Nepopularna fudbalska misljenja

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheViper »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ne slažem se, zato što SAF nije znao da će završiti karijeru, nije planirao, ali zbog smrti šogorice, kako bi ostao podrška ženi, je to ostao.

On je u sezonu ušao slažući sebi momčad za budućnost, imao si tu Rafaela u kojeg je valjda samo SAF vjerovao i koji je pod njim bio bolji igrač nego bilo gdje drugdje ikada u svojoj karijeri. Tu je bio Evans koji je trebao preuzeti obranu (nemam pojma zašto su ga otpisali, a sada je dovoljno dobar za lisicie dok mi imamo upitne rezerve na tim pozicijama) kao i Smalling kojeg se za to gradilo. dodaj na to da je kupio RVPa, koji je imao senzacionalnu sezonu, i da je imao Rooneya koji je priča za sebe (nitko nije očekivao da će njegov pad karijere biti tako rapidan, preko noći je postao teret). Plus Zaha je trebao biti jedan od ideja za budućnost.

Ta momčad je imala jako dobar kostur. dovraga, ta momčad je uzela titulu. No problem je nastao što su uzeli trenera koji nikada nije radio na ovom nivou, kojem nije bilo poznat rad 'ne zanima me koja je cijena, kupujem'. Nadalje, problem je bio što sam klub nije imao viziju nakon što je SAF otišao, do sada je kompletna vizija bila ta koju je imao SAF. Imaš trenera koji nema pojma što bi točno, i imaš upravu koja je izgubljena.
Ima smisla ovo sto si napisao, ali opet ovi nabrojani nisu razina Vidica, Ferdinanda, Giggsa i ostale kompanije, a RVP je doveden sa 29 ili 30 god. Evo recimo Kagawa je mogao biti sjajna investicija i igrac koji moze da nosi ekipu u buducnosti, ali nije nikad ispunio ocekivanja. Bilo je jos nekih ideja tipa Buttner za poziciju levog beka, ali nije to to.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13720
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Online

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la AleksaVP »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST
AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Van Dijk je sramotno uskraćen za zlatnu loptu
Samo na konto toga jer je dobio Kanavaro, ovako kod mene ni u ludilu štoper ne može biti najbolji igrač na svetu.
A jbg, al kad ga u godini dana samo jedan igrač prođe, onda to zaslužuje titulu zlatne lopte.
Ma daj, ne piši ovakve besmiclice. Meni je to smešno.. Publika dolazi da gleda majstore sa loptom da gleda golove koja jebeno briga da li neko nekoga prolazi ili ne, ne oduzimam mu ništa predobar je štoper ali se previše diže u nebesa.. Ponovo da ponovim, meni štoper nikada neće biti dostojan da uzem tu nagradu, to mi je rezervisano za vezu i napad. A rekao bih da niko osim Mesija i Ronalda nije dostojan. :D

A sada nikada nije rečeno da li se gledaju trofeji, skill ili uticaj na ekipu..
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOSTVidica, Ferdinanda, Giggsa i ostale kompanije
ovisi. daj mi reci koliko klubova može kazati da im je netko ala o'shea ili fletcher nevjerojatno važna karika lanca. on je znao od igrača upitnih kvaliteta za svjetski nivo nogometa napraviti igrače bez kojih njegova momčad ne funkcionira. I ja se kladim da bi barem jedan do svih ovih koje smo ti ili ja nabrojali bio standardni, čak stup kluba, da je SAF ostao do danas. Kažem, on je gradio za sebe za budućnost.

