NXT

Rasprava o TV epizodama NXT-a

Razvojni program 2.0
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ~MandyRose~ »



Black Girl Magic :clap: :dance:
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Tegan Nox vs Dakota Kai
Bilo je dobrih stvari. Noxin Chokeslam Kai sa top ropea, pa lijep Splash na vrha kaveza (vratiću se na ovo) i lijep visual priklještene Nox (i na ovo ću se vratiti). No bilo je i dosta problema. Prvo, Nox se popela na vrh kaveza i pogledala u Gonzalez van ringa i u Kai u ringu. I SKOČILA JE NA KAI UMJESTO DA SE BACILA NA GONZALEZ I DOBILA MEČ!!! Preglupo. Ajde progutao bih da su išli na to da Nox baš želi ubiti Kai, ali je nakon toga Nox opet išla na izlaženje. I kraj, iako smo dobili lijep visual je opet bio glup. Okej, Gonzalez je izvlačila Kai dok je Nox silazila i Nox ih je zalupila vratima (lijepa sekvenca) i onda je Nox...ne znam, zaboravila da je u meču. Bukvalno je imala 2 koraka do poda i 10 sekundi je buljila u ove dvije dok Gonzalez nije ustala i priklješila je vratima. Glupost.
7/10

Kul vignette Balora.

Da li su Ripley zaista zvali mini Charlotte ili je to nešto što su izmislili radi ovog feuda?

Chelsea Green vs Shotzi Blackheart
Ništa.
3/10

Prejak segment Leeja i Grimesa. Kakve reakcije je Grimes dobio.

Undisputed Era vs Oney Lorcan/Danny Burch
Već sam rekao da su mi ubili Lorcana i Burcha jer su mi postali sinonim za filler tagove. Ovaj meč je bio čista sredina. Burch pokazao lijep Cutter, TUE imali svoju heel dominacionu sekvencu, međutim kraj podiže ocjenu. Taman sam mislio da će Lorcan sad imati svoju sekvencu i rokati TUE u corneru, ali ono...Fish i O'Reilly ga sasjekli i dobili meč. Eksplozivan kraj.
7/10

Otkad nisam čuo Fisha i Kylea na micu. Imali su solidan promo, mada su GYV izvukli ovaj segment. Mislim da je vrijeme da Era izađe iz priče za pojaseve neko vrijeme u tag diviziji.

Austin Theory vs Isaiah Swerve Scott
Solidno, mada se nisam uživio. Scott imao prelijep Jumping Back Kick na početku meča i kasnije lijepu leteću tranziciju u Armbar. Theory imao lijep Ushigoroshi. Generalno je bilo sve okej i nemam neke zamjerke, mada se nisam uživio pa nisam stekao neki veliki utisak.
7/10

A idu mi više na kurac ove creepy vignette kad god neko debutira. Ako je Killer Kross kul, ali me više popustite sa horor klipovima.

Garganov intervju je bio okej, ali ne sviđa mi se tok ove priče. Umjesto ove kvazikriptične priče gdje Gargano ne govori zašto, mogu jednostavno ići na to da Gargano želi osvetu za sve što mu je Ciampa napravio.

Velveteen Dream vs Roderick Strong
Ovdje su bolje nego u openeru predstavili brutalnost rivalstva. Bilo je kul momenata. Marina kad je Roddyu dala kendo, Backbreaker sa kendom, Olympic Slam sa kaveza, prejakih stvari. Ono što mi smeta je kraj. Kome ovakav završetak pogoduje? Dream je ispao debil jer je namjerno izgubio, a porazi bi makar u teoriji trebali imati negativne posljedice, a Strong dobio beznačajnu pobjedu. Okej, Dream ide na Colea ali moglo se to na drugačiji način ostvariti. Ovako niko nije dobio.
8/10

Prilično meh epizoda moram priznati.
7/10
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HBK »

Meni naprotiv ova epizoda je bila daleko bolja od Dynamitea ove nedelje. @Maki tvoj problem je što previše razmišljaš. Ne možeš jednostavno da se opustiš i uživaš u wrestling akciji.
Oba Steel cage meča su mi bila vrlo zabavna, uživao sam u njima. Posebno mi je završni segment, kad je Velveten razbucao sve članove UE, bila prava ludnica.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Ne vidim po čemu previše razmišljam. Neke stvari su jednostavno glupo ispale.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Sherpa »

Osim toga, ne vidim zašto bi razmišljanje ikada bilo problem.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HBK »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne vidim po čemu previše razmišljam. Neke stvari su jednostavno glupo ispale.
Pa ono analiziraš svaki aspekat meča. Ako je bilo makar jedne nelogičnosti, odmah minus za meč. Mislim ok. Ako tebi tako odgovara onda dobro, tvoj izbor. Moje mišljenje je da wrestling ne mora da bude logičan, već da te razonodi. Kao što i za film važi obrnuto. :D
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Pa u suštini, progutam puno stvari koje nemaju smisla, ali neke stvari ipak idu previše. Dream je dakle na ovoj epizodi namjerno pustio Stronga da dobije Steel Cage meč, meč koji je bio buildan kao kulminacija rivalstva i koji je bio main event epizode, da bi ostao sam sa NXT Championom. I naravno da će dobiti title shot iako je izgubio jedan tako značajan meč. A trebamo se praviti da pobjede i porazi nešto znače.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HBK »

