Teme tjedna/sedmice/nedelje

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la TheBesir »

Nema potrebe da NXT parira AEW-u. Nek rade kako su do sad radili i sve top.
Nek ostane Trips, da vidimo kako će se snać sa 2 satnim programom.
NXT ko NXT to će bit i dalje dobro (nadam se), a AEW ne znam. Ali mislim da će biti dobri.
Zavisi ko bude vodio. Vince ili Trips, ali sumnjam da će se mjenjat.
Nadam se da ih nećemo gledat, samo bi još više upropastili NXT. Imaju dovoljno ljudi na NXT-uju, zašto bi dovodili sa MR scene?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST onog trena kada i ako stave nxt taj narativ više nije prisutan.

A ako pogledaš, ponedjeljak i četvrtak su dani koji imaju nfl, petak je najgori od pet radnih dana. moj pick bi uvijek bio utorak ili srijeda.
Zašto nije prisutan? I dalje stoji da AEW nije smio ići head to head sa Rawom.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Po meni bi morali kompletno odustat od ideje da je NXT developmental i pretvorit ga u puni treći brend, šta sa sobom nosi druge probleme jer Vincea nije briga za ništa nego za Raw :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la Sherpa »

Čim onaj drugi stavi nešto u tvoj slot taj narativ nestaje.

Postaje nevažno što nije išao head to head s njim.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la crocop97 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Po meni bi morali kompletno odustat od ideje da je NXT developmental i pretvorit ga u puni treći brend, šta sa sobom nosi druge probleme jer Vincea nije briga za ništa nego za Raw :lol:
Čini mi se da će službeno preuzet EVOLVE kao developmental, NXT je svejedno "evoluirao :mrgreen: " iz tog već davno
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Čim onaj drugi stavi nešto u tvoj slot taj narativ nestaje.

Postaje nevažno što nije išao head to head s njim.
Okej, ali to se može protumačiti da WWE potcijenjuje AEW i da eto, samo stavljaju NXT protiv AEWa jer misle da je to dovoljno.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema Sedmice : Wedensday night warsi ili pak nesto drugo?

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Čim onaj drugi stavi nešto u tvoj slot taj narativ nestaje.

Postaje nevažno što nije išao head to head s njim.
Okej, ali to se može protumačiti da WWE potcijenjuje AEW i da eto, samo stavljaju NXT protiv AEWa jer misle da je to dovoljno.
Da i ne, stoji to da stavljaju "B show" "protiv" AEW-a, ali ipak će (navodno) promijenit format da bi bio sličniji main roster productu, što znači da im nije svejedno
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema tjedna - mladi hrvači / trening vs nastupanje

Post Postao/la Sherpa »

Ideja za temu je došla slušajući WO gdje je u više navrata ovo došlo na raspravu.

A svodi se na različiti način tretiranja i treniranja mladih hrvača. S jedne strane je WWE koji ima svoj razvojni centra, u kojem ljudi budu godinama, a da ih nitko nikada nije vidio. Dok su s druge strane manje više svi ostali koji daju mladim hrvačima priliku, gdje ti hrvači u svojoj prvoj godini imaju više mečeva nego što neki wwe talenti imaju u pet godina.

Jedan način razmišljanja je taj da su zeleni, da još nisu spremni za svijetla pozornice. I to je ono što wwe radi. Dok je s druge strane ideja da se najbolje uči radom u ringu, radom s onima koji su bolji od vas. I da zbog toga danas wwe nema baš likove koji su mamac za teen publiku (pogotovo žensku) kao što je recimo jungle boy.

Ime koje se često spominje u B&V showu je Sting, koji je bio takav talent da je nakon svega nekoliko mjeseci bio na putu postati jedan od najvažnijih lečera svog doba, dok bi danas isti taj Sting prvo par godina bio zaključan u nekoj trening dvorani i ne bi pružio ništa.

koji su vaši stavovi? drži li wwe ljude preduo na ledu. Idu li neki prerano u mečeve kada još nisu spremni?
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Tema tjedna - mladi hrvači / trening vs nastupanje

Post Postao/la AlenB »

ja sam najradije za miješanje te dvije ideje u jedan ''sustav''. Slažem se da ne treba predugo držati mlade u sjeni da hrvaju sami za sebi i da im prvom prilikom treba otvoriti neka veća vrata, ali isto tako ne možeš nekoga tko je nepouzdan i nepoznat odmah gurnuti debelo naprijed. Tako da recimo prvo treba da se netko dokaže u nekim nižim ligama i manjim pozornicama kako bi pokazao da je spreman i tek onda ga gurnuti prema naprijed u veće mečeve. I to ne mislim samo na meč protiv nekog već iskusnog i velikog superstara, nego meč na velikoj platformi. Recimo neki NXT meč dva relativno nepoznata talenta na main card WrestleManije ili SummerSlama ili bilo gdje.

