Urbanizacija & arhitektura

Eto novosti o urbanizaciji i arhitekturi, kao i neka povijest gradnje, od čega građena, za koliko para i tako...

Nasumični razgovori
Roman Empire
Rank 7
Rank 7
Postovi: 523
Pridružen/a: 07 tra 2018, 18:39
5
Lokacija: Split
O meni: Pusti me da živim. Ne pitaj, ali odgovorat možeš. Ako pitaš postavljaj pametna pitanja, inače ću te trollat u pojam. Upozoren si.
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Roman Empire »

Moja prva objava će biti o obnovi Lovrinačke ulice u Splitu:

Uskoro kreće javni natječaj za izvođenje radova prve faze na 260 metara Lovrinačke ulice na Mejašima, objavio je bivši gradski vijećnik Renato Čupić.

Procijenjena vrijednost je 4,625 milijuna kuna.

- Ovime bi se Mejašima otvorio još jedan izlaz iz kotara te otvorio izlaz za cestu s Kile koja ide preko HEP-a. Izgradnjom cesta na Kili ugasio bi se onaj peti odvojak na raskrižju. Samo raskrižje iz smjera Lovrinačke put Mejaša bi konačno dobilo obje strelice za ravno i posebnu traku iz Vukovarske za u Lovrinačku put Mejaša - napisao je Čupić.

https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/jo ... este/50408

Također nešto id toga i ovdje piše:
https://www.dalmacijadanas.hr/radovi-vr ... acke-ulice
slika
Roman Empire
Rank 7
Rank 7
Postovi: 523
Pridružen/a: 07 tra 2018, 18:39
5
Lokacija: Split
O meni: Pusti me da živim. Ne pitaj, ali odgovorat možeš. Ako pitaš postavljaj pametna pitanja, inače ću te trollat u pojam. Upozoren si.
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Roman Empire »

Grad Split korak je bliže uređenju nove višenamjenske dvorane, nove scene za brojne kulturne i društvene sadržaje. Naime, pokrenuta je javna nabava radova uređenja višenamjenske dvorane na Trgu Hrvatske bratske zajednice u prostoru u vlasništvu Grada Splita, a postupak je započeo 2. rujna kroz javno savjetovanje. Dvorana je projektirana kao višenamjenska dvorana u kojoj će se moći održavati kino projekcije, kazališne predstave, kulturno-glazbeni događaji, konferencije i kongresi. Imat će neovisan ulaz preko glavnog stubišta iz vanjskog prostora, bit će pristupačna osobama s invaliditetom i osobama smanjene pokretljivosti, a dvorana je kapaciteta 168 mjesta. Riječ je o prostoru veličine oko 435 m² koji je Grad kupio u “roh bau“ izvedbi prije više godina, ali do današnjeg dana prostor namijenjen polivalentnom korištenju za društvene i kulturne sadržaje nije uređen ni priveden svrsi. 1 od 4 Foto: Grad Split Obzirom da u Gradu Splitu postoji izražena potreba za dodatnim scenskim i izvedbenim prostorima odlukom Gradske uprave na čelu s gradonačelnikom Androm Krstulovićem Oparom donesena je odluka da se navedeni prostor uredi i privede svrsi. Za to su u proračunu osigurana sredstva te je ove godine napravljeno projektno rješenje, a izradili su ga projektanti arhitektonskog studija Super ured d.o.o. iz Splita. Ovim projektom uređenja Grad Split bi omogućio otvaranje nove scene, koja će zasigurno ponuditi adekvatan scenski prostor za kulturna i društvena događanja domaćih izvođača, ali i gostujućih programa koji zbog izostanka kapaciteta nisu imali mogućnosti za scenske nastupe u zatvorenom prostoru jer su postojeće scene primarno u funkciji ustanova u kulturi – Hrvatskog narodnog kazališta, Gradskog kazališta mladih i Gradskog kazališta lutaka. Nova scena na Trgu Hrvatske bratske zajednice ponudila bi nove programske mogućnosti i gradskim ustanovama, a njeno uređenje planirano je do početka sljedeće sezone 2020./2021., za što su u proračunu osigurana 3 milijuna kuna.

