Anime

Kutak za Anime fanove

Filmoljupci navalite
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Roujin Z (di je Kon crta pozadine :mrgreen:) i Memories odgledani.

Roujin Z vizualno sjajan, podsjeća me dosta na Akiru i onda sam skužia da je isti kreator :lol: Isto tako film se bavi nekim teškim i uvijek aktualnim temama na dosta originalan način. Jedina negativna stvar je šta je film djelom komedija, i dok sam se par puta nasmija, čudno mi je bilo dok sam gleda skakat sa ozbiljnih tema na šale i opet nazad.

Memories antologijski film koji nema neki overarching theme nego 3 samostalne priče, i glavna osoba iza filma je opet Otomo koji stvarno voli antologije :lol:
Magnetic Rose kojeg je napisa Kon. Remek djelo, od animacije do priče do glazbe. 45 minuti čiste uživancije, svaka sekunda je iskorištena savšreno. Ne samo najbolji film u ovoj antologiji nego i jedan od boljih SF anime filmova koje sam ikad gleda. Antologiju se isplati pogledat samo radi ovog.
Stink Bomb defintiivno najslabiji film u antologiji, crna komedija o ljudskoj gluposti koja jednostavno nije posebno smišna. Film nije loš, al smješten između dva puno bolja filma jednostavno djeluje puno lošiji nego zapravo je.
Cannon Fodder film koji se ne ističe pričom (koja nije loša, samo već viđena) i porukom (isto tako), nego sjajnom animacijom i art directionom koji savšreno pristaju uz priču. Od depresivnog i tamnog svijeta, do toga da film daje one-take dojam i još na to trademark Otomo mehaničke animacije.

Sad se mogu bacit na Konove solo filmove počevši s Perfect Blue :D
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Perfect Blue odgledan, kako dobar film, Kon je genijalac :clap: :clap: :clap:
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Anime

Post Postao/la azo »

Ja sam zavrsio sa Attack on Titan 3 sezonom, koja je bile brutalna, pa sam odlucio uzet malu pauzu, eventualno re-watcjhat Dragon Ball ili nesto tako, eventalno ako ispadne nesto novo.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Anime

Post Postao/la HBK »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Perfect Blue odgledan, kako dobar film, Kon je genijalac :clap: :clap: :clap:
Mene je PB razočarao. Iako ima dosta dobru priču, ali twist mi je bzv.
► Prikaži “Spoiler”
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Meni to nije smetalo, bit filma je istraživanje njenog psihičkog stanja di više ne zna šta je stvarno a šta ne, čemu twist pomaže jer pokazuje koliko zapravo više ne može razlikovat stvarnost od od fikcije.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Tužno, nisu izgubljeni samo životi nego i umjetnost kroz koju su mogli živit vječno

slika
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Anime

Post Postao/la raptor1989 »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Ja sam zavrsio sa Attack on Titan 3 sezonom, koja je bile brutalna, pa sam odlucio uzet malu pauzu, eventualno re-watcjhat Dragon Ball ili nesto tako, eventalno ako ispadne nesto novo.
Moja preporuka: Doctor Stone. Anime je tek počeo s emitiranjem i već možeš pogledati prve tri epizode. Originalna priča, zanimljivi likovi. Probaj. Nema što izgubiti. :D
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Jin-Roh: The Wolf Brigade odgledan. Jako jako jako spor film, al isto tako i jako jako jako dobar film. Ako zbog ničeg isplati se gledat zbog uru i 40 stvarno fenomenalne animacije.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Maki »



Prvi dugometražni anime.
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Anime

Post Postao/la raptor1989 »

Prvi put gledam Attack on Titan ili Shingeki no Kyojin anime. Svaki put kada vidim titane, uhvati me jeza i osjećam neopisivu gadost prema njima gledajući ih kako teroriziraju gradove. Scene znaju biti brutalne i vrlo neugodne za gledati. Zanima me da li ste i vi takvo nešto prošli ili sam ja jedini? :?
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Anime

Post Postao/la donniedemonD »

Ovo je hit :lol: :lol: :lol: Evo dva, pa koga zanima nek potrazi dalje, ima ih na ovom kanalu mnooogo.

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Anime

Post Postao/la HunterDX »

raptor1989 je napisao/la:QR_BBPOST Prvi put gledam Attack on Titan ili Shingeki no Kyojin anime. Svaki put kada vidim titane, uhvati me jeza i osjećam neopisivu gadost prema njima gledajući ih kako teroriziraju gradove. Scene znaju biti brutalne i vrlo neugodne za gledati. Zanima me da li ste i vi takvo nešto prošli ili sam ja jedini? :?
Počeo sam da ih gledam i ne mogu da smislim retardirane titane, pustio bih Ultra Instikt Gokua na njih. :mrgreen:
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Anime

Post Postao/la TheViper »

Jel neko voleo da gleda Beyblade?

Ja sam pogledao sve, Beyblade 2000, V-Force i G-Revolution. Kao klinac sam to obozavao i dosta sam tih sranja kupovao :mrgreen: Jedna od retkih zamerki mi je bila to sto Bladebreakersi u V-Force deluju mladje nego u prvom delu. Mozda sam subjektivan, ali mislim da je Kai tu daleko najbolji character.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Anime

Post Postao/la HunterDX »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Jel neko voleo da gleda Beyblade?

Ja sam pogledao sve, Beyblade 2000, V-Force i G-Revolution. Kao klinac sam to obozavao i dosta sam tih sranja kupovao :mrgreen: Jedna od retkih zamerki mi je bila to sto Bladebreakersi u V-Force deluju mladje nego u prvom delu. Mozda sam subjektivan, ali mislim da je Kai tu daleko najbolji character.
V-Force je bio i najlošiji deo, kao i najmanje bitan.
Kai je i meni najbolji, on je bio glavni lik iz senke.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Anime

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Uzea sam malu pauzu od Konovih filmova u kojima sam odgleda Nichijou, po meni jedan od najboljih humorističnih animea ikad.



slika
Odgovori