Rasprave o glazbi

Interaktivna zabava
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Za mene je on G.O.A.T muzike i mogu samo da mu pridju Elvis i Michael Jackson.
goat muzike je nešto što je prije svega jako subjektivno. mozart je, ako ćemo tako, bio vjerojatno najveći muzički genije koji se ikada rodio - a njegov značaj za glazbu je dugoročno gledano osjetno veći nego što je queen imao. plus, glazba ima toliko žanrova da je teško sve staviti u jedan koš.

Kažeš da mu samo ta dvojca mogu prići, a što je sa sinatrom? koji je možda jedna od najutjecajnijih osoba u glazbi 20og stoljeća? jesi li ga imao priliku slušati, vidjeti kako je njegova glazba oblikovala svijet - njega su diljem planete kopirali i prerađivali njegove stvari (ivo robić kod nas je najbolji primjer)
G.O.A.T je subjektivno misljenje i meni licno jesu dragi izvodjaci kao mozzart i Sinatra,ali meni ne sedaju,pa sam ih zato uklonio.
Jeste Sinatra kopiran,ali je pitanje koliko je to dugo trajalo.
Spomenuo sam Elvisa,zato sto je covek bio mega popularan u svoje vreme.radio je country,bio je popularan,radio rock,bio mega popularan.Za Jacksona ne treba da spominjem,najveca zvezda ikada.A sto se tice toga da je Freddie G.O.A.T,mislim na njegove vokalne sposobnosti,ne na celokupnog performera,a i tu je po meni u vrhu.Pozz :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Sherpa »

Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Jeste Sinatra kopiran,ali je pitanje koliko je to dugo trajalo.
koliko je dugo trajalo? pa čovjek je u tri desetljeća imao album i single koji je bio broj jedan. njegova popularnost i karijera je trajala dulje nego životi nekih od ovih koje si nabrojao.

al naravno, to ga ne čini najboljim, isto kao što goat titula nije nešto što bi se trebalo subjektivizirati. pogotovo zbog različitih pravaca u glazbi.
slika
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Sherpa je napisao/la:
Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Jeste Sinatra kopiran,ali je pitanje koliko je to dugo trajalo.
koliko je dugo trajalo? pa čovjek je u tri desetljeća imao album i single koji je bio broj jedan. njegova popularnost i karijera je trajala dulje nego životi nekih od ovih koje si nabrojao.

al naravno, to ga ne čini najboljim, isto kao što goat titula nije nešto što bi se trebalo subjektivizirati. pogotovo zbog različitih pravaca u glazbi.
A Queen nije trajao dugo? Samo 20 I kusur godina sa Freddijem,a I dalje rade roger I Bryan,tako da argument ne pije vodu.Pa izbacili su Bohemian Rhapsody posle 2 nedelje I bio je broj jedan tako da...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Sherpa »

Definiraj dugo, Rolling Stonesi će ti reći kako 20 godina nije dugo. Samo oni nisu imali situaciju da im umre centralna figura benda. To što Queen danas radi spada u kategoriju igranja veteranskog nogometa, i oni i fanovi znaju da bez Mercurya to nije to.

Ja ne osporavam da je Mercury odličan, osporavam da je najveći, zato što je glazba tako ogroman pojam da je to nemoguće definirati. Zato što su ukusi itekako različiti i jako je teško kvantificirati stvar. Kolega @rio146 je rekao da je njemu 2pac najveći - zato što je za njegov stil on najbolji. Netko će reći Elvis, neko će reći Cash, Ray Charles, Wonder, Dylan... dovraga i Lennon je isto imao tragičnu sudbinu (puno tragičniju nego Mercury)

jedna stvar je imati najdražeg, ali tvrditi da je netko najbolji? u glazbi je ta klasifikacija nepotrebna, pošto postoji malo more žanrova u kojima se netko ne bi snašao, a netko drugi briljira.
slika
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Definiraj dugo, Rolling Stonesi će ti reći kako 20 godina nije dugo. Samo oni nisu imali situaciju da im umre centralna figura benda. To što Queen danas radi spada u kategoriju igranja veteranskog nogometa, i oni i fanovi znaju da bez Mercurya to nije to.


