Azijski kutak

Filmoljupci navalite
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la HBK »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Sinoć sam ponovo gledao Oldboy. Koliko je to savršen film. Priča scenario, gluma, muzika i naravno najbolesniji plot twist u istoriji kinematogfafije!! Jednostavno je sve savršeno.
Pogledaj američki remake, čovik ne cijeni u potpunosti koliko je Oldboy dobar dok ne vidi Spike Leeovu verziju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gledao sam na moju žalost tu grozotu. Ne znam šta mi je to u životu trebalo.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la Mary »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Sinoć sam ponovo gledao Oldboy. Koliko je to savršen film. Priča scenario, gluma, muzika i naravno najbolesniji plot twist u istoriji kinematogfafije!! Jednostavno je sve savršeno.
Pogledaj američki remake, čovik ne cijeni u potpunosti koliko je Oldboy dobar dok ne vidi Spike Leeovu verziju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kada samo procitam "Spike Lee" zlo mi dodje.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Sinoć sam ponovo gledao Oldboy. Koliko je to savršen film. Priča scenario, gluma, muzika i naravno najbolesniji plot twist u istoriji kinematogfafije!! Jednostavno je sve savršeno.
Pogledaj američki remake, čovik ne cijeni u potpunosti koliko je Oldboy dobar dok ne vidi Spike Leeovu verziju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kada samo procitam "Spike Lee" zlo mi dodje.
Ajde nije toliko loš, ima solidnih filmova.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la Mary »

@Eumaus The Swineherd Pa, dobro Do the Right Thing je super, ali toliko ide u tu borbu protiv rasizma da je svakim filmom sve vise dokazao koliki je zapravo on rasista.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la HBK »

Lee Chang- dong je režiser koji me je skroz oduševio sa filmom Oasis koji je jedan od mojih najdražih korejskih filmova. Ovo njegovo poslednje ostvarenje, mada mi nije bolji od Oasis, je ipak snažno umetničko ostvarenje kome vredi dati šansu.

Isto kao i u Oasis, i ovde je glavni junak dečko koji se nalazi u najnižoj margini društva, koji kao da nije sa ovog sveta.
Jongsu je mladić koji pokušava da postane pisac, mada ga nijednom tokom filma ne vidimo da bilo šta piše. Živi sam na imanju na samoj granici J. Koreje sa porodičnim teletom. Majka ga je ostavila još kao malog zbog nasilnog muža. Sa sestrom nije u kontaktu, a ocu mu sude zbog nasilja prema službenicima. Sva ta samoća deluje kao da je on potpuno izolovan od sveta u kojem živi.
Sve će se to promeniti kada sretne Haemi, devojku koja je kao mala živela u njegovom komšiluku i koju je, kako bar ona tvrdi, jednom spasio iz bunara, ali on se toga ne seća. Ona smatra da na svetu postoje dve vrste gladi. Mala i velika. Mala glad je ona kakvu osećaju siromašni ljudi u Africi, zbog koje i planira put tamo, ljudi koji su gladni hrane. Velika glad je glad za znanjem, glad za shvatanjem večnog smisla života. Smatram da su ove njene misli jako bitne za krajnju poruku filma.
Elem njih dvoje se odmah zbližavaju te ga ona zamoli da dok je u Africi, da on dolazi u njen stan i hrani njenog mačka kojeg tokom većeg dela filma ne vidimo te se pitamo da li uopšte postoji. Iz Afrike ona se vraća zajedno sa Benom, američkim Korejcem koji je suprotnost glavnom junaku. Bogataš koji živi na visokoj nozi i uživa u životu. Tu kreće neobičan odnos između ovog ljubavnog trougla koji rezultrira čudnom misterijom.

Ono što me je najviše zadivilo jeste atmosfera ovog filma. Vizuelna lepota filma koja potpuno ostavlja bez daha. Rad kamere je snažno realističan i daje utisak da se stvarno nalaziš tamo. Definitivno najsavršenija scena u filmu (i jedna od najsavršenijih scena u istoriji filma) je kad se Haemi skida polugola i igra pred zalaskom sunca, kao da i ona želi da nestane zajedno sa suncem. Ta scena je u isto vreme i umetnički prelepa i bolno depresivna.

