Unpopular opinions

Nasumični razgovori
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Wulf7X »

Zašto nije niko uporedio kapitalizam i demokratiju sa komunizmom i nacizmom :lol:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la emirates »

@DVW U SADu su te prijavljivali tajnoj sluzbi ako posumnjaju da si komunista, pa bi ti onda ljudi u crnim kaputima zakucali na vrata da te propitaju malo o zivotu. Sreca njihova pa taj pokret nije zazivio tamo, inace bi vjerovatno gledali kako i ti ljudi misteriozno nestaju. Ono, obzirom da je SAD finansirao far right grupe po srednjoj i juznoj americi da uguse komunizam. Pod uguse, mislim nasilno preuzmu vlast i pokolju neistomisljenike. Preporucio bih ti Nunca Mas Report, naci ces u tome opis svih zlocina koji su pocinjeni u Argentini za vrijeme vojne hunte. Zamisli najgoru stvar koju ti neko moze uraditi, i vjerovatno ce biti gore ono sto procitas.
Ovo opet kazem kao neko ko dosta vise podrzava/simpatise zapad i njihov sistem, i neko ko nikako ne voli politicku Rusiju. Ali da su bili nevinasci koji su samo ispravljali krive drine zlih komunista, niposto. Odvratne stvari su dolazile i od zapada. Belgijanci su isto svasta radili...
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Ako smatram nacizam blaži od komunizma suvišno je da ti odgovaram na poređenje zapada sa komunizmom. Ne tvrdim da su nevinašca. Znam dobro šta su i oni počinili od kolonizacije do danas. Svejedno statistički ni blizu.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la emirates »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Ako smatram nacizam blaži od komunizma suvišno je da ti odgovaram na poređenje zapada sa komunizmom. Ne tvrdim da su nevinašca. Znam dobro šta su i oni počinili od kolonizacije do danas. Svejedno statistički ni blizu.
Pa ako cemo gledati statistiku, ne znam kako mozes tvrditi da je nacizam blazi kad su najvece zrtve ww2 bili upravo Rusi, Jevreji i Kinezi (nesto preko 50 miliona valjda), a nisu se sami ubijali sigurno. I to je samo za tih nekoliko godina rata, da ne pricamo onda kako bi to izgledalo da su bili jednako zastupljeni kao komunizam u svijetu i da su bili prisutni 80 godina. I ono sto maki kaze, nacizam je inherentno zlo dok je komunizam samo pretezno vodjen zlim ljudima. Napravio bih distinkciju izmedju toga. I koliko god bih danas radije zivio na zapadu nego u Rusiji, jos radije bih zivio u SFRJ nego u Nazi Njemackoj.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOSTSvejedno statistički ni blizu.
Ponavljam. Po tebi su onda ovi likovi:

https://en.wikipedia.org/wiki/God_Worshipping_Society

na nivou nacizma ili svega malo manje lošiji. Jer ti su ti izazvali krvaviji rat od Prvog svjetskog.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Nemoj mi po Hongu, lik je jedan od najutemeljenijih povijesnih ličnosti ikad.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Ama joj Maki potežeš mi tu neke ljude za koje nikad nisam čuo kao i mnogi i porediš mi ih sa nacizmom. Nacizam i komunizam su bar bili u isto vrijeme. Neću porediti Hitlera i Džingis-kana ako me razumiješ.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Ama joj Maki potežeš mi tu neke ljude za koje nikad nisam čuo kao i mnogi i porediš mi ih sa nacizmom.
Pa ti gledaš koliko je koja ideologija zla po broju žrtava koji joj se mogu pripisati. Uostalom, nije fer pripisati sve žrtve jednog Staljina ideologiji komunizma. Staljin je bio velikoruski nacionalist koji je posebno imao Ukrajince na piku. Recimo zaustavio je politiku ukrajinizacije koja je postojala u ranom SSSRu, a postoji velika šansa da je Holodomor bio Staljinov FU Ukrajini. Kakve to veze ima sa komunizmom koji prezire sve forme nacionalizma i zalaže se za konačni nestatak država uopšte, a kamoli nacionalnih država?
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Ama joj Maki potežeš mi tu neke ljude za koje nikad nisam čuo kao i mnogi i porediš mi ih sa nacizmom.
Pa ti gledaš koliko je koja ideologija zla po broju žrtava koji joj se mogu pripisati. Uostalom, nije fer pripisati sve žrtve jednog Staljina ideologiji komunizma. Staljin je bio velikoruski nacionalist koji je posebno imao Ukrajince na piku. Recimo zaustavio je politiku ukrajinizacije koja je postojala u ranom SSSRu, a postoji velika šansa da je Holodomor bio Staljinov FU Ukrajini. Kakve to veze ima sa komunizmom koji prezire sve forme nacionalizma i zalaže se za konačni nestatak država uopšte, a kamoli nacionalnih država?
Svi su radnici jednaki, osim Ukrajinaca i onih koji mi trenutno ne odgovaraju :mrgreen:
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Hoćeš reći da bi Staljin ubijao i da nije bio komunjara?

