Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST

Usput, sta god ti nije jasno, slobodno pitaj.
Aha. Naravno, ja se ne slažem lol, alo zanimljivo je poslušato argumente.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

@TheBesir
Hvala svakako na informacijama. Nekako tu postoji ta barijera između religija pa ne učimo puno jedni o drugima.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Na ovu temu već ne bih da raspravljam, niti želim da započinjem.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:Na ovu temu već ne bih da raspravljam, niti želim da započinjem.
Naravno, ovo jesu onako charged teme, ali mislim da ipak možemo hladne glave pričati.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Lično nemam problem.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Pa da, meni je drago što je @TheBesir spreman pričati o svojoj vjeri. Spreman sam i ja o svojoj, bilo bi lijepo kad bismo i nekog ko je katoličke vjeroispovijesti imali ovdje. Treba pričati o ovim stvarima, naravno sa poštovanjem i uvažavanjem. Može se lijepa diskusija povesti.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Lično nemam problem.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HunterDX »

Meni je sve ok, sve dok postoji medjusobno poštovanje, zavisi gde smo rodjeni i koja nam je knjiga priritet. U konačnici, jedan sam od onih koji misle da vera neće biti presudna za nebesko carstvo, jer u svim verama ima poštenih ljudi koji žive po zapovestima.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:Meni je sve ok, sve dok postoji medjusobno poštovanje, zavisi gde smo rodjeni i koja nam je knjiga priritet. U konačnici, jedan sam od onih koji misle da vera neće biti presudna za nebesko carstvo, jer u svim verama ima poštenih ljudi koji žive po zapovestima.
Sa ovim se slažem. Vjera jeste veoma važna stvar, ali neko može biti nominalno vjernik a đubre dok neko recimo ne vjeruje ali je duša od čovjeka. Logično da će ovaj drugi biti nagrađen.
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Lujaa »

Apsolutno. Vera bez dela je mrtva, i svakome ce se traziti onoliko koliko mu je dato. Bog je pravedan. Citiram Mateja glava 7:
"Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode!
Niismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje."
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

slika
Tukidid, Platon, Aristotel i Plutarh na fresci u Meteorima.
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Lujaa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:Meni je sve ok, sve dok postoji medjusobno poštovanje, zavisi gde smo rodjeni i koja nam je knjiga priritet. U konačnici, jedan sam od onih koji misle da vera neće biti presudna za nebesko carstvo, jer u svim verama ima poštenih ljudi koji žive po zapovestima.
Sa ovim se slažem. Vjera jeste veoma važna stvar, ali neko može biti nominalno vjernik a đubre dok neko recimo ne vjeruje ali je duša od čovjeka. Logično da će ovaj drugi biti nagrađen.
Pa ne mozes verovati u Hrista a biti djubre. To je nemoguce. Onda i nisi pravi vernik, jer plodovi vere su dobra dela. Malo je pravih vernika danas nazalost. Mnogi misle, odu u crkvu, i postali su vernici. A iznutra bije gordost, sovinizam, licemerje, itd.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3013
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Religija

Post Postao/la lemonzoo »

Lujaa je napisao/la:QR_BBPOST

Pa ne mozes verovati u Hrista a biti djubre. To je nemoguce.
Tko ti to kaže, svatko može vjerovati u ono što vjeruje. Možeš vjerovati u sve te čarolije, samo se jednostavno ne pridržavati toga ili si opravdati kao da nešto loše činiš u ime višeg cilja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism
Uvijek u pravu.
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Lujaa »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
Lujaa je napisao/la:QR_BBPOST

Pa ne mozes verovati u Hrista a biti djubre. To je nemoguce.
Tko ti to kaže, svatko može vjerovati u ono što vjeruje. Možeš vjerovati u sve te čarolije, samo se jednostavno ne pridržavati toga ili si opravdati kao da nešto loše činiš u ime višeg cilja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism
Pa to i nisu pravi hriscani lol. Ja govorim o pravim Hriscanima, a teroristi koji se nazivaju hriscanima oni to zapravo nisu, jer ne ispunjavaju te kriterijume. Svako iole razuman zna sta znaci pravi hriscanin. I ja mogu da kazem da sam pustinjska lisica a nisam. Taj terorizam je satanizam nije hriscanstvo ni najmanje.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24463
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Maki »

Prva liturgija na koju sam se usudio otići nakon korona situacije. Jedan od rijetkih sa maskom.
Odgovori