Košarka

Sve vezano o košarci

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Košarka

Post Postao/la TheViper »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST pustice sudije opet neki cetvorokorak za titulu :cool:
Unapred spremas alibi za eventualni neuspeh :D tacno, bili su koraci, ali u toj finalnoj seriji kao i u 1/2 finalu Aba lige bilo je sudijskih gresaka na obe strane. Nemoj sad od Partizana da pravis zrtvenog jarca. Inace, Partizan sad ima najskuplji i najiskusniji tim u njegovoj istoriji, a prema mojim informacijama ovaj Thomas prima 750K godisnje, pitaj Boga koliko prima ostatak tima. Da je Vujosevic imao ovoliki budzet svake godine bi vas odveo na F4 EL.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Košarka

Post Postao/la HunterDX »

Iskreno bih voleo da najbolji ABA timovi budu jaki i gledamo jaku košarku, pa neka najbolji tim osvoji.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Košarka

Post Postao/la Sherpa »

Ima Zvezda itekako putra na glavi, način na koji su 'propali' i kako je sav taj dug nestao je priča za sebe (Cibona se kraj toga može sramiti kako je ona ipak morala žicati novac od grada)

ABA je trebala se bolje pozicionirati nakon zadnjeg Eura kada su u finalu igrali Srbija i Slovenija, dvije države koje igraju tu ligu
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Košarka

Post Postao/la HunterDX »

Realno bi trebali imati bar 2 tima u glavnom takmičenju.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Košarka

Post Postao/la donniedemonD »

Nema 750 vec 500 plus bonusi, ali ne mali bonusi.

Najskuplji jeste, a i Trinkijeri ima najvecu platu ikada u Partizanu, ali vremena se menjaju... nema to veze nikakve vise. Vujosevic sigurno ne bi pravio onoliko uspeha da je Zvezda bila kao poslednjih par godina. Ne Vujosevic, ne bi niko mogao.

Ali da je u ono vreme imao ovakav budzet recimo, igrao bi finale evrolige, jer je polufinale igrao i izgubio u poslednjoj sekundi, Jebeni Teodosic i Cildres raspali :cry:
Sa kakvom je ekipom igrao F4 EL i bio na loptu od prolaska u finale... proveriti roster, prekrstiti se i pokloniti mu se. Nikad KKP nece imati takvog trenera sve i da se Zeljko vrati.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la Sherpa »

Jel možemo polako pričati o tome kako se ostatak svijeta opako približava Americi po pitanju košarke? Mislim, da se razumijemo, i dalje mislim da su najbolji igrači Ameri, te da je SAD došao u prvom sastavu bi vjerojatno pregazio sve. ali, oni su poslali (nemam pojma dovoljno) b ili c sastav. nekada su oni i sa takvim sastavima mogli promarširati kroz prvenstvo. sada više ne mogu.

isto tako, sve je više dobrih igrača (što američkih, što ne američkih) koji će radije igrati u europi u glavnim rolama nego skupljati minutice u NBA. Pogotovo za mlade, kojima je, osim ako nisu top klasa kao dončić isplativije igrati koju sezonu više u europi nego ići u nba te otići u razvojne lige.

i dalje će nba biti top liga svijeta, ali mislim da će se kroz godine još više smanjiti razlika između američkih i ne američkih igrača.

ps: šteta što kanada nije došla u jakom sastavu o kojem se pričalo, pošto smo mogli imati zanimljivu situaciju - a to je da amerika ne osigura tokyo te da mora u dodatne kvalifikacije
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la Wulf7X »

Došli da pobede Amere u finalu pobedili ih samo malo ranije, opet Sale heroj doček ispred skupštine sija peto kao zlato...samo još nije zagarantovano :lol: :lol:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la HunterDX »

Ma dobro, treba dosta da rade zajedno da bi se uigrali.
U ovoj utakmici smo i mi i oni pokazali nešto bolju košarku, ali smo pokazali i veliku ranjivost u igri.
Pa mislim da nismo ni zaslužili više od ovoga, čestitam momcima na pobedi, ranije su ameri osvajali SP i sa petim timom. Sad još da se dobije za peto mesti, nadam se da su naučili lekciju na ovom prvenstvu, jer ovaj sastav može da tera bar još 5 godina.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la Sherpa »

šteta za australiju :(
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13659
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la AleksaVP »

Luis Scola je neverovatan, u 40-toj godini 20 poena utrpa, svaka čast..
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la Sherpa »

Kakvu tek za tri ima. Ubio je vas, a bogme i francuze. Sada da samo to još napravi španjolcima, pošto je ovo gotovo. Argentina je u finalu osim ako se ne dogodi čudo.

Šteta što je nba jači od košarkaških federacija, pošto ovakva prvenstva privlače casualce, ne nba finala. I puno bolja prezentacija sporta, uz navijače obojane u nacionalne boje
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la emirates »

Francuzi su se pravo ispromasivali. Bili su ocajni u sutevima za 3.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la HunterDX »

Španci na isjustvo do finala, odlični su, trebalo je dobiti Australiju, mada sam više želeo drugačiji ishod.
Argentina nadigrala Francusku, fantastični su.
Očekujem dobro i neizvesno finale.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la Sherpa »

"Nije problem u tome što svijet sustiže SAD, nego što nas je već sustigao. Došli smo do točke u kojoj ćemo neke utakmice dobiti, a neke izgubiti. Tako to ide", rekao je Bryant za službenu stranicu SP-a.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10551
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Mundobasket - Kina 2019

Post Postao/la HunterDX »

Pa malo teže, kada pošalju najjači sastav, mislim da su nepobedivi.
Oni bi danas mogli poslari tim na nivou onog iz 2008, a protiv onakvih likove se teško igra, imaju 5 Bogdanovića, 5 Gasola... pa i bolje košarkaše.
A kada neko ima gomilu jakih igrača i prejaku klupu, onda je neuništiv.
A stoji da su ostale zemlje ojačale, ali je NBA liga najviše uticala na to.
Odgovori