Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Mary »

Pa zapravo za pocetnike u takvim poslovima, je to tu negdje, s tom cifrom uglavnom svi pocinju, tako da nemoj se osjecati prevarenim, uz to ces imati i smjestaj, hranu i auto sto je super olaksica. Sretno ako se odlucis krenuti tim putem. :D
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Kad kad kad ce mi ova Stara Grcka trebat u zivotu. Bukvalno smo legli i pisali na casu. Ja bi u historiju ubacio samo bitne stvari, ako si u Bosni historija Bosne logicno. I ostale drzave sa balkana, al ne prije 17k godina prije nove ere.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Wulf7X »

Teško da će ti bilo šta od tih opštih predmeta osim jezika trebati u životu i šta sad jel treba ukinuti školu jer tebe mrzi da pišeš :P
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Da, treba ukinuti. Srednju skolu konkretno. Najnepotrebnija stvar u istoriji univerzuma.

Od 1. do 4. razreda da se uce osnove, od 5. do 8. svi predmeti redom, da djak moze da odluci sta mu se svidja (a ne svake godine fizika ili hemija. Ne brate, jedne godine fizika i hemija, pa sledece to ukines i ubacis psihologiju i filozofiju, trece nesto drugo... uz obavezne neke osnovne preedmete naravno).
A onda umesto srednje skole da odmah krene fakultet u trajanju od 6 do 8 godina uz obavezno ucenje jednog stranog jezika po zelji.

Ja sam u srednjoj skoli naucio apsolutno nista niti me je zanimalo ista. Prespavao sam te 4 godine. Bez knjige i sveske sam isao.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

apsolutno se ne slažem, mnogi s 18 nemaju ideju što će biti, i što žele upisati, očekivati da će netko od 14 godina znati? noup

nije problem u školi nego u načinu na koje obrazovanje funkcionira, a obrazovanje na balkanu kaska jedno 30 godina za modernim obrazovanjem
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

ETS je najjaca skola koju sam mogo upisat. Drago mi je sto tjeraju djecu da se bas izmuce i opet dobiju 4, bar je meni drago jer onda ucim jos jace.

Imali smo 3 kontrolna danas, a razredni nam je reko da oni od nas pokusavaju nspravit zvijeri, koji ce bukvalno svaki zadatak koji se postavi pred njih rjesit. Zasto? Jer uce i navikli su da uce i da se muce i razmisljaju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23782
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST apsolutno se ne slažem, mnogi s 18 nemaju ideju što će biti, i što žele upisati, očekivati da će netko od 14 godina znati? noup
Ovo. Šta sam ja sa 15 godina znao? Volio istoriju, ali cringeam kad se sjetim kako sam je tada "proučavao", Ancient Aliens mi bili super emisija, a Big Bang Theory super humoristična serija.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la HunterDX »

Ne postoji učenik koji voli sve predmete, sad je problem što nemamo usmereno obrazovanje.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Ne znam, ja posle 17 godina provedenih u skolskim ustanovama, od osnovne, preko srednje, do fakulteta i akademije imam da izjavim samo jedno:
Hvala bogu da nisam podlegao pritisku tokom srednje da pocnem ozbiljno da ucim. Kakvo bi to uzaludno utroseno vreme bilo shvatio sam tek posle zavrsetka iste.

Sreca pa sam ostao pribran i skolu zavrsio sa poklonjenim dvojkama, a par godina kasnije na akademiji diplomirao prosecnom ocenom 9.5 i pokazao sav besmisao srednje skole.

E da to oko upisa. Pa ja sam se vise razmisljao sa 19 nego sa 15 sta da upisem i na kraju upisao ono sto sam hteo sa 15. to je individualno.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23782
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Maki »

Osim što nekad sa poklonjenim dvojkama iz srednje ne možeš ni upasti na fakultet koji hoćeš.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Moras ucit, shvatam da mi Grci i Rimljani nece trebat, al necu dobijat dvojke i govorit ok je to. Učiš kroz čitav život, uvijek nove stvari.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Pkus, misliš da bi u ranim teen godinama imao volje slušati ono što se sluša na prvim godinama fakulteta. Tek tad bi ti to bilo dosadno i suhoparno te bi odustao od toga jako jako brzo
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la TheBesir »

Do faksa je dug period, a ne znam ocul ga uopste upisat. Dzabe bacanje para, plus kolko ih je zavrsilo fakultet i?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Dzabe bacanje para, plus kolko ih je zavrsilo fakultet i?
a koliko ih je završilo i imaju sjajne plaće?
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la donniedemonD »

Ljudi nikada nece shvatiti koliko je sve to individualno. Neiskustvo, nezrelost, nebitisanje u toj situaciji.(nevezano za ovog forumasa, ovo sam cuo 1000x)

Mozes da zavrsis faks i imas 1000 evra platu.
Mozes da zavrsis faks i nikad ne nadjes posao.

Mozes da ne upises faks i imas 1000 evra platu.
Mozes da ne upises faks i ostanes klosar ceo zivot koji ce da prevrce drva za 200 evra.

Fakultet nikom zlo nije doneo. Ako preko te diplome se snadjes nesto dodatno bolje, to je samo bonus. Diploma je osigurac. Ako neko mrzi skolu, ja je mrzim. Pa eto, zavrsio sam sve sto je moglo, sve u roku... Sad kukam svaki dan sto nema posla u struci, ali to je drugo nesto i veze nema sa fakultetom.

Koliko se ljudi samo vodi onom "pa kako je Pera Peric uspeo bez skole, mogu valjda i ja..." . To i je problem. I onda naravno ne uspe taj neko.

Sta ja da kazem, najgori djak iz mog odeljenja iz srednje koji ne zna azbuku fazon, dva puta padao prvu godinu na faksu, evo sad je ponovo upisao prvu godinu po treci put (dakle isto smo godiste, ja zavrsio faks, on o treci put upisao prvu)... ce do kraja godine postati direktor firme ovde kod mene. Tetka njegova otvara nesto i stavice njega na direktorsko mesto... dva dana sam planirao da oduzmem sebi zivot povodom tog saznanja i sad teram dalje...
slika
Odgovori