Politika

Nasumični razgovori
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Sinoć slušam Vučića na TV-u o koroni i razmišljam. Koliko god ja njega ne volio, koliko god mi bio antipatičan i odvratan i koliko god se ne slagao sa njegovim političkim stavovima jedno mu moram priznati. Lidersko držanje. On ima muda da javno stane, kaže kakva je situacija i koliko je Srbija spremna za virus, tačan broj respiratora, koje bolnice, krizni stožer i sl. Kad je neko od naših iz BiH (nebitno koji od konstitutivnih) tako nešto uradio? Kad Dodik ili Bakir ili bilo ko sazove press konferencije kakve Vučić redovno saziva da obavijesti bosanski narod svih etničnosti o bilo čemu što je vitalno, a da nije usrani nacionalizam? Lik uradi šta svaki lider treba. Suoči narod sa činjenicama kakve god bile. Isto kao što radi npr. američki predsjednik. Ovo ničim ne pravda njegovu nedemokratičnost, njegovu represiju medija i neistomišljenika, ali da mu je ovo jedan veliki plus u odnosu na naše genijalce to svakako. Odavno ja govorim da su oko nas sve prave i funkcionalne države, a da mi smo što bi Zoki rekao big shit.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Govorimo o istom onom vučiću koji je stajao iza onog degana koji je govorio ženama kako trebaju otići u italiju u shoping pošto je korona virus zapravo fama. O onom vučiću koji se smješkao dok je ovaj to izgovarao?
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ma Vučić je debil, upravu si tu skroz i sve potpisujem šta si rekao. To sam jasno i ja rekao na početku posta, ali je izašao javno sa problemom, kao što bi i ostali predsjednici Srbije uradili nebitno kakvi su inače i kako upravljaju državom. To je bit. Bosanci to ne rade. I to mi smeta. Ljubomoran sam na prave zemlje poput Hrvatske, Srbije, Slovenije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Lidersko držanje.
Lik je u obraćanju vezanom za koronu bacao shade na opoziciju i hvalio sebe i svoju vlast. Kakav lider.
On ima muda da javno stane, kaže kakva je situacija i koliko je Srbija spremna za virus, tačan broj respiratora, koje bolnice, krizni stožer i sl.

Samo lud može vjerovati u one brojke. Brnabićka je bukvalno par sati ranije rekla da je broj respiratora tajna, a Vučić je onda morao napraviti damage control i kao reći pravu cifru.

Srbija je vjv jedina rupa u Evropi koja ima koronu, a nije zatvorila ništa. Ni škole ni fakultete ni vrtiće. Sve ide po onoj "bussiness as usual" dok jednom ne počnu ljudi umirati.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Mary »

Vucic lider za primjer...? :lol: :lol:
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Vucic lider za primjer...? :lol: :lol:
Naprotiv. Ja njega ne mogu smisliti. Ježim se na njegov način govora, njegove ratne izjave. Moj post je išao u potpuno drugom smjeru. To je više do institucija Srbije koje su klasu iznad ovih u BiH. Dok su iznad njih hrvatske, a iznad njih slovenske.

Ukratko. Lijepo je vidjeti kad predsjednik izađe i održi govor o ozbiljnoj situacij. To je u zdravom svijetu normalno. Nije nikakav bauk. Meni je bauk jer sam iz Bosne koja niti ima jednog predsjednika nego je obična podijeljena vukojebina. Naravno ja bolje zemlje nemam i ne mrzim je. Jako je volim. Ali tako je kako je.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Politika

Post Postao/la ~MandyRose~ »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Ljubomoran sam na prave zemlje poput Hrvatske, Srbije, Slovenije.
slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

@~MandyRose~
Zapravo dobro si rekao. Možeš misliti kakva je Bosna kad su mi te zemlje primjer funkcionalnijih zemalja. A od nas jesu. Puno.

Ako vas nervira HDZ samo skontajte koliko bi vas nervirala tri HDZ-a.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Po kojoj logici je Srbija, u kojoj ima više slučajeva i ništa nije zatvoreno, bolje postupila od Bosne koja je odmah krenula za zatvaranjem škola i fakulteta. Ja recimo najvjerovatnije sad ni ne mogu kući jer su pooštrene granične kontrole a govori se da će se uvesti da svako ko uđe u Bosni iz zaražene zemlje u karantin. I treba tako.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

To jeste. Reakcija je bolja kod nas i drago mi je. Ti ćeš moći kući vjv sljedeći mjesec tek. Samo kažem da bi bilo lijepo da neko izađe sa nekom relevantnom izjavom. To je sve. Danas su entitetski premijeri održali neke debilne govore i to je to.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Maki »

Meni je ipak draže vidjeti djela nego melodramatične govore. Ja ne idem na fakultet dok se ovo ne stiša bar malo.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Ma pametno nisi lud
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Ak se ne varam kod nas se zatvaraju fakulteti, @alenb ti znaš bolje, valjda
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la crocop97 »

Nama je nastava obustavljena do 3. travnja, riješit će to preko online predavanja valjda :roll:
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la emirates »

Vidjet cemo kako ce se nositi sa tim dalje. Skole i fakulteti su suspendovani na dvije sedmice. Ako skinu suspenziju za to vrijeme (obzirom da je vec ocito da se do tada moze samo pogorsati situacija, nikako poboljsati) onda nabijem ja njihovu reakciju.
slika
Odgovori