Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la donniedemonD »

Citam juce malo forume o novom Irishmanu gde se okupila ekipa Skorseze -De Niro, Pesi i Pacino.
Postavljalo se pitanje koja je to mladja garda koja ce steci neki kultni status De Nira ili Pacina i nekako su svi bili saglasni da su to DiCaprio i Bred Pit.

Sto me povelo na razmisljanje ko su to najbolji glumci danasnjice. Dakle ne legende tipa pomenuti De Niro koji nema kvalitetan film 20+ godina ili Pacino... vec aktuelni glumci, koji se bore za status velikana.

I dok se za jednog od te dvojice skroz slazem (relacija dikaprio-pit), iz danasnje garde dodao bih i Mekonahija koji se tako jebeno preobrazio i profilisao da to nije normalno.
Mozda mi nije omiljeni glumac, ali objektivno gledano, mozda i najbolji uz Mahersalu Alia trenutno (stim da Mekonahi ima dobre uloge, dok Mahersala nikako da zabode neku kvalitetnu filmsku rolu u glavnoj ulozi, dve fantasticne sporedne, nagradjene oskarom, odlican u True Detective... ali filmska glavna nikako da dodje, otprilike kao genijalni Edward Norton, dominira ulogu u losim filmovima uglavnom).

Dzilenhol je krenuo fantasticno pocetkom ove decenije, u prosloj je imao kultnog Doni Darka i Brokeback Mountain, solidno dugo pojavljivanje u Zodijaku, mislio sam da moze izuzetno daleko kao glumac, ali stagnira malo u zadnje vreme.


Daniel Dej Luis, Dicaprio, Mekonahi, Dzilenhol, Bejl, Bardem, Kamberbac, Tom Hardi, Mahersala Ali... mozda jos par glumaca kojih sad ne mogu da se setim i to je to. To su po meni najbolji glumci danasnjice.
Glumci koji razvaljuju uloge i snimaju pride kvalitetne filmove, konstantni su, ne snime jednu dobru ulogu pa ih 5 nema, ili jedan dobar film pa ih 5 bude losih.

Uvek je lepo videti matorog Frimena ili malo mladjeg Henksa, Malkovica, Kitona ili J.K. Simonsa..... ali ovo sto danas snimaju i njihovi performansi su bas "na staro ime" sa jako malim brojem izuzetaka (recimo Whiplash sa Simonsom ili Birdman sa Kitonom su masterpis filmovi). Deniro i Pacino kao sto rekoh, tu nema kvalitetnog filma 20-25 godina.

Dodao bih jos 10ak imena kao sto je Norton (Damon ili Fasbender itd), majka za sve glumce, ali njegovi kvalitetni filmovi stanu na prste jedne ruke jebiga... Konstantnost, sta je to... (tu ima i do projekata jebiga, nisu glumci krivi, ali... odbij ulogu kao brat Dej Luis sa svojih 15 20 filmova, svi odlicni maltene)

Siromasno, mnogo siromasno filmsko vreme. Toliko siromasno da oskarovski filmovi nisu crno ispod nokta prosecnim filmovima iz osamdesetih i devedesetih, da ne idem dalje u crno bele genijalstine.

A aktuelni glumci tek deo onoga sto smo imali od legendi iz starijeg doba.

DiKaprio je mozda i najbolji. Znam koliko ne lezi mnogima ta bejbi faca koja glumi detektiva... ali to je covek koji saradjuje sa Skorsezeom, Nolanom, Tarantinom, Inarituom... svi ga zovu, a kako im vraca? Sve odlicne role, maltene bez fejla glumi vec 10-15 godina... nestvarno.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Imas tu jednu bitnu stvar, glumi li glumac u izvrsnom filmu pa ga to cini dobrim ili je on dobar bez obzira na kvalitetu filma. Al Pacino i De Niro mozda zadnjih godina glume u losim filmovima ali su oni super, dok Leo glumi u odlicnim filmovima ali je on bezveze, zamjeni ga u svakom filmu s bilo kojim drugim glumcem i film ce i dalje funkcionirati, zato ga ne volim, nema osobnosti. Brad Pitt u 90-im nije snimio los film, sve redom genijalni filmovi, ali je i on u svakom od njih bio nezamjeniv. Uz Kevina Spaceya najbolji glumac u 90-im.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la donniedemonD »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST


Daniel Dej Luis, Dicaprio, Mekonahi, Dzilenhol, Bejl, Bardem, Kamberbac, Tom Hardi, Mahersala Ali... mozda jos par glumaca kojih sad ne mogu da se setim i to je to. To su po meni najbolji glumci danasnjice.
Glumci koji razvaljuju uloge i snimaju pride kvalitetne filmove, konstantni su, ne snime jednu dobru ulogu pa ih 5 nema, ili jedan dobar film pa ih 5 bude losih.


Dodao bih jos 10ak imena kao sto je Norton (Damon ili Fasbender itd), majka za sve glumce, ali njegovi kvalitetni filmovi stanu na prste jedne ruke jebiga... Konstantnost, sta je to... (tu ima i do projekata jebiga, nisu glumci krivi, ali... odbij ulogu kao brat Dej Luis sa svojih 15 20 filmova, svi odlicni maltene).
Hmm... zapravo na tu temu sam i izneo zakjucak i greskom dodao Alija, koji treba na listu broj dva sa Nortonom.

