više od ovog.
Prvi i najduži BWA tag team prvaci - 637 dana
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

Koliki me pamćenje služi, lu je imala slab početak pošto su imali problema dovesti mnoge meksičke talente na koje su računali. Pa su prve tejpinge morali malo improvizirati. Prvih nekolilo epizoda je zbog toga slabije kvalitete.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Mislim da je treća epizoda gdje je sve krenulo kako treba. Ako se ne varam na toj ep je bio Pentagon Jr. vs Fenix vs Drago. To je bio dobar meč.
Yes Sir!
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Markovic619 »

LUCHA UNDERGROUND S01 EP01 - PREGLED
Welcome to the Temple

Jako lijep video na početku. Tuča na ulici, dolazi čovjek sa zelenom maskom u odbranu lika kojeg su napali, pomaže mu da ustane i započinje priču o Lucha Libreu. Na kraju mu pruža ruku. Nisam znao za ono na TripleManiji 2014. Jako dobar video.

Dario Cueto je imao dobar promo. Ključ umjesto kravate? Elegancija. Zanimljiva ideja sa 100k dolara bonusa za najboljeg.

Blue Demon Jr. vs. Chavo Guerrero Jr.
Odmah da napomenem kako mi se sviđa ova ofucana dvorana u kojoj snimaju. Ring dobar, i kamere iz svih mogućih uglova mi se sviđaju. A što se tiče meča on je bio dobar za otvorit show zbog priče o meksičkim wrestling familijama i šta one predstavljaju Lucha Libreu. Dok sam meč je bio nekako trapav, pobjeda na kraju Blue Demona sa submission moveom **1/4

Jako dobar segment Cueta i Konnana. Mundo lijepo predstavljen. Zanimljiv video kako Konnan trenira Princa Pumu.

Jako dobra vinjeta o Sexy Star. Mislim da bi na španskom još bila bolja, već kad su stavili titlove. Svaka žena je Sexy, svaka žena je Star, odlično.

Son of Havoc vs. Sexy Star
Dobar promo Havoca. Jako kratak meč, ali zabavan, Sexy Star se fino borila, ali na kraju je Son of Havoc lagano riješio meč u svoju korist.

Chavo Guerrero je izgubio meč a uz to ga i šef provocira, poznat slučaj na Balkanu. Cueto naredne sedmice predstavlja novog lika, hype. Solidan segment.

Johnny Mundo vs. Prince Puma
Jako dobrih 12 minuta, možda je bilo malo rastegnuto ali dobar meč. Kako se samo Puma zalijepio za stub... Dobar Standing Spanish Fly. Mundova pobjeda sa End of the World/Starship painom. Kakvo god mu je ime bezveze finisher. Jedan fin respect moment za kraj ***1/2

Nisam očekivao da će mu Cueto dati aktovku ali nisam ni očekivao da će ona dva lika napasti Munda i Pumu. Iako su mi poznati, ne znam ko su, ali koliko se sjećam ovaj treći je Ezekiel Jackson? Napad korektno izveden. Ono što znamo jest da ova trojica rade za Cueta.

UKUPNA OCJENA: 8.5/10 - Jako dobra prva epizoda. Jedan jako dobar meč, jedan zanimljiv kratak meč, dobre vinjete kroz koje su predstavili likove. I ono najbitnije, nabijen interes za narednu epizodu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

Nadao sam se da će više ljudi odgledati, očigledno sam se prevario :roll:

ajmo se nadati da će preko vikenda još netko ogledati

Za vas koji ste odgledali i napisali pregled, da vam postaim post u kojeg ćete stavljati svoje preglede?

I jedno pitanjce, pošto ih ja često ne prepoznajem, tko je bio sudac u drugom meču?
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Markovic619 »

Moje mozes postavit jer cu sigurno nastavit gledat i radit pregled a ne škodi ni malo reputacije :D
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Nadao sam se da će više ljudi odgledati, očigledno sam se prevario
Možda gledaju al šute :D
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST I jedno pitanjce, pošto ih ja često ne prepoznajem, tko je bio sudac u drugom meču?
Justin Borden
Odgovori