Heel vs face

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

Koje wrestlere više volite? Heelove, zle momke koji varaju i napadaju sa leđa ili pravedne faceove, žrtve ovih drugih koje pretežno daju odgovore na provokacije?

Kod mene je odgovor zavisi. Uglavnom sam kad sam počinjao gledati kečere više volio faceove. Na SmackDownu mi je Rey Mysterio bio idol, ali uvijek mi je broj 1 u WWE-u bio Orton. Tad je bio heel koji uz Teda i Codya na sedmičnoj bazi nekog hospitalizuje. Kad se sjetim njihovog lomljenja noge Batisti sa stolicom još se naježim. I u takvim njihovim akcijama sam uživao, mislim jel gledam wrestling radi brutalnosti ili ne, ali samo u njihovim. Ostale heelove sam mrzio. Kao npr. Big Showa i Jericha. Smatrao sam ih pičkama.

Kad sam bolje razumio da je wrestling scriptan sam u globalu više zavolio heelove jer oni su ti koji učine priču zanimljivom. Problem je što je Orton tad postao solo da kažem tweener, u biti face tako da mi je uvijek kontra Ortona. Kad je heel više sam volio faceove, a kad je face obrnuto. U tom periodu sam zavolio Miza jer je sjajan negativac, u to vrijeme su sve značajniju ulogi preuzimali Nexusovci, Alberto Del Rio i tada još heel CM Punk, Kane je bio poremećeni Champ heel, imao si ostale varalice poput Sheamusa, Zekea Jacksona, Swaggera, solo Cody Rhodesa, itd. Dosta ozbiljnije je izgledala heel scena za razliku od ove danas. Jedino kad bi mi zasmetalo to heelovanje i varanje i ta premlaćivanja je kad se vrši nad Ortonom. Zato kažem zavisi iako kao što možete pretpostaviti više uživam u heel kontentu. Zato sam kasnije obožavao SHIELD, Authority mi je bio nepopularno zanimljiv, Wyatte gotivio i sl. Zato furam Corbina da ima potencijala jer ga publika patološki ne podnosi. Nemam šta više za nadodati osim da Undertakera nisam nikad shvatao šta je od ovo dvoje i da mi je jako žao što nikad od kad pratim nisam vidio Cenu kao heela. I pridržavao bi se da neko treba biti vječni heel kao Randy Orton ili kao Mike Mizanin.
Zadnja izmjena: DVW, dana/u 14 vel 2020, 13:57, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la crocop97 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Heelove, zle momke koji varaju i napadaju sa leđa ili pravedne faceove, žrtve ovih drugih koje pretežno daju odgovore na provokacije?
To je veliki problem oko koncepcije heelova, zašto bi heel po defaultu trebao posezati za takvim taktikama? Radije bih gradio heelove koji su jednako sposobni kao i face likovi, samo što svoje sposobnosti koriste za drugačije ciljeve, ali onda moraš pisati likove s dubinom.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

Imaš i toga. Heel koji je i dalje negativac kako i treba biti (u grubo smatram da sam ja to dosta dobro objasnio i da tako jedino mogu shvatiti ljudi koji se prvi put sreću sa wrestlingom o čemu se tu zapravo radi), ali nije pička. Kane kojeg sam ti gore spomenuo je primjer. Pa heel Mark Henry koji je imao Hall of Pain beacuse that's what he does što je bio jedan prikladan catchphrase za gimmick annihilatora. Onda i Lesnar kojeg ne volim navoditi kao dobar primjer ičega, ali eto ovdje mi baš on odgovara. Nisu svi heelovi pičke. Mnogi jesu. A i to je ok. Miz je vrhunski heel. Bit je da bude pička kao heel jer je to Miz. Zalizan i hollywoodski šminker. Baš kao što pička treba biti Baron Corbin. Kofol prosipa silu da iritira hatere, a u suštini zbriše od Strowmana, Setha, Romana pa i Kurt Anglea. Takvi profili trebaju izgledati kao kukavice. Ovi gore spomenuti baš i ne. Lakše je objasniti tako da ako neko vara znači da je pička jer će prosječni čovjek tako to najbolje razumjeti, a kasnije uvidjeti da tu ima i druga strana.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9031
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la KOMANIA »

Kao mali upravo ovo što si naveo Undertaker!
On je donekle bio više kao face ali mislim da je najbolji opis za njega tweener. Medjutim jos tada sam gotivio vise heel likove kao sto su Kane, Show, Jericho... Jbg možda sam i ja heel u životu pa zbog toga. :lol:

Inače najbolji primer je taj da su mi Styles, KO i Charlotte omiljeni. Trenutno Styles vise od KO, upravo zbog toga. A Charlotte uvek, ali sad ozbiljno ne zbog toga sto me pali, nego sto je po meni najbolja u svakom pogledu.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 14 vel 2020, 15:08, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

Heelovi i meni više odgovaraju. Styles je bio predobar kad je tek debutovao. Owens i sa njim Zayn takođe trebaju biti vječni heelovi. McIntyre kao face je isto velika greška. Nije ni da danas nemaš relativno dobrih heelova. Corbin bi mogao biti jedan od njih da je bolje upakovan lik. Rollins iako mu trenutni heel gimmick ne valja je inače fantastičan heel. Žalim da je Samoa Joe face. Volio bi vidjeti više od Andradea. Od Nakamure. I tu su konstantni heelovi Orton, Miz, sad je i Morrison itd.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9031
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la KOMANIA »

Pa ne bih se složio za Zayna, on je rodjeni face, ali usrase ga. Onda Cesaro, pa on je komotno mogao da bude lice kompanije, publika ga je obožavala.
McIntyre je odličan kao face, pa u NXT-u je bio fenomenalan. Sada me vraća u taj period, i priča sa njim i Cole-om bi bila odlična, a o meču ni da govorimo.
I da dodam, po meni je Corbin odličan heel i pravi genije. Pa on od sranja koja mu daju izvlači najbolje što može.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 14 vel 2020, 15:49, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

Owens i Zayn po meni ne trebaju mjenjati uloge. Nekako kao da su rođeni da provociraju fanove pričajući na francuskom. I savršen mi je taj njihov odnos. U smislu ne vole se, ali uvijek sarađuju što jer ih sudbina spoji što jer su obojica Kanađani. McIntyre pak ima toliko brutalan look da ga kao facea naprosto nikad nisam mogao zamisliti. Cesaro mi je isto daleko bolji kao heel, njegov i Sheamusov tim je jedan od boljih u protekloj deceniji. Ovo je možda ipak psiha jer su mi heelovi draži pa ne gledam racionalno. Ko će znati?
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9031
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la KOMANIA »

Pa nzm da li si gledao Zayna kao face, on je rodjen za to.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10311
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la Markovic619 »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST I da dodam, po meni je Corbin odličan heel i pravi genije. Pa on od stanja koja mu daju izvlači najbolje što može.
Aj da i ovo čujem
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9031
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la KOMANIA »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST
KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST I da dodam, po meni je Corbin odličan heel i pravi genije. Pa on od stanja koja mu daju izvlači najbolje što može.
Aj da i ovo čujem
To je moje mišljenje.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

O Corbinu i moje. Kad govorim protiv njega to je protiv WWE-a koji mu daje segmente da jede pseću hranu i baca kamermane sa stepenica. Tom čovjeku malo boljeg bookinga je potrebno da izgleda kao samo takva prijetnja. I bio je to donekle na Rawu kao GM i sa McIntyreom i Bobbyem.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10311
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la Markovic619 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Tom čovjeku malo boljeg bookinga je potrebno da izgleda kao samo takva prijetnja.
On ima odličan booking, penzionisao Anglea, uzeo KOTR, dobio Reignsa...

A prijetnje, uvijek ima 2 čovjeka sa sobom koji idu za njim.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

Nije to odličan booking. Sve se svede na isto. Nikakvih titula nema oko njegovog ramena.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10311
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Heel vs face

Post Postao/la Markovic619 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Nije to odličan booking. Sve se svede na isto. Nikakvih titula nema oko njegovog ramena.
I bolje što nema. U ringu je jako loš.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

Heel vs face

Post Postao/la DVW »

I to je izvikano. Dobar je za powerhousea. Bio je US Champ što mi nije dovoljno. Pamtim sjajan feud sa Kalistom za tu titulu. Lone Wolf je bio zakon. Nije smio onako ispuštiti Money in the Bank jer takav heel potencijal se ne ispušta. Ćelavi constable Corbin (tako ga i dalje vidim) nema ništa manje potencijala. Smorio je fanove zbog tzv. overpusha koji pravog pusha nije ni vidio. Da je onda osim penzionisanja Anglea i pobjede nad Strowmanom više izdominirao nad SHIELD-om (nije mogao zbog odlaska Ambrosea) nešto bi bilo od njega do sad. Zamišljam da bi odradio i dobar feud sa Tripsom ne znam zašto. Jednom do kraja karijere treba biti svjetski prvak.
Odgovori