Prva garda su glumci koji su mi uvek bili full paket. Ne samo dobar film pa se nasli tu, vec i izvrsna uloga uz to.
Meni taj Dikaprio nema fejl dobrih 15 godina... uvek na zadatku.

Dok Norton i Ali doktori, a filmovi uglavnom bezveze sa par izuzetaka... to su ovi sto kazes ti, io film dobar ili los, oni na zadatku. To mi je najzalije, jer su njih dvojica recimo bolji od polovine glumaca sa liste broj jedan. Jebote Norton je u onom smecu od Hulka uspeo da bude fantastican. Na harizmu i pored ocajnog scenaria.

Mnogo je faktora, ali svako moze da bira da bude Dej Luis i snimi 20ak filmova ili bude vasar i snima kao deniro svakakve gluposti pod stare dane...

Za period od pre skidam kapu, da se razumemo.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la donniedemonD »

Zaboravih,

Ono sto izdvaja De Nira i tako neke glumce sto su u zlatnim danima snimali i po neke smecarske filmove, uzasnih ocena i kritika... ali su kultni, je to kako je ta generacija druge polovine 20og veka donosila filmove, to nije bilo normalno. Svojim performansima su ucinili prosecne filmove kultnim.
Toga danas nema, koliko god neko dominirao, ako je film los to se zaboravi. Zato je Norton zrtva svog talenta.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Wulf7X »

Huh ovo nisam video nikad :)

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Pogledala sam novog Kralja lavova (2019). Bilo je to jedno lijepo prisjecanje na crtic koji je uz All Dogs Go to Heaven obiljezio moje odrastanje. Nevjerovatno, da iako je toliko godina proslo i sada sam imala dialoge u uhu i scene iz crtica pred ocima iako sam ga gledala u novom obliku. Vjerojatno je do mene ali kao crtic ima vise emocija, topliji je i zabavniji i tuzniji (plakala sam, ipak manje nego da sam gledala opet crtic, jer nisu to ti glasovi, scene i te pjesme, ali opet svako malo su klizile suze niz lice). Nedostajalo mi je par detalja koji su u crticu imali veliku ulogu, ne mogu nikako da prihvatim da nema "brate" u dialogu izmedju Mufasa i Scar u sceni bacanja, nema sporednih zvukova tipa kada mali Simba trci ne cuje se koracanje, kolutanje kamencica i sl. Vizuelno ima odlicnih scena ali i razocarenja tipa povratak doma u crticu je to tako pusta i mrtva kraljevina da uhvati jeza, u filmu je puno blaze, Mufasino prikazanje na jezeru je ljepse u crticu... zapravo, u crticu boje njihove lokacije oznacavaju trenutne osjecaje u prici u filmu toga nema, naravno malo je i teze to prikazati pa ne zamjeram. Scena kada se Scar obraca Hijenama u vezi plana o ubojstu Kralja je pre jeziva i vrhunska je, kao i borba lavova na kraju (malo mi je zao zbog ove scene sto nisam gledala 3D). Cula sam od djece koja su gledala film da im je film "samo strasan" uz to se primjetila i dosada jer su svako malo izlazili iz dvorane... Steta, ostali su uskraceni za jednu divnu pricu, a mozda ni nije za nove generacije. Ulovila sam Hrvatsku synchronizaciju, ako mozete izbjegnite ju, pjesme grozno zvuce.
Ah, mogla bi do sutra o njemu i o originalu... :D
8/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Shin Gojira - nezz, nekako mi je 1. put bio bolji. NGE soundtrack je prejeben tho. 8/10
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Meni baš obrnuto, kad sam gleda Shin drugi put povata sam neke sitnice zbog kojih mi je film bia još bolji.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Ma generalno je to veoma dobar film, ali onako bilo je i nekih meh momenata.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Bone Tomahawk je brutalno dobar, stvarno odlična postava. Sviđa mi se što fokus nije stavljen na borbu s tim kanibalima, nego na odnose među likovima uz crnohumorne dijaloge. I Matthew Fox je savršeno skinuo arogantnog, ali inteligentnog seronje. Ne znam zašto mi je to stajalo tri godine na disku, moram pogledat i ostale Zahlerove filmove
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Sherpa »

Kralj lavova super zgleda, animacija je odlična. Nije mi bilo žao gledati, ali...

... postoji osjećaj da si već gledao ovo (kad jesi) i nema magiju koliku ima original.

Svakako preporuka za odgledati jednom
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10275
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Film

Post Postao/la TheBesir »

Znači odgledo Men in Black 4, film je zanimljiv, ima smiješnih dijelova, al ono Will Smith nedostaje.. i onaj tip što je glumio s njim u 3 dijela.

Uostalom, planiram s bratom odgledat Taxi Bluz, vidim da je tu Andrija Milošević, biće ful komedija. I nestrpljivo se čeka Ip Man 4 :rant: kad će višeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST al ono Will Smith nedostaje.. i onaj tip što je glumio s njim u 3 dijela.
Misliš fali Tommy Lee Jones i onaj lik što je glumio s njim u prva 3 dijela :mrgreen:
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Film

Post Postao/la TheBesir »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Tommy Lee Jones
kolko ih je to?
šalim se, fale obojca, al zanimljivo je bilo gledat ovaj duo
Odgovori