Ja sam to shvatio da je Velvetenu daleko bitnije da pokaže Coleu na šta je sve spreman da mu naudi i uzme mu titulu, nego da dobije jedan nebitan SC meč.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ja sam to shvatio da je Velvetenu daleko bitnije da pokaže Coleu na šta je sve spreman da mu naudi i uzme mu titulu, nego da dobije jedan nebitan SC meč.
Onda se to moglo napraviti da Dream odmah targettuje Colea.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la DVW »

Charlotte opet bila na NXT-u. Dobar segment i dobar brawl. Rhea mi se čini jako talentovana, nisam je još imao priliku gledati jer ovaj show ne pratim, ali imaću na WrestleManiji da vidim taj ring skills.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

Počni pratit.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la DVW »

Nemam ti kad, totalno sam neorganizovan :mrgreen:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Keith Lee vs Cameron Grimes
Solidno. Lijep Stomp Grimesa na Leejevu facu, Grimes imao nekoliko lijepih Superkickova, Lee powerhouse. Kraj meča dobro odrađen. Abruptno ali dobro. Ide se na to da je Lee sposoban uvijek napraviti neki odlučujući potez.
7/10

Sviđa mi se ovaj novi Lee-Dijakovic zaplet. Ne možeš vječno imati rivalstvo zasnovano na poštovanju.

Dakota Kai vs Mia Yim
Dakota Kai je valjda jedini heel u WWEu koga 80% meča lemaju. Yim je dominirala dok je Gonzalez nije srušila na apronu pa kad smo se vratili sa reklama opet je Yim dominirala. Jedini bitniji offence koji je Kai imala je bio onaj Chiropractor. Ne čudi me što je Yim dobila. Ova Gonzalez sad izgleda bitnije od Kai.
5/10

Uuuuu spooky vignette.

Kushida vs Raul Mendoza
Zabavan kratki high flying meč. Ali shvatio sam koliko traće Kushidu. Lijep kraj sa Kushidinim skokom u Armbar.
6/10

Traće i Breeza iskreno.

Segment između Charlotte 10x i žene koja će od Charlotte napraviti Charlotte 11x je bio okej. Promoi su im bili loši, ali brawl je bio solidan. Svidjelo mi se što Rhea nije tapkala kad ju je Charlotte stavila u Figure Four oko stuba. Inače odmah krenu tapkati kao debili iako im to ne može pomoći.

Finn-Walter feud će biti sjajan, ali mi je malo glupo što je Gargano koji je izgubio od Balora sada u bitnijem feudu od samog Balora. Nešto slično će se opet desiti.

Bolja je otmica bila kad su Samou Joea otele nindže.

Tegan Nox vs Deonna Purrazzo
Loše. Nije trajalo ni 3 minuta. I eto, Tegan Nox koja je izgubila od Kai sad ima veći momentum od Kai. Booking IQ 200.
3/10

Cole-Dream promo-off je bio solidan, ali Cole je potpuno u pravu. Dream ničim nije zaslužio da prismrdi NXT pojasu. Izgubio je od Stronga prošle sedmice. Cole dakle postaje najduži šampion u istoriji. Zasluženo. Ne sviđa mi se kako je uzeo i kada titulu, ali je imao vrlo dobar reign.

Broserweights vs Undisputed Era
Veoma dobro. Vrhunac meča je bio kad su Broserweighti nadmudrili Colea i Stronga i otjerali ih u backstage. Vidite kako se može da faceovi ispadnu pametni. Lijepe sekvence kad je Riddle rušio Eru Sentonima i Exploderima, onda kasnije kad im je lupio Double Spear. Lijep tok meča, ali mi se ne sviđa upad GYVa. Ne vidim zašto bi oni pomagali Undisputed Eri. No generalno je bilo dobro.
9/10

Koji DIY brawl. Gargano-Ciampa je opet najvreliji NXT feud. Svega smo imali. Pesničenja, brutalnih scena, prejako je bilo kad je Ciampa bacio one tegove i razbio staklo. Onda smo imali borbu i među publikom, pa na onoj rampi. Čak smo vidjeli i Garganov submission pa nokaut sudije. I naravno vrhunac svega, skok sa rampe kroz komentatorski sto. No mislim da sad Dream ne treba da uzme pojas na TakeOveru jer će DIY vjv maineventati opet.

Main event i brawl za kraj su podigli show, ali nedovoljno da se kaže da je bila dobra epizoda.
6/10
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

Meni je ova epizoda bila dobra. Mečevi za titule su bili dobri (posebno tag team) i brawl je bio odličan.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Dream ničim nije zaslužio da prismrdi NXT pojasu.
Nije ni Cole zaslužio revanš protiv Gargana. Ali je dobio.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Dakota Kai je valjda jedini heel u WWEu koga 80% meča lemaju.
Ne može svaki heel dominirati, pogotovo ne Dakota koja je mršava i nema logike da ona dominira.

Ali slažem se da ne rade sa njom najbolje. Neće ništa napravit s njom.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Rekao sam da mi se ne sviđa kako i kada je Cole uzeo pojas. A što se tiče Dakote, slažem se da je nerealno da bude Brock Lesnar, ali kad je već heel koji vara i ima powerhouse slugu ne treba stalno primati udarce.
Odgovori