Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Sherpa »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST @Sherpa Imas Tango & Cash na doma tv. :D
Stavio sam ga snimat, gledam neš drugo atm.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Mogla bi ga i ja ponoviti.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Pogledao sam The Lightouse


Svima onima koji pljuju po Robert Pattinsonu i tvrde da je loš glumac, evo vam preporuke da vidite koliko grešite!
U ovoj napetoj psihološkoj drami mi pratimo starog svetioničara i njegovog novopridošlog pomoćnika na kojeg se ovaj neprestano iživljava. Tokom prvog dela filma mi pratimo odnos između ove dvojice suprotnih ljudi i čini nam se da gledamo krajnje realističnu dramu. Međutim kako film odmiče, scene postaju totalno nadrealne i teško je razdvojiti stvarnost od sna. Film sadrži dosta simbolika koje u mnogo čemu podsećaju na radove Bunuela i Lyncha. (mada je režiser istakao da mu je inspiracija bio Edgar Alan Po) Imam svoje teorije oko ovog filma, ali ne bih mnogo da otkrivam, jer ovo je svakako izuzetno kompleksno ostvarenje koje treba gledati više puta i obratiti pažnju na svaki kadar, svaki dijalog da bi ga razumeo. Ono što bih svakako želeo da istaknem je to da je ovaj film o tome koliko izolacija i samoća mogu psihički da te unište.

Kao što rekoh na početku osvrta, ovo posebno preporučujem Pattinsonovim hejterima jer je dečko jednostavno oduvao ulogu!!! U svakoj sceni on samim svojim izrazima lica dočarava svoje psihičko stanje, što je posebno briljantno pred kraj kad potpuno ulazi u svoje ludilo. Što jedan jutjuber reče "Nisam gledao lika iz tvajlajta koji igra ludaka, gledao sam ludaka!"
Vilijem Defo u ulozi njegovog nadređenog je isto maestralan što nije nikakvo iznenađenje. Za njega sam i očekivao da pokida ulogu. Nažalost i ove godine je po ko zna koji put pokraden za Oskara. Žalosno da je Bred Pit za svoju bezveznu ulogu u bezveznom Tarantinovom filmu dobio Oskar, a Defo nije čak ni bio nominovan!

Da dodam jos i da je tehnički film briljantno snimljen. Ono što je neobično je to što je film snimljen tipom kamere koja se koristila u nemim filmovima, što je po rečima režisera bio njegov način da oživi atmosferu onog vremena u kojoj se radnja održava (kraj 19 veka) u čemu je maestralno uspeo.
10/10
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Svima onima koji pljuju po Robert Pattinsonu i tvrde da je loš glumac, evo vam preporuke da vidite koliko grešite!
Prati ga smrad Twilighta, ja sam prvi otpisa i njega i cilu postavu tih filmova :lol:
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Svima onima koji pljuju po Robert Pattinsonu i tvrde da je loš glumac, evo vam preporuke da vidite koliko grešite!
Prati ga smrad Twilighta, ja sam prvi otpisa i njega i cilu postavu tih filmova :lol:
Za Dakotu Fanning sigurno ne možeš reći da je loša glumica.
A uostalom šta onda reći za Heath Ledgera koji je pre Jokera inače imao sve "sjajne" uloge. :mrgreen:
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Svima onima koji pljuju po Robert Pattinsonu i tvrde da je loš glumac, evo vam preporuke da vidite koliko grešite!
Prati ga smrad Twilighta, ja sam prvi otpisa i njega i cilu postavu tih filmova :lol:
Za Dakotu Fanning sigurno ne možeš reći da je loša glumica.
A uostalom šta onda reći za Heath Ledgera koji je pre Jokera inače imao sve "sjajne" uloge. :mrgreen:
Ne znam čemu sarkazam o Ledgerovim ulogama prije Jokera kada su 10 Reasons Why I Hate You s legendom Juliom Stiles i Oskar nominiran Brokeback Mountain s Jake Gyllenhaal-om su KLASICI!
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

^ Ili I'm Not There (2007) koji je vrlo podcjenjen.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Svima onima koji pljuju po Robert Pattinsonu i tvrde da je loš glumac, evo vam preporuke da vidite koliko grešite!
Prati ga smrad Twilighta, ja sam prvi otpisa i njega i cilu postavu tih filmova :lol:
Za Dakotu Fanning sigurno ne možeš reći da je loša glumica.
A uostalom šta onda reći za Heath Ledgera koji je pre Jokera inače imao sve "sjajne" uloge. :mrgreen:
Ne znam čemu sarkazam o Ledgerovim ulogama prije Jokera kada su 10 Reasons Why I Hate You s legendom Juliom Stiles i Oskar nominiran Brokeback Mountain s Jake Gyllenhaal-om su KLASICI!
Na stranu BM koji isto ne volim (a klasik je jer je gay film. Da je hetero film u pitanju, niko ne bi ni obratio pažnju na njega) ali 10 reasons why ma daj molim te. Tinejdžerska budalaština. A da ne spominjem onu smejurliju od braće Grim.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Film

Post Postao/la HunterDX »

Ono kad vidiš da LOTR ima na TV-u i sa zadovoljstvom sedneš da ga gledaš, neprocenjivo. :D
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Iako me je sram priznati, jer kao netko tko voli filmove trebala sam, nisam nikada pogledala Gospodara prstenova, izbjegavam ga jer ga zelim prvi put pogledati u Kinima, ali svaki put propustim kada ih pustaju, jer me odbija cinjenica da moram cijelu noc provesti u dvorani. Jednog dana. :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ono kad vidiš da LOTR ima na TV-u i sa zadovoljstvom sedneš da ga gledaš, neprocenjivo. :D
Reko bih napravi sendviče i pozovi me, al cura bi bila ljubomorna :p
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

večeras Wonder Woman na Novoj TV!!!
WENDY CHOO GANG!

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Film

Post Postao/la HunterDX »

@Mary Nije mi jasno kako si izdržala, ali i kada rešiš da gledaš, prvi deo ti nikako neće izgledati kao da je sniman pre 20 god, tako da nije problem, ali obavezno pogledaj, ja sam u stanju da trilogiju pogledam za dan. :D

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ono kad vidiš da LOTR ima na TV-u i sa zadovoljstvom sedneš da ga gledaš, neprocenjivo. :D
Reko bih napravi sendviče i pozovi me, al cura bi bila ljubomorna :p
Sendvići i LOTR uvek :D . Što se devojke tiče, možda bi hronika imala zanimljive naslove kasnije. :lol:
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Film

Post Postao/la Markovic619 »

@HunterDX fantastičan potpis :D :lol: :lol:
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST večeras Wonder Woman na Novoj TV!!!
Jedan od najboljih DC filmova!!
Odgovori