Je, rvp je potpisan s 27/28/29 tu negdje, nisam siguran točno. i u prvoj sezoni uvalio 30. od njega se mogla dobiti još koja sezona. zaha je netko tko je uzet za budućnost. koji je za premierligaški nogomet sasvim dobar napada, da li bi bio elitni pod SAFom? Nemam pojma, upitno. Kagawa se nije snašao, što nije čudno, nije ni prvi ni zadnji (Veron)

Isto tako, nemreš znati koga i kako bi SAF kupovao. Iako nije uvijek pogodio, barem je imao plan. Em je znao kupiti nekoga da mu upotpuni tim, em je razvio toliko mladih igrača kroz svoju povijest. On bi sigurno imao plan igrača koji ga zanimaju. Tko zna, možda bi išao po mladog lukakua. nebi mu jedini shoping bio fellaini, a onda prisilno mata na zimskom (koji je u DDGa bio najkonzistentniji post SAF igrač)
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Po meni uopšte nije SAF kriv, čovijek je napravio jednu ekipu koja je uzela 4 lige u 5 godina i još tri puta igrala finale Lige prvaka, jos na tu statistiku da dodamo i ono kada su ispušili ligu u zadnjoj minuti od Citya.
Znaci jedna od najjačih generacija nekog kluba i ostavio je takvu ekipu, niko nije mogao predvidjeti takav pad samo godinu poslije, prema svim stavkama bilo je tu u tanku jos barem dvije sezone prije rebuilda ( pogledajmo koliko godina imaju prvotimci Barcelone pa se drže u vrhu, neke stvari ne mozes predvidjeti).
Najveci krivac po meni očajna uprava i transfer politika, lupaju se preveliki novci bez ikakvog plana i sistema, United rokne 80 milijuna za nekog nedokazanog igrača dok Real za manje od 50 milijuna napravi najjači vezni red na svijetu, tu su razlike u vođenju ekipa.

Liverpool 2009. je bila ekipa zrela za naslov i jako dobro posložena, bili su težak rival Ronaldovom Unitedu sto dovoljno govori a daleko manji budžet imali od svih konkurenata, vjerujem da bi i osvojili da nisu igrači poput Alonsa, Arbeloe, Mascherana odlučili traziti srecu u Spaniji, a Benitez nikad nije dobio dostojnu zamjenu za njih. Ostat će upamćeni kao tim koji je bio izvrstan u velikim utakmicama i zato su uvijek gurali dobro u Ligi prvaka ali nisu mogli u ligi da se nose zbog loše širine i činjenice da Torres nije mogao sam riješavati svaku utakmicu.
Današnji Liverpool je ipak zaokruženija i šira ekipa koja bez problema može gurati na vise frontova.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST Real za manje od 50 milijuna napravi najjači vezni red na svijetu, tu su razlike u vođenju ekipa.
Misliš isti ovaj real koji da 180 milja za dva igrača koji zajedno nisu skupili 5 golova i asistencija u ligi nakon pol sezone.

Taj real je imao ronalda, nuff said.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST Ma daj, ne piši ovakve besmiclice. Meni je to smešno..
Zašto je besmislica nagraditi čovjeka kojeg nisu predriblali ni Ronaldo ni Messi, niti itko iz tog spomenutog veznog reda. Messi može odigrati utakmicu bez pogotka, Ronaldo može odigrat bez pogotka, Ozil, Modrić, Hazard, Neymar i još mnogi drugi mogu odraditi utakmicu bez pogotka, asistencije, a Van Dijk mora odigrati fantastično sezonu, i opet ne biti najbolji. Zašto taj isti Messi ga u 180 minuta prošle godine nije uspio predriblati? Po kojoj logici je on bolji?
Yes Sir!
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la TheBesir »

Igrac koji nije predriblan citavu sezonu, ne zasluzuje nagradu? Uostalom ta dodjela je postala smjesna. Po meni je nagrada samo za Messija i Ronalda. Ronaldo uzeo 3. mjesto, sta je uradio sa Juventusom? Uzeo ligu? Ako ove sezone neko iz odbrane nije uzeo, sumnjam da ce i uzeti, mozda za nekih 10 godina kad Messi i Ronaldo odu.
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST Real za manje od 50 milijuna napravi najjači vezni red na svijetu, tu su razlike u vođenju ekipa.
Misliš isti ovaj real koji da 180 milja za dva igrača koji zajedno nisu skupili 5 golova i asistencija u ligi nakon pol sezone.