Ja ne osporavam da je Mercury odličan, osporavam da je najveći, zato što je glazba tako ogroman pojam da je to nemoguće definirati. Zato što su ukusi itekako različiti i jako je teško kvantificirati stvar. Kolega @rio146 je rekao da je njemu 2pac najveći - zato što je za njegov stil on najbolji. Netko će reći Elvis, neko će reći Cash, Ray Charles, Wonder, Dylan... dovraga i Lennon je isto imao tragičnu sudbinu (puno tragičniju nego Mercury)

jedna stvar je imati najdražeg, ali tvrditi da je netko najbolji? u glazbi je ta klasifikacija nepotrebna, pošto postoji malo more žanrova u kojima se netko ne bi snašao, a netko drugi briljira.
Apsolutno,nije isto bez njega,verovatno zbog toga sto mi je obelezavao
Detinjstvo pa ga smatram najvecim :D k
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

WENDY CHOO GANG!

slika
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Wulf7X je napisao/la:Grupa Austrijskih, Čeških i Švedskih naučnika sprovela je istraživanje koje je objavljeno u "Logopedics Phoniatrics Vocology" i na osnovu koga je Fredi Merkjuri najbolji pevač svih vremena a uzimajući u obzir vokalne sposobnosti raspon glasa i kvantitativnu analizu vokalnih vibracija (šta god to značilo hah), to su tehničke stvari zasnovane na konkretnim činjenicama i brojevima.
E sad taj performer deo uzmimo da je mešavina muzičke izvedbe scenskog nastupa lične pojave i harizme na sceni, to je već objektivna stvar i ne postoji merodavnost šta performera čini dobrim ili najboljim ali više je nego jasno da je Fredi jedan od najvećih muzičkih izvođača i šoumena :) Barem sa te neke mejnstrim komercijalne tačke gledišta.
Jedini covek koji je mogao za 4 oktave da menja glas,oblik usta mu je omoguvao taj raspon,tako da nece biti kopiran,bez obzira na autotune. Pozz
Freddie
Rank 1
Rank 1
Postovi: 7
Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:21
4
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Freddie »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Definiraj dugo, Rolling Stonesi će ti reći kako 20 godina nije dugo. Samo oni nisu imali situaciju da im umre centralna figura benda. To što Queen danas radi spada u kategoriju igranja veteranskog nogometa, i oni i fanovi znaju da bez Mercurya to nije to.

Ja ne osporavam da je Mercury odličan, osporavam da je najveći, zato što je glazba tako ogroman pojam da je to nemoguće definirati. Zato što su ukusi itekako različiti i jako je teško kvantificirati stvar. Kolega @rio146 je rekao da je njemu 2pac najveći - zato što je za njegov stil on najbolji. Netko će reći Elvis, neko će reći Cash, Ray Charles, Wonder, Dylan... dovraga i Lennon je isto imao tragičnu sudbinu (puno tragičniju nego Mercury)

jedna stvar je imati najdražeg, ali tvrditi da je netko najbolji? u glazbi je ta klasifikacija nepotrebna, pošto postoji malo more žanrova u kojima se netko ne bi snašao, a netko drugi briljira.
Lennon? Znas kako se kaze.
Djavo uvek dodje po svoje na kraju dogovora
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la AlenB »

Freddie je napisao/la:QR_BBPOST Jedini covek koji je mogao za 4 oktave da menja glas,oblik usta mu je omoguvao taj raspon,tako da nece biti kopiran,bez obzira na autotune. Pozz
Meh, po meni biti odlican pjevac ne znači biti vokalni virtuoz nego biti uvjerljiv. Tako da će mene radije impresionirati netko kome povjerujem u ono što pjeva iako nema neke vokalne mogućnosti, a ne onaj tko pjeva savršeno a iza toga ne stoji ništa.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la donniedemonD »

Puno radijskih pesama ove godine, ali je ova apsolutno izdominirala. Mislim da je pustana i na narodnjackim stanicama :lol:

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

locals won, taste lost
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »



koja LEGENDA omfg

slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »



it's happening

slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la ~MandyRose~ »

slika

I love my diverse taste in music
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Rasprave o glazbi

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST diverse
:lol: :lol: :lol:
slika
Odgovori