Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

Ovaj program Škola za život mi se čini kao hrpa potpunih jebenih govana, nema šanse da to može funkcionirat u praksi
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

ma nema programa, ništa nije napravljeno. samo puno priče
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

Imali smo sad neku učiteljicu iz osnovne koja je došla na predavanje govoriti o tome, cijelo predavanje zvučalo je kao hrpa ispraznih parola koje ni sama ne razumije.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la AlenB »

Iako mogu reći da je gimnazijski program sranje, škola za život je još veći korak unatrag. Vidio sam to po prvim razredima koji su bili uključeni u to u mojoj gimnaziji prošle godine a i po reakcijama profesora tamo se može vidjeti da je to jedno veliko ništa. Po ovom standardnom programu učenici barem nauče nešto korisno uz to što nauče previše toga nepotrebnog. S ovim novim sustavom neće naučiti ništa nego će se još zatupiti. Forsiraju to korištenje tehnologije a škole nisu ni 20% osposobljene i opremljene kako bi to funkcioniralo. Isto tako će djeca doći na fakultete i svi će popadati jer nemaju dobro predznanje za bilo koji faks. Reforma srednjih škola i pogotovo gimnazija ne ide bez reforme faksa. Ne možeš u srednjoj školi spustiti ljestvicu, a na faksu ne napraviti ništa.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Reforma srednjih škola i pogotovo gimnazija ne ide bez reforme faksa. Ne možeš u srednjoj školi spustiti ljestvicu, a na faksu ne napraviti ništa.
Problem je što će taj "novi" sustav proizvest ljude s upola slabijim znanjem, a i nastavu na fakultetima morali bi prilagoditi takvim studentima jer bi inače većina popadala. I tako bi generacija debila stvorila još veće debile jednom kad ih se pusti da rade po školama
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST eforma srednjih škola i pogotovo gimnazija ne ide bez reforme faksa.
zato je najveći problem uvođenja bolonje bio taj što nisu napravili ništa sa srednjom i osnovnom. tada je trebala biti kompletna reforma školstva kako spada
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Bio jutros na drugom razgovoru za posao, tj. kratko vidjanje sa sekretaricom koja mi je dala neke prospekte i vodice. Zvace me za 10ak dana da me komisija ispita engleki jezik, rad u vordu i ekselu i da me propitaju malo o banjama (to je u ovim prospektima) i pocetkom decembra ce me valjda zaposliti.
Dace mi mogucnost da biram u kojoj banji cu da radim. Izbor je izmedju Prolom i Lukovske banje.
To ce tek da mi kazu, ali osim recepcije, posluzicu valjda i kao neki hotelski vodic ili tako nesto... to mi je malo nejasno, videcemo. Dobra stvar je i sto radimo po troje u smeni, bar da mi nije dosadno.
Plata je minimum 40k dinara (350 evra otprilike), nadam se da je i malo vise :D nisu mi jos rekli kolika je, ovo sam saznao preko drugara da pocetnici imaju minimum 40k.

Naravno, nisam zadovoljan :D ,
ali mi je top sto je organizovan prevoz, u 13:30 sam kuci sa sve radnim vremenom i prevozom (to ako se odlucim za lukovsku banju, iz proloma sam kuci u 14:30), ima hrana, smestaj preko zime... Uslovi dakle korektni i nisam dugo na poslu, imam dovoljno od ostatka dana.

Otac i baba i dalje placaju struju, vodu, komunalije, hranu... pa ce mi i plata ostajati dobrim delom svojim :D valjda me nece pricepiti "e sad da podelimo troskove" :lol:

Mislim da posle izvesnog vremena mogu da apliciram za mesto sefa sa diplomom menadzera, ali otom potom.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

ispod prosjeka smo, što nije dobro, ali nije ni kriminalno loše. premda je trend redovitog pada itekako zabrinjavajuć

slika
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la ante »

Kako je moguce da smo iznad Islanda i Luksemburga wtf
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mary »

Bas slusam Njemce na TV-u kako kukaju jer nikada nisu bili gori i kako se plase da postaju sve gluplji.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la DVW »

Studiram geografiju. Omiljeni predmet mi je geologija jer me unutrašnjost Zemlje uvijek zanimala. Opšti podaci o planeti i njenoj građi, razdobljima poput Mezozoika, vulkanima i zemljotresima su mi činili prvi kolokvij koji sam bez greške uradio, ali desilo mi se sljedeće. Drugi čine vrste stijena, minerali, elementi i najgore od svega simboli kao da hemiju imam. To mi je odmah ubilo volju, nije zanimljivo i nisam naučio i podbacio na tom kolokviju. Sad mi je krivo, učim da ispravim, ali mi i dalje ne ide. Kad me ne zanima ne zanima. I to je moj glavni problem.

Imam šest predeta u ovom semestru i osim engleskog jezika to su klimatologija u kojoj učimo o atmosferi, temperaturi, padavinama, vjetrovima, oblacima i sl. Imam matematičku geografiju gdje se dosta govori o svemiru, a što se Zemlje tiče o kalendarima, satovima, kompasima, zašto sedmica, zašto mjesec, itd. Tu su i dva dosadna predmeta za razliku od prethodnih nabrojanih. Glupi uvod u geografiju gdje ništa pametno osim nekih reljefnih pojmova i lekcije o otkrićima iz 15/16 vijeka i još dosadnija kartografija puna matematike koju nikad nisam znao. Svugdje sam solidan, biće prolazno valjda. Faks je zabavan, ali da sam lijen jesam.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Bio danas prvi dan na poslu, sutra dajem otkaz, cepam diplomu koja mi je delimicno zivot ili bolje receno buducnost sjebala, cekam jos mesec-dva i idem negde u crnu goru ili videcu gde vec na leto. Imam neke fiks ideje od pre, pokusacu da realizujem.

Jebiga, kad sam hteo da upisem IT i odem 300km od kuce, rekli su kuci izricito da ne moze, upisali me na faks koji nisam hteo i tako je poceo raspad.

Danas, oni mene krive jer su ulagali u mene, nezeleci da vide da je problem krenuo od njih. Da su mi nametnuli posao i buducnost u sferi koja me ne zanima, iako sam ja to nekako zavrsio uspesno.

Sto roditelj moze da te usere (a njima je to dobra namera u tom trenutku), ne moze niko.

P.s. ceo dan puna kuca gostiju, cestitaju, savetuju... da ne kazem truju... bice hladan tus sutra. :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Žao mi je, ovo je jedan od najgorih scenarija. bolje raditi posao za manje para kojeg voliš nego neki za puno kojeg prezireš
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

To je jebeno to. Nema sta da se doda.

Ali si pretpostavljam svestan kakve generacije starih znaju biti. Gram podrske mi ne daju niti razumeju situaciju. Njima je vazno da radim bilo sta i unosim pare u kucu, da im vratim ono sto su oni meni dali. Rasli su u druga vremena i ne razumeju nista.

Pogurali su me malo da me zaposle preko nekih ljudi, pa ce dodatno teze podneti sve to. Ali, vise volim sebe.

Ne mogu da se oslobodim cinjenice da sam se skolovao 8 godina zalud... osnovnu ne racunam.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Znam, pogotovo na bratovom primjeru gdje stalno stara prigovara kako je upisao loš fakultet, kako ovo kako ono.

Upisao je što voli, danas radi nešto drugo, u čemu se također našao.

Ili gledanje titula. Gdje meni stalno prigovara kako nisam direktor ili tako nešto, pa onda kad ispadne da imam veću plaću od svih tih direktrorčića, onda ušuti.
slika
Odgovori