Stardom

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardome

Post Postao/la Maki »

Ako je ono cijeli turnir a traje svega 2 sata, što je malo više od jedne weekly epizode, koliko će onda mečevi trajati, 3 minute lol.

A daj, stvarno. Ne znam, nekako mi je Giulia antipatična bila na prvu a pošto trenutno nikog ne znam, na osnovu toga sam navijao protiv nje.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST A daj, stvarno.
Jebiga, nije je slučajno Rossy dovea dok je još bila pod ugovorom s Ice Ribbonom :mrgreen:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardome

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST A daj, stvarno.
Jebiga, nije je slučajno Rossy dovea dok je još bila pod ugovorom s Ice Ribbonom :mrgreen:
Jel ona Alexa Bliss Stardoma?
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST A daj, stvarno.
Jebiga, nije je slučajno Rossy dovea dok je još bila pod ugovorom s Ice Ribbonom :mrgreen:
Jel ona Alexa Bliss Stardoma?
Nipošto, tu titulu uvik ima koji god je gaijin trenutno Rossyu najzanimljiviji (trenutno Bea :mrgreen: )
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ako je ono cijeli turnir a traje svega 2 sata, što je malo više od jedne weekly epizode, koliko će onda mečevi trajati, 3 minute lol.

A daj, stvarno. Ne znam, nekako mi je Giulia antipatična bila na prvu a pošto trenutno nikog ne znam, na osnovu toga sam navijao protiv nje.
Al zaboraviš da su kratki mečevi. Često sprintovi

Neki imaju manju minutažu od ženskog raw meča, a 10 puta su bolji
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardome

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ako je ono cijeli turnir a traje svega 2 sata, što je malo više od jedne weekly epizode, koliko će onda mečevi trajati, 3 minute lol.

A daj, stvarno. Ne znam, nekako mi je Giulia antipatična bila na prvu a pošto trenutno nikog ne znam, na osnovu toga sam navijao protiv nje.
Al zaboraviš da su kratki mečevi. Često sprintovi

Neki imaju manju minutažu od ženskog raw meča, a 10 puta su bolji
Okej, ali ovi kratki koje sam do sada vidio, a nisam puno biću iskren su mi bili okej ali ništa što bih išao rewatchati.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Neki imaju manju minutažu od ženskog raw meča, a 10 puta su bolji
Sve je stvar priča i dojma važnosti, možda su mečevi kratki (čak imaju 10 minutni time limit tako da su definitivno kratki i generalno ništa posebno), al je svaki bitan samim time šta je glavna nagrada bitna. Meni upravo zato i jesu dragi turniri, G1 kao najbolji primjer.

Čisto poredbe radi, dok sam gleda Unbreakable ima sam dojam da su jedino Abyss/Sabu i main event iole bitni mečevi za daljnji razvoj programa i priča.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Sherpa »

A 10 min je djelom što bi dvjema finalisticsma to bio 4 meč te večeri. Što često zamaskirsju uz pokoji draw i by round
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardome

Post Postao/la Maki »

Stardom Cinderella Tournament 2020

Momo Watanabe vs Starlight Kid
Kratak meč i ne pretjerano impresivan no bilo je lijepih stvari. Momo je napravila lijep Rock Bottom i imali smo sjajan dio kad se Momo Meteorom lansirala sa top ropea pravo u pin, no sudija nije stigao odbrojiti ni 1 a ova druga je okrenula u svoj pin. Vjv to ne zvuči impresivno kad se ovako otkuca, ali je impresivno izgledalo. Bio je jedan trenutak kad se Momo popela na top rope i bukvalno čekala 5 sekundi da se ova druga spremi da dođe kod nje što nije izgledalo uvjerljivo. Koliko sam vidio, očekivan rezultat valjda.
7/10

Giulia vs Jungle Kyona
Ovo je već bio duži meč i više se moglo i vidjeti. Bio je jedan cringe momenat kad se Giulia zatrčala od konopce, Kyona je dočekala Power Slamom no bokte nasadila ju je skoro pravo na vrat. Neugodno za vidjeti. Onda je bio lijep trenutak kad je Giulia zapetljala Kyoni kosu te se ova nije mogla osloboditi a ova ju je narokala udarcima. Bilo je dobrih stvari, no žao mi je što je Kyona izgubila. Mislim, ne znam ja kakva je ova druga, ali mi izgleda antipatično nekako pa sam navijao za Kyonu. Ajde makar je bila zaštićena jer nije tapkala već je pala u nesvijest.
8/10