No, da se malo odmaknem od teme premda je i ovo povezano s tim, publika je danas vrlo nezahvalna i tu primarno mislim na WWE main roster publiku koja je recimo najbliže pojmu casual od svih publika. U AEW-u će svatko dobar, iako pretpostavimo da je nepoznat, dobiti odličnu reakciju publike i fanovi će ga prihvatiti. U NXT-u isto relativno nepoznato ime može postati zvijezda jer publika prihvaća takve stvari. Na bilo kojem indy showu također. Stavi nepoznato ime odmah na main roster, stavi ga u neki PPV meč i publika će mu dati 'tko je ovaj lik i što on radi ovdje' poglede. I tu se onda vraćamo na onu već izlizanu temu 'kako stvoriti zvijezdu i zašto ih recimo WWE u zadnje vrijeme ne stvara'. Da, ne trude se i velik dio krivice je njihov, ali to je zato što su fanovi vrlo nesusretljivi i ne prihvaćaju nova lice nego hrle na eventove gdje se pojavljuje Steve Austin ili Bret Hart. Ovo govorim isključivo za WWE, u gotovo svim ostalima kompanijama će svaki hrvač ako je dobar i ako je vrijedan pažnje dobiti pažnju, došao on tu na ovaj ili onaj način.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Tema tjedna - mladi hrvači / trening vs nastupanje

Post Postao/la Maki »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOSTne prihvaćaju nova lice nego hrle na eventove gdje se pojavljuje Steve Austin ili Bret Hart.
WWE im ne daje razloga da budu investirani u produkt osim ako ne navijaju za izabrane. Recimo zašto bi neki Ziggler fan pratio produkt kad zna da će njegov favorit opet ispasti jadan.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema tjedna - mladi hrvači / trening vs nastupanje

Post Postao/la Sherpa »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Stavi nepoznato ime odmah na main roster, stavi ga u neki PPV meč i publika će mu dati 'tko je ovaj lik i što on radi ovdje' poglede.
to je onaj dio gdje ja kažem kako su mnogi njihovi fanovi fanovi wwea ne fanovi wrestinga.

Meni je ovo zanimljiva tema, pošto ako pogledaš kakve su karijere imali DDP ili Sting, pa ti danas nikada ne bi ni došli do main rostera na način koji wwe radi.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: Poredjenje NXT-a i MR scene.

Post Postao/la HunterDX »

Pa ajmo ovako... NXT je godinama deo WWE kompanije, promocija koja je prvobitno trebala poslužiti gradjenju zvezda koje bi odlazile na MR scenu...
Nažalost, nije sve bilo tako bajno za zvezde koje su iz NXT-a odlazile sa velikim momentumom, već je uglavnom bilo suprotno.
Mali broj ljudi sa žutog brenda je došao do većeg uspeha, ili su im ipak dali neku priliku, ali nisu uspeli da ih održe na pravi način, ili bolje objašnjenje da ih jednostavno nisu interesovali.

Za mnoge je NXT druga liga, što u neku ruku i razumem, uostalom, to je jedina, velika prednost koju glavna scena ima, što dovodi do većeg broja zainteresovanih fanova za glavnu scenu, u odnosu na NXT.
NXT champ nije uvažen kao champ sa glavne scene.
NXT ulaže manje novca.
Puni manje dvorane.
Na papiru jeste druga liga i sama činjenica da je tako, udaljava ljude od NXT-a.


Lično sam neko koga ne zanima da li je NXT druga liga, niti ih tako gledam kada sednem da propratim epizodu ili TO.
Sad kada sam izneo svoj stav o NXT-u, hteo bih o samom kvalitetu, sa jedne strane Raw i SD koji su na glavnoj sceni, sa druge NXT.

Šampioni: NXT je sklon promenama šampiona, takodje se i nikad ne zna ko može dobiti priliku.
MR: Na glavnoj sceni ima svega bar ljudi i žena koji se vrte oko četiri glavne titule.

Izazivači: NXT u svakom trenutku ima gomilu likova koji to mogu postati i biti legitimni izazivače. Takodje dobijaju veću pažnju i pošto budu poraženi, jer nije mala stvar kada ste blizu titule, ili ste se borili za istu.
MR: Kod njih je situacija obrnuta, medju gomilom nebitnih wrestlera se uvek postavlja pitanje ko bi uopšte mogao ići na šampiona, pa tako ubace nekog u priču za titulu, ili pripreme nekog novog, bookiraju ga jako, da bi posle poraza nestao i postao nebitan.

Wrestleri koji se ne vrte oko titule: NXT odlično zna da radi sa njima, uvek imaju gomilu njih koji imaju dobre mečeve, rivalstva i ličnost, zbog čeka će se publika povezati sa njima.
MR: Kod njih je totalno drugačije, wrestleri koji nisu oko titule su totalno bezlični. Medju njima često mogu biti i oni koji su držali glavnu titulu na glavnoj sceni.

