John Cena

Cenation leader

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la Sherpa »

Wwe je krenuo silaznom puzanjom praktički nakon atitjud ere i zapravo se nikad nije zaustavio.

Cena dolazi kao prva zvijezda nove garde. Čak bih se usudio kazati jedina zvijezda, pošto nitko nije bio ni blizu te popularnosti koju je on dosegnuo među suvremenicima.

Period njegove vladavine se podudara s periodom kada je on broj jedan. Dok se eksplozija indy scene i proboja međunarodnog wrestlinga podudara s njegovim odlaskom u part timere.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la AlenB »

njegov put do vrha je specifičan po mnogočemu, po tome da jednostavno publika to u određenim trenutcima nije htjela, po tome da su se čak i neki njegovi kolege usprotivili nekim njegovim pobjedama (aka Jericho i Edge u priči s Nexusom čini mi se) - drugim riječima nije bio onaj pravi poštovani locker room lider, dobar dio karijere bio je proizovod za djecu koji je svaka tri mjeseca mijenjao svoj merch i imao majice u svim mogućim nijansama boja

imao je popularnost, imao je mainstream appeal, imao je sve doduše

ja bih ga recimo stavio na listu u vrhu najutjecanijih ikad, ali kada su u pitanju najbolji ikad, nisam siguran gdje bi mi se našao, možda ne tako visoko
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la Wulf7X »

Cena jeste ostavio trag u WWE 16 titula main event mnogih PPV top zvezda u nekoliko godina samo problem jesu par stvari, dosta njegovih title reignova je bilo poprilično bezlično i nekvalitetno, nije se proslavio i nekim mečevima za pamćenje jer na kraju on nije top ring performer niti je blizu toga. Kada bi se pravile neke liste najvećih Cena bi zauzeo mesto na toj listi a sad o konkretnim brojevima to je nepotrebno diskutovati jer će svako shvatiti na drugačiji način. Nekome je najveći Cena nekome Flair nekome Hogan nekome Taker nekome je jedan na 2 mestu nekome na sedmom i tako nadalje.
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la The A-Lister »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Cena jeste ostavio trag u WWE 16 titula main event mnogih PPV top zvezda u nekoliko godina samo problem jesu par stvari, dosta njegovih title reignova je bilo poprilično bezlično i nekvalitetno, nije se proslavio i nekim mečevima za pamćenje jer na kraju on nije top ring performer niti je blizu toga. Kada bi se pravile neke liste najvećih Cena bi zauzeo mesto na toj listi a sad o konkretnim brojevima to je nepotrebno diskutovati jer će svako shvatiti na drugačiji način. Nekome je najveći Cena nekome Flair nekome Hogan nekome Taker nekome je jedan na 2 mestu nekome na sedmom i tako nadalje.
Ja uvijek kažem: Ako si osvojio titulu 16 puta također si ju izgubio 16 puta. Bolje je imati manje jačih reignova nego puno nikakvih.
Kao što je gore već rečeno: među najpopularnijima i najutjecajnijima definitivno, ali nije najbolji u svakom slučaju.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la HunterDX »

Cena jeste jedan od najvećih, ne i najveći, dok je normalno da će za odredjeni broj fanova to i biti.
Njegova prednost je ime koje je stekao, kada ljudima spomenete wrestling, svi će biti asocirani na Cenu, svako ko je bacio oko, što mnogo govori.
Mana pored overpusha je i uloga dečijeg heroja, nije mi ostavio iza sebe neke krvave i epske mečeve.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

John Cena

Post Postao/la Maki »