Evo još nepopularnih mišljenja da ne bude samo politika:

- Od alkohola isključivo valja piva i ništa drugo
- Pršut > janjetina, kill me now
- Kad putujem više me privlači countryside nego gradovi
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Hoćeš reći da bi Staljin ubijao i da nije bio komunjara?
Pa u neku ruku da, veliki dio Staljinovih zločina se i ne može baš pripisati komunizmu. Jer pazi, njega ni Lenjin nije pretjerano volio i upozoravao je da mu ne treba dati preveliku moć.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST - Od alkohola isključivo valja piva i ništa drugo
Ja sam drugi ekstrem, sve mi valja osim pive :lol:
DVW je napisao/la:QR_BBPOST - Pršut > janjetina,
Ovo je objektivno jedino točno mišljenje.
DVW je napisao/la:QR_BBPOST Hoćeš reći da bi Staljin ubijao i da nije bio komunjara?
Komunizam mu je omogućia da se dokopa maksimalnog autoriteta pomoću kojeg je moga ubijat i tu prestaje sva "odgovornost" komunizma šta se Staljina tiče. Bi li doša do te moći pod nekakvom drugom ideologijom/sustavom? Ko zna. Da je doša do takve moći pod nekom drugom ideologijom/sustavom bi li ubija ljude? Definitivno.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

https://historum.com/threads/were-the-e ... nt.176716/

https://historum.com/threads/should-bri ... 523/page-9

Ovdje sam pisao malo detaljnije o Staljinu i o njegovim pozicijama što se tiče nacionalizma. Valjda smijem linkati. Ako ne smijem neka @Sherpa izbriše post.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Sherpa »

Linkovi ne smetaju, kao ni političke rasprave dok su unutar nekih granica
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la ante »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST A Amerika ima slobodu medija? Pa skoro sve medije drži jedna osoba, mediji su ti koji guraju političke agende, hrpu stvari nemreš gotovo nigdje čuti. RT je bolji medij od skoro svih američkih.

Probaj popričat s nekim tko je živio u rusiji, pa ćeš čiti kako zapravo dobro može biti tamo.
Jedna anegdota, sogor je bio u Rusiji na nekoliko utakmica za prvenstvo prosle godine ukljucujuci Kalinjingrad i Moskvu, e sad ne znam tocno koji je od ta dva grada bio u pitanju, vjerovatno Moskva, ali uglavnom kaze da nije mogao vjerovat kolika je razlika kad se maknes malo dalje od Moskve. Totalno druga zemlja, bijeda kad se maknes malo dalje. Ne kazem da je u svijetu bog zna sta drugacije, evo u Zagrebu je jako dobar primjer, vozi se 20 minuta od centra i eto te u Kozari Boku. Moskva je itekako mocna ali isto tako daleko najvise pridonosi BDP-u naspram ostalih gradova i oblasti u Rusiji. Jbg, to je ta nejednakost u razvoju. Hrvatska zna jako dobro o tome. Njemacka npr. je vise ujednacena, iako Berlin prednjaci, ima i Frankfurt, koji im je financijski centar, Munchen je snazan i takodjer gradovi u Ruhru koje je samo po sebi mocan industrijski centar.
Odgovori