Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Ovogodišnji pobednik Berlinala, najznačajnije filmske nagrade na svetu!
Jedva čekam da bude dostupan na netu.

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ovogodišnji pobednik Berlinala, najznačajnije filmske nagrade na svetu!
Ahahahahahaahahahahahahahahaha

Da... Zbilja... Najznačajnija, kraj oscara. Mislim da trebaš riječnik kako bi shvatio značenje riječi koju si iskoristio.

Ono kad bubneš i ostaneš živ.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ovogodišnji pobednik Berlinala, najznačajnije filmske nagrade na svetu!
Ahahahahahaahahahahahahahahaha

Da... Zbilja... Najznačajnija, kraj oscara. Mislim da trebaš riječnik kako bi shvatio značenje riječi koju si iskoristio.

Ono kad bubneš i ostaneš živ.
Apsolutno da je Berlinale značajnija od precenjenih Oskara. Od Oskara su značajniji i Zlatni medved u Veneciji i zlatna palma u Kanu. Mada je ipak Berlinale ipak iznad svih ostalih,, jer merilo za nagrade nisu popularnost i zarada u bioskopima, već kvalitet filma.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

Nauči što znači riječ značajno pa onda komentiraj. značaj ne mora odražavati mjerilo kvalitete, nego... Pazi sada ovo...značaj!

A oscar je daleko najznačajnija nagrada u filmskoj industiji.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Onda da se ispravim. Najznačajnija filmska nagrada za sve nas kojima je film umetnost, a ne zabava.

Ja da sam režiser mnogo bi mi bilo bitnije da osvojim zlatnog medveda ili zlatnu palmu, nego Oskar. I da mi daju Oskar javno bih ga se odrekao kao Marlon Brando.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

Oni koji govore da je film samo umijetnost, a ne zabava se samo preseravaju. Pogotovo zato što jedno ne mora isključivati drugo. Jel bičuješ sam sebe ako ti je film bio zabavan? Da ispreš taj grijeh.

Srećom, da nekim slučajem i postaneš jedan, zlatne maline bi ti bile maksimalni doseg. :shhh:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Kakvo ne znanje. Da si pametan ne bi uopce pisao te gluposti. :doh:
Berlinale je filmski festival, Oscari su ceremonija dodjele filmskih nagrada. Jedno s drugim ima veze kao kruske i jabuke.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Jedan sam od retkih koji cene Adama Sandlera i koji ga ne smatra samo za netalentovanim komičarom, već za jednim izuzetno kvalitetnim glumcem. Zato za razliku od većine, ja nisam bio šokiran Adamovom glumom u ovom filmu jer sam oduvek bio svestan njegovog potencijala, samo ako mu se da pravi scenario u ruke.

U ovom ostvarenju Adam igra pravog antiheroja. Čoveka koji zbog svoje bolesne potrebe za pobedom uništava konstantno život ne samo sebi, već i svima oko sebe. Čak i kad dobije priliku da se izvuče, on ne uči iz svojih grešaka, već tone još dublje u dno.

Slično kao Joaquin Phoenix u Jokeru, Adam glumački nosi ceo film. Svaki kadar, svaku scenu je načisto pokidao. Iako on igra osobu koja je po svim merilima skroz ljigava i odgovorna za sve nesreće u svom životu, opet on svojom vrhunskom glumom uspeva da (ili je bar tako bio slučaj sa mnom) probudi u gledaocima simpatije, poriv da navijamo da se izvuče iz svega. Tokom celog filma osećamo njegovu ankscioznost, da i mi sami postajemo zajedno sa njim anksciozni i nervozno iščekujemo da li će se izvući.

Naravno nije Adamova vrhunska gluma jedini kvalitet filma. Tu je prvenstvteno sjajno napisana priča koja nas vozi kroz ludu vožnju kroz svih 135 minuta filma i ne daje nam za časak da predahnemo. Režija je fantastična, a soundtrack me je od samog starta zarazio.

8,5/10

Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Baš sinoć odgleda, kako stresan film jebote :shock:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Nisam ni znala da je Netflixov, mogla bi ga pogledati veceras.
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6660
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Film

Post Postao/la SwitchBlade »

Vidim Safdie braća režirali film,upoznat sam sa njihovim filmom Good Time koji mi se jako svidio,pa bih mogao kasnije baciti oko na Uncut Gems
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Vidim Safdie braća režirali film,upoznat sam sa njihovim filmom Good Time koji mi se jako svidio,pa bih mogao kasnije baciti oko na Uncut Gems
Mary je napisao/la:QR_BBPOST Nisam ni znala da je Netflixov, mogla bi ga pogledati veceras.
Nećete požalit, film je samo plač i škrgut zubi :lol:
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

SwitchBlade je napisao/la:QR_BBPOST Vidim Safdie braća režirali film,upoznat sam sa njihovim filmom Good Time koji mi se jako svidio,pa bih mogao kasnije baciti oko na Uncut Gems
I taj film moram pogledati što pre. Vidim igra Pattinson.
A velika preporuka za Uncut. Jeste dosta mračan film, ali vredi.
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6660
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Film

Post Postao/la SwitchBlade »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST I taj film moram pogledati što pre. Vidim igra Pattinson.
Svakako treba pogledati,meni je to njegova najbolja uloga koju je imao dosada.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Tokom celog filma osećamo njegovu ankscioznost, da i mi sami postajemo zajedno sa njim anksciozni i nervozno iščekujemo da li će se izvući.
Kad sam počeo gledati mislio sam da sam ja nšto nervozan i da mi je teško pratiti film zbog umora, ali ne, ta glazba i nabijenost dijalozima koji se ostvaruju istodobno... A Sandler me ugodno iznenadio, mislim da je to prvi film s njim koji sam pogledao u cijelosti. :mrgreen: I što se tiče samog glavnog lika, ajmo reći da sam "navijao" za njega dobar dio filma, na kraju je ipak cinik u meni bio zadovoljen
slika
Odgovori