Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58247
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Sherpa »

Kaj, jesi bacio drkicu na scene svog tog nasilja. Ionako te to pali?

Zbog toga bi ti više takvih filmova i umjetnosti? Da se možeš prazniti na tome.

Staviti taj film u kontekst bilo kakve metafore normalnim ljudima ne pada na pamet.

To je izdrkavanje bolesnih ljudi za istomišljenike. Nikakva metafora.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7026
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la crocop97 »

Ja sam ga ugasio nakon nekih petnaestak minuta, nisam ništa ni čitao previše o filmu, počeo sam ga gledat bez ikakvog predznanja... Naravno da se takve stvari nažalost događaju i jasna je poruka, cijeli deep web je pun toga, ali film je odvratan za gledanje. Iz istog razloga ne volim ni moderne horrore, obično nasilje bez ikakve estetske vrijednosti. :roll:
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9287
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la KOMANIA »

Ok, tvoje mišljenje, ali Rane imaju poruku, za razliku od recimo Srpskog filma. Mnogi kritičari smatraju Rane najboljim filmom tog žanra na ovim prostorima, a Srpski film obratno.
I da dodam Srpski film je snimljen 2010. ko je tad bio na vlast? :D
Mislim da nije ni Toma ni Vučko. :whistle:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

U neku ruku S̶r̶p̶s̶k̶i̶ ̶f̶i̶l̶m me podsjeća na Cannibal Holocaust. Oba filma odlaze u nasilnu krajnost da bi prenijeli nekakvu poruku. Jedino što se CH nije zvao "Italian Movie".
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Ok, tvoje mišljenje, ali Rane imaju poruku, za razliku od recimo Srpskog filma. Mnogi kritičari smatraju Rane najboljim filmom tog žanra na ovim prostorima, a Srpski film obratno.
I da dodam Srpski film je snimljen 2010. ko je tad bio na vlast? :D
Mislim da nije ni Toma ni Vučko. :whistle:
Imaju Rane poruku, ne sporim ja to, ali kao što sam rekao, egzekucija je mogla biti bolja.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Sve se to moglo uraditi bez odlaska u toliku krajnost i, najgore od svega, bez davanja imena "Srpski film".
Onda ne bi ostavio takav utisak. Bilo je potrebno ići u krajnost da bi ljudi koji to gledaju osetili šut u stomak i naterati ih da misle o značenju. Realno da je pravljen kao socijalna drama bio bi zaboravljen posle pola godine.
I naziv filma je isto simboličan kao i ceo film.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9287
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la KOMANIA »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ja sam ga ugasio nakon nekih petnaestak minuta, nisam ništa ni čitao previše o filmu, počeo sam ga gledat bez ikakvog predznanja... Naravno da se takve stvari nažalost događaju i jasna je poruka, cijeli deep web je pun toga, ali film je odvratan za gledanje. Iz istog razloga ne volim ni moderne horrore, obično nasilje bez ikakve estetske vrijednosti. :roll:
Sve treba da ima granicu, ti si verovatno gledao Bure baruta? Ako jesi tamo je sve prikazano na fenomenalan način. Film je dosta bolji od Rana, a ekipa neverovatno prejaka.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Sve se to moglo uraditi bez odlaska u toliku krajnost i, najgore od svega, bez davanja imena "Srpski film".
Onda ne bi ostavio takav utisak. Bilo je potrebno ići u krajnost da bi ljudi koji to gledaju osetili šut u stomak i naterati ih da misle o značenju. Realno da je pravljen kao socijalna drama bio bi zaboravljen posle pola godine.
I naziv filma je isto simboličan kao i ceo film.
Znaš kako? Briga me za nekakvu simboliku. Zamisli neko sad čuje za Srbiju i zainteresuje se i odluči da pogleda neki naš film. Ukuca "Serbian Movie" i izađe mu ono. Šta misliš, kakav će to prvi utisak ostaviti? A hvala Bogu nije kao da sad Srbija ima sjajnu reputaciju. Znam da ćete možda misliti da od muhe pravim slona, ali sve te stvari su bitne. Pa da ja ne znam ništa o Srbiji i ukucam tako nešto i to mi izađe, pomislio bih kakvi su bolesnici ovo snimili i još se identifikovali sa tim.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10632
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HunterDX »