Taj real je imao ronalda, nuff said.
Mislim na Real koji je bio prvak Evrope četiri puta u 5 godina, imali su oni Ronalda 5 godina prije toga pa nisu zaigrali u finalu sve dok nije Modrić došao na potrebnu razinu kojem se pridruzio Kroos i potom otkriće Casemira Real nije postao strah i trepet u Evropi. Da se Modrić 2015. nije povrijedio i samim tim natjerao Carla da eksperimentiše u sredini sa Ramosom možda bi imali i 5/5.

Zbog ovakvih nagrada kao Zlatna Lopta počinjem još više cijeniti NBA sistem koji ima nagradu i za MVP-a i za najboljeg defanzivnog igrača, tako niko ne ostaje zakinut, svi dobiju priznanja i za svoje napadačke i defanzivne zasluge. Nogomet je igra 11 igrača, nikad jedan igrač ne može sam osvojiti Zlatnu Loptu iza svakoga je dobar tim i samim tim glupost zasto neki defanzivac ne smije polagati pravo na tu nagradu.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10313
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Markovic619 »

Zlatna Lopta je individualna nagrada, ne gledaju se timski trofeji. Messi i Van Dijk su bili odlični cijelu godinu, tako da bilo ko da je osvojio nije greška.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la HunterDX »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Zlatna Lopta je individualna nagrada, ne gledaju se timski trofeji. Messi i Van Dijk su bili odlični cijelu godinu, tako da bilo ko da je osvojio nije greška.
Messi nikako nije trebao da je osvoji. Meni je strašno koliko ga precenjuju ovi iz UEFe, za njih su Barsa i Messi ispred svega.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10313
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Markovic619 »

Uzeo je i Ronaldo nekoliko samo zato što je osvojio UCL. Ako Messi nije zaslužio ove godine onda ni Modrić nije prošle.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Ako Messi nije zaslužio ove godine onda ni Modrić nije prošle.
Ne možeš to reci. Modrić je vodio Real Madrid do osvajanja Lige Prvaka gdje je bio jedan od glavnih aktera, te je vodio Hrvatsku do finala gdje je bio glavni akter.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57703
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Sherpa »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Modrić je vodio Real Madrid do osvajanja Lige Prvaka
nije

što se pokazalo godinu dana kasnije kada ronalda više nije bilo, koliko je dugo taj real izdržao u LP. Samo je jedan igrač vodio tu momčad, a to je Ronaldo. I ja se slažem da on nije mogao baz njih, no oni puno manje mogu bez njega.

modrić je dobio za životno djelo, a i tu je bilo presudno to što je perez želio da njegov igrač osvoji tu nagradu.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Cenation Leader »

Real je prošle sezone bio grozan zbog očajnih odluka uprave, prodan je Ronaldo i počelo se planirati da Bale preuzme konce tima što je rezultiralo apsolutnim krahom, Bale više bio u bolnici nego na terenu, Modrić poslije Svjetskog više nije mogao, jedino su Benzema i mladi Vinicius ( koji se povrijedio sredinom sezone) vukli taj raspadnuti tim.
Real ove sezone sa Hazardom i ostalima igra daleko bolji fudbal, izgledaju čak i bolje od Barcelone iako tabela to trenutno ne pokazuje.
Ronaldo i Zidane su 2018. digli ruke od ekipe jer su mislili da ne mogu vise dominirati i vjerujem da bi i sa ostankom slicnu sudbinu dozivili.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nepopularna fudbalska misljenja

Post Postao/la Rio146 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST nije
Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST gdje je bio jedan od glavnih aktera
Nisam nikada rekao da je on najzaslužniji.
Yes Sir!
slika
Odgovori