Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Film

Post Postao/la TheBesir »

Konaco odvojio vremena za Far From Home.
Uzivao u filmu, bilo je dobro, mada su me u nekim dijelovima totalno sjebali, jedva sam konto sta se desava
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Today, it's been announced that a new Scream movie is in development at Spyglass Entertainment (the new company that owns the rights after Dimension Films sold it after the Weinstein scandal)

https://bloody-disgusting.com/movie/359 ... exclusive/

slika

YAAAAASSSSSSSSSSS legenda Courtney Cox se vraća!!!!!!
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Najbolji film koji sam u životu pogledao!
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Joker
And the Oscar go to... Joaquin Phoenix!!!

Oni koji od ovog filma očekuju neki stripovski blockbuster kakve stalno izbacuju zadnjih par godina biće debelo razočarani, jer ovo definitivno nije takav film. Ovo je jedna mračna i snažna psihološka drama sa jakom socijalnom i društvenom tematikom. Glavni antiheroj pre nego što se preobraćava u najlegendarnijeg stripovskog negativca, je primer onih ljudi koje Dostojevski naziva poniženima i uvređenima. Tip ljudi koji zbog nemaštine, zlostavljana i društvenog ignorisanja bivaju odbačeni i ismejani. Ovo je prikaz kako kapitalizam gura ljude u ludilo. Kako sam ja po ideološkim stavovima i sam uvereni anarhista donekle sam se poistovetio sa glavnim likom (mada nisam toliki psiho kao on :D ) Oni koji u Jokerovom liku vide samo poludelog psihopatu i sami pripadaju trulom kapitalističkom robovlasničkom sistemu. Ovo društvo se neće nikad neće preporoditi dok se ne ugledamo na Jokera i sami uzmemo pravdu u svoje ruke i razrušimo sistem do poslednjeg čoveka (ok, malo sam se zaneo :D )
Verovatno zato je na mene emotivno najjači utisak ostavila scena kad Joker pred kraj stoji na kolima usred zapaljenog grada sa svojim pristalicama i postaje konačno onakav kakav ga znamo već decenijama.

Što se tiče režije, Todd Philips je zaista odradio maestralan posao i napravio brutalno mračnu realističnu atmosferu koja film čini užitkom za gledanje.

Za kraj da li je Phoenix nadmašio Ledgera? Po meni apsolutno jeste. Večito hvala Ledgeru za svoju maestralnu izvedbu Jokera u TDK, ali niko nije uspeo da izazove ovoliku količinu emocija kao Phoenix u ovom ostvarenju i ne mogu da dočekam da ga vidim sa Oskarom u rukama.

9/10
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Ne znam, Joker je izazvao dosta negativnih reakcija na ljevici, a znamo već kakvim filmovima Akademija daje nagrade...
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Joker je izazvao dosta negativnih reakcija na ljevici
dok ga nisu pogledali :mrgreen:
Inače najprofitabilniji film baziran na stripovima ikad, prednost kad imaš relativno mali budžet. Di bi još bia da nije zabranjen u Kini.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST najprofitabilniji
ovo je zapravo krivi opis. pošto je i dalje avengers endgame generirao više profita (što je i opis riječi)

on je postotkom uloženog i dobivenog ostvario najveći profit.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Mislim da sam negdje pročitao da je Joker "rated R" film s najvećom zaradom :think:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Mislim da sam negdje pročitao da je Joker "rated R" film s najvećom zaradom :think:
Da,
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST ovo je zapravo krivi opis. pošto je i dalje avengers endgame generirao više profita (što je i opis riječi)
Gledaju po uloženo naspram vraćeno koliko vidim, Joker je vratia 15x vlastiti budžet
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

slika

Vec dugo imam problem da ne znam sto pogledati, lista koja je nekad brojila i po 50 filmova, sada ima najvise 10. Trazim, trazim ali ne mogu naci vise nista sto me zanima, pa sam narucila ovu knjigu, i vec vidim da ima filmova koje nisam pogledala i koji bi mi mogli biti super. Ima i Checklistu, pa mogu zabiljeziti sto sam pogledala, sto mi je super cool. :) Veselim se upravo kao malo djete. :blush: :D
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Izašao je The Irishman, jedva čekam pogledati ga za vikend, očekivanja su ogromna, nadam se da neće bit prevelika
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Ako stignem pogledati cu ga sutra. Ne ocekujem puno, ali znam tak i tak da ce mi se srce rastopiti kada ih ugledam i da mi film nece ni biti vazan. :D
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Pogledala The Irishman. Veliki problem je glumiti lika 30godina mladjeg od sebe, naravno da nije savrseno, ali ne mora ni biti u ovom slucaju. Uzivala sam. <3
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Napokon sam odgledao Once upon a time in Hollywood.


Najnovije ostvarenje Quentina Tarrantina je podelio publiku na one koje je oduševio i one koje je razočarao. Nažalost spadam u ove druge. Nije me razočarala izuzetno spora radnja, što je zamerka većine. Zapravo to je ono što me je oduševilo. Atmosfera filma mi je savršena i uživao sam u tom majstorskom oživljavanju onog vremena. Zapravo ceo film mi se jako svideo... E onda je došao kraj. Ladno ne mogu da verujem da je sve, ceo film bio samo karikiranje i fiktivan prikaz šta bi bilo kad bi bilo. Ok, razumem poentu. Shvatam da je film bajkoviti omaž prohujalog doba kinematografije. Sve je to u redu, ali to nije ono što sam očekivao i želeo. Hteo sam ozbiljnu dramu o Mensonovima i tragediji Sharon Tate (koja je u filmu maltene statista) a dobio sam parodiju. Do mene je ne do filma.
Odgovori