WWE – pregled 2009. godine

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST A bila je iz razloga kojeg je Dolph postao Champ. Cash-inom.
Pa pazi, kažem ti, WWE je deklarativno smatrao WHC world titulom i tada, ali je nije tako tretirao.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la HunterDX »

Ma oni tu titulu nisu cenili ni na WM26 kada su Edge i Jericho imali feud, msm Edge/Jericho bi sami po sebi trebali da dobiju bolji tretman, da ne pričam o meču gde se bore za titulu koja se računa kao glavna. To je samo bio pokazatelj da toj tituli dolazi kraj.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

@Maki

Koja je titula po tebi kredibilnija: WHC ili Universal?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

Overall? WHC.

Ako poredimo WHC iz 2013. i Universal? Universal.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Overall? WHC.

Ako poredimo WHC iz 2013. i Universal? Universal.
WHC titula je prvih 5 ili 6 godina bila daleko bolja za razliku od Universal koja nikako da pokaže dobar reign. Nikad nisam video titulu koja se više cenila, a imala tonu dosadnih programa.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

@Maki

Realno je da Universal titula nije toliko loša koliko se priča. Ne računajući Finnove i Romanove reigne jer su ovome povreda, a ovome bolest uticali na prerano predavanje titule da je hronološki analiziram. Strowmana takođe neću računati jer je prošli mjesec postao šampion.

Kevin Owens - Četiri retaina. Na Clash of Championsu i Hell in a Cellu protiv Rollinsa i jedan protiv Romana šta ako je uz pomoć Jericha, lik je bio heel i normalno je da je tako dobio dva glavna competitora u kompaniji. Retaina i protiv Romana opet na Royal Rumbleu u No DQ matchu kad je Jericho bio u onom kavezu, a njemu pomogao Strowman. Više od pola godine je nosio titulu i ne može se reći loš reign jer su dvije velike priče nastavljene. Njegovo prijateljetvo sa Jerichom se pretvorilo u neprijateljstvo oko manje vrijedne US titule dok su big collision na toj WM 33 imali Brock i Goldberg.

Goldberg - Dva reigna po oko mjesec dana, čista tranzicija za Lesnara i Romana odnosno Strowmana, ali ne može se negirati da je ovaj part-timer big name i da to nema veze sa percepcijom bitnosti pojasa..

Brock Lesnar - Predug reign u kojem je retainao svega nekoliko puta, ali šta smo navikli od Lesnara dobro je i to, bilo je par dobrih matcheva u godinu i po. Odbranio je protiv zvučnog imena Roman Reigns na WM 34 i u Saudijskoj Arabiji. Da ne spominjem jako zanimljiv Triple Threat na Rumbleu protiv Kanea i Brauna. Kad se Roman razbolio opet je preuzeo njegovu ulogu squashom na Braunu i dao je Rollinsu da ga ponizi na WM 35, pristao je i vratiti da ga ovaj dobije clean i u dužem matchu na SummerSlamu, mislim da kad pogledaš na ovaj način stoji i dalje da je Lesnar sebičan u smislu nepojavljivanjem grabi veliku lovu od Vincea, ali opet donekle se spreman žrtvovati. Kao i 2015 i kao i sad sa Drewom.

Seth Rollins - Još je bio relativno zanimljiv kao face, mada u dva reigna je imao i samo dva feuda minus ovaj sa Lesnarom. Sa Corbinom kojeg dobija i u Saudijskoj, i na Stomping Groundsu i sa Becky i Lacey sljedeći PPV sve sa Lesnarom i MITB-om za vratom i imamo drugi reign kad je feudao sa Wyattom i dobio ga dva puta i izgubio njemu u korist u Saudijskoj. I ovo je daleko od lošeg.

Bray Wyatt - Zar je match sa Bryanom suckao? Ijedan od oba? Nije kao što nije ni feud sa Mizom koji je Fiendu dao na kompleksnosti iako je bio non-title. Ako je izgubio da bi onako razmontirao Ceninu karijeru onda je i trebao izgubiti kad bi je vratio što nije nemoguće. Siguran sam da on nije završio sa titulom.

Kakve su okolnosti sve je ovo ispalo dosta dobro.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