AZM vs Konami
Ovo mi je bilo čudno jer prema FAQ Konami je samo jedan level iznad Azumi, no AZM je ispala jadno ovdje. Napala je Konami prije zvona, bacila se na nju Planchom, roknula je Diving Double Foot Stompom a opet je izgubila u 3 minute i to submissionom. Čudno.
4/10

Jamie Hayter vs Syuri
Opet jedan duži meč u kojem se više vidjelo. Hayter je odmah na početku imala lijep Neckbreaker od koljena. Ova druga se uglavnom fokusirala na sumbissione ruke tipa Armbar. Hayter je imala i prelijep Crippler Crossface kojim bi se i Krispen Wah ponosio. Bilo je i ovdje stiff kickova dosta. Hayter je imala i lijep Backbreaker i nekako mi se istakla više iako je izgubila, prikladno nakon arm submissiona.
7/10

Saki Kashima vs Tam Nakano
Kratko i ne baš impresivno. Saki se u početku fokusirala na nogu od Nakano no to nije dugo trajalo. Ali pred kraj smo dobili dva lijepa momenta: Nakanin prejak 2,99 near fall koji je followala prejakim Knee Strikeom i Tiger Suplex za kraj.
4/10

Saya Kamitani vs Natsuko Tora
Takođe kao i prošli meč, kratko, no ipak nešto bolje. U početku je Natsuko bila powerhouse i bacala je Kamitani okolo. Kamitani je imala svoj vrhunac sa dva lijepa submissiona: onaj jedan koji ću zvati Bridging Crossface sa Leg Lockom i Half Crab. Na kraju je Natsuko ipak došla do pobjede sa lijepim Splashom, no generalno ništa specijalno.
5/10

Maika vs Utami Hayashishita
Ovo je otišlo do time limit drawa pa smo mogli nešto više i vidjeti. Većina meča se vrtila oko submissiona. Utami sa Boston Crabom a kasnije Sleeperom, Maika sa Arm Lockom i Armbarom. Iako su ti submissioni bili lijepi nisu učinili meč dinamičnim. No moram priznati da mi je ovih 10 minuta brzo prošlo. Ovaj meč je trajao duplo duže od prošlih ali nije tako izgledalo. I sam taj kraj je došao abruptno jer su se ove dvije i dalje udarale. Sve u svemu, bolje od prošlih.
7/10

Hana Kimura vs Mayu Iwatani
Na početku klasični heel potez Hane i napadanje šampionke, no nije duga trajala ta prednost. Ovdje su se najviše fokusirali na taj over the top rope aspekt jer je bila sekvenca kad su se hrvale na apronu pazeći da ne padnu što je završilo prelijepim Superkickom od Mayu koji je lansirao Hanu nazad u ring. Shvatio sam da obje imaju prelijep Dropkick no neke kickove je bilo neugodno vidjeti jer ne vidim kako su to izvele bez da nisu ugrozile onu drugu. Kad je Mayu roknula Hanu Running Double Knee Kickom bilo je baš onako stiff i neugodno za vidjeti. Doduše ni Hana nije ostala dužna onim kickom sa visine. No vidjeli smo i dobrog wrestlinga. Lijepa kontra od Mayu iz Brainbustera u Guillotine i Suplexi takođe. Na kraju su ispale preko top ropea i iz turnira što je bilo i očekivano. Najbolji od ova 4 meča.
8/10

Giulia vs Momo Watanabe
Momo je imala 3 prelijepa Dropkicka nad Giuliom u corneru, ali kako je čudno vidjeti Piledriver kao običan potez. Prvo ga je Momo napravila, a onda se meč završio fakin PILEDRIVEROM NA APRONU!!! Holy shit to nećemo vidjeti u Americi. Kratak meč, ali eto upečatljiv mi je bio.
6/10

Konami vs Syuri
Kako je meč krenuo mislio sam biće loše no bokte bio je daleko najbolji meč runde 2 i polufinala. Prelijep Sliding Kick od Konami i kasnije sjajna tranzicija u Armbreaker. Kraj takođe vrlo dobar kad je Syuri stavila Sharpshooter i Konami je tapkala na kraju. Takođe smo na početku vidjeli i lijepu izmjenu kickova. Solidan meč, jedan od boljih na turniru.
8/10

