Nepopularna fudbalska misljenja

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST mladi Vinicius
koji je apsolutno precjenjen. za krilnog napadača koji igra u turbo velikom klubu zabija na kapaljku. vrag ti brzina, dribling i sve što pokazuje, kada mu je finišing nikakav. 15 utakmica 2 gola i jedan asist u ovoj sezoni.

ono kada vam je ramos drugi najbolji strijelac u ligi sa svega tri pogotka.

@Rio146 okej, pošteno. ali postoji taj narativ kojeg perz pokušava progurati da je to Modrićeva zasluga, kako bi oduzeo što je više moguće zasluga ronaldu koji ga je odjebao. Mislim, Perez jako utjece na nagrade, pa Hazard je dobio za najboljeg igrača prošlogodišnje Lige Uefa, a kada pogledaš koliko je igrao i koliko je napravio s time što je recimo napravio pravi MVP Giroud...
slika
Avatar
TBMMonster
Rank 3
Rank 3
Postovi: 46
Pridružen/a: 04 pro 2019, 02:49
4
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TBMMonster »

Kako vrijeme prolazi sve više sam stava da Messija ni pod razno ne treba stavljati u raspravu za najboljeg svih vremena. Sagledavši situaciju, nakon odlaska dvojca Xavi i Iniesta sa kojima je Messi osvojio sve što se osvojiti može dotični nije osvojio ništa značajno. Sa druge strane, Xavi i Iniesta su, iako je to bila strašna generacija Španije, orkestrirali svim uspjesima Španije na svjetskoj i evropskoj sceni. Individualno i dalje nevjerovatan, ali da ga se stavlja u koš sa velikanima poput Pelea, Maradone, Beckenbauera, čak i Zidanea i proglašava boljim od njih mi je sve više degutantno.
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Moras i sagledati malo da je u Messijevo vrijeme dosta vise super timova formirano protiv kojih se valjalo boriti i da je danas fudbal zahtjevniji, protiv Arapskih para se nikad nije lako boriti. Također to sto Barcelona igra relativno “loše” u međunarodnim takmicenjima vec godinama ide na dusu losoj upravi koja dovodi uzasna pojacanja i unisti cak neke dobre igrače, trenutni tim Barcelone jedino Messi drzi iznad vode ostatak je poprilicno tanak.
Ali po meni također Messi nije najbolji, Ronaldo mi sve u svemu ima bolju karijeru.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

@TBMMonster Messi je unapredjena verzija Maradone, Pele je daleko iza njih kao igrač. Messi jeste odličan igrač i bio bi najbolji da nena Ronalda.

Evo jednog mišljenja, Ronaldinjo je bio najveći čarobnjak koji se pojavio u fudbalu.
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Pele nikad nije u Evropi zaigrao i ne znamo kako bi igrao protiv najtezih protivnika, jeste da je osvojio WC tri puta ali ipak klupski fudbal u Evropi je vrhunac nogometa a tu ga nismo vidjeli.
Ronaldinho je mozda najtalentovaniji igrac ikada, slazem se i najveci carobnjak na terenima ali mi čir proradi kad cujem da ga neko poredi Ronaldom ili Messijem.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

Pele precenjen

Ronaldinja ne treba porediti sa Messijem i Ronaldom, ima daleko slabiju karijeru, niti je neki primer mladima, ali činjenica da je u svojim najboljim danima delimično trenirao i živeo neprofesionalno, a onako dobro igrao, mora da izazove veliko poštovanje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

@cenation leader u peleovo vrijeme nogomet u brazilu (klupski) je bio iznad europskog.