U drugom delu filma radnja se iz socijalne drame preobražava u triler i režiser nam tad daje misteriju koju uopšte neće razrešiti. Mnoge gledaoce će to isfrustrirati ta nedorečenost u filmu. Isprva je i mene to frustriralo, ali kad sam posle hladne glave razmislio i vrteo film unazad u glavi, shvatio sam da uopšte nije nedorečen. Čitao sam na netu dosta recenzija o ovom filmu, ali zanimljivo da se niko nije setio da spomene jednu jako bitnu stvar koju u jednoj sceni Ben govori Jongsu. Upravo u tim rečima krije se ključ misterije filma.

Kroz film se često čuju komentari o sve težoj finansijskoj situaciji u kojoj se J. Koreja nalazi i sve većoj nezaposlenosti među mladima. Mislim da je to režiserov stav o sve većim razlikama u klasi. To se može osetiti čak i u glavnom trouglu kada Haemi se od siromašnig Jongsua okreće ka bogatom Benu. Mada ipak smatram da za razliku od Parazita ovo nije film o klasnim razlikama, već o pojedincu koji se ne snalazi u ovom svetu, koji boluje od velike gladi koju, za razliku od male, je nemoguće utoliti.

8,5/10


Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10287
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Online

Azijski kutak

Post Postao/la ~MandyRose~ »



wow, koji dobar dokumentarni "vlog" video!

inspiriran sam pogledati povijest te glumice zbog ovog videa

Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la donniedemonD »

Kingdom je najbolja zombi serija. Tacka.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la HBK »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Kingdom je najbolja zombi serija. Tacka.
Kao što je i Train to busan najbolji zombi film ikada! :clap:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Azijski kutak

Post Postao/la crocop97 »

@TheBesir Jesi li pogledao novog Ip Mana? Meni je sasvim solidan, iako su dijalozi tako debilni da su donekle smiješni pa ih progutaš nekako. Svaka druga rečenica kineska propaganda, ali bar je uklopljeno u solidnu akciju
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la TheBesir »

@crocop97 Pogledao. Nisam se razocarao. Film mi je nekako kratko trajao, imao sam taj osjecaj. Mogli su nakon Final fighta napravit neku konverzaciju Ip Mana i Scotta. Mogli su dodat jos par stvari tu, malo vise pricanja. A isto tako je ovaj final fight mogao duze trajati. Barem jedno 5 minuta. Mada mozda i ima smisla da je trajao ovoliko, jer Ip Man je tu vec u godinama (u prici). Jako mi se svidjelo sto su prikazali neki slajd svih borbi tokom ostala 3 dijela. I mozda su trebali ubacit Brus Lija vise u pricu, da vidimo i njegov neki fight. Ali sve u svemu, nije lose.

Drago mi je sto je ovo posljednji dio. Rijetko koji film napravi dobar 4. dio i nadalje.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Azijski kutak

Post Postao/la crocop97 »

Meni je drago što je Adkins napokon dobio ulogu u malo većoj produkciji, čovjek bi bio ogromna zvijezda da se pojavio 80-ih.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la TheBesir »

Adkins je veoma dobar izbor za protivnika Ip Mana u finalu. On ima negdje oko 40tak godina, tako da, mlad je on jos. Donnie ima 50 i nesto.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Azijski kutak

Post Postao/la crocop97 »

Da, ali Adkins se nažalost cijeli karijeru povlači po niskobudžetnim akcićima (među kojima ima stvarno odličnih stvari), pratim ga desetak godina pa mi je žao što nikako da se probije nekom velikom ulogom u Holivudu, čisto s financijske strane.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Azijski kutak

Post Postao/la TheBesir »

Iskreno nisam ga pratio, ali vidim da ima preko 40 filmova, zaradio je dosta para. Neki bi ga voljeli vidjet u MMA, al vjerovatno je prestar za to.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Azijski kutak

Post Postao/la crocop97 »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Iskreno nisam ga pratio, ali vidim da ima preko 40 filmova, zaradio je dosta para. Neki bi ga voljeli vidjet u MMA, al vjerovatno je prestar za to.
Ja ti mogu preporučiti Undisputed filmove, Ninju (oba dijela), Accident Mana, Eliminators i Avengement (taj mu je i najbolji, najmanje akcije, ali psihologija likova i sam koncept su jako dobro odrađeni). :D
slika
Odgovori