Religija

Nasumični razgovori
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Kur'an ne odbacuje naučne dokaze. Neke stvari koje su naučnici otkrili/dokazali su se nalazile u Kur'anu koji se pojavio prije 1400 god. Poput ove gore.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Kur'an ne odbacuje naučne dokaze. Neke stvari koje su naučnici otkrili/dokazali su se nalazile u Kur'anu koji se pojavio prije 1400 god. Poput ove gore.
Primjeri?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST odakle
Prepisivanjem, kako drugačije
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Reci mi kako je Muhammed mogao prepisivati iz Biblije? Tad nije bilo Biblije na arapskom.
Najranija verzija Starog zavjeta pripisuje se svećeniku Saadiasu Gaonu, 900. godine nove ere (250 godina nakon Muhammedove smrti) a najstarija verzija Novog zavjeta na arapskom je napisao Erpenius 1616. godine, skoro hiljadu godina nakon smrti Muhammeda.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Reci mi kako je Muhammed mogao prepisivati iz Biblije? Tad nije bilo Biblije na arapskom.
Gasanidi su bili važno arapsko kraljevstvo i bili su hrišćani. Apsurdno je tvrditi da nisu imali Bibliju n arapskom.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Hvala na informaciji.

Muhammed nije mogao prepisivati Kur'an jer su ga neprijatelji slijedili. Želili su jednostavno da pronađu neki dokaz da je on lažov.
Kur'an je objavljen prije skoro 1400 godina. Zašto niko nije pronašao neku grešku u njemu? Pokušavali su ali nisu uspjeli, očigledno.

Ako nekog zanima može pogledat. Vjerujem da ovdje ima odgovora na dosta pitanja.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Aha, za prepisivane je morao imati bibliju? Nije bilo dovoljno čuti neku priču o preraditi je? Gotovo identično je... I sigurno će napisat 'e znate kaj, ja sam ovo prepisao'

Priče i predaje su s razlogom slične.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la TheBesir »

Da, on je čuo neku priču i sam napisao 300 stranica knjige iz koje niko nakon skoro 1400 godina nije pronašao grešku.
Imaš video, ako želliš više dokaza iz Kur'ana prebaci na Zakirov dio i odgledaj, kažem ako želiš.

Uostalom Kur'an ne govori o jednoj stvari. Kad otvoriš Kur'an i pročitaš ga, shvatit ćeš da to nije mogao napisati čovjek, ma koliki intelektualac bio.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

https://wikiislam.net/wiki/Scientific_E ... _the_Quran
Nije trebalo dugo. Mislim, odmah da kažem i da se ogradim, ja ne znam da li je sve što piše na linku gore istina. Kuran nisam u životu otvorio. Ali neko kao TheBesir će moći odgovoriti.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Wulf7X »

:shifty:
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Religija

Post Postao/la Sherpa »

Ne želim

Po meni kuran ima grešku. Kreće od pretpostavke da bog postoji. Za to nema niti jedan jedini dokaz.

Imam pamenijeg posla nego trošiti uzalud vrijeme na to da pokušavam dokazati postojanje. Što niti jedna vjerska knjiga nije napravila. I neće. imaju samo dogmu i to je ok. na tome se vjera zasniva.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la azo »

“Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i ona se ne miješaju ” (Ar-Rahmam, 19, 20) “A kada Musa reče momku svome: “Sve ću ići dok ne stignem do mjesta gdje se sastaju dva mora, ili ću dugo, dugo ići!”(Al-Kahf: 60) “Onaj koji je Zemlju prebivalištem učinio i kroz nju rijeke proveo i na njoj brda nepomična postavio i dva mora pregradio. – Zar pored Allaha postoji drugi bog? Ne postoji, nego većina njih u neznanju živi; “ (An-Naml, 61) “Ni dva mora nisu jednaka: jedno je slatko i prijatno – voda mu se lahko pije, a drugo je slano i gorko; vi iz svakog jedete svježe meso i vadite nakit kojim se kitite; ti vidiš lađe kako po njemu sijeku vodu da stječete iz obilja Njegova, da biste bili zahvalni.” (Fatir, 12)


slika
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Religija

Post Postao/la Maki »

Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Imam pamenijeg posla nego trošiti uzalud vrijeme na to da pokušavam dokazati postojanje. Što niti jedna vjerska knjiga nije napravila. I neće. imaju samo dogmu i to je ok. na tome se vjera zasniva.
Ovo.

Ne kažem da neka univerzalna metafizička sila koja sve ovo drži u ravnoteži postoji, ne kažem ni da ne postoji. Zapravo mi je svejedno jer mi u konačnici ništa ne mijenja.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la azo »

Opet me je fascinantno kako su i Kur'an i Biblija znali za to puno prije interneta i ove slike iz 2010.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Odgovori