Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Sve se to moglo uraditi bez odlaska u toliku krajnost i, najgore od svega, bez davanja imena "Srpski film".
Onda ne bi ostavio takav utisak. Bilo je potrebno ići u krajnost da bi ljudi koji to gledaju osetili šut u stomak i naterati ih da misle o značenju. Realno da je pravljen kao socijalna drama bio bi zaboravljen posle pola godine.
I naziv filma je isto simboličan kao i ceo film.
Znaš kako? Briga me za nekakvu simboliku. Zamisli neko sad čuje za Srbiju i zainteresuje se i odluči da pogleda neki naš film. Ukuca "Serbian Movie" i izađe mu ono. Šta misliš, kakav će to prvi utisak ostaviti? A hvala Bogu nije kao da sad Srbija ima sjajnu reputaciju. Znam da ćete možda misliti da od muhe pravim slona, ali sve te stvari su bitne. Pa da ja ne znam ništa o Srbiji i ukucam tako nešto i to mi izađe, pomislio bih kakvi su bolesnici ovo snimili i još se identifikovali sa tim.
Pa upravo u americi obožavaju SF. :)
Film tamo ima kultni status maltene. Prodavali se majice sa natpisom filma. Zapravo samo je u Srbiji tako omražen i to zbog razloga koji si naveo. Dokaz da su svi Srbi nacionalisti, čak i ako to neće da priznaju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

Ne moraš biti nacionalista ako ne voliš da se ime tvoje države povezuje sa nečim takvim.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HBK »

Ja se ponosim što takvo remek- delo kinematografije nosi ime po mojoj zemlji :)
Nego dosta o SF. Ionako smo se udaljili od teme, a to je cenzura.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne moraš biti nacionalista ako ne voliš da se ime tvoje države povezuje sa nečim takvim.
Ovo, meni takav naslov pari više vatanje nekakve kontroverze nego išta drugo.

Da i ja svoje nadodam kad sam već u temi, po meni je ikakva cenzura u doba pametnih telefona i interneta bacanje novaca, van toga šta sam osobno općenito protiv (skoro) ikakve cenzure.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la KOMANIA »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ja se ponosim što takvo remek- delo kinematografije nosi ime po mojoj zemlji :)
Nego dosta o SF. Ionako smo se udaljili od teme, a to je cenzura.
Ne može dosta, a da završimo temu time da je to remek delo. Najveće sranje srpske kinematografije! :)
Ovako može.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne moraš biti nacionalista ako ne voliš da se ime tvoje države povezuje sa nečim takvim.
Ovo, meni takav naslov pari više vatanje nekakve kontroverze nego išta drugo.

Da i ja svoje nadodam kad sam već u temi, po meni je ikakva cenzura u doba pametnih telefona i interneta bacanje novaca, van toga šta sam osobno općenito protiv (skoro) ikakve cenzure.
Naravno da je nemoguće nešto sakriti, ali ne moraš promovisati. Recimo eto Jala i Buba koji su kao predvodnici ove "autotune" muzike na Balkanu. E pa recimo ja bih njima zabranio da snimaju spotove u Srbiji ili da imaju javne nastupe.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Sherpa »

@maki staviti limit na godine, nema na koncert nikome mlađem od 18?
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Mary »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Loše si informisan. SF je dosta pohvaljen od strane domaćih i stranih filmskih kritičara. Dobijao prve nagrade na nekim festivalima. Merlin Menson i Tarantino su izrazili oduševljenje filmom. Sve to ima na guglu, pa proveri ako mi ne veruješ.
Lupas uzasne gluposti. Niti je hvaljen niti je osvajao ikakve nagrade, film je dobio Ban u pola drzava, gdje nije iskljucen tu je skracen za pola sata.
To sto je tebi film remek djelo je vec nesto sto bi trebalo zabrinuti ljude koji te okruzuju, oni te nazalost trpe u stvarnom zivotu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST @maki staviti limit na godine, nema na koncert nikome mlađem od 18?
A može i to, ali kad već riješavamo problem, riješimo ga. :D
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST @maki staviti limit na godine, nema na koncert nikome mlađem od 18?
A tko bi im onda išao na "koncerte", većinu publike im čine balavci.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Wulf7X »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Merlin Menson i Tarantino su izrazili oduševljenje filmom.
Kakva cool ekipica, ne zna se ko je veći retardoid od njih dvojice :lol: :lol:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HunterDX »

@Wulf7X Tarantina mi ne diraj. :rant:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la emirates »

Ne znam da sam ikad cuo da je Tarantino hvalio Srpski film. Gledao sam ga i licno mi je bilo lose. Poznato je samo zbog shock valuea i to je iskoristeno do maksimuma. Nikad nisam cuo nekog na netu da preporuci film i da kaze u fazonu 'e, pogledaj ovo remek djelo od filma', vec bude 'jesi li gadljiv? Baci pogled na Srpski film'. Razumijem zbog cega ga banuju, i to kazem kao neko ko je generalno protiv cenzure.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Master of darkness »

Mozda ce da bude da vadim temu iz naftalina, ali mi je delovala dosta zanimljivo. Da li je potrebno vise cenzure. Ovde cu da kazem apsolutno DA u nekim aspektima. Pogledajte ko nam cini muzicku scenu. Dodje lik koji nema nikakve pevacke sposobnosti, peva o kurvarluku i parama i bude popularni hit? Mislim da se neki legendarni pevaci sa ovih prostora prevrcu u grobu. Video sam da je Sherpa napisao da treba na njihove koncerte staviti samo starije od 18, ali tu imas problem da postoji i Youtube i da svaka budala moze da vidi to i svaki klinac koji voli da istrazuje. U filmovima ne bih toliko menjao, filmovi nisu toliko mainstream i manje privlace paznju mladje populacije tako da ne prave toliki uticaj na omladinu.
You leave when you think it's time
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la crocop97 »

Pa postoji dosta jaka alternativna scena i sve je sad dostupno u nekoliko klikova, to što publika sluša smeće je njihova stvar
slika
Odgovori