Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Sherpa je napisao/la:@thegrimm kaj ti je knjiga? elevator pitch :D
Povratak praiskonskih sila na svijet, u život koji im je nekoć oduzet.

:lol: nikad nisam volio elevator pitcheve
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Prolly ću pročitati, premda mislim da neće doći na red ove godine...
slika
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Super, drago mi je :D taman ako procitas iduce godine, bude i nastavak mozda bio gotov
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

TheGrimm je napisao/la:QR_BBPOST Super, drago mi je :D taman ako procitas iduce godine, bude i nastavak mozda bio gotov
al znaš da ću biti iskren, ako mi se sviđa saznat ćeš, ako ne i to ćeš saznati

samo je moram dodati na goodreads :D.

btw, zašto ne napraviš epub / mobi verzije fajla. pdf je jedna od najgorih opcija za digitalno čitanje
slika
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
al znaš da ću biti iskren, ako mi se sviđa saznat ćeš, ako ne i to ćeš saznati

samo je moram dodati na goodreads :D.

btw, zašto ne napraviš epub / mobi verzije fajla. pdf je jedna od najgorih opcija za digitalno čitanje
tako je i najbolje :cool: svaka kritika je i dobra kritika. Dok nije ono - ne sviđa mi se što lik ima crnu kosu, loše je :palica:

Radim na epub verziji, stvar je u tome što moram dodatno izformatirati da sve radi kako treba, pa mi to traje malo. Do 10. mjeseca bih trebao i to srediti :)
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

TheGrimm je napisao/la:QR_BBPOST lik ima crnu kosu
lik ti ima crnu kosu? e pa sada neću čitati.

onda će doći na red taman kada bude epub verzija (javi!!!). pošto mi je glavni plan do kraja godine pročitati sve što bilo nominirano za huga ove godine - a to znači kako imam ovu koju čitam + još osam knjiga.

iskreno ću ti kazati da se malo pribojavam, pošto sam imao prilike čitati nekoliko uradaka ovog tipa koje je netko počeo još u teen danima, gdje se vidi kako osoba još jednostavno nije bila spremna za pisanje. Nemam pojma dal će biti to kod tebe, ali po opisu na sajtu vidim da si išao dosta toga prepravljati što znači da nisi bio zadovoljan kako je izgledalo ono što si do tada imao napisano.
slika
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Javim naravno :D

Da, to ima apsolutno smisla. Razumljivo je, dapače. Kad sam prvi put počeo pisati, imao sam 15 godina, no tad još nije ni bila ideja da to bude knjiga - već neka kratka priča. Kasnije se postepeno razvilo u knjigu baš, duži projekt kojeg sam kuhao dosta dugo. Ono što je bilo problem je upravo to, nisam bio zadovoljan stvarima koje sam napisao sa 15 godina jer - eto, imao sam 15 godina. Ali zato sam si uzeo vremena da kasnije to isklesam u nešto sa čime sam stvarno ponosan.

Prvobitna verzija kratke priče je imala klinca s prophecyjem da ima veliku moć u sebi. To ti sve govori :roll: tog nema u knjizi.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

razumijem, zato svima koji pokušavaju pisati sf i fantasy kažem da se okane megalomanije u startu. radije nek napišu par kratkih priča, barem kod nas (ako pišu na hrvatskom) ima puno natječaja na koje se mogu javiti i slati svoje radove. Zato što je i pisanje nešto što traži iskustvo, malo tko iz prve napiše nešto sjajno. (premda zapravo nemam iskustva u pisanju, ali imam u čitanju, pa mislim da mogu dati savjet po tom pitanju)

jel ti žao što nisi nikada izdao bilo što od toga kao kratku priču?
slika
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Slažem se s tobom, ja sam prije pisao kratke priče, a tek kasnije odlučio za veći projekt jer je dosta lako (po meni barem) izgubiti se u pisanju fantasy ili sf knjiga. Široko je to polje i zahtjeva dosta pažnje na detalje, ali i iskustva da se odluči gdje je zlatna sredina i kada treba prestati s tim detaljima. Znam da sam čitao dosta fantasyja koji imaju ili previše detalja (nebitnih za išta vezano za priču ili svijet) ili premalo detalja, pa se čini kao da svijet nije uopće živući, nema imerzije.

Ne baš, kad sam prije pisao neke stvari na hrvatskom, izdane su u nekim časopisima, ali ne znam iskreno jel ima tog za pronaći na internetu (ako su ih digitalizirali ili nešto). Ali za ovo mi je apsolutno drago što se razvilo u cijeli svoj zasebni svijet, jer planiram napisati još knjiga, pa i kratkih priča u settingu tog svijeta. Dosta sam world buildao kroz sve te godine, tako da više manje imam cijeli jedan planet i povijest istog za stvaranje i pisanje priča.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

TheGrimm je napisao/la:QR_BBPOST izdane su u nekim časopisima
kojim?
slika
Avatar
TheGrimm
Rank 6
Rank 6
Postovi: 278
Pridružen/a: 25 stu 2016, 23:44
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheGrimm »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
TheGrimm je napisao/la:QR_BBPOST izdane su u nekim časopisima
kojim?
Lapsus s moje strane da ih nazovem časopisima per se, ali školski listovi i zbirke radova lidrana. Nisam pisao toliko na hrvatskom da ih šaljem na natječaje. Mislim i da je davno nešto bilo u Modroj, ali nisam više siguran, pričamo skroz skroz davno.

EDIT: Što se engleskog tiče, slao sam neke radove na natječaje, ali samo na forume za pisanje, čisto onako iz zabave.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

poglavlje prije spavanja prije sati i pol, na kraju sam je pročitao i shvatio da je prošlo 2 ujutro



slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Mary »

The Night of The Hunter, Davis Grubb
Ekranizacija ove knjige je i danas jedan od vizuelno najljepsih filmova koje sam pogledala. Dok sam citala cijelo vrijeme su mi slike iz filma bile pred ocima, sto je dovelo do toga da opet na isti nacin prozivim sve te emocije, napetost, tugu i suosjecanje s djecom. Prica koja probudi opet sve one strahove iz djetinstva, podsjeti na te tajne misli i nade da se nikada u zivotu ne ostvare.
5/5
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Melloo »

Hej ljudi jel zna ko gdje mogu naci e knjige na engleskom?Ova knjiga peta u seirjalu red rising jos nije prevedena jer je tu tek 3 mjeseca
Odgovori