Srpski film mi se nikako ne svidja, a iskreno, onako bolestan film se lako može izrežirati, a o samom imenu filma ne želim ni da govorim,mi Srbi često često pokopavamo sebe ovako glupim nazivima.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la HBK »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Ok, tvoje mišljenje, ali Rane imaju poruku, za razliku od recimo Srpskog filma. Mnogi kritičari smatraju Rane najboljim filmom tog žanra na ovim prostorima, a Srpski film obratno.
I da dodam Srpski film je snimljen 2010. ko je tad bio na vlast? :D
Mislim da nije ni Toma ni Vučko. :whistle:
Loše si informisan. SF je dosta pohvaljen od strane domaćih i stranih filmskih kritičara. Dobijao prve nagrade na nekim festivalima. Merlin Menson i Tarantino su izrazili oduševljenje filmom. Sve to ima na guglu, pa proveri ako mi ne veruješ.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9287
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la KOMANIA »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Srpski film mi se nikako ne svidja, a iskreno, onako bolestan film se lako može izrežirati, a o samom imenu filma ne želim ni da govorim,mi Srbi često često pokopavamo sebe ovako glupim nazivima.
Kako kaže Vladimir Stojković "Odrećiću se pasoša, mene je sramota što sam Srbin..." :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58247
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Sherpa »

@maki tu se slažem, mislim da bi država morala kontrolirati što nosi ime države u naslovu. Od sportskih saveza preko imena restorana (recimo restoran mi ne bi smio nositi ime ponos Srbije) pa sve do ovakvih stvari
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la Maki »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Ok, tvoje mišljenje, ali Rane imaju poruku, za razliku od recimo Srpskog filma. Mnogi kritičari smatraju Rane najboljim filmom tog žanra na ovim prostorima, a Srpski film obratno.
I da dodam Srpski film je snimljen 2010. ko je tad bio na vlast? :D
Mislim da nije ni Toma ni Vučko. :whistle:
Loše si informisan. SF je dosta pohvaljen od strane domaćih i stranih filmskih kritičara. Dobijao prve nagrade na nekim festivalima. Merlin Menson i Tarantino su izrazili oduševljenje filmom. Sve to ima na guglu, pa proveri ako mi ne veruješ.
Isto tako je u dosta zemalja cenzurisan pa i zabranjen.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9287
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la KOMANIA »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Ok, tvoje mišljenje, ali Rane imaju poruku, za razliku od recimo Srpskog filma. Mnogi kritičari smatraju Rane najboljim filmom tog žanra na ovim prostorima, a Srpski film obratno.
I da dodam Srpski film je snimljen 2010. ko je tad bio na vlast? :D
Mislim da nije ni Toma ni Vučko. :whistle:
Loše si informisan. SF je dosta pohvaljen od strane domaćih i stranih filmskih kritičara. Dobijao prve nagrade na nekim festivalima. Merlin Menson i Tarantino su izrazili oduševljenje filmom. Sve to ima na guglu, pa proveri ako mi ne veruješ.
Zabranjen je na skoro svim festivalima, a to što je pokupio po koju nagradu, nema nekog velikog značaja.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 25 ožu 2020, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7026
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: Da li je potrebno više cenzure?

Post Postao/la crocop97 »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ja sam ga ugasio nakon nekih petnaestak minuta, nisam ništa ni čitao previše o filmu, počeo sam ga gledat bez ikakvog predznanja... Naravno da se takve stvari nažalost događaju i jasna je poruka, cijeli deep web je pun toga, ali film je odvratan za gledanje. Iz istog razloga ne volim ni moderne horrore, obično nasilje bez ikakve estetske vrijednosti. :roll:
Sve treba da ima granicu, ti si verovatno gledao Bure baruta? Ako jesi tamo je sve prikazano na fenomenalan način. Film je dosta bolji od Rana, a ekipa neverovatno prejaka.
Ma i ja pričam o Srpskom filmu, malo smo napravili temu kaotičnom. :)
slika
Odgovori