Chris Benoit

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
aleksakm
Rank 1
Rank 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 22 sij 2020, 17:16
4
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la aleksakm »

Ovako, ne znam da li je neko već pokretao temu o Benoit-u na forumu, nadam se da barem ovde neće biti zabranjena. :?

Interesuje me sta vi mislte o Chrisu, i celom ovom slučaju što ga WWE već punih 13 godina ignoriše. Ja lično mislim da je pomalo glupo i da nije fer što se WWE ponaša kao da on nikada nije postojao. Znam... činjenica je da će biti zauvek upamćen zbog onoga što je uradio poslednjih dana svog života, i to se naravno ne može nikome zaboraviti. Ali za mene Chris koji je uradio ono što je uradio, nije isti Chris kojeg smo mi znali u ringu i izvan ringa. Prosto je nemoguće da covek kao što je bio on, da je sposoban da uradi tako nešto, mislim da je CTE glavni uzrok čitave tragedije. David Benoit (Chris-ov prvi sin) je pre par dana bio gost u nekom podcast-u, gde je pricao o celokupnoj situaciji, pa ako vas interesuje predlažem da pogledate veoma je zanimljivo ima video na youtube. A što se tiče Benoit-ovog performansa u ringu mislim da je svaka reč suvišna, jednostavno ne postoji nijedan Benoit-ov meč koji je loš ili koji je dosadan. Nije ni čudo sto ga svrstavaju u top 10 najboljih svih vremena.

Najbolji mečevi koji se više nikada neće ponoviti su upravo mečevi Benoita, Guerrera, Angela, Jerica, Takera, Batiste, HBK & HHH itd... Ima i danas dobrih i zanimljivih, ali nijedni neće vise biti kao ovi gore sto sam pomenuo, a verujem i da većina vas misli isto :D
Mislim da se to ipak nikada neće desiti, ali Benoit zaslužuje mesto u Hall of Fame!

Za mene je ova slika highlight zlatne WWE ere. Šta reći, slika govori 1000 reči...



slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Sherpa »

Ne, ovdje nema neće biti zabranjena

Mislim da je važno govoriti i o njegovoj sjajnoj karijeri, ali i o tome koja je bila konačna cijena iste. Da je to nešto iz čega se moglo puno naučiti, te se nadam da je.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la TheViper »

Zao mi je zbog onoga sto se desilo, ali sta je tu je. Krivo mi je sto se Benoit/Bryan nije nikada dogodio, niti ce. Mozda ne postoji savrseniji match-up od ovoga (barem sto se tice WWE-a).
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la SwitchBlade »

Nevjerovatan tehnički hrvač,možda među najboljima u tome području,na micu mi je bio vrlo slab,jednostavno mu je falila karizma,uvijek je davao svoj maksimum u ringu,publika ga je voljela ali nisu se mogli povezati s njime kao npr. Rock,Austin,Jericho...

Što se tiče HOF ulaska ja to ne vidim da će se ikada dogoditi,jer ipak na kraju dana napravio je monstruozni čin koji je obrisao sve dobro što je ostvario u ringu.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Maki »

Ja bih rekao da je Chris Benoit koji je napravio to što je napravio isti Chris Benoit. Benoit je i ranije imao te epizode, Nancy se od njega htjela razvesti zbog nasilja u porodici još i ranije, bio je siledžija, pogledajte Mizovu ispovijest šta mu je Benoit radio kad je ovaj tek došao u WWE. Nije ni čudo što su mnogi odmah shvatili da je on ubica i prije nego što je to utvrđeno.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la HunterDX »

Jeste legenda,jeste bio dobar wrestler. Ali nikako ne može biti primer drugima, jer je počinio strašno delo. Tako da razumem zašto ga WWE neće svrstati u HoF i zašto su ga se odrekli.
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6575
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la SwitchBlade »

Ako imate slobodnog vremena,preporučujem vam da pogledate ovaj 2 part serijal o Benoitu,jedan od boljih wrestling related dokumentaraca koje sam pogledao,smatram da su DSOTR odradili fantastičan posao oko ove tematike,jako emocionalno i na trenutke teško za gledati,ali definitivno must see.




slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la HBK »

Tehnički je bio jako kvalitetan kečer. I upravo neki njegovi mečevi su među najboljima svih vremena. Ali sve to ipak briše činjenica da je bio psihopata i monstrum. Zato je Vince potpuno ispravno postupio što ga je obrisao iz wwe istorije.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la crocop97 »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ali sve to ipak briše činjenica da je bio psihopata i monstrum. Zato je Vince potpuno ispravno postupio što ga je obrisao iz wwe istorije.
Pitanje je koliko mu je mozak bio oštećen od svih bumpova i koliko su štete uzrokovali steroidi. Još ako je patio i od depresije ili nečeg goreg... To je jako složen slučaj, nažalost i prokleto tragičan
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la HBK »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Ali sve to ipak briše činjenica da je bio psihopata i monstrum. Zato je Vince potpuno ispravno postupio što ga je obrisao iz wwe istorije.
Pitanje je koliko mu je mozak bio oštećen od svih bumpova i koliko su štete uzrokovali steroidi. Još ako je patio i od depresije ili nečeg goreg... To je jako složen slučaj, nažalost i prokleto tragičan
To nije opravdanje. Drugi su dobijali i više bumpova u glavu od njega, pa nisu ubili ženu i dete.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Sherpa »

Ne mora biti jak udarac da ti poremwti kemiju u mozgu. Ono što mnogi ne shvaćaju, a očigledno i ti, je činjenica da takva situacija itekako utječe na racionalno razmišljanje i da često u tom stanju čovjek nije svjestan što radi

Danas postoji svijest o tome, no i dalje nije dovoljno razvijena. Tada nije postojala.

A opće je poznato da svaki idući potres mozga pogoršava stanje. Danas se od istoga moraš oporaviti, a ne imati mel sutradan, kao nekada
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Danas se od istoga moraš oporaviti, a ne imati mel sutradan, kao nekada
Ovo je najbitnije. Ko zna šta ti se dogodi s mozgom kad pomišaš steroide, tablete protiv bolova i tonu potresa mozga sa skoro 0 odmora.
HBK je napisao/la:QR_BBPOST To nije opravdanje. Drugi su dobijali i više bumpova u glavu od njega, pa nisu ubili ženu i dete.
Ova izjava je apsurd, ne djeluju te stvari na svih isto.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la crocop97 »

Ni ne pokušavam mu dat opravdanje. Ali ako je njemu kemija mozga bila u poremećaju, to je već potpuno druga stvar, ne možeš takvu osobu osuđivati. On i njegova obitelj samo su jedne od žrtava sporta, njegov slučaj, koliko god bio gadan, zapravo je malo postrožio wellness policy i općenito ukazao na potencijalne opasnosti wreslinga
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ali ako je njemu kemija mozga bila u poremećaju
Zar nije bilo nešto da je nakon obdukcije utvrđeno da mu je mozak izgleda ko od nekog ko ima alzheimerovu?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Chris Benoit

Post Postao/la Sherpa »

I to ne samo u wrestlingu, narasla je svijest u kompletno američkom sportu. Svaki idući slučaj je davao na težini svima onima koji su upozoravali.

Vjerojatno niamo došli do situacije da se takve stvari više ne ponove, ali smo u situaciji da se dogode puno puno puno rjeđe
slika
Odgovori