Kevin Owens - Četiri retaina. Na Clash of Championsu i Hell in a Cellu protiv Rollinsa i jedan protiv Romana šta ako je uz pomoć Jericha, lik je bio heel i normalno je da je tako dobio dva glavna competitora u kompaniji. Retaina i protiv Romana opet na Royal Rumbleu u No DQ matchu kad je Jericho bio u onom kavezu, a njemu pomogao Strowman. Više od pola godine je nosio titulu i ne može se reći loš reign jer su dvije velike priče nastavljene. Njegovo prijateljetvo sa Jerichom se pretvorilo u neprijateljstvo oko manje vrijedne US titule dok su big collision na toj WM 33 imali Brock i Goldberg.
Owens je imao grozan reign i on sam je rekao da je bio jako nezadovoljan. Bio je predstavljen kao slučajni šampion bez ikakvog kredibiliteta. Titulu je osvojio jer je HHH screwao Aetha, odbranio ju je samo jer su se Jericho i Strowman umiješali i izgubio na najgluplji mogući način od Goldberga. Ni u jednom trenutku Kevin Owens nije predstavljen kao neko ko zaslužuje taj pojas. Apsurdno je da ti bookaš nekog kao KO kao chickenshita.
Goldberg - Dva reigna po oko mjesec dana, čista tranzicija za Lesnara i Romana odnosno Strowmana, ali ne može se negirati da je ovaj part-timer big name i da to nema veze sa percepcijom bitnosti pojasa..
Da, Goldberg je bio transitional, no to ne čini njegova osvajanja pojasa išta boljim. Stavljanje world titula na polupokretnog djedicu koji je bio relevantan prije 20 godina nauštrb likova koji bi ti trebali biti budućnost kompanije je loš potez. Pojas bi dobio publicitet i da ga je Hulk Hogan osvojio.
Brock Lesnar - Predug reign u kojem je retainao svega nekoliko puta, ali šta smo navikli od Lesnara dobro je i to, bilo je par dobrih matcheva u godinu i po.
Ne može par dobrih mečeva opravdati part time reign od preko godinu dana.
Odbranio je protiv zvučnog imena Roman Reigns na WM 34 i u Saudijskoj Arabiji.
U groznim mečevima.
Da ne spominjem jako zanimljiv Triple Threat na Rumbleu protiv Kanea i Brauna.
Jedino što je meni tu bilo zanimljivo jeste kad je Brock zapravo puknuo Brauna šakom u facu.
Kad se Roman razbolio opet je preuzeo njegovu ulogu squashom na Braunu i dao je Rollinsu da ga ponizi na WM 35, pristao je i vratiti da ga ovaj dobije clean i u dužem matchu na SummerSlamu, mislim da kad pogledaš na ovaj način stoji i dalje da je Lesnar sebičan u smislu nepojavljivanjem grabi veliku lovu od Vincea, ali opet donekle se spreman žrtvovati. Kao i 2015 i kao i sad sa Drewom.
1. taj squash Brauna je ubio Brauna i on se nikad nije oporavio.
2. ne može se opravdati držanje world titule neprestano 3 godine time što je izgubio od par likova. Na kraju se uvijek pojas vratio Brocku.
Seth Rollins - Još je bio relativno zanimljiv kao face, mada u dva reigna je imao i samo dva feuda minus ovaj sa Lesnarom. Sa Corbinom kojeg dobija i u Saudijskoj, i na Stomping Groundsu i sa Becky i Lacey sljedeći PPV sve sa Lesnarom i MITB-om za vratom i
Feud sa Corbinom je bio grozan. Nikog nije briga da gleda Corbina u velikim feudovima. Spajanje sa Becky je samo oštetilo Setha jer je Becky u tom trenutku bila popularnija pa je Seth Rollins postao dečko od Becky Lynch.
imamo drugi reign kad je feudao sa Wyattom i dobio ga dva puta i izgubio njemu u korist u Saudijskoj. I ovo je daleko od lošeg.
Jel trebam spominjati travestiju sa HiaCa?
Bray Wyatt - Zar je match sa Bryanom suckao? Ijedan od oba? Nije kao što nije ni feud sa Mizom koji je Fiendu dao na kompleksnosti iako je bio non-title. Ako je izgubio da bi onako razmontirao Ceninu karijeru onda je i trebao izgubiti kad bi je vratio što nije nemoguće. Siguran sam da on nije završio sa titulom.
Nije pobjeda nad Cenom izbrisala Arabiju. Nikada Fiend neće imati onu auru kao prije jer sad znamo da ga može pobjediti djedica u ispod 5 minuta. WWE se može potruditi da Fiend povrati nešto od te aure, ali je nikad neće ponovo imati 100%. Znamo da je Fiend smrtan, da ga se može dobiti. I to je kraj. Nikad se ta nepobjedivost ne može vratiti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la HunterDX »

Ma svi šampioni su imali problem loših feudova i mečeva, Rollinsa su toliko pripremali, da bi na kraju branio titulu protiv Corbina, nije ni čudo što su se svi ohladili od njega, Fiendu su davali loše mečeve, osim onog sa Bryanom, da bi gaGoldberg pobedio jednim polovnim finisherom, što je dodatno ponizilo Roollinsovih 10 kojima nije uspeo ništa da uradi.
Ta titula će se najviše pamtiti po pokopavanju full-timera od strane part-timera. Titula je najbolje izgledala kada su se Rollins i Balor borili, tada je bila nova, sve ostalo je bilo jako loše.
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
3
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Fallen »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ma oni tu titulu nisu cenili ni na WM26 kada su Edge i Jericho imali feud, msm Edge/Jericho bi sami po sebi trebali da dobiju bolji tretman, da ne pričam o meču gde se bore za titulu koja se računa kao glavna. To je samo bio pokazatelj da toj tituli dolazi kraj.
Ne znam na šta misliš? Njihov meč je meni bio odličan. Ako misliš na to što nije bio ME, pa treba ipak uzeti u obzir da je na toj WM fokus bio na streak vs career meču. Logično da su svi ostali mečevi na cardu ostali u senci.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la HunterDX »

Fallen je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ma oni tu titulu nisu cenili ni na WM26 kada su Edge i Jericho imali feud, msm Edge/Jericho bi sami po sebi trebali da dobiju bolji tretman, da ne pričam o meču gde se bore za titulu koja se računa kao glavna. To je samo bio pokazatelj da toj tituli dolazi kraj.
Ne znam na šta misliš? Njihov meč je meni bio odličan. Ako misliš na to što nije bio ME, pa treba ipak uzeti u obzir da je na toj WM fokus bio na streak vs career meču. Logično da su svi ostali mečevi na cardu ostali u senci.
Ne radi se o tome što nije bio ME, iz aviona se videlo da je čitava priča mogla biti bolja, pa i sam meč, falio mu je pristojniji finish, pobednik mi nije bio preterano bitan, jer su mi i jedan i drugi jako dragi.
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
3
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Fallen »

Trebao je Edge da uzme, ali meni se finiš svakako dopao jer su zaštitili obojicu. A i njihov feud je, bar meni, prilično zanimljiv bio. Možda zato što se na njega čekalo još otkad je Edge otišao na pauzu zbog povrede.
Odgovori