Video igre

Virtualna domena

Interaktivna zabava
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Gta 6 nije lud da izađe usporedno s kontrolama. Premala zarada
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »

Petica je izasla uporedo sa ps4 i xbox one. Ne vidim to kao problem jer ce se preklapati sa izlaskom konzola.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

A kad je izašlamaza ps4 i xbox one?

Izašla je na samom kraju generacije da maksimizira profit. Da izađe na početku i to za obje platforme imala bi manju prodaju
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »

Nisam razumeo?!

GTA 5 je izasao u isto vreme kad i PS4 i XBOX One (malo pre, septembar mislim), a na kraju XBOX 360 i PS3.

Zasto mislis da sad ne bi bilo isto? Na kraju PS4 i XBOX One, a na pocetku PS5 i XBOX SeX?

Kad sam rekao preklapaju, nisam mislio istog dana, vec isto kao i sa GTA 5 sto je bilo, septembar igra, mesec dana kasnije konzole. Samo sto sad je dosta sve uznapredovalo, nema potrebe da se ceka godinu dana za nove konzole. To moze da se ispegla odmah za sve.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Ima. Percepcija je da to nije igra koja će dobro raditi na starim konzolama i da ako želiš igrati kalo spada moraš kupiti na novoj.

Zato je gta 5 toliko prodao. Želiš igrat? Kupi odmah, nemoj čekati novu konzolu.

Da je tada najavio da gta5 dolazi odmah kada i nove konzole (tj dva mjeseca kasnije) prodaja bi mu bila u solidnom postotku manja. Dobrih 20% sigurno, lako moguće i osjwtno više više. Na njihovu prodaju tu govorimo o gubitcima od preko 100 milijuna dolara zbog te odluke.

Neka veze s tehnologijom nego sa prezentacijom i ljudskom psihologijom. Plus, gta 5 je doživio i nekoliko odgoda.

I da, prebacivanje na novu konzolu je i dalje dosta posla. Nije to samo tako kao što mnogi misle. Pogotovo na novu kontolu s kojom još nemaju iskustva.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »

Mislim da se GTA radi za nove konzole i da proces "prebacivanja" (ne znam kako ovo da nazovem :D ) nece morati ni da se desi, pa i ako bude situacija kao sa peticom, "prebacice/izbacice" na cetvorku vec nesto slabije, a za peticu ce biti spremna full verzija.

Mada, dzabe sve kad rockstar ni ne pominje nista, nece to skoro/
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Neće. Ali za koju god primarno da radili, a sigurno je da ne rade za četvorku, treba vremena.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Koji kurac su uradili doomu, imali su savršenu formulu šta su je imali dirat :?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Novi half life izgleda jebački dobro. Jedino nisam baš u VRu...

Dokaz samo koliko je valve i dalje fantastičan razvojni tim
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »

https://pdfaiw.uspto.gov/.aiw?PageNum=0 ... 0200086217
Jako zanimljiv novi Sony patent za UI funkcionalnost.

Ukratko, vezano je za pristup delovima igre bez samog ulaska u njoj. Tipa Battlefield, Call of Duty, FIFA, šta god... imaće mogućnost da im se dodeli više opcija da pri pokretanju igre direktno se odabere koji segment nje se želi, pa tako već sa početnog ekrana PS5 interfejsa može da se uđe u matchmaking i time skrati proces učitavanja svega. Takođe važi i za single player naslove gde se bira recimo level ili save pozicija i direktno pristupa tome.

Bilo bi idealno i da ostanu pri ideji da igrač može da odabere koji će deo igre biti instaliran (tipa SP ili MP). S obzirom na količinu prostora.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Da, zato je brzina diska o kojoj su toliko pričali važna. Važnija nwgo cpu i gpu kod xboxa

I ako ste čuli glasine da bi gta i batman mogli biti najavljeni ovaj tjedan. prekrižite te nebulozne glasine
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »

Ima i ovoga...
https://www.windowscentral.com/dynamic- ... usive-soon
This won't happen unless the Xbox Series X is targeting unattainably higher settings and resolution or a developer messed up. Xbox Series X GPU is just better, full stop. Just like this gen with PS4 Pro and Xbox One X. If a game is performing worse on Xbox One X, I think a developer has all the wrong prioritize or some software problem they need to work around. Also I just want to shut down any discussion of 'brute forcing' regarding any hardware. Sometimes things are just better. Like the RTX 2080 is better than the 2060S.

I typed this elsewhere, but people saying things about the SSD enabling entirely different looking open-world games does not make much sense based upon what we know about open-world development really. All data pulled from SSD would be static data, completely unmutable. That would mean perfectly predesigned level data and arrangements, which is the exact opposite methodology of how modern open-world games increase their detail and variety — which is in fact through procedural method not living on the disk... Procedural methods exist to increase the efficiency of artists and diversity of the game world and even increase detail beyond static draws.
Videcemo praksu, ja vise ne mogu ni da se pohvatam sa svim tim tehnologijama oko hard diskova, teraflopsima, protokom i svim ostalim cudesima oko rej trejsinga, kad ce moci bla bla...

I microsoftu i sonyu je prvi preduslov da sve to dobro radi - kvalitetno hladjenje! Hocu to da vidim, ovo ostalo manje vise, ionako ce praksa 99% da nam donese iddenticne performanse, a razlike cemo gledati na digital foundry kad ga zumiraju 800x.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Prvi dio navedenog se slažem, drugi je nonsense. Pošto bi baš ovaj sistem mogao dozvoliti više raznolikosti u dizajnu i načinu kako se pristupa datotekama. To je ono što su developeri tražili, zato su isto toliko oduševljeni s tom opcijom. I zbilja mođda uvede revoluciju u dizajn video igri.

E sada, koliko toga će se iskoristiti. To je glavno pitanje i koliko je teško raditi naslove za pojedini strojđ to nemremo znati. To je dio koju kažeš, kako će finalni proizvod izgledati. Sony tvrdi da je radio na tome d ataj protok ne bude zaustavljen ni na jednoj zapreci, ako je tako, to je veliki stvar. Ali sok ne probamo, ne možemo znati kako.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Video igre

Post Postao/la donniedemonD »



A tu su i izjave BArloga od pre da bi voleo da vidi GoW na PC.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Video igre

Post Postao/la Sherpa »

Sony je shvatio kako može prodati i na drugim platformama. Primarno pc.

Switch je vjerojatno nedovoljno jak, xbox za sada opcija, iako ne isključujem. Pošto igrom slučaja imaš neke ms igre na ps platformi
slika
Odgovori