All Elite Wrestling vijesti/rasprave

All Elite Wrestling
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Val jebeni Venis od svih ljudi prigovara da je realizam u hrvanju gotov jer je "lažna žena" uzela žensku titulu :lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la SwitchBlade »

Zamisli ljut je na činjenicu što je trans osoba osvojila žensku titulu u skriptanom sportu,dobro razumijem za prave sportove,ali u svijetu wrestlinga je li se stvarno treba o tome raspravljati? :lol:
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Markovic619 »

According to a report from Fightful Select, the Heritage Bank Center in Cincinnati is refusing to host any All Elite Wrestling events. This is because of their existing relationship with WWE.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da je alvarez ovo sasvim dobro ustanovio. Tkogod dođe aew zadrži ime i karakter (mox je iznimka, pošto se on sam vratio na onaj koji je imao prije wwe dana), dok nxt (i wwe) imaju stalno ljude gdje mi prvo prođe kroz glavu 'poznat mi je ovaj, samo odakle'. Kad se sjetim da sam tek u trećem tjednu skužio da je Cameron Grimes zapravo Trevor Lee.

slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la AlenB »

Nije da se ne slažem s njime, ali mislim da je uzeo potpuno krivi primjer. To je kao da ja sad usporedim relativno nebitnog Petera Avalona s kojim pokušavaju progurati taj librarian gimmick koji nije dobar, i recimo usporedim ga s Tommasom Ciampom koji je main eventer NXT-a. Tako je on sad usporedio tog DJZ-a koji uopće nije ni bitan faktor u NXT-u s glavnim faca u AEW-u.

Da budem jasan, AEW fantastično stvara zvijezde i tu im se ništa ne može oduzeti. MJF, Allin, Cassidy i slični, njih je AEW učinio fantastičnima i popularnima. Sve to stoji. Samo, s druge se strane ne bi trebalo discreditati NXT tako da se za primjer uzme jedan Joaquin Wilde. On je nebitan. Ne mogu svi biti bitni, pogotovo ne kada imaš tako ogroman roster. Ali NXT je izgradio puno, puno ljudi iako imaju taj drugačiji, šablonski pristup stvaranja zvijezda. Nebitno jesu li promijenili ime ili ne, NXT je stvorio stvarno puno toga. Recimo - Ciampa i Gargano su bili bland PWG spotfesteri prije dolaska u NXT, sada imaju tako dobro izgrađen karakter (pogotovo Ciampa) da je to strašno. Undisputed Era je isto NXT proizvod jer iako smo sve članove znali iz ROH-a, konkretno je ta frakcija, njihov fantastičan heel run, to je sve NXT proizvod. Ako govorimo o nekim silly gimmickima poput Breezea, Fandanga, Dreama (na početku - sada je on zapravo ozbiljna faca), prije i Adam Rose, to su sve uspješni NXT projekti. Black je iznimno uspješan NXT projekt. Od žena - four horsewomen su sve NXT projekti jer su bile nepoznate prije NXT-a. Shayna je NXT projekt. Ima toliko ljudi od kojih je NXT napravio stvarno face. Naravno, ima i neuspješnih projekata aka Solomon Crowe ili aktualni Kona Reeves, ali takvo nešto se događa.

Tako da, slažem se s time da imaju potpuno drugačiji pristup stvaranju zvijezda, ali ne možemo reći da je ijedan loš. Sve dok stvari funkcioniraju, a očigledno funkcioniraju i u AEW-u u ovih par mjeseci, i u NXT-u zadnjih par godina, ne bismo smjeli discreditati nijednu stranu. Zato ponekad mislim da i Alvarez i ostali stvarno nekad nitpickaju samo kako bi se pokazalo da je AEW bolji od NXT-a na temelju (meni) irelevantnih primjera. Meni su obje kompanije i oba showa fantastični i uživam u oba produkta i to je to.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Sherpa »

Al uzmi djza kao primjer i stavi ga u aew. Vjerojatno bi i dalje isto ime, isti karakter, ne bi ga morali graditi od nule. I sigurno bi bio zanimljiviji i popularniji nego što je u nxtu.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Markovic619 »

Objasnio :clap: :clap: :clap: @AlenB
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la AlenB »

Možda, mada nikad ne možeš sa sigurnošću reći dok ne vidiš.

Mada eto, AEW trenutno ima manje ljudi na rosteru pa mislim da je to jedan od ključnih razloga zašto bi DJZ našao svoje mjesto pod suncem tamo. WWE ga je vjerojatno uzeo baš zato da ga druge kompanije ne uzmu, a nisu znali što će s njim. To je opet drugi par cipela.

