Politika

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

pa ako kaže nešto na što će ameri klimati glavom, pošto nemaju pojma, a pljune na sve što se tu događalo i pokušava revidirati povijest, onda ne, nije najvažnije

na kraju krajeva, ona je predsjednica hrvatske
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST pa ako kaže nešto na što će ameri klimati glavom, pošto nemaju pojma, a pljune na sve što se tu događalo i pokušava revidirati povijest, onda ne, nije najvažnije

na kraju krajeva, ona je predsjednica hrvatske
Okej, imaš poentu, ali ne bih ja rekao da je njena revizija istorije usmjerena ka strancima. To je taktika usmjerena ka domaćim biračima i uspješno je koriste mnogi političari ovdje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

točno, revizija je usmjerena prema domaćima. pošto njene revizijske izjave ionako nailaze na odobravanje vani, kada ti ljudi nemaju pojma što i kako se tu događalo. pogotovo ove velike dijasporske zajednice. amerika, australija, argentina - svi veliki hrvati, uz pavelica na zidu (možda malo i karakteriziram i generaliziram, ali mislim da je jasna ponata što želim kazati)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST točno, revizija je usmjerena prema domaćima. pošto njene revizijske izjave ionako nailaze na odobravanje vani, kada ti ljudi nemaju pojma što i kako se tu događalo. pogotovo ove velike dijasporske zajednice. amerika, australija, argentina - svi veliki hrvati, uz pavelica na zidu (možda malo i karakteriziram i generaliziram, ali mislim da je jasna ponata što želim kazati)
Pa ono, da, ali opet to nije problem samo Hrvatske već cijelog Balkana. No meni rješenje ne pada na pamet.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Ama ljudi, vidite i samo koliko nam je narod zatucan. Ja sam pred izbore imao problem sa starijim kolegama u pošti. Rekao sam da me to ne zanima, da nemam za koga da glasam, da bi se oni posvadjali sa mnom. Kako nemam osećaj, kako sam nezahvalan, kako me Vučić hrani... O čemu ja da razgovaram sa takvim ljudima? Ili neko od vas? Takvo je razmišlja 80% balkana, tako su nacionalisti razmišljali i kada se raspala Jugoslavija, ograničeno i napaćeno, zato se svi mi raspadamo, jer su nam narodi napaćeni i lako upadaju u razne manipulacije.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST No meni rješenje ne pada na pamet
edukacija, samo je to nešto što se ne događa preko noći, nego tek za generaciju ili dvije.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ama ljudi, vidite i samo koliko nam je narod zatucan. Ja sam pred izbore imao problem sa starijim kolegama u pošti. Rekao sam da me to ne zanima, da nemam za koga da glasam, da bi se oni posvadjali sa mnom. Kako nemam osećaj, kako sam nezahvalan, kako me Vučić hrani... O čemu ja da razgovaram sa takvim ljudima? Ili neko od vas? Takvo je razmišlja 80% balkana, tako su nacionalisti razmišljali i kada se raspala Jugoslavija, ograničeno i napaćeno, zato se svi mi raspadamo, jer su nam narodi napaćeni i lako upadaju u razne manipulacije.
Nema to veze sa nacionalizmom. Ne treba suzbijati nacionalizam, to samo dovodi do suprotnog efekta.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

to je ona njihova retorika ti si domoljub samo ako si za nas, i samo tada voliš državu

a to je sve samo ne istina, a narod glup i puši to.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ama ljudi, vidite i samo koliko nam je narod zatucan. Ja sam pred izbore imao problem sa starijim kolegama u pošti. Rekao sam da me to ne zanima, da nemam za koga da glasam, da bi se oni posvadjali sa mnom. Kako nemam osećaj, kako sam nezahvalan, kako me Vučić hrani... O čemu ja da razgovaram sa takvim ljudima? Ili neko od vas? Takvo je razmišlja 80% balkana, tako su nacionalisti razmišljali i kada se raspala Jugoslavija, ograničeno i napaćeno, zato se svi mi raspadamo, jer su nam narodi napaćeni i lako upadaju u razne manipulacije.
Nema to veze sa nacionalizmom. Ne treba suzbijati nacionalizam, to samo dovodi do suprotnog efekta.
Sa ovim sada i nema, ali hoću da objasnim koliko smo primitivne države.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST to je ona njihova retorika ti si domoljub samo ako si za nas, i samo tada voliš državu

a to je sve samo ne istina, a narod glup i puši to.
Slažem se da je ljubav prema domovini često zloupotrebljavana stvar, ali to ne znači da ga trebamo suzbijati ili pokušavati nametnuti ljubav ka nekoj drugoj domovini.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Politika

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST to je ona njihova retorika ti si domoljub samo ako si za nas, i samo tada voliš državu

a to je sve samo ne istina, a narod glup i puši to.
Nisam ukapirao da sam dobio dodatnu reputacionu moć, mada bih ti za ovaj post dao beskonačno. To je to, na kraju ode da ratuje za državu, ostane invalid, daju mu šupački orden i ostave ga da se raspada u budi, ili ako pogine, ostave mu porodicu na cedilu. ŠTA? Za koga? Država tebe voli? Ništa nisu naučili iz starih lekcija, niti će.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST to je ona njihova retorika ti si domoljub samo ako si za nas, i samo tada voliš državu

a to je sve samo ne istina, a narod glup i puši to.
Nisam ukapirao da sam dobio dodatnu reputacionu moć, mada bih ti za ovaj post dao beskonačno. To je to, na kraju ode da ratuje za državu, ostane invalid, daju mu šupački orden i ostave ga da se raspada u budi, ili ako pogine, ostave mu porodicu na cedilu. ŠTA? Za koga? Država tebe voli? Ništa nisu naučili iz starih lekcija, niti će.
A jebiga. Nažalost mislim da Balkan klizi više ka novom sukobu nego ka miru.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Samo želim reći da možeš biti lijevo orijentiran i biti domoljub. Da domoljublje nije samo busanjenu prsa i vikanje parola. Domoljublje je, među ostalim, ne krasti tu državu koju voliš - a baš oni koji najviše prodaju to domoljublje najviše kradu.

Donoljublje je predstavljati svoju naciju, znati neko znanje. Donoljublje nisu 'bog i hrvati', krunica, pavelić i slične stvari
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Politika

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Samo želim reći da možeš biti lijevo orijentiran i biti domoljub. Da domoljublje nije samo busanjenu prsa i vikanje parola. Domoljublje je, među ostalim, ne krasti tu državu koju voliš - a baš oni koji najviše prodaju to domoljublje najviše kradu.

Donoljublje je predstavljati svoju naciju, znati neko znanje. Donoljublje nisu 'bog i hrvati', krunica, pavelić i slične stvari
Potpisujem. No opet mislim da je jako opasno gurati neko zajedništvo balkanskih naroda. Ono "ko nas bre zavadi" ali neironično. Utopijski je da se mi svi volimo i grlimo, ali u praksi nije tako. Trebamo sarađivati i imati normalne odnose, svakako, trebamo raditi na tome da nam osnovna percepcija druge nacije ne bude "a oni su nas klali", ali ne trebamo gurati na silu ništa.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la crocop97 »

Demokracija je precijenjena, sva sreća pa nemamo izravnu demokraciju na Balkanu, tek onda bi bilo problema
slika
Odgovori