Ljudi koji nisu držali glavnu titulu: u NXT-u nije moranje da wrestler drži titulu da bi neko rekao da je jak i dovoljno dobar za velike mečeve,čak ima gomila njih koji nisu imali titulu, a izgledaju kao da bi je u svakom trenutku mogli imati.
MR: Opet drugačija priča, ako neki wrestler nije imao titulu, niko ga neće gledati kao legitimnog,na cardu je daleko od vodećih i uglavnom služi kao luda. Napomenuo sam gore da nisu bezbedni ni oni koji su stizali do glavnih titula.

Sadržaj epizoda: U NXT-u se uglavnom zna zašto je neko izašao da odradi meč, nema tih nebitnih mečeva gde će se neko pojaviti, uzeti pobedu, onda samo nestati.
MR: Kod njih je prisutna gomila grupnih mečeva, mnogi se pojave da bi glumili budale ili poslužili kao jobberi wrestlerima iz ME scene.

Kvalitet mečeva: NXT često ume da pruži dobre mečeve, bilo za titulu, ili ne, uvek se može očekivati dobar meč. Uostalom, ovo je jedan od glavnih razloga kada je gledanje wrestlinga u pitanju.
MR: Kod njih je totalno drugačije, gomila ljudi koji nisu za wrestling loše bookirani mečevi, kao i manjak vremena da bi se došlo do dobrog meča... Sve to je dovelo do toga da ni dva sjajna wrestlera ne uspeju da odradi meč prema očekivanjima.


Ima još dosta toga što bih mogao dodati, ali mislim da je dovoljno.
Takodje sam svestan da svi već znate sve što sam naveo, te da je svima jasno da je NXT po kvalitetu daleko iznad MR scene.
Moj vam je savet da uživate u kvalitetu koji NXT pruža, i bez razmišljanja o glavnoj sceni.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Tema sedmice: Poredjenje NXT-a i MR scene.

Post Postao/la TheViper »

Main roster je toliko-koliko bio solidan 2016 i pocetkom 2017 (pogotovo SD). Tad su kao promovisali pocetak Nove ere, Balor cim je dosao dobio Reignsa clean, kasnije Rollinsa na SSlam, Owens uzeo UN titulu, Ambrose MITB pa zatim i titulu, kasnije je uzeo i Wyatt itd... ali kasnije su sve zasrali, part timeri Goldberg i Lesnar se vrteli oko Universal titule, A Mahal pola godine drzao WWE. Od tog trenutka niko nije mogao da uzme titulu, a da nije part timer, Regins, Styles ili Rollins. Jednostavno ko da ne zele da neko novi bude prvak, sramota je da wrestleri poput Joea, Zayna, Drewa itd... ne mogu da dobiju barem jedan main title run, vec moraju da skupljaju mrvice i da se zadovoljavaju mid card titulama (neki ne mogu ni to).
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57706
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema sedmice: Poredjenje NXT-a i MR scene.

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Za mnoge je NXT druga liga
ja spadam u ovu grupu. i to jako utječe na to kako gledam nxt. ne po pitanju mečeva, nego više po pitanja važnosti ljudi koje imaju.

prije mi je bio razvojni brand i to me nije smetalo, no onog dana kada su krenuli u dirketnu borbu s aewom postali su druga liga. tamo gdje se nitko ne bori za weavyweight titulu kompanije, nego za neku nasumičnu titulu koja je tek jedno petnaesta po važnosti u kompaniji (iako je jedna od najbolje predstavljenih i građenih titula, realno je njena važnost nikakva). koju i kompanija šikanira kada dođu na main roster, kao važni, no zapravo nisu. pa pogledajte kako su prolazili nxt prvaci i koliko njih je postalo važno odmah, a koliko nije uopće, ili tek nekako nakon par godina? zato je za mene balorov povratak u nxt silazak u nižu ligu.

Kada gledam neku drugu kompaniju, neovisno koju, oni se bore za najvažniju stvar što kompanija pruža. NXTevci se bore za mrvice sa stola. I znam da to mnoge ne smeta, niti gledaju tako. mene smeta i ne mogu ne gledati tako. ne želim gledati na to kao indy promociju, kada nije.

plus, uložio sam dosta vremena u neke nxt prvake koje su onda uništili kada su otišli na main roster, ponajprije zayn i roode
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Tema sedmice: Poredjenje NXT-a i MR scene.

Post Postao/la Maki »

Kako je NXT titula, najbolje bookana titula u kompaniji, nebitna? Kad je neko NXT Champion znaš da je taj neko zaslužio taj pojas. Istina je da sjebu većinu na MR, ali onda je i WWE titula nebitna jer sjebu i većinu njenih holdera.
Odgovori