Zdravlje

Nasumični razgovori
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Hrvatska od jutros

306 (+52)
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la DVW »

U Hrvatskoj drugi smrtni slučaj. Prekjuče smo i mi u Sarajevu imali jedan, ali tu su doktori neodgovorni krivi. Odjebali ženu sa simptomima.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la emirates »

Cuo sam i pricu da zena nije rekla da joj se kcerka valjda vratila iz Italije ranije u mjesecu.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la DVW »

Ja sam od tog naselja Hrasnica tačno 2 kilometra. Od mog starog prijatelj je njen bliski komšija. Danima se žalila na simptome, išla u dom zdravlja na Ilidži iz kojeg su je vraćali. Na kraju je njena kćerka nazvala njih i slagala da je bila u Italiji samo kako bi je primili. Moraš biti debil da odjebeš ženu koja ima preko 10 dana temperaturu u doba smrtonosnog virusa. Ne jednom. Nego mnogo puta.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la emirates »

Meni je ovu verziju price ispricala djevojka koja zivi tamo u njihovom komsiluku. Tako da ne znam. Ali to da ne testiraju ljude sa simptomima je jasno, pricalo se o tome dugo. Iako govore da ima dovoljno testova, uveliko se prica o tome da to nije istina i da prilicno manjka. Neki dan je novi delegat EU za BiH rekao kako nas cekaju pare od EU za nabavku testova i medicinske opreme, tako da cemo vidjeti planiraju li promijeniti tu politiku u bliskoj buducnosti. Misljenja sam da bi svakako morali.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la DVW »

Šta god da je istina žene nema, a da doktori znaju uprskati nečije zdravlje što rezultira smrću znam iz ličnog iskustva. Uglavnom Izetbegovićka je rekla da je nabavila hiljadu i po testova, a Dodik kaže da RS-u stižu neki ruski testovi. Činjenica je da je testova malo u cijeloj Bosni i Hercegovini. Naglasak na Hercegovinu jer je ona fešta u Konjicu napravila haos i tamo su testovi prijeko potrebni. Ko zna koliko ih još ima kad je zaraza do Gruda stigla čovječe.

EDIT: @emirates, vidi ovo https://www.klix.ba/vijesti/bih/ispovij ... /200326140
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la emirates »

Stanje je takvo nazalost. Zato je najbolje za ljude da sebe stite koliko mogu i da niposto detalje ne kriju. Po mogucnosti i preuvelicavanje nije lose ako su sigurni da imaju virus.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8832
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la KOMANIA »

Srbija
457 (+73)
Ukupno 7 smrtnih slučaja.

Ovo postaje sve ozbiljnije. :(

Više 520 000 zaraženih u svetu, 23 000 preminulih. :(
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la ~MandyRose~ »

idemo do milijun zaraženih, woo
WENDY CHOO GANG!

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la HunterDX »

Ako uzmemo u obzir da u Nemačkoj od običnog gripa umre preko 25k ljudi tokom godine, u većim zemljama i više. Korona je za 3 ili više meseca odlnela 23k u celom svetu. Jeste opasnija od običnog gripa, bar za odredjeni broj ljudi, ali čak i da nas zadesi i najgori scensrio, biće maksimum 500 do 600 preminulih, ukoliko izguramo sve na pravi način, biće ih manje.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Dobre vijesti (bar za nas Hrvate :mrgreen:), koliko vidim za sad pratimo graf kako nam se predviđalo da će zaraza ić. Ako nastavimo pratit taj graf možda nam se već idući tjedan poravna krivulja na ~800 zaraženih. Isto vidim da se piše da smo na vrhu svita po strogosti mjera protiv širenja :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la Sherpa »

Al jel zbog toga krivulja postaje takva ili prirodno?

Ako te mjere suzbiju, ja ih podržavam. Bolje to nego biti ko italija te brojati svaki dan mrtve na stotine
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la DVW »

Hrvatska dobro reaguje. Političari vam ne drame što je jako važno, ponekad se obrati Plenković, češće novi ministar zdravlja što je i prirodnije i to je to. Naravno broj zaraženih raste, ali raste u cijelom svijetu. Bolje reagujete od nas. Kod nas se fešte organizuju jbt pa zar ima smisla. A u Srbiji debili po ulici se tuku sa vojnicima koji pomažu :roll:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al jel zbog toga krivulja postaje takva ili prirodno?
Nisam stručan tako da dok čekam odgovor stručnijeg od sebe mogu samo probat izvuć odgovor iz pustih grafova šta sam vidia. Koliko sam uspija dokučit ako ne uvedeš nikakve mjere zaštite broj zaraženih strmo raste dok ne dođe do nekog vrhunca i onda se isto tako naglo sruši zbog kolektivnog imuniteta. Ovakav oblik ajmo nazvat zaštite ima prednost šta drastično skrati trajanje pandemije/epidemije (di je kratko relativan pojam jel, može svejedno trajat dugo) al isto tako je neizbježno da će preopteretit zdravstveni sustav i dovest do puno više mrtvih. Kad uvedeš mjere produži se koliko će trajat to sve jer se kolektivni imunitet stvara sporije al izbjegavaš preopterećivanje zdravstvenog sustava tako da više ljudi ima šansu preživit ako se zarazi.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Zdravlje

Post Postao/la Sherpa »

Vidiš, nisam uopće čuo puno o kolektivnom imunitetu. Jako dobar presjek.
slika
Odgovori