@tbmmonster iako mi je ronaldo bolji, messi mora biti u konkurenciji za najboležjeg svih vremena. Njih dvojca rade čuda u vremenu kada je konkurencija miljama iznad nego kada je maradona ili pele igrao.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Pa bas konkurencija je jedna od najvaznijih stvari, trenutno je daleko veća i mediji su daleko grublji, danas vrhunski igrac mora prvo da se izbori sa svom medijskom prasinom oko sebe pa tek onda da gleda kako ce biti bolji.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

Pele je polovinu golova postigao na prijateljskim utakmicama, a vreme je bilo takvo, nije bilo puno profesionalaca, niti je bilo vrhunskih defanzivaca kao danas. Velika je legenda, prva je zvezda najpopularnijeg sporta na svetu, a najbolji i najveći nije.
Avatar
TBMMonster
Rank 3
Rank 3
Postovi: 46
Pridružen/a: 04 pro 2019, 02:49
4
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TBMMonster »

Ako ćemo o konkurenciji, smatram da je najveća konkurencija bila od sredine 90-ih do kraja 2000-ih, poslije toga mimo Ronalda i Messija se nije pojavio nijedan all time velikan svjetskog fudbala mimo Manuela Neuera i to kao golmana. A što se tiče Pelea, može ga se smatrati precijenjenim, ali on je za fudbal učinio isto ono što su za košarku (čitaj NBA) učinili Magic Johnson i Larry Bird, a kasnije i Michael Jordan. Također smatram da se argument evropskog fudbala ne treba prebacivati Peleu jer 60-ih godina južnoamerički fudbal je možda bio za nijansu bolji i od evropskog. Tek se 70-ih i poslije, nakon globalizacije fudbala zbog nevjerovatne popularnosti Pelea, skoro sav svjetski kvalitet sjatio u Evropu zbog količine novca koja se počela vrtiti u fudbalu.

Što se Ronaldinha tiče, za mene je on drugi najveći talenat ikad poslije Ronalda. Ipak je El Phenomeno prije silnih povreda vjerovatno najbolje što je svijet ikada vidio u smislu kompletnosti igračkih sposobnosti. Napadački je bio igrač bez mane koji je najvećim defanzivcima u historiji bez problema zadavao traume. A što se tiče dominacije Messija i Ronalda, nakon Pelea i Maradone koji su igrali u odvojenim erama niko nije tako suvereno vladao jednim periodom kao što su njih dvojica. Messi talentovaniji, Ronaldo kompletniji i veći radnik. Ko je bolji stvar je ukusa, ali eto kad već raspravljamo o fudbalu i mišljenjima, mislim da će na kraju Ronaldo biti veći zbog toga što je veći pobjednik od Messija iako je to mrtva trka. :D

Inače puno više cijenim veznjake i za mene lično su Zidane i Cruyff najbolji igrači ikada jer su imali sposobnost da sami doslovno kontrolišu utakmicu, ali to je već neki drugi par cipela.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

Ti si druže u ovoj eri imao majstore kao što su Xavi,Iniesta,Robben,Alonso,Torres,Gerrard,Drogba.... da ne nabrajam više, sve su to igrači na visokom nivou, a Ronaldo i Messi su otišli korak dalje, podelili su fanove i tako će biti do kraja njihovih karijera.
Danas je fudbal jači nego ikad, gomila dobrih golmana, defanzivaca, veznjaka, napadača. Sportovi su toliko napredovali, da se posebni izdvajaju i ostavljaju konkurenciju iza sebe, a samo nijanse prave razliku.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Danas je konkurencija veća nego ikada.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheViper »

Meni su bekovske pozicije ubedljivo najslabije (pogotovo desni) i tu realno ima najmanje world class igraca.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Danas je konkurencija veća nego ikada.
TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Meni su bekovske pozicije ubedljivo najslabije (pogotovo desni) i tu realno ima najmanje world class igraca.
Ništa od ovog nije nepopularno.