Ovaj Alvarezom komentar savršeno leži kada je u pitanju usporedba main rostera i AEW-a. Tada bi to po meni bilo potpuno točno jer WWE ima upravo takav pristup stvaranja zvijezda, a ne stvara zvijezde.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al uzmi djza kao primjer i stavi ga u aew. Vjerojatno bi i dalje isto ime, isti karakter, ne bi ga morali graditi od nule. I sigurno bi bio zanimljiviji i popularniji nego što je u nxtu.
A dobro, WWE i AEW imaju drugačiji pristup prema ostalim kompanijama. WWE se pravi da su oni sami na svijetu, dok AEW to ne radi.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Sherpa »

Zato im likovi imaju osobnost koje su različite. Dok osobnosti mnogih nxt likova komotno možeš zamjeniti jedne s drugima.

Čak i ciampa i gargano su išli maltene nule. Owens je bio resetiran, kao i zayn ili balor. Roode ne potpuno, ali su mu dali novi gimmick, drew i nakamura vjerojatno daleko najmanje od svih ljudi. I keith lee dosta malo resetiran. Svi ostali jesu.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zato im likovi imaju osobnost koje su različite. Dok osobnosti mnogih nxt likova komotno možeš zamjeniti jedne s drugima.
Da, NXT likovi jesu često generični, ali i AEW pati od ovog. Pa sigurno imaju jedno 3-4 "risk taker holy shit hardcore" likova.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Sherpa »

Od kojih se svaki razlikuje i ima drugačiju motivaciju.

Dok nxt često ne razliku ni top likove. Da su ciampa i gargano zamjenili mjesta, to jest da se onaj drugi ozlijedio, nxt bi ispričao potpuno identičnu priču u njihovom programu i prilagodio tome njihove karaktere. Kada su im promoi skriptirani, kada nitko nije samostalan lik nego ono što kompanija od njih želi. Možda je najviše samostalan dream.

Gargana možeš zamjeniti zaynom. Owensa s drewom. Ciampu s pacom. Premda nisu bili tamo u istim vremenima, ovo bi mogao bez imalo problema napraviti.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Maki »

Od kojih se svaki razlikuje i ima drugačiju motivaciju.
Kao i u NXTu.
Dok nxt često ne razliku ni top likove. Da su ciampa i gargano zamjenili mjesta, to jest da se onaj drugi ozlijedio, nxt bi ispričao potpuno identičnu priču u njihovom programu i prilagodio tome njihove karaktere. Kada su im promoi skriptirani, kada nitko nije samostalan lik nego ono što kompanija od njih želi. Možda je najviše samostalan dream.
Ovo apsolutno nije tačno. Gargano-Ciampa feud ne bi bio ni blizu da je Ciampa bio face, a Gargano heel.
Gargana možeš zamjeniti zaynom. Owensa s drewom. Ciampu s pacom.
I Allina možeš zamijeniti Havocom ili Janelom.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Sherpa »

Allin janela i havoc nisu bili prvaci, a čak i oni imaju više razlike meču sobom nego recimo članovi UE (kako je strong grozan kao lik, pogotovo što je na mikrofonu smeće) ali ne možeš raditi rotacije na jericho omega moxley pac page cody. Svi redom drugačiji likovi.

Možda fjud ne bi bio jednako dobar. Ali bi se identično odvio. Ispričali bi identičnu priču sa zamjenjenim ulogama. Neovisno dal to paše likovima ili ne. U nxtu se likovi prilagođavaju priči. U aewu se priča prilagođava likovima
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

All Elite Wrestling vijesti/rasprave

Post Postao/la Maki »

Allin janela i havoc nisu bili prvaci, a čak i oni imaju više razlike meču sobom nego recimo članovi UE (kako je strong grozan kao lik, pogotovo što je na mikrofonu smeće) ali ne možeš raditi rotacije na jericho omega moxley pac page cody. Svi redom drugačiji likovi
Članovi Undisputed Ere nemaju puno razlike, istina, ali ni ne trebaju imati. U stableu su jer su slični. Nema puno razlike ni između Jericha i Guevare. A upravo si izabrao pogrešnog lika kao primjer jer je Strong baš član koji najviše odudara od ostatka Ere.
U nxtu se likovi prilagođavaju priči.

A to nije uvijek loše. Čak je dosta puta i dobro.
U aewu se priča prilagođava likovima
Primjer za neku priču koja se prilagodila liku u AEWu? AEW sasvim dobro razvija priče tako da su likovi i priče uglavnom dobro upareni te nema potrebe za nekim "prilagođavanjem".
Odgovori