http://www.dalmacijadanas.hr/visenamjen ... e-sadrzaje
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la KOMANIA »

Kome li pišeš? :lol:
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Rio146 »

Ali šta će im, imaju spaladium arenu
Yes Sir!
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Ali šta će im, imaju spaladium arenu
Roman Empire je napisao/la:QR_BBPOST a dvorana je kapaciteta 168 mjesta
Ovo je očito nešto manje, biće da možemo larpat da grad ima nekakvu kulturu. A Spaladium je ruglo :lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Sherpa »

ova tema će pod ključ ako se nastave c/p postovi o renovaciji ulica, nešto što pretpostavljam nikoga ne zanima. o ovoj temi se može kazati puno više i puno zanimljivih stvari, no ne na ovaj način
slika
Roman Empire
Rank 7
Rank 7
Postovi: 523
Pridružen/a: 07 tra 2018, 18:39
5
Lokacija: Split
O meni: Pusti me da živim. Ne pitaj, ali odgovorat možeš. Ako pitaš postavljaj pametna pitanja, inače ću te trollat u pojam. Upozoren si.
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Roman Empire »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Eumaus The Swineherd, Ovo je očito nešto manje, biće da možemo larpat da grad ima nekakvu kulturu. A Spaladium je ruglo.


Ma to je u onim napuštenim zgradama koji se raspadaju do Suda kod Gundulićeve u gradskom kotaru Dobri di vozi osma. To nije športska dvorana! Već samo za kulrurne sadržaje tipa kazalište, kino, prezentacije (seminare) i sastanke
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la KOMANIA »

Najjači @Sherpa hahaha :lol:
Mislim da je alergičan na ovog lika. :lol:
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la ~MandyRose~ »



Nicole iz grupe The Pussycat Dolls ima prekrasnu kuću, wow!!
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Sherpa »

ajde malo o ovoj ideji koju princ ima?

slika
NecaPereca
Rank 1
Rank 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 10 srp 2023, 09:47
Status: Offline

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la NecaPereca »

obzirom da je tema interesantna i ono čime se ja bavim dijelim sa vama jedan interesantan tekst o projektu u šibeniku https://www.daibau.rs/clanak/1157/atelj ... kog_jezgra kvalitetan sadržaj za pročitati
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la The A-Lister »

Moja je stara uvijek tupila sa Zagreb treba metro i mislim da je ipak kuhala, grad je zbilja prometno opterećen i mislim da bi se isplatilo uložiti u takvo nešto

https://lanovic.webnode.hr/l/tri-price- ... om-metrou/
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Sherpa »

Metro ili nadzemna, nije važno, princip je važan. Štogod, trebalo se odavno početi

Da, grad je opterećen, treba još više i boljeg javnog prijevoza. Što istovremeno znači micanje velikog broja automobila s ulica.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la ante »

Trebalo je početi prije 50 godina prije nego što su došle 90e i masovan priljev ljudi tokom rata. Sad imaš što imaš, grad u kojem nastane prometni kolaps čim padne kap kiše.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57162
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Urbanizacija & arhitektura

Post Postao/la Sherpa »

Možda, al imaš tu isto mali problem, zagreb tada nije bio dovoljno velik da ima metro. Plus centralizacija gdje si za sve takve investicije trebao pitati beograd, i što su bile takve inflacije da nije to baš bilo lagano sagraditi.

No što se više bude čekalo to će biti skuplje. A potrebno je, jer ti danas možeš spojiti istok zapad od samobora do dugog sela, a na sjever jug možeš do gorice. To je jako veliki broj ljudi.
slika
Odgovori