A što se tiče Pelea, Maradone, Ronaldinha, Ronalda i Messia, svakako se svi mogu smatrati najboljim ikada, jer svak je u svoje vrijeme bio najbolji.
Zadnja izmjena: Rio146, dana/u 24 sij 2020, 15:18, ukupno mijenjano 1 put.
Yes Sir!
slika
Avatar
Robi
Rank 7
Rank 7
Postovi: 604
Pridružen/a: 17 vel 2017, 21:49
7
Lokacija: On the way home
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Robi »

Evo jedno, nogomet je namjesten.
Poput WWEa, ko donosi najvise novaca bude na vrhu
A kad skupe dosta novaca onda i underdog smije pobjedit.
Ne sve, ali vecina. Neke utakmice na WC, Euro natjecanjima, što suci ne dopustaju da se manje drzave kvalificiraju umjesto vecih nogometnih sila, a sto scriptano.
Euro 2012 Hrv vs Spa
WC 2014 Hrv vs Bra
BiH vs Nig
Samo primjeri, ne navodim nas Balkance samo jer smo Balkanci, tko je odakle mi je potpuno nebitno.

Scriptani dio
98' WC
Ronaldu se nesta dogodi 45 min prije samog finala. "Dogodi". Neko sranje sa sponzorom. Romario isto ozlijeden, ne prica se puno o tome. Francuska osvoji sa golovima u nadoknadi i jednim na pocetku ak se ne varam. Imajte na umu da su nogometasi sposobni isto glumit i napravit kad sta zatreba a da ne izgleda sumnjivo.
*Few years later*

WC 2002
Svi znamo na koji nacin je Koreja izbacila Italiju i Spanjolsku.
Brazil osvaja kao nagrada za predaju 98'. Njemcima je obecano jedno od narednih WCa.
Francuzima je "kazna" ispadanje u skupini

2006
Italija je nagradena jer je nepravedno izbacena od Koreje, Francuzima je "kazna" poraz u finalu jer su "nepravedno"pobjedili 98'

2010
Italiji je kazna ispadanje u skupini
Spanjolska je nagradena jer je nepravedno izbacena od Koreje 2002

2014
Gdje je kazna Brazilu jer je "nepravedno" osvojio 02'? Oh I don't know, možda 7:1.._
Njemacka osvaja jer su izgubili 2002.
Prosli pobjednik Spanjolska, ispadanje u skupini...

2016
Portugal osvaja protiv Francuske, Portugalci su ispali od Koreje 2002, i izgubili 04' od Grcke.

2018
Njemacka ispada u skupini
Francuzima nagrada za "predaju" 2016 i 2006 italiji.

Znaci do 2050 gledamo Fra, Bra, Hrv kako osvajaju, Var je uveden samo da zamaze oci.
A nebi me cudilo i da Nizozemci osvoje nesta, kao i Arg da se "GOATa" jos dickridea, jer dickrideanja Messia nikad dosta. Pa makar imo najlosiju tekmu ikad, gdje ga ni nema, ili se umirovio pa ga slave kao heroja kad se vrati. i sad 6 ZL, koje su isto za kurac ko god da ih osvoji. Al da, imo je najbolju sezonu, nije mi problem reć. Golovi sa 18m su nesta sta vidimo jednom uzivotu, jelda?? Nije rant, samo su ljudi glupi. Zasto Ben Arfu ne uzdizu zbog driblinga, meni mnogo ljepse izgleda nego Messievi slalomi. Ili ne uzdizu Nevesa zbog golcina sa 24m cca, nego uvijek jednoteiste, sve je Ronaldo sve je Messi, smijesno.


UCL
08/09
Chelsea pokraden od Barce.
Barca osvaja

11/12
Chelsea izbacuje Barcu , Bayern prima u zafnjim minutama i na penale gube od Chelsea.

12/13 Bayern osvaja konacno
13/14 Real se osvecuje Bayernu i osvaja

14/15, 16/17, 17/18
Juventus dolazi daleko ali gube od osvajaca, znaci Ronaldo i Buffon uskoro dižu klempu.
Ista stvar za Atletico.
Ne treba iskljuciti ni BVB.

Barcin preokret parizu? Ima veze s prelaskom Neymara. Jer i Barca i psg su bas posteni s novcima kad su transferi u pitanju
Kazna Barci? Roma i Lpool
Kazna p$gu? Nema UCL.

Najbolje da ovaj biznis potpuno nestane
Odgovori