Star Wars

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

pitaj ljude i mnogi će ti kazati da star warsi nisu uništeni

a midiklorijani su bili itekako skadalozni onda kada je film izašao, pošto je time išao ubijati svu mistiku sile. znam, bio sam po forumima kada se to dogodilo. ta trilogija je bila u očima više beznačajna nego ova.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

pitaj ljude i mnogi će ti kazati da star warsi nisu uništeni
Hoće i to je njihovo mišljenje. A moje mišljenje je da su se sequeli popišali po originalnoj trilogiji i uništili joj svaki značaj.
a midiklorijani su bili itekako skadalozni onda kada je film izašao, pošto je time išao ubijati svu mistiku sile. znam, bio sam po forumima kada se to dogodilo. ta trilogija je bila u očima više beznačajna nego ova.
Znam za tu kontroverzu, ali meni lično nije smetalo, ali vjerovatno zato jer ja nikad nisam volio to lovecraftovsko "nije na nama da znamo".
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST ali meni lično nije smetalo
tebi nije smetalo? to što više nema potrebe da jediji idu po svijetu i traže talentiranu djecu u kojima nešto (silu) osjete kada su mogli jednostavno im izvaditi krv i testriati midiklorijane. ubili su apsolutno svu mistiju, pošto je biti jedi bilo 'nešto s čime se rođen' i što treba godinama brusti kako bi postao nešto.

a da ne kažem kako kasnije kreće plot koji se završi tako 'testiraj midiklorijane jebenom palpatinu'

midiklorijani su gore nego sve što su ove nove trilogije napravile.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Midiklorijani su gore od potpunog poništavanja svega što je Rebel Alliance napravila u ratu protiv Carstva, od pretvaranja Lukea u jebenog emo pustinjaka koji je eto htio ubiti svog nećaka jer je osjetio tamu (isti onaj Luke koji nije htio ostaviti jebenog Darth Vadera u tami), što je novi glavni lik generična Strong Female koja je dobra u svemu i koja već u prvom filmu pobjedi negativca, od toga što smo 2/3 trilogije prošli a ne znamo jebeno ništa o Prvom Redu, o Snokeu osim nekih najsitnijih detalja?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

da. midiklorijani su nešto najgore što se sw dogodilo

oni su loš koncept koji je nepotreban u sw i uništava sve premise. ovo ostalo je loše pisanje.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

E pa to loše pisanje retroaktivno uništava i ostale filmove.

A tvoj argument: zašto nisu testirali Palpatina. Pa jednostavno, Džedaji nisu imali toliku moć u Republici da od Vrhovnog Kancelara traže da im dadne krv. Džedaji su bili kao neka sekta, priznata od strane Republike, ali ipak vjerska sekta. To je isto kao da šta ja znam kardinal traži potvrdu od predsjednika Hrvatske da ovaj nije satanist. Ne bi to baš prošlo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

midiklorijani su uništili star warse više nego sve ovo što si naveo. zato što su prvi retroaktivno uništili prijašnje filmove

a da su mogli forsirati, kao zaštitinici republike, jesu. mogli su.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
a da su mogli forsirati, kao zaštitinici republike, jesu. mogli su.
Kako? Ko bi im to dozvolio? Mogli su tražiti, ali bi to samo dovelo do sumnji protiv Džedaja oko toga šta će im svi ti podaci. Jer, dosta ljudi nije Džedajima ni vjerovalo što se pokazalo kroz filmove.

Plus Džedaji nisu svakog testirali. Qui Gon je testirao Anakina zato što je već nešto osjetio.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Ili odbije pa je sith. Ili da testiranje pa otkriju da je sith. Sumnje o kakvim podatcim, nije da imaju gdpr direktivu.

I baš zato što je testirao je smeće. Zato što su ubili svu mistiku zato što su morali objasniti silu. Koju nije trebalo objašnjavati.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Ili odbije pa je sith.
Samo zato što je odbio test ne znači da je Sith niti bi to prošlo. Još bi vjerovatno Džedaji upali u probleme zbog toga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

U kakve vražje probleme, gledaš kroz perspektivu današnjeg vremena, ne star warsa. Kaj bi bili protesti na ulici zbog toga što neka vjerska sekta radi, koja se drži sa strane, gdje nemreš postat član osim ako te u mladosti ne izaberu i koja štiti republiku. :doh:

Osim toga midiklorijani ubijaju poantu da sithovi mogu skrivati da su force sensitive od jedia baš zato što ih se može testirati.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Kaj bi bili protesti na ulici zbog toga što neka vjerska sekta radi
Da, ako ta sekta traži privatne stvari od šefa države bez ikakvog opravdanog razloga.
Osim toga midiklorijani ubijaju poantu da sithovi mogu skrivati da su force sensitive od jedia baš zato što ih se može testirati.
A jebeno šta imaju i skrivati? Bukvalno imaju samo 2 Sitha, a Jediji ih nisu vijekovima vidjeli.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Protesti na ulici jel su tražili testiranje krvi? Zaboravljaš da se koknuo planet pa da nije bilo protesta. Ili zaboravljaš da je bio rat pa nije bilo protesta. Nije to ovo naša planeta.

Midiklorijani su ubili sw više nego bilo što drugo. Jedino možda jar jar. No to još mogu spasiti ako je on glavni sith master
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Protesti na ulici jel su tražili testiranje krvi? Zaboravljaš da se koknuo planet pa da nije bilo protesta.
Glavešine u Senatu bi još manje vjerovale Jedijima i sve bi opet išlo Palpatineu na ruku. Plus Carstvo =/= Republika.
Ili zaboravljaš da je bio rat pa nije bilo protesta. Nije to ovo naša planeta.
Da, bio je rat. Rat u kojem je Palpatine predstavljen kao jedina osoba koja može voditi Republiku. Svaki pokušaj udara ili osporavanja Palpatineovog autoriteta bi doveo do kraha Jedija. Što se i dogodilo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Zato što je... Wait for it... Sith! I zato što je sve manipulirao

A hrpa glupih jedija je glupa. Zato što je scenarij smeće. a windu je dodatno glup.
slika
Odgovori