Sportska priča

za sve nasumične sportske razgovore

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Zašto bi trebao raditi fizičlki? Šah je primjer sporta (koji je olimpijski priznat).

A o tome koliko te fizički iscrpi, vjeruj mi, nakon jedne partije znaš biti znojan, a kamo li ne kada je neka serija tipa best of 5.

Štoviše, mnoge sportske organizacije prepoznaju eSport. PSG, Schalke, Milwaukee Bucks su samo neke od onih koje su potpisale eSport timove.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST Ne mora da znači da samo fizički rad može nekog iscrpeti, jako puno po mom mišljenju i psihički te može iscrpeti video igra.
Psihička priprema mora biti izuzetno jaka. Kao i taktička. I baš zato svi oni brinu i o fizičkom stanju igrača, o tome da budu spremni sve to izdržati. Svi timovi imaju sobe za rekraciju / teretanu kak obi psihički stres ispucali.

Sa fizičke strane, oni imaju odličnu koordinaciju ruke i oka. Treba nešto vidjeti, i instinktivno reagirati ispravno. Kod amatera se to dogodi slučajno, kod profića zahvaljujući godinama vježbanja.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12194
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Rio146 »

Ne priznajem ni šah. Sjedenje za mene nije sport.
Cenation Leader je napisao/la:QR_BBPOST moze proći jer ipak ono to je takmičenje
Ako se natječeš, ne mora značiti da je to sport. Recimo možeš se natjecati za, predsjednika, gradonačelnika, za najboljeg matematičara u državi, sa prijateljem tko će dalje pljunuti...ali to ne znači sport.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sake »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST sa prijateljem tko će dalje pljunuti
i to je sport, samo ne priznat od raznih organizacija :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Sjedenje za mene nije sport.
Veslanje traži sjedenje, auto utrke također, konjičko jahanje isto tako. No svako od njih traži i nešto osim toga.

Recimo ovo ti je definiciaj si wikipedije - Sport (UK) or sports (US) are all usually forms of competitive physical activity or games which,[1] through casual or organized participation, aim to use, maintain or improve physical ability and skills while providing enjoyment to participants, and in some cases, entertainment for spectators.

I znaš što, video igre itekako spadaju u tu kategoriju. Dovraga, imaju puno više navijača nego i neki jaki sportovi, i bolje nagradne fonodove, a puno su pošteniji zbog toga što nema sudca koji donosi odluke po vlastitom nahođenju.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la ejdzejp1 »

to sve stoji, ali ja npr. nikada ne bih mogao nazvati sportistom nekoga ko sudjeluje u takmičenju na kojem se igraju video igre
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Pa ti možda ne, ja bez problema. No ne samo ja. Amerika ih je jako brzo prepoznala i za sudjelovanje na turnirima u Americi se dobiva sportska viza jednako brzo kao što bi je dobio i neki nogometni klub. Europa tu malo kaska zbog EE i svih silnih država (kao i činjenice da birokrati su jedno 30 godina u prošlosti).

Čak i neki prominentni sportaši promovijraju i zagovaraju eSport, kao NFLovac Chris Kluwe ili pak NBA igrač Gordon Hayward (koji je paralelno trenirao košarku i igrao video igre turnirski prije nego je postao profesionalac).
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

valjda jedino (ikad) što se zanimljivog dogodilo na bejzbolu. Nemrem ja gledati taj sport, toliko dosadno

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Jackie Chanova momčad uzela drugo mjesto na 24h Le Mans
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Ajmo malo o pokeru. Igra li ga tko?

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la ejdzejp1 »

što se tiče pokera igram samo Texas Holdem fb igru, a znam nekada zaigrati i sa društvom kada se skupimo negdje
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Ajmo malo o odlascima na sporstka događanja, kada i na što idete. Na čemu ste bili, što vam je ostalo u pamćenju?
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Wulf7X »

Za svojih 24 godina života išao sam mislim na samo dve utakmice Radničkog Niša i to jer živim preko puta stadiona i to je to :lol: :lol: Otac je hteo pre 10-ak godina da idemo na CZV - Milan ali nešto nisam bio zainteresovan.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Kod mene je bilo svega. U srednjoj školi išao sam na utkamcie Dinama, generacija Modrića, Eduarda i ostalih. Sve do prvenstvene utakmice protiv Osijeka kada je netko odlučio kako bi bilo cool mlatiti se sa murjom. Ja sam u poluvremenu otišao doma i nisam više niti jednom bio na tom stadionu. Uz svu korupciju i muljaže, odlučio sam kako neću stupiti nogom na ruglo zvano Maksimirski stadion (ni na repku, ni na Dinamo).

Od utakmica izdvajam onu oproštajnu Zvone Bobana, to je bilo odlično, a zadnja nogometna utakmica na kojoj sam bio je bila u Koprivnici - Slaven Belupo vs Bilbao. Koliko nam je malo falilo da prođemo, bio je to super road trip.

Zadnja utakmica na kojoj sam uopće bio je košarka - Cedevita vs Zvezda, treća utakmica ABA lige, finale doigravanja. Bilo je odlično, no Zvezda je bila bolje. Tak da ponekada odem na košarku, ili pak na rukomet na Zagreb. A jednom sam bio i na tenisu... otišao vrlo brzo... nije baš zabavno bilo.

Najčešće idem na hokej. Išao sam i prije nego je postao popularan. Bio sam na utakmicama gdje se broj ljudi mogao nabrojati na prste ruku. No kada je EBEL krenuo bio sam redovitiji. Bio na pšrvoj EBEL utakmici, kada smo u produžetcima dobili Jesenice, na još dosta te i iduće sezone. Kada smo preški u KHL bio sam i na prvoj domaćoj utakmici, kada smo sa nestvarnih 7-1 isprašili moskovski CSKA!!! Generalno frend i ja pokušavamo svake godine otići na prvu domaću tekmu, kao neku mini tradiciju.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la ejdzejp1 »

uglavnom pratim klubove iz grada, dok je fudbalski klub igrao u Premijer ligi BIH išao sam na svaku domaću utakmicu, sada malo rjeđe ali opet idem. Rukometni klub takođe pratim na domaćim utakmicama iako je trenutno jako slab (novac je veliki problem), a pored toga znam otići i na poneku utakmicu košarke ili odbojke.
slika
Odgovori