Wrestling jeste imao silaznu putanju od druge polovine 2000, no ne bi bilo tačno reći da je Cena bio na vrhu tokom tog perioda pada, Cena je tome aktivno doprinosio. Istina, Reign of Terror Triple Ha je takođe oštetio Raw dosta, ali Cena ga je može se reći dotukao. Jer nije bilo nikakve svrhe gledati show ako niste bili Cena fan. Titula bi uvijek bila na Ceni ili bi Cena izazivao. Roman Reigns, koga nazivaju Cenom 2.0, nije skupio ni 100 dana kao world champion, a Cena je imao više reignova od po 200+ dana. Apsurdno je koliko su ga jako pushali. Odmah je ubačen u feud sa legendama kao što su Angle i Jericho i naravno te popularne legende su morale biti negativci za heroja Cenu. Naravno, i Angle i Jericho mogu biti sjajni heelovi, ali je bilo providno da je to napravljeno samo da se Cena digne, pa je Angle morao biti povezan sa anti-Amerikancem Daivarijem da bi ih onda američki heroj Cena savladao. Dobio je dva main eventa Manije sa istim submissionom što dosta većim submission majstorima nije pošlo za rukom. Poznato je i koje je sve ljude pokopao, od Umage, Nexusa, Ruseva, Sandowa. Gušio je show. Bio je dosadan, sa gimmickom koji je bio iz 80-ih, sa formulaičnim mečevima (Cena's Moves of Doom), prilično hit and miss promoima (baloney fudge and mustard) i generalno lošom prezentacijom koja je bila usmjerena samo ka djeci. Ratinzi su nastavili padati i tokom Ceninog perioda i to se mora i njemu pripisati kao i drugim faktorima.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTCena dolazi kao prva zvijezda nove garde. Čak bih se usudio kazati jedina zvijezda, pošto nitko nije bio ni blizu te popularnosti koju je on dosegnuo među suvremenicima.
To je zato jer su godine i godine megapusha odradile svoje i fanovi su jednostavno počeli gledati Cenu kao veliku stvar. Da su se toliko zauzeli za recimo Batistu, možda bi dobili i bolji rezultat jer je Batista te 2005. kad su on i Cena uzeli prve world pojaseve, bio daleko popularniji.
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la The A-Lister »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOSTkada ljudima spomenete wrestling, svi će biti asocirani na Cenu
Ja kad spomenem nekom ko je prati wrestling obično im padne Undertaker ili The Rock na pamet ali razumijem tvoju poantu.
Neko je gore napisao da Cena nije imao nekakvih sad brutalnih i krvavih mečeva. Meni pada na pamet meč protiv JBLa na Judgement Dayu, jedan od takvih sigurno. Imao je Cena dosta dobrih mečeva ali ništa da biste ostali impresionirani.
Kad bi ga mogao opisati, iskoristito bih riječ kojom je opisao Wyatta: overprivileged
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la SwitchBlade »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Neko je gore napisao da Cena nije imao nekakvih sad brutalnih i krvavih mečeva. Meni pada na pamet meč protiv JBLa na Judgement Dayu, jedan od takvih sigurno.
Meni padne na pamet njegov last man standing meč protiv Umage na RR '07 koji je ujedno i sjajan.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la Sherpa »

Ja ne vidim zašto bi cena morao imati brutalne i krvave mečeve. Uspjevao je ispričati priče u ringu i bez toga. A imao je itekako pamtljivih mečeva u karijeri.

Najviše je odmoglo lolcenawins i finisher spam i kickoutanje istih.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la SwitchBlade »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Uspjevao je ispričati priče u ringu i bez toga. A imao je itekako pamtljivih mečeva u karijeri.
Vs. CM Punk na MITB 2011 god.
Vs. CM Punk na Raw-u 2013 god.
Vs. Styles na Summerslam-u 2016/RR-u 2017 god.
Vs. Bryan na Summerslam-u 2013 god.
Vs RVD na One Night Stand-u 2006 god.
Vs. Lesnar vs. Rollins na Royal Rumble-u 2015 god.
Vs. Umaga na Royal Rumble-u 2007 god.
Vs. Lesnar na Extreme Rules-u 2012 god.
Royal Rumble 2008 kada je imao onaj neočekivan povratak.

Nabrojao sam par mečeva koji su ostali upečatljivi,sigurno ih ima još,pa se ta lista može nastaviti...

Spomenuo bih i njegov U.S. Open Challenge run iz 2015 god. kada je pružao vrlo dobre mečeve protiv podcijenjenih hrvača kao što su Cesaro,Zayn,Pac/Neville,Barrett itd...
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la HunterDX »

Niko ne poriče da je imao zabavne programe, dok je činjenice da ih je bilo malo za čoveka sa tolikim brojem titula i dugih reignova.
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la SwitchBlade »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Niko ne poriče da je imao zabavne programe, dok je činjenice da ih je bilo malo za čoveka sa tolikim brojem titula i dugih reignova.
Ista stvar vrijedi za Ortona i Tripsa,ali u ovom slučaju Cena daleko više kvalitetnih programa imao od njih dvojice.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la SwitchBlade »

Naravno uzeo sam Ortona i Tripsa kao dva primjera jer uz Cenu su negdje pri vrhu što se tiče po broju titula.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la SwitchBlade »

:clap: :clap: :clap:

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

John Cena

Post Postao/la Sherpa »

Ja sam kod cene uvijek imao vibru da ovo radi kako bi sebe pokazao u boljem svijetlu. Al onda pogledaš koliko je tih make a wish želja odradio, izaputaš se dal je samo to. Pošto bi samo zbog promocije odradio nekoliko i to je to, al on ne prestaje.
slika
Odgovori