Natsuko Tora vs Tam Nakano
Lijepi Sentoni od Natsuko na početku, Nakano imala lijep Cutter kasnije. No, pitanje: kako DQ funkcioniše? Pošto je Saki Kashima bukvalno roknula Nakano Enzuigiriem a sudija je bio u fazonu "samo smiri". Kraj je bio kreativan jer je Natsuko ispala iz ringa ali ne preko top ropea što je zbunilo Nakano dovoljno da je Natsuko izbaci, ali zapravo preko top ropea. Nije loše to odrađeno ali ogroman upitnik zbog upadanja.
7/10

Giulia vs Syuri
Okej, previše deranja. Stvarno previše. Giulia je imala lijep Swinging Neckbreaker dok se Syuri fokusirala na submissione što ima smisla jer je u polufinale i prošla preko submissiona. Tamo je bio Sharpshooter, ovdje je probala se Armbarom. Kasnije se takođe nastavila fokusirati na Giulini ruku sa Rope Hung Armbarom. Koliko sam vidio, ove dvije su u istom stableu no to izgleda nije značilo puno jer je Syuri na početku iskoristila to rukovanje i šutnula Giuliu koljenom u stomak. Sve u svemu i ovaj se završio ispadanjem preko top ropea. Giulia će osvojit turnir, jel da? Fuck. Solidno, no idalje ništa specijalno.
7/10

Giulia vs Natsuko Tora
Očekivano najbolji meč jer je bio i najduži. Krenulo je eksplozivno kad je Natsuko zaskočila Giuliu i onda je bacala po areni. Kad se meč vratio u ring vidjeli smo odmah lijep Bodyslam na metalni lanac i Swinging Neckbreaker od Giulie. Generalno mi je to sa lancem bilo čudno. Natsuko je prvo bila spremna da ga koristi sa već spomenutim Bodyslamom, onda nije htjela jer je htjela da se Giulia i ona obračunaju šakama da bi opet kasnije bila spremna da rokne Giuliu Lariatom rukom oko koje je bio lanac. Što je Giulia manje-više no sellala jer je odmah stavila Natsuko u Octopus Stretch. No meč je kasnije postao baš dobar. Natsuko je imala prelijep Diving Legrop. Giulia se istakla šamarima lol. To je baš lijepo odzvanjalo. Moram se naviknuti da Piledriver nije finisher. I kraj je takođe bio dobro odrađen. E da, jadni sudija...obje su ga bacale po ringu. Giulia je pružila vrlo dobar performans i mislim da sam je pogrešno procijenio na početku. Tako da definitivno sjajan meč, najbolji bez ikakve dileme i konkurencije. Vrlo sam zadovoljan.
9,5/10

Generalno solidan turnir, dosta mečeva je bilo baš kratko pa nije moglo doći do izražaja svo wrestling umijeće no sve u svemu dobro je bilo.
7/10
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardome

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Pošto je Saki Kashima bukvalno roknula Nakano Enzuigiriem a sudija je bio u fazonu "samo smiri".
Standardne Oedo Tai kerefeke :mrgreen:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardome

Post Postao/la Maki »

Bio mi je taj dio mega čudan. Nisam siguran da li ću u budućnosti baš gledati svaki meč na nekom eventu, ali ovo je bio turnir i ajd svaki meč je imao neku važnost jer je bio dio turnira.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Stardom Cinderella Tournament 2020 recenzija

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardom Cinderella Tournament 2020 recenzija

Post Postao/la Sherpa »

Meni je ovaj turnir super. Em vidiš puno učesnica. Ok ne dobiju puno vremena, ali za to vrijeme uspiju dostaviti bolji meč nego nadprosječni raw mač. Sam show ne traje predugo i ima važnost.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Stardom Cinderella Tournament 2020 recenzija

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Meni je ovaj turnir super. Em vidiš puno učesnica. Ok ne dobiju puno vremena, ali za to vrijeme uspiju dostaviti bolji meč nego nadprosječni raw mač. Sam show ne traje predugo i ima važnost.
A ne mogu se složiti da baš sad dostave bolji meč od nekih najboljih sa Rawa. Mislim ako bismo usporedili sa nekim Charlotte-Sasha mečom, finale je bilo bolje definitivno, kao i Konami-Syuri i Hana-Mayu (u hindsightu su zaslužili više od 8). Definitivno bolji od ovih običnih Raw mečeva, no to nije baš teško. Ali je super za nekog ko je početnik ko je ja i ko bukvalno nije znao nikog sa rostera sem gaijina koji su bili u AEWu i čuo sam za Hanu i Mayu eto.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Stardom Cinderella Tournament 2020 recenzija

Post Postao/la TheViper »

@Maki castim te sa +7 zbog ovolikog truda :D
Odgovori